Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малък проблем с дъно Gigabyte GA-P31-S3G

dushi

Препоръчан отговор

Здравейте Дами и Господа! Като цяло проблема се състои в това, че реших да сложа на втория слот на РАМ паметта една плочка от 1ГБ и компа не запали. Махам я и пали. На първия слот има една плочка 2ГБ и компа с нея си бачка от бая време, а аз реших да го напомпам още малко ама не става. Свалих от другия комп една плочка 2ГБ и с нея неще да тръгне. В спецификациите на дъното пише, че подържа 4ГБ обаче нещо не става. Всички плочки рам с които си правих експерименти са DDR2 800 всички по отделно и в комбинации най различни на другия комп работят. Ако някой има някакви идеи ??? Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно слота не работи. Пробвай да поставиш само на този /втория слот/ рамта, а първия го освободи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да е обаче не знам дали  може първия да седи празен да не даде фира съвсем. На моя комп дъното ми е MSI и в спецификацията изрично е споменато първия слот да не остава празен. Обаче ме наведе на мисълта да пробвам с две по един ГБ само тази комбинация не съм пробвал. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам това дъно е капризно на памети. Най сигурния начин за да е работи е същия модел РАМ памет.

Може и самия слот да е зацапан. Хубаво е да се намери контактен спрей и да се напръска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е обаче и тази плочка с която работи не фигурира в съпорт листа. И аз съм мислил по този въпрос може и така да е. Ще направя тест с две по един ГБ обаче трябва да изгоня детето от компа а това е трудна задача. Като цяло инфото за това дъно е твърде малко имам един менуал още от времето когато това дъно работеше на моя комп но в него има само общи приказки, а по подробен така и не намирих. Благодаря за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е обаче и тази плочка с която работи не фигурира в съпорт листа. И аз съм мислил по този въпрос може и така да е. Ще направя тест с две по един ГБ обаче трябва да изгоня детето от компа а това е трудна задача. Като цяло инфото за това дъно е твърде малко имам един менуал още от времето когато това дъно работеше на моя комп но в него има само общи приказки, а по подробен така и не намирих. Благодаря за отговорите!

Значи просто си късметлия, че работи с РАМ памет, която не е в списъка с памети. Може и поради тази причина да не може да добавиш повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си човече! Това, че не може да се сложи повече рам не е голям проблем компа е на малкия ми син, а той играе някакви игри

уавкрафт ли беше някакви легенди. Така или иначе  компа бачка перфектно и въпросните игри не ги усеща просто имам една излишна плочка и реших да я вложа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С коя версия на BIOS е? За версия F5 пише, че подобрява DDR2 съвместимостта.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2676#bios

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тоя компютър е стар, но какви интервенции са правени по него, не е много ясно, нали? Ако таймингите на паметта са настроени ръчно на по-агресивни стойности, напълно е възможно втората памет да не запали. Имал съм случаи при по-стари дъна, където дори и на auto  не палят паметите, та се налагеша да ги настроя ръчно спрямо по-хлабавите тайминги на по-бавната памет. Намери информация за таймингите на паметите и разбери кои са по-стегнати. Настрой ги по по-хлабавите. Ако не разбираш какво говоря, по-добре не се занимавай, щом компа си хвърчи. 1GB RAM няма да оправи нищо при платформа LGA775,  освен може би едно - при положение, че браузерът е с 20 отворени прозореца, ще имаш по-малко проблеми. Но за игрите които цитира, няма смисъл, ако Windows   е 32 битов. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То тоя компютър е стар, но какви интервенции са правени по него, не е много ясно, нали? Ако таймингите на паметта са настроени ръчно на по-агресивни стойности, напълно е възможно втората памет да не запали. Имал съм случаи при по-стари дъна, където дори и на auto  не палят паметите, та се налагеша да ги настроя ръчно спрямо по-хлабавите тайминги на по-бавната памет. Намери информация за таймингите на паметите и разбери кои са по-стегнати. Настрой ги по по-хлабавите. Ако не разбираш какво говоря, по-добре не се занимавай, щом компа си хвърчи. 1GB RAM няма да оправи нищо при платформа LGA775,  освен може би едно - при положение, че браузерът е с 20 отворени прозореца, ще имаш по-малко проблеми. Но за игрите които цитира, няма смисъл, ако Windows   е 32 битов. 

Това дъно го имам от може би 3 години никога аз не съм променял нищо в биоса винаги съм ползвал настройките по подразбиране. Тези които са го ползвали преди мене не знам какво са правили. При мен винаги е работило с 2ГБ памет. Скоро го накичих с разни стари чарколяци и обзаведох с него малкият ми син, компа бачка много добре за последните няколко месеца не съм чул никакво оплакване. Обаче докато разтребвах и изхвърлях някой боклуци ми излезе една плочка рам 1 ГБ и оттам настоящия проблем. Пуснах темата за да разбера дали някой се е занимавал с такова дъно може би  някоя опция в биоса да съм пропуснал но това няма значение. Колкото до настройки на тайминги  това няма да го правя защото не съм сигурен за крайния резултат все пак не съм чак такъв специалист, но това е идея да се заиграе човек от чисто любопитство и това ще стане когато взема на малкия по хубав комп. Благодаря за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно нещата ще се оправят, ако се оправят и таймингите. Не е голяма философия, имаш да бутнеш 4 стойности. Преди това обаче трябва да се видят какви са стандартните тайминги и честоти на които работят паметите. А това лесно може да се разбере с Google,  след като напишеш марката и номера на паметта.  Другата вероятност я каза колегата по-горе - ъпдейт на BIOS, още повече, че това явно е бил проблем за старите версии на BIOS . Аз не четох много внимателно темата, но тая плочка памет работи ли в първия слот, когато я поставиш на мястото на 2 GB-вата?  На другия компютър разбрах че работи, но дали нямяш случай с изгорял слот за памет или памети? В краката ми има една стара щайга точно с тоя проблем - работят само два слота от четири.  Та вероятностите общо взето са тия, ако изключим несъвместимостта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи плочката работи на първия слот, не съм пробвал само да сложа две по 1ГБ. Може би ще направя някоя и друга проба с таймингите ако разбира се докажа, че втория слот бачка обаче много трудно малкия ще остави да си правя експерименти с компа му. Все пак трябва да действам бързо докато той е на у-ще иначе нямам никакъв шанс да го пипна. Ще проверя утре с какъв биос е и какви са спецификациите на паметите пък може и работата да се оправи. Благодаря за вниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване