Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся преходник от Шуко към IEC C14 M

Препоръчан отговор

Здравейте!

От известно време издирвам такъв преходник с цел да включа няколко дребни консуматори - маршрутизатор и др. - в един стар UPS. Всичко, което трябва да влезе в непрекъсваемото захранване, е включено в един разклонител. Смятам, че не е разумно да му срежа щепсела и да го подменя с IEC C14 M, тъй като така ще огранича ползваемостта му. Не съм убеден дали става ясно какво търся, затова закачам снимка:

post-26037-0-38645600-1411661743_thumb.j

Питането ми е дали мога да намеря такъв преходник в България, за да го поръчам или да ида и да го купя.

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

такъв преходник тука в BG няма да намериш (фабричен) но се прави с разклонител и кабел от UPS + разклонител двойка, тройла или четворка...

цената на един такъв преходник го прави непродаваем в BG, при положение че за по малко пари може да ти направят в специализиран сервиз за компютри...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

такъв преходник тука в BG няма да намериш (фабричен) но се прави с разклонител и кабел от UPS + разклонител двойка, тройла или четворка...

цената на един такъв преходник го прави непродаваем в BG, при положение че за по малко пари може да ти направят в специализиран сервиз за компютри...

Най-лесно е да отрежа щепсела на разклонителя, който ползвам, и да му надена накрайника от кабела за UPS-а, но идеята ми е да не съсипвам разклонителя, защото по този начин за друго нникога не бих могъл да го ползвам.

Преходникът е наличен в немския амазон, но не ще да долети до тук...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

има един пин, който пречи да влизат какви да е щепсели...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да отрежа щепсела на разклонителя, който ползвам, и да му надена накрайника от кабела за UPS-а, но идеята ми е да не съсипвам разклонителя, защото по този начин за друго нникога не бих могъл да го ползвам.

Той големите пари разклонителя де ще го "съсипеш".

И накрая винаги може да го върнеш отново към шуко какво го мислиш толкова.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

има един пин, който пречи да влизат какви да е щепсели...

Именно. Затова търся точно това от картинката, то ми пасва напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

продават се разклонители без кабел...

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB+3+

и

http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB+K-705

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той големите пари разклонителя де ще го "съсипеш".

Да, точно така. Разклонителят, който имам предвид - конкретен, намира се под бюрото ми, струва близо 50 кинта, APC е марката. Затова не бих искал да го преправям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Затова търся точно това от картинката, то ми пасва напълно.

не ми е ясно как ще включиш адаптера на маршрутизатора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не ми е ясно как ще включиш адаптера на маршрутизатора...

Той е включен в разклонител. Заедно с други дреболии. В момента разклонителят отива директно в мрежата. Искам да мине през непрекъсваемото захранване, това е. Драмата е там, че не искам да развалям готовото изделие и да го "побългарявам". Има преходници, но видимо у нас няма как да се снабдя с готов. Ще си направя, добри идеи - колкото щеш. :)

Редактирано от Visotsky (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми направи си от един кабел за UPS/монитор и разклонител без кабел - шуко тройка на Технил. Ако не - чукай си главата как да намериш решение на проблема.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.reset.bg/catalog/40/4008/4008004/ ето го - само му сложи Шуко разклонител на мястото на женския накрайник (IEC С13) и ще имаш UPS разклонител.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.reset.bg/catalog/40/4008/4008004/ ето го - само му сложи Шуко разклонител на мястото на женския накрайник (IEC С13) и ще имаш UPS разклонител.

Видимо така ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не подмениш направо кабела на APC-то с горния кабел - само му махаш женския накрайник и връзваш в разклонителя. Колкото по-малко съединения - толкова по-добре!

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...
на 25.09.2014 г. в 23:41, DarkEdge написа:

Да вдигна малко темата....

Как да съединя жиците на разклонителя и и остатъка от кабела на юпиеса? Че са три жици, ама откъм юпиеса не идва зануляване ...

10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, dimy написа:

Да вдигна малко темата....

Как да съединя жиците на разклонителя и и остатъка от кабела на юпиеса? Че са три жици, ама откъм юпиеса не идва зануляване ...

10х

Ел. инсталации о опасно за живота напрежение не се правят по форуми.
Пробвай със снимки да покажеш проводниците ама не носим отговорност за изпълнението ви после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, dimy написа:

откъм юпиеса не идва зануляване ...

Как го разбра това? По трипроводна линия единият проводник e зануляване/заземяване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване