Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Внимание ИЗМАМА с некачествени карти памет от Китай!

Препоръчан отговор

Внимание ИЗМАМА! Във въпросната страница се предлагат китайски копия на карти памет Самсунг. Проблема е там ,че купувате карта ,която в страницата се предлага за 39лв реално от aliexpress.com може да си поръчате за 9 долара с доставката. Картите не отговарят на това ,което пише на тях ,примерно купувате 32GB карта ,а в нея реално има само 2GB памет. Оригинална карта Самсунг клас 10 64BG струва поне 130лв. Разберете ,че е невъзможно до ви предложат работеща карта памет 64 GB клас 10 за 9 долара. 
Моля разпространете тази информация и по възможност сигнализирайте органите на реда. Нека ние интернет потребителите ,да се пазим взаимно от подобен тип измами!

https://www.facebook.com/pages/Super-Bit/1424243301172345

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Внимание ИЗМАМА! Във въпросната страница се предлагат китайски копия на карти памет Самсунг. Проблема е там ,че купувате карта ,която в страницата се предлага за 39лв реално от aliexpress.com може да си поръчате за 9 долара с доставката. Картите не отговарят на това ,което пише на тях ,примерно купувате 32GB карта ,а в нея реално има само 2GB памет. Оригинална карта Самсунг клас 10 64BG струва поне 130лв. Разберете ,че е невъзможно до ви предложат работеща карта памет 64 GB клас 10 за 9 долара. 

Моля разпространете тази информация и по възможност сигнализирайте органите на реда. Нека ние интернет потребителите ,да се пазим взаимно от подобен тип измами!

https://www.facebook.com/pages/Super-Bit/1424243301172345

Това, което ви трябва е малко здрав разум. И ето ви 64Г UHS за малко повече от 100 лева: http://mallbg.com/Samsung-64GB-SD-Card-Pro-%28Class10-UHS-1-Grade1-R80-W40%29-MB-SGCGB-EU_36888.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е начинът да докладваме на дадена институция за подобни потребители ,нарушаващи законите на страната. Къде и как да подадем сигнал? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е начинът да докладваме на дадена институция за подобни потребители ,нарушаващи законите на страната. Къде и как да подадем сигнал? 

http://www.kzp.bg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Е, може да се пише на администрацията на ФБ.

П.П. Ама дето викат преди мен, не зная, кой със здрав разум би си пазарувал SD карта с лични съобщения във фейсбук сайт, дето прилича на еротичен портал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Ама дето викат преди мен, не зная, кой със здрав разум би си пазарувал SD карта с лични съобщения във фейсбук сайт, дето прилича на еротичен портал...

Ама пуста лакомия българска.... все да мине тънко....

Пак да я повторя тази поговорка: Не съм толкова богат че да купувам евтини неща

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случая - никъде!!!

Псолютно-от кого да се оплаче в тая Комисия за защита на потребителите? От Дон Кихот?

Туй българина не се научи, че евтиното излиза скъпо!!!Се гледаме да еб.м дявола.Ами...безплатен обяд няма.Който иска качество ще си плаща...

Който не-да си купува пластмаси за без пари и да не реве после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В КЗП до колкото разбрах ,аз лично трябва да съм потърпевш от некоректната търговска практика ,а аз не съм. Просто искам да сигнализирам ,че практиката на въпросния потребител е незаконна.

Купува фалшив некачествен продукт от Китай и го продава в интернет без гаранция и без да се отчита данъчно. Това си е престъпление! 

П.С. От няколко дни ми изскача тая страница и бързо набира популярност. Кой знае тоя боклук ,колко хора е измамил! Аз не мога да остана безучастен ,просто се дразня на подобни некоректни практики! Все пак не всеки ,като повечето присъстващи тук се интересува от подобни неща ,и доста хора с лекота могат да бъдат измамени! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В КЗП до колкото разбрах ,аз лично трябва да съм потърпевш от некоректната търговска практика ,а аз не съм. Просто искам да сигнализирам ,че практиката на въпросния потребител е незаконна.

Купува фалшив некачествен продукт от Китай и го продава в интернет без гаранция и без да се отчита данъчно. Това си е престъпление! 

П.С. От няколко дни ми изскача тая страница и бързо набира популярност. Кой знае тоя боклук ,колко хора е измамил! Аз не мога да остана безучастен ,просто се дразня на подобни некоректни практики! Все пак не всеки ,като повечето присъстващи тук се интересува от подобни неща ,и доста хора с лекота могат да бъдат измамени! 

Маркирайте я като спам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пак с евтинийка може да се сдобие човек (промоциика някаква да се забърше или разпродажба), ма акъла да си опича и  магазините да си подбира! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пак с евтинийка може да се сдобие човек (промоциика някаква да се забърше или разпродажба), ма акъла да си опича и  магазините да си подбира! 

Може, аз си взех Самсунг 32Г SD карти, клас 10 за под 30 лева :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Мисля, че точно това е била идеята - човек да се зазяпа по мадамите и "малкото здрав разум" отишъл "на кино". Съжалявам за пострадалия, но това ми напомня, че наскоро по ТВ отново имаше репортаж за онези джаджи, които "намалявали" сметката за ток. И накрая репортерът каза приблизително: тези неща са като цигарите и алкохола - по принцип не са незаконни, но от разума на човека зависи дали ще си дава парите за тях.

Всъщност в aliexpress ли е проблема, или това е дело на "посредника"? Иначе аз си поръчах 3 вида кабели от този китайски сайт и днес двата са пристигнали. С по-скъпи неща(които може да се окаже, че не работят или не съдържат каквото трябва) обаче не бих рискувал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ви трябва е малко здрав разум. И ето ви 64Г UHS за малко повече от 100 лева: http://mallbg.com/Samsung-64GB-SD-Card-Pro-%28Class10-UHS-1-Grade1-R80-W40%29-MB-SGCGB-EU_36888.html

Това трябва на целия български народ. ( малко си е Off Topic, но за пореден път си прав Капитане)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, аз си взех Самсунг 32Г SD карти, клас 10 за под 30 лева :)

От Мост Adata 32 Гб., class10, UHS1, за около 25 лева. Не ми е ясно защо някой ще купува карта на Samsung за 130 лева, при положение, че това бяха цените преди година, а може би и две...

Редовно пазарувам някакви джажки от Ebay, Aliexpress и подобни и съм доволен от качеството и цената. За пример, Android TV донгъл, модела е Rikomagic MK802 IV, Quad-Core RK3188, 2GB, 16GB, тук се продава за 190-200 лева, в Ebay абсолютно същия е 110 лева. Взех си универсални дистанционни за по долар, зарядни за по 4 лева, чисто нова безжична мишка на Logitech за 20 лева (тук най-евтино същата е 30 лева) и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Мост Adata 32 Гб., class10, UHS1, за около 25 лева. Не ми е ясно защо някой ще купува карта на Samsung за 130 лева, при положение, че това бяха цените преди година, а може би и две...

Редовно пазарувам някакви джажки от Ebay, Aliexpress и подобни и съм доволен от качеството и цената. За пример, Android TV донгъл, модела е Rikomagic MK802 IV, Quad-Core RK3188, 2GB, 16GB, тук се продава за 190-200 лева, в Ebay абсолютно същия е 110 лева. Взех си универсални дистанционни за по долар, зарядни за по 4 лева, чисто нова безжична мишка на Logitech за 20 лева (тук най-евтино същата е 30 лева) и т.н.

Ако прочетете малко ревюта и държите на файловете, които ще записвате на картата ще изберете маркова, Самсунг, СанДиск, евентуално Сони.

П.П. И не следихте дискусията, 130 лева са за 64Г

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетете малко ревюта и държите на файловете, които ще записвате на картата ще изберете маркова, Самсунг, СанДиск, евентуално Сони.

П.П. И не следихте дискусията, 130 лева са за 64Г

25 лева е 32 гб., колко да е 64?... Adata карти памет ползвам от поне 5-6 години, понеже отдавна на ползвам флашки. Винаги съм ползвал MicroSD + микро четец. Та така, от картите които ползвам, а ползвам много карти, всичко е на Adata и една единствена дефектира, една карта от 8 гб., с която какво ли не правих. Останалите са ми в телефони, таблети, компютри и лаптопи. Изключително съм доволен от Adata и бих ги препоръчал.

п.п. Мога да бъда и малко по-конкретен - около 11 устройства, телефони и джаджки с Android (2 таблета, 2 тв донгъла, 1 ebook, 6 телефона), 3 компютъра, 3 лаптопа, рутер - всичко това е с различни по обем и скорост MicroSD с четци или адаптори, но предимно 16 и 32 Гб, Class10, UHS1 карти съм взимал. Отделно една карта в четец и още 2 карти които взех преди няколко дена, 32 гб. Всичко е Adata.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

25 лева е 32 гб., колко да е 64?... Adata карти памет ползвам от поне 5-6 години, понеже отдавна на ползвам флашки. Винаги съм ползвал MicroSD + микро четец. Та така, от картите които ползвам, а ползвам много карти, всичко е на Adata и една единствена дефектира, една карта от 8 гб., с която какво ли не правих. Останалите са ми в телефони, таблети, компютри и лаптопи. Изключително съм доволен от Adata и бих ги препоръчал.

Тези, за които говоря не са микро а само SD. И не опира само до дефектиране, но и скорост.

И разликата в цената е два пъти (че и отгоре) (за UHS)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези, за които говоря не са микро а само SD. И не опира само до дефектиране, но и скорост.

И разликата в цената е два пъти (че и отгоре) (за UHS)

Предния си пост го допълних с това, което ползвам. Да, почти всичко ми е UHS1 и си ги взимам (вярно, с отстъпка) от най-добрите и сериозни компютърни магазини тук. Тестове и сравнения за скорост на въпросните ми карти не съм правил, за мен Adata са достатъчно реномиран производител, за да им се доверя. Щом като е UHS, то според мен, трябва да отговаря на някакви спецификации и не ми се вярва да лъжат за скоростите. Ако има разлика, то едва ли е голяма. А за дефектирали карти съм чувал от всички производители, както Самсунг, така и другитр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва много да се внимава с тези карти памет. Не купувайте от такива места, а от реномирани магазини, и по възможност предварително четете ревюта за да не се окаже че не ви удевлотворява в последствие. Аз лично бих предпочел флашка заради по-добрия трансфер на скорост при USB 3.0. Клас 10 карта примерно не може да пише много над 10 мб/с, докато при флашките това не е проблем. Ако скоростта на четене ви е по-важна, то тогава спокойно и карта памет с четец ще ви свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

adata premier 32gb micro sd със usb 3.0 четец R:80мб W:22мб. В телефон или таблет скоростите разбира се са по-ниски.

Определено по опаковка вече не могат да се различават ментаците. Има и такива аномалии за разновидности на опаковка, че човек се бърка вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...