Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация, изградена на базата на новите X99 дънни платки.

Препоръчан отговор

Здравеите, искам да ви попитам за мнение и препоръки за конфигурация, изградена на базаата на новите X99 дънни платки.

Процесорът ще е http://pcmall.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80-intel-core-i7-5820k-3.3-ghz-haswell-e-processor_47823           Intel Core i7 5820k --> 737 лв.

RAM памет http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-4x4GB-DDR4-Ripjaws-4-F4-2133C15Q-16GRB         G,SKILL 4x4GB DDR4 2133 Mhz  --> 488лв.

Видео карта http://most.bg/sapphire-toxic-r9-280x-3g-gd5.html       SAPPHIRE TOXIC R9 280X, 3GB, GDDR5  --> имам я.

Кутията мисля да е http://www.plesio.bg/kutii-c-69977695/corsair-graphite-230t-battleship-grey-midi-case-p-307700.html          Corsair  --> 139 лв.

SSD http://pcmall.bg/ssd-samsung-850-pro-series-256-gb-3d-v-nand-flash-2.5-slim-sata-6gb-mz-7ke256bw_47485        Samsung 850 PRO 256GB  --> 336 лв.

HDD вероятно http://www.emag.bg/hard-disk-wd-blue-1tb-7200-ob-min-64mb-sata-3-wd10ezex/pd/E8G7KBBBM         WD Blue 1TB 7200 об./мин. 64МВ  SATA 3  --> 100 лв.

Бихте ли ми помогнали за охлаждането на процесора , дъното и захранването?

По принцип исках  http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=57409        ASUS x99 Deluxe  , но видях че има някои бройки които са изгорели и са унищожили и процесора. 

Компютъра ще се ползва за всичко - игри , интернет , филми , програмиране.

Имам монитор LG 27' FULL HD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъно, захранване и охлаждане ще ти стъпят на 1000 - 1200 лв. - имаш ли го този бюджет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

700 Лева за дъно  :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За въздушно охлаждане вземаш една Noctua, кутията е голяма и ще се събере. Проблем може да създадат обаче RAM паметите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

700 Лева за дъно  :no-no:

И кое толкова те учудва? Има и по-скъпи дъна. Хората, които разполагат с повече пари, не пестят от чаркове и държат всичко да е "най". Аз лично имам забележки към кутията. На тези скъпи чаркалъци, би им отивала някоя по-маркова и хубава кутия. Освен това технологията "free tool" е крайно неподходяща и несигурна за захват на PCI-E хардуера - говоря от личен опит. Няма по-добро от доброто старо болтче. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:D Прав си. Но това е само първоначалния замисъл на компонентите. Приемам всякакви предложения. По принцип до сега не съм сглобявал компютър сам, а този искам да го сглобя сам. Не съм много сигурен дали ще сложа водното охлаждане правилно. Каква кутия би ми препоръчал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми за конфигурация на базата на Х99 на този етап е скептично.... Според статията, по-долу, особен пробив в производителността не е налице, в сравнение със сериите 39хх и 49хх. Освен това дъната действително са ужасно скъпи и единствения плюс е поддръжката на DDR4, което още не е доказано като предимство. Т.е. ако скачаш от нещо слабичко, вероятно ще усетиш разликата, но в моя случай няма никаква полза или поне не значителна. Intel Core i7-5960X (Haswell-E)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е излишно скъпо. Не предлага кой знае какво повече от най-евтините X99 модели. Пък и все пак не се залага на машина с 5960X та да се търси макса

Този модел GB GA-X99-UD4 LGA2011-v3 е повече от достатъчен, има си повечето, ако не и всички екстри на gaming модела без wi-fi и без цървената боя. Пестят се 287лв., които могат да се вложат в нещо по-смислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените на процесорите 49хх  и 5820к не се различават много. Предимството и според мен е поддръжката на DDR4, които достигат над 3 Ghz. До сега бях с лаптоп с процесор 2670QM и предполагам че разликата ще е осезаема. А относно дъното се надявам че в следващите няколко години ще се държи на много добро ниво и затова съм готов да инвестирам в него. Така че разликата с конфигурация 49хх ще е около 600 лв.  като се спести от дъното и РАМ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цените на процесорите 49хх  и 5820к не се различават много. Предимството и според мен е поддръжката на DDR4, които достигат над 3 Ghz. До сега бях с лаптоп с процесор 2670QM и предполагам че разликата ще е осезаема. А относно дъното се надявам че в следващите няколко години ще се държи на много добро ниво и затова съм готов да инвестирам в него. Така че разликата с конфигурация 49хх ще е около 600 лв.  като се спести от дъното и РАМ.

DDR3 vs. DDR4  В това сравнение се споменава, че за да се усети реално предимството на DDR4, трябва процесора да е 5960Х или проявата на бързодействие ще стане след време с появата на 3500 MHz памети... Преди време имаше един тест относно памети от 1333 до 2133 MHz и се доказа, че приръста е минимален, а цената е в пъти по-висока... Така че може би в платформата Х99 има хляб, но все още не е развита напълно, освен това и цените са висока /като за всяко ново нещо/ и ако има развитие, то то ще е чак следващата година...тогава и цените ще са по-поносими...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на тази кутия могат ли да се сложат вентилатори отпред?

Мислех, че си се поинтересувал вече за тази кутия, но явно все още не си.

ТУК ще намериш нагледно всичко, което те интересува за нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на тази кутия могат ли да се сложат вентилатори отпред?

Front: 1 - 120/140mm fan (included is a hydraulic bearing 140mm Silent Series R2 fan, 1000 RPM speed; 1 -  120/140mm fan (not included)

http://www.youtube.com/watch?v=VS45Yhjj4bY

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. А водното охлаждане което сте предложили ще се представили добре ли на клок около 4.0 Ghz ?

Едно ревю на процесор ( i7-5960X), клокнат до 4,6 Ghz. с охлаждане CM Nepton 140XL. За другото може да си направиш изводите сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след като бюджетът ти е толкова голям защо си се насочил към тази видеокарта, а не примерно към nVidia 970 или 980. Да речем че 980 ще е доста скъпа, но 970 ще е около 650-700лв. Картата ще е в крак с новите технологии поне в близките 2-3 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след като бюджетът ти е толкова голям защо си се насочил към тази видеокарта, а не примерно към nVidia 970 или 980. Да речем че 980 ще е доста скъпа, но 970 ще е около 650-700лв. Картата ще е в крак с новите технологии поне в близките 2-3 години.

Още в първият пост е написано, че я има налична.

Към автора на темата - вместо да купуваш този 256 Gb. Samsung, може да свържеш два 120 Gb. SSD в RAID масив и да спестиш едни 50-60 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора до 4ГХц, няма проблем да се клоква и с топ въздушно охлаждане за 24/7 употреба. За тестове с въздушно до около 4.2 - 4.3 може пак с със същото. Оттам нагоре само с водно, а колко би се постигнало, зависи от цяла гама фактори, в това число и до бройка процесор. Но без есктремни типове охлаждания...пелтие, течен азот и прочие, някои бройки откарват до 4.6-4.7ГХц.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в първият пост е написано, че я има налична.

Към автора на темата - вместо да купуваш този 256 Gb. Samsung, може да свържеш два 120 Gb. SSD в RAID масив и да спестиш едни 50-60 лв.

Вярно-това съм го пропуснал. Извинявам се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам това захранване.... Вентилатора е доста шумен!... говоря от личен опит прегледай опциите от Corsair, Cooler Master V сериите и Fractal Design 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване