Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще си купувам настолен компютър и се чудя кой от трите да купя ?? Имам мои мнения, но искам да чуя вашите , защото не се занимавам с компютри. Имам нещо впредвид, но съм само на 14 и нищо не разбирам :D Ето и линкове:

http://www.technomarket.bg/products/09134353/acer-aspire-xc-605-dt-steex-006 не храня надежди за този

http://plasico.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-desktop-home-5-intel-i3-4160-360-ghz-3-mb-9847.html

http://plasico.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-amd-advanced-amd-a10-5800k-x4-38ghz-9848.html

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готов компютър забрави да си купиш изчакай мнения и дай точен бюджет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е мониторът ти? За какво ще ползваш компютъра? Имаш ли стара конфигурация сега и каква е тя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готов компютър забрави да си купиш изчакай мнения и дай точен бюджет.

Прав си

Сега накратко ще обесния на автора защо е по-добре сглобен компютър

1.На части ще вземеш по хубав компютър за същата цена отколкото сглобен такъв

2.На готов компютър имаш гаранця на цялата конфигураця и сам не ожеш да ъпдейтваш а на части можеш преспокойно да си бърнникаш вътре и имаш гаранция

3.Развалили се нещо при компютър от части просто носиш дефектиралата част на сервиз а не целия компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи... стария компютър има следните параметри ( счупи се :D )

RX 4250 Media Center

CPU: AMD Athion64 X2 4200+ 2.2 GHz, s. AM2

RAM: 2048MB DDR||

HDD: 320GB SATA||

ODD: DVD-RW DL/DF Samsung

VGA: ATI HD 3450 256MB DDR|| PCI-E VGA/DVI/TVO

MB: NVIDIA s. AM2,Dual DDR||, PCI Ex, SATA|| , RAID, Lan 10/100, 6-ch HD audio (int.)

Има и тв тунер, но не мисля, че е важно.

Ами главно новият компютър ще го ползвам за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да можеш да ползваш старите кутия и хард-диск?Така ще си спестиш едни стотина левчета на първо време.А по-късно като ти отеснее хард-а,ще си вземеш по-голям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От хард диска само ще взема снимките и нищо друго, а за кутия не съм мислил.....

Аз не смея да направя компютърна конфигурация, защото знам, че ще трябва частите да си пасват да се синхронизират и ,мисля че нищо няма да мога да направя :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спестените пари могат да се вложат в по-добри компоненти.

Аз година и половина карах със старият си 160 ГБ хард Хитачи и не съм се оплаквал.казвам ти го това,защото сумата на бюджета не е много голяма,за да могат да се вземат високопроизводителни части.А какви игри играеш?

Така и не чухме какъв е монитора.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За монитора: 1024x720 .За игрите играя Crysis, LoL понякога, Drakensang Online, Minecraft, надявам се да мога да играя counter strike: global offensive..

Ориентирал съм се и към The Sims 4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите ти са няколко.

Вземаш каквито можеш части да събереш в бюджета си.И всичко ще е с компромиси.

Вземаш си силен процесор,и след време добавяш и видеокарта,като запазваш старите кутия и хард.

Вземаш не много силен процесор и видеокарта,запазваш старите кутия и хард.

Ти прецени кой вариант те устройва,и ще предлагам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че от стария компютър процесора, видеокартата и дъното са изгорели. Но ми харесват идеите ти.

Най ме устройва 2рия вариант.

Дай мнение за последния линк. Този компютър най ме устройва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай готов компютър.Няма да видиш добро.

Количка

Обща стойност - 636.02 лв. с ДДС

Дъното има всякакви изводи,така че лесно ще го вържеш със сегашният ти монитор.Предостатъчно рам,ако ти идва в повече,може да се вземе само една плочка.Процесорът е най-предлаганият във форума.Чудесно захранване.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия готови сглобки не са добър избор. Многократно сме повтаряли защо. A10-5800K като процесорна мощ е на ниво Pentium, а вградената в него карта не е по-добра от 6670, а и това APU за да покаже сила му трябва двуканална памет по възможност над 1600MHz. Захранването по всяка вероятност е жълто и не би могло да се справи с мощна видеокарта.

Видеокартата (GT 740) е доста по-слаба от GTX750, а и е с бавната DDR3 памет и освен за играене на стари и леки игри за друго не става.

Освен размерите на харда и паметта друго не знаем за тях. Дъното по всяка вероятност е най-скопеното и евтино с A55 чипсет.

Ако бюджета ти е 750 лв. предлагам това:

Обща стойност - 761.34 лв. с ДДС
Ползваш стария хард. Не знам каква е кутията, но е хубаво да се вземе нова. Ако искаш веднага видеокарта става така:

Обща стойност - 770.09 лв. с ДДС
Но заради тая видеокарта трябва да вземеш по-слаб процесор, дъно с по-малко слотове, по-малко РАМ и по-скапано захранване.
Първия вариант е много по-добър и на него може да сложиш видеокарта от рода на GTX960/970, R9 280/X, R9 285/X без да се притесняваш, че ще бъде спъвана от процесора или че захранването няма да стигне.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В процесора има вградена. На прилично ниво е, на по-ниска резолюция могат да се играят доста игри, макар и не на максимум детайли. След като съберете пари, се взима външна видеокарта, която в комбинация с процесора предложен от Onogondour ще е трепач, ще можете да играете почти всичко на макс. Вариантите предложени от Нико_ също са доста подходящи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай първото предложение на Нико,с него ще си играеш изброените игри на минимални настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия готови сглобки не са добър избор. Многократно сме повтаряли защо. A10-5800K като процесорна мощ е на ниво Pentium, а вградената в него карта не е по-добра от 6670, а и това APU за да покаже сила му трябва двуканална памет по възможност над 1600MHz. Захранването по всяка вероятност е жълто и не би могло да се справи с мощна видеокарта.Видеокартата (GT 740) е доста по-слаба от GTX750, а и е с бавната DDR3 памет и освен за играене на стари и леки игри за друго не става.Освен размерите на харда и паметта друго не знаем за тях. Дъното по всяка вероятност е най-скопеното и евтино с A55 чипсет.Ако бюджета ти е 750 лв. предлагам това:GB H81M-D3H /H81/LGA1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 PSU FORTRON RIDER 550 SILVER CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU  Обща стойност - 761.34 лв. с ДДСПолзваш стария хард. Не знам каква е кутията, но е хубаво да се вземе нова. Ако искаш веднага видеокарта става така:

ASUS H81M-C /1150 I3-4130 3.4GHZ/3MB/LGA1150/BOX 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G CM K280 W/ELITE 500W  Обща стойност - 770.09 лв. с ДДСНо заради тая видеокарта трябва да вземеш по-слаб процесор, дъно с по-малко слотове, по-малко РАМ и по-скапано захранване.Първия вариант е много по-добър и на него може да сложиш видеокарта от рода на GTX960/970, R9 280/X, R9 285/X без да се притесняваш, че ще бъде спъвана от процесора или че захранването няма да стигне.

видеокартата вградена ли е ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първата да,а втората не е.

Да наистина първото предложение ме устройва най-много. Има и вградена видеокарта :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи взимаш първата и събираш около 320 лева за новата карта,която се очаква скоро,а именно gtx 950ti.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи взимаш първата и събираш около 320 лева за новата карта,която се очаква скоро,а именно gtx 950ti.

Но докато излезе ще може ли да се играят игри или евентуално да си стои така само с вградена карта ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване