Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация до 1000 лева

Препоръчан отговор

Здравейте, имам бюджет от 1000 лева за нова конфигурация + монитор, желая кутията и захранването на съответната конфигурация да са http://www.emag.bg/kutija-midletower-delux-atx-450w-cherna-chervena-mv418/pd/DNRPJBBBM/ . Моля ви да ми помогнете с останалите части (по-възможност чип сетовете да са 1150 за intel или am3+ за AMD)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам бюджет от 1000 лева за нова конфигурация + монитор, желая кутията и захранването на съответната конфигурация да са http://www.emag.bg/kutija-midletower-delux-atx-450w-cherna-chervena-mv418/pd/DNRPJBBBM/ . Моля ви да ми помогнете с останалите части (по-възможност чип сетовете да са 1150 за intel или am3+ за AMD)

Захранването което върви с тази кутия ще е пълен боклук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но захранване май не е нужно, така като тази кутия, която съм публикувал си има собствено. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/52259p1r50563p1r1002735p1r52113p1r46812p1r2088p1r1005967p1r47999p1rf.html 

това е линк към количка не миля че 30 лева ще са проблем ако са вземи си само 4 рам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но тук няма монитор.. не ми върши работа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал за какво ще се ползва и дали имаш части от стар компютър, които могат да се ползват! 

Иначе лично аз за тези пари бих взел i5-4430/4440/4460, 2x4 РАМ (или 1x4), 1ТБ твърд диск, качествени кутия и захранване и IPS монитор (изчакваш някоя промоция от еМАГ), след което си купуваш мощна дискретна видеокарта, ако ще се ползва за игри.

Просто в конфигурация + монитор за 1 000 лв. все трябва да направиш компромис с нещо и няма да се получи особено добре.

Наблегни на монитор, захранване и кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е, че сте си харесали нещо, което има съвсем привлекателен вид, но няма човек от форума, който да ви препоръча по-добра кутия и по-добро захранване. Този комплект само на външен вид го докарва. Иначе е гола вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал за какво ще се ползва и дали имаш части от стар компютър, които могат да се ползват! 

Иначе лично аз за тези пари бих взел i5-4430/4440/4460, 2x4 РАМ (или 1x4), 1ТБ твърд диск, качествени кутия и захранване и IPS монитор (изчакваш някоя промоция от еМАГ), след което си купуваш мощна дискретна видеокарта, ако ще се ползва за игри.

Просто в конфигурация + монитор за 1 000 лв. все трябва да направиш компромис с нещо и няма да се получи особено добре.

Наблегни на монитор, захранване и кутия.

Компютъра ще се използва и за игри. За това е написано, че е нова конфигурация, нямам никакви части (едва ли ще помогне компютър от 2004). Това е, объркан съм жестоко, точно поради тази причина се допитвам до вас, знам че дори и тука се правят конфигурации, които могат да се купят директно, просто се интересувам, това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо: 1 050 лв. Знам, че е 50 лв. над бюджета, ама поне да вземеш нещо стойностно. По-прилично дъно, с достатъчно мощен процесор, който е на промоция, качествени захранване и кутия, и монитор с по-голям диагонал с IPS панел. Видеокартата е ребрандирана 7770-ка, ако може да вземеш версията с 2ГБ памет ще е по-добре. Процесора може да го вземеш и от никем, но излиза по-скъпо. 
Аз бих взел това, пък ти си преценявай...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1000 лева и да е хем за игри хем с монитор ами не става

С предложението на Нико може да си цъка всяка игра на медиум със 720p с нормални фреймове,около 40.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2038p1r50814p1r1002735p1r46469p1r1106p1r45623p1r1005967p1rf.html

Аз бих купил това

Ето линк как се справя с игрите на 1080п монитор.

https://www.youtube.com/user/STRIKESHARK/videos

това е канала гледаи това което ти трябва

Имаи на предви че тои снима

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MSI H81M-P33, socket 1150
Intel® Core™ i3-4160
HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz

Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3
MSI NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC, 2048MB, GDDR5
Raidmax Super Blade, Middletower, Без захранващ блок
Cougar SL400, 400W, ATX 2.3
BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255

Всичко 999лв.

За 50лв. отгоре можеш да вземеш чудесната MSI NVIDIA GeForce GTX 660 OC Twin Frozr GAMING с нея крайната цена на компютъра става 1050лв.

Не знам защо държиш на грозната Delux кутия без възможност за кабел-мениджмънт, но ако толкова ти харесва на вид си я вземи. Предложил съм ти отличен за парите си монитор с VA матрица и flicker-free, доста приличен процесор, както и възможно най-изгодната 750Ti. Писах ти и в другия форум, за игри видеокартата е по-важна от процесора.

Что важнее для игрового ПК: процессор или видеокарта? Октябрь 2014 года (Выпуск №6)

Заключение

По итогам данного тестирования можно сказать, что для использованной подборки игровых приложений большую роль в игровой системе сыграл класс видеокарты, нежели процессора.

Несмотря на большую процессорную мощность конфигураций на базе ЦП Core i5-4670K и FX-8320 BE, видеокарты GeForce GTX 760 и Radeon HD 7870 настолько ограничивали их потенциал, что они были медленнее систем со слабыми CPU, но мощными графическими ускорителями.

При рассмотрении ситуации в отдельно взятых играх необходимо отметить, что только в шутере Crysis 3 системы с мощными процессорами, но слабыми видеокартами были быстрее конфигураций со слабыми процессорами и мощными видеокартами. Во всех остальных проектах наблюдалась противоположная картина.

Отдельно стоит отметить, что, несмотря на значительную разницу в результатах, большинство протестированных конфигураций смогло обеспечить комфортную производительность. Это можно расценить как несомненный плюс.

Единтвено в Crysis 3 система с по-слаба видеокарта и по-бърз процесор излиза напред пред система с i3 и висок клас видеокарта. Ако вземеш 660-ката с останалите компоненти ще е идеално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти и "г*зарска" кутия за сравнително малко пари с включени 2 вентилатора,ако не държиш толкова на "г*зарщината" има и този

вариант,като първата е просто малко по-боядисана,а втората има стъклен капак да си гледаш компонентите вътре...Няма значение коя ще вземеш,еднакви са,но първата ще ти е с безплатна доставка,а втората не,но разликата в цената ще компенсира доставката,така че избирай между тези двете,а онзи delux,който си харесал не струва нищо и ако ти е зор да е кутията със захранване това е варианта,понеже захранването й е горе/долу прилично.А ето и линк за евтино и добро захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MSI H81M-P33, socket 1150

Intel® Core™ i3-4160

HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz

Seagate Barracuda 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA3

MSI NVIDIA GeForce GTX 750 Ti OC, 2048MB, GDDR5

Raidmax Super Blade, Middletower, Без захранващ блок

Cougar SL400, 400W, ATX 2.3

BenQ 21.5", Wide, Full HD, DVI, Черен, GW2255

Всичко 999лв.

За 50лв. отгоре можеш да вземеш чудесната MSI NVIDIA GeForce GTX 660 OC Twin Frozr GAMING с нея крайната цена на компютъра става 1050лв.

Не знам защо държиш на грозната Delux кутия без възможност за кабел-мениджмънт, но ако толкова ти харесва на вид си я вземи. Предложил съм ти отличен за парите си монитор с VA матрица и flicker-free, доста приличен процесор, както и възможно най-изгодната 750Ti. Писах ти и в другия форум, за игри видеокартата е по-важна от процесора.

Что важнее для игрового ПК: процессор или видеокарта? Октябрь 2014 года (Выпуск №6)

Единтвено в Crysis 3 система с по-слаба видеокарта и по-бърз процесор излиза напред пред система с i3 и висок клас видеокарта. Ако вземеш 660-ката с останалите компоненти ще е идеално.

Благодаря за отговорите и в двата форума, но запитването ми е, това дъно (нищо, че вече го няма, подобно на него) проблем ли е, че няма PCI Express 3.0? И записвачка не ми ли трябва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gtx 660 и i3 е добър вариант,имам забележки към кутията и монитора на колегата.

Монитор или пък този

Тази кутия или пък тази

Вторият монитор го имаше и в никем,но е изчерпан...

Видео картата също е изчерпана,а тази е много намалена,въпреки че е малко по-бавна...

Дъно бюджетно решение е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване