Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, приемам предложение за нова конфигурация. Имам следните неща видеокарта  Asus Radeon  HD7870-DC2TG-2GD5-V2 и  захранване Aurum s gold 600, да не забравя едно двд  asus drw-24B5ST/BLK/As. Монитора ми ще бъде LG 22MP55HQ-P.   Бюджета е около 950лв и по моя груба сметка са достатъчни за дъно, процесор, рам ( мисля да бъде  8GB, вече дали 2х4 или 1х8 ГБ вие ще кажете как е по-добре), един хард 1 TB и кутия.  Някак си предпочитам кутията да бъде с горно захранване, смисъл от горната страна да се слага ( поне така ми се се струва, че с долно поставяне на захранване лесно ще се събира прах). Кутията също ако да има, да ги наречем дупки, от където да може да минават кабелите, смисъл нали от страни на дъното  има място където да минават кабелите с цел по-хубав въздушен поток.  Ако може рамта да бъде 1,5 V с цел по-ниска консумация на ток. Също процесора, да не гълта много ток. Предпочитам да бъде интел i5, даже преди време гледах някаква  i5 с  макс TDP 77-78 W. Надявам се, че успеете да предложите възможно най-доброто. Ако пък предложите сигурно място с безплатна доставка над определени пари, защото  от никем, мисля че купувача поемаше доставката, а вероятно отиде към 15-20лв само за доставка. Смятам това да ми бъде първия комп, който сам ще си сглобя, за това като избера и като поръчам и като пристигнат неща, може и да се посъветвам за някой неща свързани с самото свързване на различните кабели :)

Забравих да кажа, че ще се играят игри на него, да речем макс по 4-5 часа на ден, нали не включам филми,интернет,музика,клипове и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 835.73 лв. с ДДС
С оставащите пари може да вземеш SSD или изчакваш да се появи XEON E3-1230V3, понеже сега не е наличен.
Останал си с грешно впечатление за кутиите с долен монтаж на захранването, много по-добре да е отдолу, отколкото горе. 
Кутията предлага cable managament и добра вентилация.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46459p1r49161p1r46717p1r48235p1r51330p1rf.html

Ето ти една с Xeon v3-1220v3,като производителност е като I7,но без вграденото видео.Доста време ще ти върши чудесна работа.Кутията е добра,ако не ти се дават толкова пари може да минеш и с нещо по евтино.Харда е с 3г. гаранция.Може да вземеш и  по-евтино дъно ASROCK B85M PRO4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/46459p1r49161p1r46717p1r48235p1r51330p1rf.html

Ето ти една с Xeon v3-1220v3,като производителност е като I7,но без вграденото видео.Доста време ще ти върши чудесна работа.Кутията е добра,ако не ти се дават толкова пари може да минеш и с нещо по евтино.Харда е с 3г. гаранция.

Ще има да чакаш да бъде като i7...

Intel® Xeon® Processor E3-1220 v3 (8M Cache, 3.10 GHz)

• Sockets Supported

LGA1150

• Processor Number

E3-1220V3

• # of Cores

4

• # of Threads

4

Нико_ напоследък доста мотивирани хора за натрупване на мнения без знания взеха да предлагат машини и става пълна каша. Лошото е че старите вълци ги няма и мегдана остана за такива които се крият с други акаунти или хора които пускат теми за машини и като краен резултат излиза че са фейк и отново се крият под други акаунти.

Към автора (коментарът по горе не се отнася за вас): Предложението на Нико_ в пост № 2 е добро но почти за същите пари се вмества и ССД от 120ГБ в конфигурацията по доло която съм предложил без да режем от качество като за тези пари.

Процесор Intel® Core™ i5-4440 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) - на промоция от мал за 308 лв. Прочетете в раздела: Доставка (може би не повече от 5-6 лв.)

Цена: 543.23 лв. от небесните и предполагам с доставка не повече от 15-20 лв.

Обща цена с процесор: 852.03 лв. с ДДС.

А вентилатор за летните жеги за отпред на кутията може да се закупи отсега: Вентилатор Thermaltake Pure S 12, 120mm, 1000 об/мин, Син LED или по късно. Можем да смалим цената от доставката като се закупят някои части от същия магазин. Примерно хард диска и кутията: Кутия Cougar Archon Black, Mid Tower, Без захранващ блок, Черна , Хард диск Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3 сходни с цените от небесните. А по принцип ако не се лъжа кутията вдига цената на доставката из между всичките неща.

ПП: Към автора: Можете да замените ССД-то с това при избор.

INTEL 120GB 2.5" SSD, 530 Series, 7mm, SSDSC2BW120A401 - което е с 5 години гаранция а самсунга е с 3 години. А може да се ориентирате и към 240 ГБ вариант на интел INTEL 240GB 2.5" SSD, 530 Series, 7mm, SSDSC2BW240A401 или 250ГБ на самсунг за около 255 лв. и двата - SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA ако се търси запълване на бюджетa и обем. Вие си решавате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя,гледал съм друг модел на Xeona,E3-1230 v3 който е 100mh/z по бавен от I7-4770  и няма вградено видео.Натрупването на мнения по форумите,ми е последна задача и цел.Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не държа особено на  SSD, понеже до колкото знам единствения плюс е по-бързото стартиране на компютъра и по-бързо зареждане на програмите, ако се използва  изцяло и само като диск C. Примерно, при гледането на един филм, играене на игра дали ще бъде ссд или   hdd, разликата ще бъде мисля, само в по-бързото зареждане и аз за това не написах че искам и ссд в този бюджет . Кутията може и да си я взема само от емаг  ако имат някакъв свестен избор, поне да не плащам за нея доставка, но за други компоненти от там  много не ми се рискува и вероятно ще бъде или от  nikem или скай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро,онзи ксеон с 8 нишки е по-добър,а колкото до автора да взима.Xeon 1241v3,въпреки че е към 500 лева...Рам ако трябва дори 4,ssd,препоръчвам

500 гигабайта wd black диск,тъй като ще е по-бърз от синия,кутия cm n300 има стъклен капак и е доста качествена,има два вентилатора...За монитора не знам,аз ти препоръчвам да си го избереш на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черната серия, единственият й плюс на тоя етап е 5-те години гаранция. Онзи ден гледах едно сравнение спрямо актуалният Сийгейт. Скоростите бяха еднакви, като Сийгейта имаше само 7-8мб по-ниски средни скорости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 835.73 лв. с ДДС
С оставащите пари може да вземеш SSD или изчакваш да се появи XEON E3-1230V3, понеже сега не е наличен.
Останал си с грешно впечатление за кутиите с долен монтаж на захранването, много по-добре да е отдолу, отколкото горе. 
Кутията предлага cable managament и добра вентилация.

XEON E3-1230V3 дали се очакват скоро доставки, че гледам нещо не го намирам в основните места за пазаруване. Нещо се колебая, дали чакам или да си вземам някой по евтин. Гледам, че този 1230V3 няма вградена карта, че ми се искаше когато не играя игри да изключвам( ако може софтуерно, т.е да не я използвам) втората видеокарта и да използвам вградената. Приемам оферти конкретно за процесор и дъно, другото почти съм решил какво да бъде( за рамта, харда и кутията).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро,онзи ксеон с 8 нишки е по-добър,а колкото до автора да взима.Xeon 1241v3,въпреки че е към 500 лева...Рам ако трябва дори 4,ssd,препоръчвам

500 гигабайта wd black диск,тъй като ще е по-бърз от синия,кутия cm n300 има стъклен капак и е доста качествена,има два вентилатора...За монитора не знам,аз ти препоръчвам да си го избереш на място.

Моничо, home не е този човек, за който го мислиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

оу фак,аз си помислих .. се тая Томи,автора може да помисли и за i7 с вградено видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/49616p1r46847p1r1002735p1r49044p1r50308p1rf.html

мнение за това

Мислех си, вместо  CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU   да взема  http://nikem-bg.net/computer-components/Thermaltake-VO100K1W2N-Commander-GS-III-Black-USB3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

n400/n300,но пък първата има по-хубав дизайн,а втората прозрачен капак,все тая е коя от двете,а термалтейка е по зле от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XEON E3-1230V3 дали се очакват скоро доставки, че гледам нещо не го намирам в основните места за пазаруване. Нещо се колебая, дали чакам или да си вземам някой по евтин. Гледам, че този 1230V3 няма вградена карта, че ми се искаше когато не играя игри да изключвам( ако може софтуерно, т.е да не я използвам) втората видеокарта и да използвам вградената. Приемам оферти конкретно за процесор и дъно, другото почти съм решил какво да бъде( за рамта, харда и кутията).

И какъв е смисълът на тая гимнастика с изключване на външната и включване на вграденото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е смисълът на тая гимнастика с изключване на външната и включване на вграденото?

Предполагам, че вграденото по малко ток хаби примерно при стандартни неща- филми,интернет,теглене на филми, клипове, музика с работа примерно с леки програми, т.е стандартните неща. За съжаление точно ревю на тази видеокарта , която ще използвам като външна не успях да видя, в различните ситуации колко точно харчи, че да преценя реално дали правилно мисля или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че вграденото по малко ток хаби примерно при стандартни неща- филми,интернет,теглене на филми, клипове, музика с работа примерно с леки програми, т.е стандартните неща. За съжаление точно ревю на тази видеокарта , която ще използвам като външна не успях да видя, в различните ситуации колко точно харчи, че да преценя реално дали правилно мисля или не.

Като не се товарят и външните не са лакоми,за това се подбира подходящо захранване,а ако те притеснява сметката за ток...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H81M--1150    това ли имаш предвид, просто искам дъното което разбира да не е най-евтиното, да речем  до 130лв да е възможно най-доброто спрямо тези неща които ще вземам   http://nikem-bg.net/cart/51435p1r46847p1r48235p1r48671p1r49616p1rf.html   + видеокартата която посочих в началото и монитора.

Ако няма никаква същества разлика примерно измежду това дъно което дадох http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85-PRO4--LGA1150   и някое по евтино  не ме бърка и по евтиното да взема.  За сега съм се спрял на това ASROCK B85 PRO4 /LGA1150.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване