Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бг аддонс за Kodi Media Center

asan_asan

Препоръчан отговор

Искам да сподели с вас някой аддонс за Коди медия център:

unacs/subssab

xbmctorrent - zelka.org support

kolibka+

preview

WYkPPsS.png

Ави файлове не се възпроизвеждат добре поради ограничение в торент2хттп библиотеката.

Това е моя първа тема. Aко има неточности сори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

xbmctorrent бе отстранен, така че алтернатива плъгин kmediatorrent.

Също unacs/subssab е актуализиран:

Подобряване Търсене на телевизионни предавания.

Фиксирана unacs доставчик

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Нова актуализация kolibka беше освободен v0.0.10.

Нова актуализация unacs беше освободен v0.0.8.

не разбирам това "....беше освободен..." , вероятно буквален превод от някъде ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Благодаря за repo-то, xbmctorrent и unacs работят идеално под Windows и Android. Kolibka обаче не работи под андроид.

Каква е разликата между версията в repo-то и тази тук във форума, в темата на phoenix.bg?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за repo-то, xbmctorrent и unacs работят идеално под Windows и Android. Kolibka обаче не работи под андроид.

Каква е разликата между версията в repo-то и тази тук във форума, в темата на phoenix.bg?

От добавяне на настройки е необходимо да активирате опцията "Повече инфо".

Addon сега ще получите повече информация от kolibka.com.

Сега, когато натиснете "информация" бутон на Коди, трябва да видите нещо подобно на снимката.

Също така по желание можете да промените ключ Коди към друг режим на преглед, по-нататък да правите промени по кожата Коди, и информация по-горе ще бъде винаги показват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asan_asan, благодаря ти на теб и на другите, за страхотната работа по за добавките за KODI/XBMC!

Искам да те помоля - можеш ли да добавиш подръжка и за торент сайта arenabg.com в kmediatorrent?

Те впрочем отскоро също започнаха бета тестове на стрийминг от собствения си сайт и с външно приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asan_asan, благодаря ти на теб и на другите, за страхотната работа по за добавките за KODI/XBMC!

Искам да те помоля - можеш ли да добавиш подръжка и за торент сайта arenabg.com в kmediatorrent?

Те впрочем отскоро също започнаха бета тестове на стрийминг от собствения си сайт и с външно приложение.

Както казах по друга тема, аз не съм програмист, така че не мога.

Но от друга страна, аз съм тестер .
Бях започнал тази тема, за да сложи новини за бг Адон.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Имам някакъв проблем със скрипта на subs unacs и не може да се свалят буквите.

Е, никой не може да ви помогне с тази информация. Но можете да опитате тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, никой не може да ви помогне с тази информация. Но можете да опитате тук.

Да,помогна ми отчасти, благодаря ти. Изглежда при самия ъпдейт има някакъв проблем, затова направих следното: деинсталирах версия 0.0.9, след това изтрих каквото има останало от добавката в add on- packages и инсталирах 0.0.5. Така вече проработи. :) Всъщност само тази версия работи отвреме навреме, с другите има някакъв проблем -с едната открива субтитрите, а не ги сваля, а с другата изобщо нищо не става. Най-добре е да се информират разработчиците, за да си я оправят, или просто да я отстранят от пакета ако не може.

Сега ще погледаме малко сериалчета и ще тестваме! :)

Лошото е, че пак ще се обнови по някое време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

На някой работи ли му subs/unacs под андроид. При мен не работи, макар че под windows е ОК. Android 4.4, SPMC 14.2. 

debug log:

http://goo.gl/VEwhZX

Да.

Админ, моля изтрие тема.

Вече има репо аутоупдате - няма поства линкове към нови версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Няма нужда да се изтрива темата, нека да остане за информация. По въпроса новата версия на bcsfusion работеше до вчера, днес след новия update не работи, дава грешка "conflict!", каквото и да означава това. Иначе HD видеото работи със старата версия, ако настроиш user agent на SamsungTV.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се изтрива темата, нека да остане за информация. По въпроса новата версия на bcsfusion работеше до вчера, днес след новия update не работи, дава грешка "conflict!", каквото и да означава това. Иначе HD видеото работи със старата версия, ако настроиш user agent на SamsungTV.

Инсталл коди, наново. Това помага също.

Оправи се 10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Използвам XBMC 13.3.3 v2 (Minix edition) на Minix X5. Имам проблем със добавката Addon за субтирите unacs/subs sab под Android.

Под ОС Windows 8.1със Kodi 14.2 final, няма проблем.

Тествам на Genesis,Kolibka.

Добавката работи, но като е активирана и избера от менюто субтитри,  да се свалят дадени субтитри.

Субтитрите се свалят, скрива се панела с избор на subs, Но екрана на видео/филма започва да трепти и става и на квадратчета не може да се гледа.

Това става с едно 80 процента от видео файловете които тествах.

Като се деактивира добавката, няма проблем.

Ползвам по стара версия на Kodi/XBMC, защото е модифицирана специално за Minix устройствата.

Другите добавки, като opensubtitles, като са активирани работят, но нямат толкова голяма база за BG субтитри.

Според мен проблема е в плъгина/добавката

Опитвал съм с множество настройки на Видео възпроизвеждането, от настройките на програмата. Но не помага.

Ако някой има решение на проблема нека да сподели.

Редакция: Инсталирах отново XBMC/Kodi -версия 13.3.3 minix edition (без v2). Всичко работи добре за сега. Даже някой от видео добавките (addon-ите), станаха активни.

Явно е проблема е бил във версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте! Скоро си свалих "коди", и сега разучавам програмата. Прочетох нещата, но може да съм пропуснал нещо. Въпросът ми е: как да направя субтитрите на български, защото ми изглеждат на арабски? Благодаря предварително! :)

2015-11-06 16.48.36.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Nikola23243 написа:

Здравейте! Скоро си свалих "коди", и сега разучавам програмата. Прочетох нещата, но може да съм пропуснал нещо. Въпросът ми е: как да направя субтитрите на български, защото ми изглеждат на арабски? Благодаря предварително! :)

2015-11-06 16.48.36.png

Система - Видео - Субтитри - Кодировка е Cyrillic (Windows)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че открих тема за Kodi, макар че не разбирам точно за какви Addon-и става въпрос.

Та наскоро си изтеглих въпросната програма - като аналог на Windows Media Center. Имам един евтин котайски usb-тунер за цифрова ефирна телевизия. Преди време инсталирах няколко специализирани плеъри, но все нещо им куцаше. На VLC така и не успях да пусна телевизия от въпросния тунер. Най-добре до сега върви на Windows Media Center (става въпрос за лаптоп със win7). Та пробвах и  Kodi - хареса ми на външен вид, но и на него не успях да подкарам ТВ от тунерчето - нещо не успях да се оправя с настройките.

Ако някой е пробвал нещо подобно ще се радвам, ако помогне със съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За инсталиране на един от най известните Добавки (addon-и) за , видео/a: SuperRepo

След като се добави, могат да се инсталират стотици добавки за онлайн стрийминг на видео, клипове, музика, субтитри и т.н.

Нямам TV Тунер, и незнам до колко ще помогне но виж тук., както и напиши в youtube: kodi tv tuner setup.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...