Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да сменя спукана / повредена теракотна плоча!

-------------

Препоръчан отговор

Колеги, въпросът ми е как да сменя спукана / повредена теракотна плоча.

Много съвети изчетох в интернет пространството и клипчета гледах, а ма ..........????

Майсторите пък не се занимават с 1-на плочка.

Та, някой сменял ли е? 

Нека сподели своят опит - моля????

Не ми се ще заради една плочка да се наложи да правя нов под!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не може да нямаш някой познат майстор, който да дойде и да смени плочката. Ще го почерпиш после и така.

Не, че не може и ти да си я смениш само, че трябва да се внимава като се сваля и да се проверят плочките, които са около нея дали са здрави и добре залепени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм на пода в банята. С ъглошлайф премахнах белия цимент и после я натроших постепенно ,поразчистих наслоения теракол и след това поставих нова ,фугирах я и няма проблем. Обаче се е пукнала втора при вратата ,там принципно не се мокри ,но трябва да я сменям и нея. Аз лепих плочките и явно не съм се справил много добре. Като има луфтове под тях се пукат лесно за жалост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не може да нямаш някой познат майстор, който да дойде и да смени плочката. Ще го почерпиш после и така.

Не, че не може и ти да си я смениш само, че трябва да се внимава като се сваля и да се проверят плочките, които са около нея дали са здрави и добре залепени.

Оф, имам познати , но все се оправдават, че време нямали! Предполагам, че за времето дето ми обясняват ще да им е достатъчно да я сменят, но...... А, и не искам услугата даром - плащам си!!!!

Soviet Soldier

С ъглошлайф премахнах белия цимент и после я натроших постепенно

Е, тази част ме най - плаши, защото като гледах отзивите в интернет, то случвало се често покрай процедурата да си замине и някоя друга  плочка!

А, и я кажи -  втората ти плочка как се спука т.е. докато сменяше повредената или си и е дошло да се скапе по - късно???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за 20 мин. ще ти оправят проблема. Не знам какво точно им е като проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става без шлайф- с плосък секач почваш да блъскаш по средата на плочката докато направиш дупка,след това почваш да премахваш плочката от центъра към края пак със секача. Изчистваш внимателно със секача всичко и след това лепиш новата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спукала се е понеже има луфт под нея. Сменяната плочка е далеч от проблемната в момента. С ъглошлайфа е лесно ,само внимавай при ъглите да не закачиш съседна плочка. При мен проблема е че правих баня на втория етаж ,но се наложи да прекарам тръби по пода. Разбира се нямаше как да се вкопаят в плочата ,плюс това съм им сложил и изолация да не замръзват ,и станаха бая дебели. Направих заливка отгоре и там ми беше гафа. Не се получи достатъчно равна и брах бая ядове докато ги налепя. Плочките са широки и е по-сложно. Тези под които е имало луфт при настъпване са се пукнали. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за 20 мин. ще ти оправят проблема. Не знам какво точно им е като проблем.

Знам ли и аз какво точно им е като проблем???? 

За това почнах съвети да търся, от хора препатили и минали по тоя път! Някоя тънкост да кажа за което ще благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли и аз какво точно им е като проблем???? 

За това почнах съвети да търся, от хора препатили и минали по тоя път! Някоя тънкост да кажат???

И аз бая приятели имам в строителството ,но не обичам да разчитам на други ,и да им се моля за нещо ,което е елементарно. 

Black Power Пробвай сам и смятам че ще си доволен от себе си. В крайна сметка не е нищо ,кой знае ,колко сложно. Просто трябва да се внимава. 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

не съм правил процедурата, но ето какво открих:

Смяната на счупени плочки е сравнително лесна задача дори за хора, който никога не са го правили. Смяната се извършва в няколко лесни стъпки. Това което ще ви трябва в процеса на работа е:

- Бормашина ( или дрелка);

- Цимент/Теракол

-Длето

-Чук

-Предпазни Очила

-Разделители за плочки (или просто дървени клечки за разделяне на плочки)

-Гъба

За да улесните процеса на отстраняване на плочки за баня например трябва, да се опитате в максимална степен да почистите цимента/теракола около плочката, която е за смяна.

След това внимателно пробйте дупка с бормашината в центъра на плочката. Сложете си предпазните очила (ако имате деца ги накарайте да се обуят и да стоят настрана от работния процес). Сложете длетото в дупката, която сте пробили като се опитате да го поставите под ъгъл между стената и избраната плочка. С чука и удар и по длетото внимателно започнете да отстранявате плочката.

Изтържете старата замаска / теракол / цимент.

Положете нова замаска / теракол / цимент и наставете новата плочка на свободното място, с помоща на разделителите можете да си осигурите равни отстояния от съседните плочки. Ако плочката не пасне повторете горните две стъпки докато пасне.

Избършете с гъбата около новата плочка.

Източник:

[url=http://stroitelstvo.blogspot.com/2006/11/blog-post.html]Ремонти, строителство недвижими имоти[/urll

Поздрави и успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване