Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърна конфигурация за Autocad 2014

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми конфигурация за Autocad 2014, компа ще се ползва в офис и това е най-изискващата програма, като няма да е нон стоп чертане, но искам да зарежда бързо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наличен хардуер нямам, интересуваме без монитор и клавиатура, относно цената за офис е възможно най- ниската не съм в час с цените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка

Аутокад има тенденция да се държи като програма вървяща на едно ядро, съответно предлагам процесор, който е по-производителен на едно ядро. За съжаление не успях да намеря детайлно сравнение. Накратко:

1/ предлагам по-подходящ процесор за Аутокад

2/ не се дават излишни пари за видеокарта, а се разчита на вградено видео. Ако правите много големи файлове, все пак ще ви трябва, но няма смисъл да е тази предложена от наруто, тъй като производителността й е съизмерима с тази на вградената. Нещо такова ще си заслужава.

Друго не съм променял. Ако цената ви е по-солена, спокойно можете да минете като за начало с 4гб рам  (с Аутокад моята система никога не е заемала повече от 3гб). Можете да резнете и ССД-то и да си вземете такова на по-късен етап.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, наличен хардуер нямам, интересуваме без монитор и клавиатура, относно цената за офис е възможно най- ниската не съм в час с цените.

Трябва да пробваш на стар компютър дали, ще те задоволи производителността. Аз съм с 2010 който по системни изисквания е един и същ с 2014 и върви идеално на 7 годишна машина. Вече за бързото зареждане SSD въпреки, че не знам колко, ще е удачно на стара машина не съм пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те изискванията са еднакви, но 2014 е доста по-тежък. На хартия какво ще да пише, на практика е важно. Самият сайт на Аутодеск за Аутокад 2014 препоръчва конфигурация за 1900 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те изискванията са еднакви, но 2014 е доста по-тежък. На хартия какво ще да пише, на практика е важно. Самият сайт на Аутодеск за Аутокад 2014 препоръчва конфигурация за 1900 долара.

Аз ако всеки път съм се съобразявал само с препоръките от сайтовете - значи на половината компютри, повечето програми изобщо не би трябвало да ги инсталирам.

И изобщо - къде на сайта пише - "за ХХХХ долара" ???

Но ако ще се работи в 3D - бива и видеото да е по-хубаво. На компа в офиса картата е NVIDIA GeForce GT 640 и наскоро правех един триизмерен модел с около 800-900 обекта. Направо взе да заеква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат някакъв "хардуерен съветник". Като си избрах 2д чертежи и документация на максимум и на средно ниво 3д, ми препоръча машина за 1900 долара. Цената може да се види след като се натисне бутона "customize and purchaze"  

Eксперимента може да се направи тук.

Иначе говоря от личен опит. Работя с 2011-та версия и 2014-та. На 2014-та големи и тежки файлове вървят едвам, едвам. На 2011 го няма този проблем. Изискванията посочени на сайта са еднакви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имат някакъв "хардуерен съветник". Като си избрах 2д чертежи и документация на максимум и на средно ниво 3д, ми препоръча машина за 1900 долара. Цената може да се види след като се натисне бутона "customize and purchaze"  

Eксперимента може да се направи тук.

Иначе говоря от личен опит. Работя с 2011-та версия и 2014-та. На 2014-та големи и тежки файлове вървят едвам, едвам. На 2011 го няма този проблем. Изискванията посочени на сайта са еднакви...

Извинявай, ама това дето си го гледал е ... много смешно. А пък тези цени ... просто паднах от коня. 

В офиса машината е ACER PREDATOR G3-605 i5  -  много над изискванията на Autodesk и струва 1300 лв. - $ 840 (по фиксинга за днес).

System requirements for AutoCAD 2014 - Apr 15, 2014
For 32-bit AutoCAD 2014
Windows® 8 and Windows® 8.1
  • Standard,
  • Enterprise, or
  • Professional edition,
Windows® 7
  • Enterprise,
  • Ultimate,
  • Professional, or
  • Home Premium edition (compare Windows versions), or
Windows XP®
  • Professional or
  • Home edition (SP3 or later) operating system
For Windows® 8, Windows® 8.1, and Windows 7:
  • Intel® Pentium® 4 or
  • AMD Athlon™ dual-core processor, 3.0 GHz or higher with SSE2 technology
For Windows XP:
  • Pentium 4 or
  • Athlon dual-core processor, 1.6 GHz or higher with SSE2 technology
2 GB RAM (4 GB recommended)
6 GB free disk space for installation
1,024 x 768 display resolution with true color (1,600 x 1,050 recommended)
Microsoft® Internet Explorer® 7 or later web browser
Install from download or DVD

Кое му е многото в тези изисквания ?

ps. AutoCAD 2015.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз никъде не съм твърдял, че тия изисквания са много. Малко са си, ама това ти трябва за да стартираш програмата. Каквото искат да пишат, за да върви гладко Ауокад 2014/2015 иска повече от 2011/2010. Казвам го от личен опит. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама това дето си го гледал е ... много смешно. А пък тези цени ... просто паднах от коня. 

В офиса машината е ACER PREDATOR G3-605 i5  -  много над изискванията на Autodesk и струва 1300 лв. - $ 840 (по фиксинга за днес).

Кое му е многото в тези изисквания ?

ps. AutoCAD 2015.

Ами зависи как са зададени изискванията - ако въпросът е просто да тръгне и да върви колкото да направиш двумерен чертеж с 10 неща на него, сигурно ще е окей и на Pentium 4, но нещата ще са съвсем други, ако отвориш чертеж на сграда в пълен размер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз никъде не съм твърдял, че тия изисквания са много. Малко са си, ама това ти трябва за да стартираш програмата. Каквото искат да пишат, за да върви гладко Ауокад 2014/2015 иска повече от 2011/2010. Казвам го от личен опит. 

Ами зависи как са зададени изискванията - ако въпросът е просто да тръгне и да върви колкото да направиш двумерен чертеж с 10 неща на него, сигурно ще е окей и на Pentium 4, но нещата ще са съвсем други, ако отвориш чертеж на сграда в пълен размер.

Техните изисквания ги цитирах само са илюстрация.

Казах си личния опит - Acer Predator за 1 300 лева. AutoCAD 2015 върви "на пушка" + Chrome с 10-тина таба + Word + Excel + една виртуалка + още неща. Процесора е на 3-4%.

Мисълта ми беше за прословутите 1900 $

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната система за 1900 долара е нещо прекалено. Цитирах я само за пример, защото ще се съгласите че е странно да упоменаваш изисквания Пентиум 4 и после да слагаш i7 като препоръчителна конфигурация. Цялата работа я правят за парите. Ниските изисквания стоят, за да си купуват фирмите, новият софтуер и чак след това да разберат, че ще им трябва и нов хардуер. 1900 долара конфигурация пък идва като препоръка, за да си направят оборота следващите на веригата - фирмите с маркови конфигурации...

Реално Пентиум 4 е твърде недостатъчно, а 1900 долара твърде много. Предложението на Моничо за процесор е добро, а на i5-ца ще лети Аутокад-а. SSD-то също е добър бонус. 8 гб рам са пределно достатъчно, да не кажа много. Не съм забелязал до сега Аутокад да ми е заемал повече от 500-600мб за еденичен файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване