Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Внимание ИЗМАМА с некачествени карти памет от Китай!

Препоръчан отговор

Внимание ИЗМАМА! Във въпросната страница се предлагат китайски копия на карти памет Самсунг. Проблема е там ,че купувате карта ,която в страницата се предлага за 39лв реално от aliexpress.com може да си поръчате за 9 долара с доставката. Картите не отговарят на това ,което пише на тях ,примерно купувате 32GB карта ,а в нея реално има само 2GB памет. Оригинална карта Самсунг клас 10 64BG струва поне 130лв. Разберете ,че е невъзможно до ви предложат работеща карта памет 64 GB клас 10 за 9 долара. 
Моля разпространете тази информация и по възможност сигнализирайте органите на реда. Нека ние интернет потребителите ,да се пазим взаимно от подобен тип измами!

https://www.facebook.com/pages/Super-Bit/1424243301172345

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимание ИЗМАМА! Във въпросната страница се предлагат китайски копия на карти памет Самсунг. Проблема е там ,че купувате карта ,която в страницата се предлага за 39лв реално от aliexpress.com може да си поръчате за 9 долара с доставката. Картите не отговарят на това ,което пише на тях ,примерно купувате 32GB карта ,а в нея реално има само 2GB памет. Оригинална карта Самсунг клас 10 64BG струва поне 130лв. Разберете ,че е невъзможно до ви предложат работеща карта памет 64 GB клас 10 за 9 долара. 

Моля разпространете тази информация и по възможност сигнализирайте органите на реда. Нека ние интернет потребителите ,да се пазим взаимно от подобен тип измами!

https://www.facebook.com/pages/Super-Bit/1424243301172345

Това, което ви трябва е малко здрав разум. И ето ви 64Г UHS за малко повече от 100 лева: http://mallbg.com/Samsung-64GB-SD-Card-Pro-%28Class10-UHS-1-Grade1-R80-W40%29-MB-SGCGB-EU_36888.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е начинът да докладваме на дадена институция за подобни потребители ,нарушаващи законите на страната. Къде и как да подадем сигнал? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е начинът да докладваме на дадена институция за подобни потребители ,нарушаващи законите на страната. Къде и как да подадем сигнал? 

http://www.kzp.bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Е, може да се пише на администрацията на ФБ.

П.П. Ама дето викат преди мен, не зная, кой със здрав разум би си пазарувал SD карта с лични съобщения във фейсбук сайт, дето прилича на еротичен портал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ама дето викат преди мен, не зная, кой със здрав разум би си пазарувал SD карта с лични съобщения във фейсбук сайт, дето прилича на еротичен портал...

Ама пуста лакомия българска.... все да мине тънко....

Пак да я повторя тази поговорка: Не съм толкова богат че да купувам евтини неща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Псолютно-от кого да се оплаче в тая Комисия за защита на потребителите? От Дон Кихот?

Туй българина не се научи, че евтиното излиза скъпо!!!Се гледаме да еб.м дявола.Ами...безплатен обяд няма.Който иска качество ще си плаща...

Който не-да си купува пластмаси за без пари и да не реве после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В КЗП до колкото разбрах ,аз лично трябва да съм потърпевш от некоректната търговска практика ,а аз не съм. Просто искам да сигнализирам ,че практиката на въпросния потребител е незаконна.

Купува фалшив некачествен продукт от Китай и го продава в интернет без гаранция и без да се отчита данъчно. Това си е престъпление! 

П.С. От няколко дни ми изскача тая страница и бързо набира популярност. Кой знае тоя боклук ,колко хора е измамил! Аз не мога да остана безучастен ,просто се дразня на подобни некоректни практики! Все пак не всеки ,като повечето присъстващи тук се интересува от подобни неща ,и доста хора с лекота могат да бъдат измамени! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В КЗП до колкото разбрах ,аз лично трябва да съм потърпевш от некоректната търговска практика ,а аз не съм. Просто искам да сигнализирам ,че практиката на въпросния потребител е незаконна.

Купува фалшив некачествен продукт от Китай и го продава в интернет без гаранция и без да се отчита данъчно. Това си е престъпление! 

П.С. От няколко дни ми изскача тая страница и бързо набира популярност. Кой знае тоя боклук ,колко хора е измамил! Аз не мога да остана безучастен ,просто се дразня на подобни некоректни практики! Все пак не всеки ,като повечето присъстващи тук се интересува от подобни неща ,и доста хора с лекота могат да бъдат измамени! 

Маркирайте я като спам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пак с евтинийка може да се сдобие човек (промоциика някаква да се забърше или разпродажба), ма акъла да си опича и  магазините да си подбира! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пак с евтинийка може да се сдобие човек (промоциика някаква да се забърше или разпродажба), ма акъла да си опича и  магазините да си подбира! 

Може, аз си взех Самсунг 32Г SD карти, клас 10 за под 30 лева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Мисля, че точно това е била идеята - човек да се зазяпа по мадамите и "малкото здрав разум" отишъл "на кино". Съжалявам за пострадалия, но това ми напомня, че наскоро по ТВ отново имаше репортаж за онези джаджи, които "намалявали" сметката за ток. И накрая репортерът каза приблизително: тези неща са като цигарите и алкохола - по принцип не са незаконни, но от разума на човека зависи дали ще си дава парите за тях.

Всъщност в aliexpress ли е проблема, или това е дело на "посредника"? Иначе аз си поръчах 3 вида кабели от този китайски сайт и днес двата са пристигнали. С по-скъпи неща(които може да се окаже, че не работят или не съдържат каквото трябва) обаче не бих рискувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ви трябва е малко здрав разум. И ето ви 64Г UHS за малко повече от 100 лева: http://mallbg.com/Samsung-64GB-SD-Card-Pro-%28Class10-UHS-1-Grade1-R80-W40%29-MB-SGCGB-EU_36888.html

Това трябва на целия български народ. ( малко си е Off Topic, но за пореден път си прав Капитане)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, аз си взех Самсунг 32Г SD карти, клас 10 за под 30 лева :)

От Мост Adata 32 Гб., class10, UHS1, за около 25 лева. Не ми е ясно защо някой ще купува карта на Samsung за 130 лева, при положение, че това бяха цените преди година, а може би и две...

Редовно пазарувам някакви джажки от Ebay, Aliexpress и подобни и съм доволен от качеството и цената. За пример, Android TV донгъл, модела е Rikomagic MK802 IV, Quad-Core RK3188, 2GB, 16GB, тук се продава за 190-200 лева, в Ebay абсолютно същия е 110 лева. Взех си универсални дистанционни за по долар, зарядни за по 4 лева, чисто нова безжична мишка на Logitech за 20 лева (тук най-евтино същата е 30 лева) и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Мост Adata 32 Гб., class10, UHS1, за около 25 лева. Не ми е ясно защо някой ще купува карта на Samsung за 130 лева, при положение, че това бяха цените преди година, а може би и две...

Редовно пазарувам някакви джажки от Ebay, Aliexpress и подобни и съм доволен от качеството и цената. За пример, Android TV донгъл, модела е Rikomagic MK802 IV, Quad-Core RK3188, 2GB, 16GB, тук се продава за 190-200 лева, в Ebay абсолютно същия е 110 лева. Взех си универсални дистанционни за по долар, зарядни за по 4 лева, чисто нова безжична мишка на Logitech за 20 лева (тук най-евтино същата е 30 лева) и т.н.

Ако прочетете малко ревюта и държите на файловете, които ще записвате на картата ще изберете маркова, Самсунг, СанДиск, евентуално Сони.

П.П. И не следихте дискусията, 130 лева са за 64Г

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетете малко ревюта и държите на файловете, които ще записвате на картата ще изберете маркова, Самсунг, СанДиск, евентуално Сони.

П.П. И не следихте дискусията, 130 лева са за 64Г

25 лева е 32 гб., колко да е 64?... Adata карти памет ползвам от поне 5-6 години, понеже отдавна на ползвам флашки. Винаги съм ползвал MicroSD + микро четец. Та така, от картите които ползвам, а ползвам много карти, всичко е на Adata и една единствена дефектира, една карта от 8 гб., с която какво ли не правих. Останалите са ми в телефони, таблети, компютри и лаптопи. Изключително съм доволен от Adata и бих ги препоръчал.

п.п. Мога да бъда и малко по-конкретен - около 11 устройства, телефони и джаджки с Android (2 таблета, 2 тв донгъла, 1 ebook, 6 телефона), 3 компютъра, 3 лаптопа, рутер - всичко това е с различни по обем и скорост MicroSD с четци или адаптори, но предимно 16 и 32 Гб, Class10, UHS1 карти съм взимал. Отделно една карта в четец и още 2 карти които взех преди няколко дена, 32 гб. Всичко е Adata.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

25 лева е 32 гб., колко да е 64?... Adata карти памет ползвам от поне 5-6 години, понеже отдавна на ползвам флашки. Винаги съм ползвал MicroSD + микро четец. Та така, от картите които ползвам, а ползвам много карти, всичко е на Adata и една единствена дефектира, една карта от 8 гб., с която какво ли не правих. Останалите са ми в телефони, таблети, компютри и лаптопи. Изключително съм доволен от Adata и бих ги препоръчал.

Тези, за които говоря не са микро а само SD. И не опира само до дефектиране, но и скорост.

И разликата в цената е два пъти (че и отгоре) (за UHS)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези, за които говоря не са микро а само SD. И не опира само до дефектиране, но и скорост.

И разликата в цената е два пъти (че и отгоре) (за UHS)

Предния си пост го допълних с това, което ползвам. Да, почти всичко ми е UHS1 и си ги взимам (вярно, с отстъпка) от най-добрите и сериозни компютърни магазини тук. Тестове и сравнения за скорост на въпросните ми карти не съм правил, за мен Adata са достатъчно реномиран производител, за да им се доверя. Щом като е UHS, то според мен, трябва да отговаря на някакви спецификации и не ми се вярва да лъжат за скоростите. Ако има разлика, то едва ли е голяма. А за дефектирали карти съм чувал от всички производители, както Самсунг, така и другитр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва много да се внимава с тези карти памет. Не купувайте от такива места, а от реномирани магазини, и по възможност предварително четете ревюта за да не се окаже че не ви удевлотворява в последствие. Аз лично бих предпочел флашка заради по-добрия трансфер на скорост при USB 3.0. Клас 10 карта примерно не може да пише много над 10 мб/с, докато при флашките това не е проблем. Ако скоростта на четене ви е по-важна, то тогава спокойно и карта памет с четец ще ви свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

adata premier 32gb micro sd със usb 3.0 четец R:80мб W:22мб. В телефон или таблет скоростите разбира се са по-ниски.

Определено по опаковка вече не могат да се различават ментаците. Има и такива аномалии за разновидности на опаковка, че човек се бърка вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Този
      Здравейте. Преди няколко месеца си купих SSD WD за лаптоп от Технополис, обявено като 256ГБ. Не съм го инсталирал аз, дадох го на друг човек (баща на приятел). Още като го получих на другия ден забелязах, че системата отчита доста по-малко от 256ГБ но тогава си имах много други ядове и така и не се занимах да потърся обяснение. Наскоро преинсталирах Уин-а и след като премахнах всички дялове, изтрих го Clean с Diskpart,  се потвърди - 223ГБ:

Проверих за лоши сектори и пр. с Chkdsk - не откри никакви проблеми.
      Според вас на какво може да се дължи това, възможен ли е друг вариант освен човекът да го е подменил със стар, похабен диск (или някой продавач в магазина)? На някой случвало ли му се е подобно нещо?
    • от vankata03
      Здравейте, както заглавието гласи бях измамен в olx. Става дума за компютърна часто и по-точно видеокарта. Видях една rx 580 8gb на добра цена и я поръчах. Продавача ми изпрати снимки на gpu-z. Всичко мина точно там. Отидох в еконта и я прегледах всичко изглеждаше както в обявата. Прибрах се вкъщи, сложих я в компютъра и излезе като rx 570 4gb. Потърсих малко и разбрах че картите изглеждат абсолютно еднакви на външен вид, но всъщност самите платки са различни. Единствения начин да се разбере модела на картата е по серийния номер или като я включа в компютър. Само че лепенките със серииния номер ги нямаше и това не ме накара да се замисля, защото незнаех, дори че трябва да има лепенки със модела по нея. Погледнах в olx и видях че е сменил описанието на обявата от rx 580 8gb на rx 570 4gb. Звъня му и невдига. Какво мога да направя и има ли начин да си върна парите?
    • от Анита Христова Трифонова
      За първи път днес и четирита кораба, платени с наши стотици милиони лева, да копаят Варненското езеро за разширяване на бизнеса на пристанище ТЕЦ Варна, собственост на Ахмед Доган, се събраха на едно място.

Белите банери показват имената на корабите и под чий държавен флаг плават те.

Първото решение на кабинета Борисов 3 за кораба GLANFORD р от края на април 2020-та. В средата на юни правителсъвото гласува разрешение за корабите MILFORD и SEAFORD, а в началото на август за KENFORD.

Има нови видео кадри за пристигането на последния от четворката, което се случи още вчера.,но не са за пускане още. Ето архивни видео кадри.

Иде! Кораб №3 от флотата на Ахмед Доган, 24 август 2020 г.

Рецидив в морският флот на Ахмед Доган, 09 август 2020 г.

Рецидив в морският флот на Ахмед Доган 2, 10 август 2020 г.

Ход- загадка на кораба дълбаещ за пристанището на Ахмед Доган, 23 юли 2020

Христо Иванов търси златната рибка, 14 август 2020 г.
      Христо Иванов "Тази железария изобщо не е работила"
    • от ChromaCat
      Здравейте, ако темата не е за тук, моля админ да я премести в подходящия раздел.
      Искам да предупредя хората да не се хващат да подобна схема, на която аз попаднах и за щастие понеже съм човек, който винаги проучва нещата не се хванах.
      Ето и случая на кратко:
      Пускам за продажба лаптоп. Веднага след това има няма и 5 минути, някои започва да ми пише по Viber, че иска да ми купи лаптопа. Личеше си че ползва google translate понеже беше на леко развален български. Каза, че живее в Англия и иска да му го пратя по Спииди, викам си "Ок значи е Англичанин, сигурно купуват ефтино техника от Бг и вероятно ги препродават там". Казах на човека, че предпочитам да го продам на някой от Бг, попитах го дали няма човек тук, да го продам на него, пък после те да се оправят. Не ми харесваше мисълта лаптопа ми да се разнася до Англия и обратно ако евентуално не му хареса като го види. 
      Той предложи да ми плати веднага цялата сума + разходите по транспорта. Направо се учудих супер много. Викам си "Извадих късмета тука сега още от раз стана сделката". Попитах го дали често си купува неща от Бг и от ОЛХ. Прати ми няколко снимки на стоки, които е разопаковал от Спииди. Стана ми любопитно, каза, че го бил вземал за сина си. (тука вкарваме малко психология, използва това, че е за детето му, стават лични нещата)
      След като питах в Спиди за условията,  стана ясно че общо с таксите трябва да ми преведе 760лв. 
      Той веднага още същия ден отиде до банката като ми прати снимка как чака на светофара, след това банката снимана отпред как е пред нея. Попита ме за ИБАН и Имена и мейл. След което получих меил от банката, че ми е пуснал парите.
      Викам си "Бре!" Егаси кефа, даже вече бях нагласила парите какво ще ги правя като ги получа. Казах му, че довечера ще подготвя лаптопа за изпращане и ще го пратя по Спиди като получа парите. Той искаше снимки как го подготвям за да ги прател на сина си. Търсих името му в нета да го намеря Stevry Howen ама нямаше такъв, още тогава ми светна нещо.
      Става върпос за HSBC банк. Та ето го и въпросния мейл. 

Първоначално всичко изглежда точно. Обаче след 10тина минути просто реших да Гуглъна мейл адреса, от който идва и веднага ми излезе резултат от форум за Scammers Warnings, абсолютно същия мейл, от същия човек със същото име и същото съдържание!! Само името беше мое, както и сумата, която бях казала. Всичко друго акаунт номер, мейл и т.н бяха публикувани и то от преди няколко седмици, значи схемата е нова.
      Да нищо не му писах повече. Той ми писа на следващия ден от друг номер, със стария му нещо станало. Гледам кода от Нигерия. Викам му как така от Нигерия сега ми пишеш? Той започна да ми обяснява как бил пастор в Африка и от там имал номера ала бала. Започна да ме притиска кога ще пращам лаптопа.
      Казах му, като получа парите. Той ми каза "е нали получи мейла от банката" . И след което му казах, че е попаднал на грешния човек и е скамер и съм го разкрила. След което той ми пейства ето това. (Не го написа ами направо го изтропа, т.е. има го подготвено, явно често му се случва да се обяснява на хората защо няма да си получат парите)
      На кратко в съобщението се казва, че банката е взела сумата от неговата сметка, но я задържа понеже става върпос за продажба на предмети, и тряба заедно с предмета да изпратите и това банково съобщение, и чак тогава когато той го получи, банката ще пусне парите към вашата сметка.

Бла бла и след още няколко реда започна да ми обяснява как аз съм го била излъгала, как съм можела да лъжа божии служител и тинтири минтири.
      Знам, че тук повечето хора са грамотни и не биха се хванали, но може да има и по-неопитни хора, които са доста на зор и пак могат да се подведат. В една от снимките, които ми беше изпратил, някой наистина си беше изпратил стоката заедно с изпринтиран този мейл, понеже отгоре имаше логото на АБВ поща.
      Мерси

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване