Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Предложете ми книга

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако вече има такава тема. Бих искала да ви помоля да ми препоръчате романтична книга, която да е написана от гледната точка на главния герой (обръщам внимание на главния герой - не искам да е от погледа на жената, а на мъжа ;)  ). Ако помага като ориентир освен романтични също така харесвам фентъзи и приключенски книги. . Благодаря ви предварително за отделеното време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Здравейте, извинявам се ако вече има такава тема. Бих искала да ви помоля да ми препоръчате романтична книга, която да е написана от гледната точка на главния герой (обръщам внимание на главния герой - не искам да е от погледа на жената, а на мъжа ;)  ). Ако помага като ориентир освен романтични също така харесвам фентъзи и приключенски книги. . Благодаря ви предварително за отделеното време.

Привет щом си падаш по фентъзито има много. Според мен е най-добре да посетиш сайта на читанка : www.chitanka.info , там има много голям избор от книги. Може да ги разглеждаш по жанрове, автори и т.н. Може да ги четеш онлайн или да си ги дръпнеш на мобилно устройство в различни формати.

Ако те интересува мога да ти дам насока и за програма за четене с опция да се върже към библиотеката. Много е удобно.

Така винаги имам достатъчно книги подръка и чета по всяко време и на всякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Бих искала да ви помоля да ми препоръчате романтична книга, която да е написана от гледната точка на главния герой (обръщам внимание на главния герой - не искам да е от погледа на жената, а на мъжа ;)  ). ...

5658.200.jpg

:)  Нямам представа дали е интересна и романтична.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Предложете ми някоя книга. Наскоро свърших Шестото Клеймо 2003, става, но мисля, че по би ми харесало нещо по реално, научно, загадъчно. Нещо, от което да натрупаш познания за света, загадките му и т.н... Не знам и аз точно какво търся. 

Предложете ми свестни книги, популярни, шедьовъри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложете ми някоя книга. Наскоро свърших Шестото Клеймо 2003, става, но мисля, че по би ми харесало нещо по реално, научно, загадъчно. Нещо, от което да натрупаш познания за света, загадките му и т.н... Не знам и аз точно какво търся. 

7815065x.jpg

Последната тайна - Марк Алпърт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vselenata-v-orehova-cherupka-stivyn-hoki

Кратка история на времето - феноменалният бестселър на Стивън Хокинг, издаден в тираж няколко милиона, представи на читатели по целия свят идеите на този блестящ физик-теоретик.

А сега, чрез едно голямо явление в книгоиздаването - богато илюстрираното продължение на неговата първа книга, Хокинг се завръща отново при нас и разбулва тайните на най-важните открития, станали през годините след издаването на посрещнатото с възторг първо заглавие.

Един от най-въздействащите мислители на нашето време, Стивън Хокинг е интелектуален идол, известен не само заради приключенския дух на своите идеи, но и заради яснотата и остроумието, с които ги изразява. В своята нова книга той ни отвежда до предния фронт на теоретичната физика, където истината много често е по-необичайна от измислицата, и ни обяснява като на неспециалисти кои са принципите, контролиращи нашата Вселена...

Както много други учени от общността на теоретичната физика, професор Хокинг иска да открие граала на науката - изплъзващата се Теория за всичко, която е скрита е сърцевината на Космоса. С достъпен, а често и игрив стил той ни дава напътствия, докато се мъчи да разгадае тайните на Вселената - от свръхгравитацията до свръхсиметрията, от Квантовата теория до М-теорията, от холографията до дуалността. Отвежда ни в безлюдните предели на науката, където новите теории на суперструните и р-браните може би ще запълнят последните празни места в пъзела. И ни позволява да надникнем зад сцената на едно от най-вълнуващите интелектуални приключения, когато се стреми „да комбинира теорията на Айнщайн за относителността и идеята на Ричард Файнман за многочислените истории в една завършена и обединена теория, която ще опише всичко, случващо се във Вселената".

С характерната за него щедрост професор Хокинг ни кани да го придружим в това необичайно пътуване през пространство-времето. Множеството цветни илюстрации помагат това пътуване да бъде по-ясно възприемано и го превръщат в една сюрреалистична страна на чудесата, където частиците и струните се движат в единадесет измерения, където черните дупки се изпаряват, изчезват и отнасят със себе си своята тайна и където първичното космическо семе, от което е поникнала нашата Вселена, е представлявало всъщност едно орехче.

„Вселената в орехова черупка" е жизненоважно четиво за всички хора, стремящи се да разберат Вселената, в която живеем. В комплект с "Кратка история на Времето" тази книга, също като предходната, предава вълнението, обземащо научната общност тогава, когато тайните на Космоса биват разбулени.

Стивън Хокинг е Лукасов професор по математика в Кеймбриджкия университет и има репутацията на най-блестящия физик теоретик след Айнщайн.            Източник:   http://www.book.store.bg/p16494/vselenata-v-orehova-cherupka-stivyn-hoking.html                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си вземи книгите на Марко Пицути. Към всички твърдения са прикрепени и доказателства под формата на документи, къде да ги намериш, линкове и т.н.. :)

http://www.helikon.bg/author/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%20%D0%9F%D0%B8%D1%86%D1%83%D1%82%D0%B8_106325/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ако има още предложения, не се срамувайте!

И по-важното, по-евтини, ако обичате. Аз си купувам книгите, не ги чета онлайн, не за друго ама по ми харесва да ги имам на хартия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, за информацията, която съдържат книгите му цената е скромна бих казала.

http://www.helikon.bg/books/108/-%D0%9E%D1%82-%D0%90%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B4%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D0%A1%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D1%81%D0%B0_640956.html

И тази не е лоша. Свързана е пак със световните загадки. :)

Даже е първата такава, която прочетох преди...5-6 години. :)

А, а ако ти се чете още литература подобна на тази на Дан Браун те съветвам да си купуваш книгите на Джеймс Ролинс.

Невероятен е. :) 

http://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%81%20%D0%A0%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81_7447/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батко ти Облоника ще ти препоръча няколко качествени научно-популярни книжки, които е прочел преди вече доста години:

1."Древни загадки"- Ник Торп, Питър Джеймс;

2."Седемте чудеса на света"- Джоун Роумър (Прочети и полския вариант на Замаровски; аз го направих, когато бях 6-7 клас.);

3."Новите чудеса на света"- Бернд  Гутберлет (Тая я мернах преди 2 години в Рег. библиотека и си я взех за разтуха.);

4."Най-големите измами и заблуди в свет. история"- същият;

5. "Хроника на фараоните"- Питър Клейтън (Тая си я взех, когато бях първи курс в уни-то; научно-популярна е, като клони по-скоро към първото определение. Е, ако някой ден започнеш да четеш спец. литература като мен, тогава си намери "Пълните царски династии на Древен Египет" на Додсън.). Изобщо "Рива" издадоха последните десетина година няколко нелоши научно-популярни книжки, но аз отдавна минах този период.

По принцип не е  лошо (не знам откъде си) да се запишеш в местната библиотека и оттам да си набавяш книжките, както например постъпвам аз, щото са си скъпички. Има и доста хубави научно-популярни издания от соца. Като бях в гимназиалните класове, прочетох една страхотна поредица от 13 книги- "Имена от вековете". Горещо ти я препоръчвам. Изобщо, за да не се повтарям- запиши се в местната библиотека и ще намериш това, което търсиш.

Поздрави!

П.П. Избягвай да четеш "достоверни" драскачи като препоръчания от колежката Марко Пицути, Ян ван Хелзинг, Ерих фон Деникен и други видни майстори на фентъзито. А мнението ми за Дан Браун- него можеш да го прибавиш към преди малко изброените.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, ще видя кое да си избера за по натам. Обичам да си редя книги по рафта, не да ги връщам обратно.

Реално сега се сетих какво ми се чете, но не знам дали има книги за тях. Нещо за Жана д'арк, Наполеон, Цезар, Клеопатра, Мария - Антоанета и т.н., не знам дали има някакви книги за тях.  :)

Мисля да си поръчам Мария-Антоанета , но не знам дали е някаква поредица това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, ще видя кое да си избера за по натам. Обичам да си редя книги по рафта, не да ги връщам обратно.

Реално сега се сетих какво ми се чете, но не знам дали има книги за тях. Нещо за Жана д'арк, Наполеон, Цезар, Клеопатра, Мария - Антоанета и т.н., не знам дали има някакви книги за тях.  :)

Мисля да си поръчам Мария-Антоанета , но не знам дали е някаква поредица това.

Янков, ако не е тайна, кой набор си? Стана ми любопитно, затова те питам. Предполагам си на 17-18 години...?

По темата- добре си се ориентирал с Цвайг. Всичко от него е класика. В домашната си библиотека притежавам 5-томното издание от соца на избрани негови творби, издателство "Народна култура". А ти препоръчам горещо, щом се интересуваш от истор. сюжети, шедьовъра му "Мария Стюарт". Бях на 18-19 години, когато я прочетох, и бях изумен от тънкия психологизъм, с който портретува голямата съперница на Елизабет Първа и нейната епоха. За Наполеон, доколкото ми е известно (а и доколкото съм чел), на български има само две негови що-годе качествени биографии- тези на Евгений Тарле и на Алберт Манфред. Добри са, но ако искаш да се задълбочиш, ще трябва да се ориентираш към издания на чужд език. Има и една за частния живот на Малкия ефрейтор- "Частният живот на Наполеон" от Луи дьо Буриен. За Клеопатра и Цезар е добре, ако не те мързи, да прочетеш първо изворите- Плутарх (има го на български), Светоний (също), Дион Касий, Апиан... На български издадоха преди 1-2 години една биография на Клеопатра, написана от америк. журналистка и носителка на Пулицър Стейси Шиф. К'во да ти кажа- ако не си претенциозен и нямаш задълбочени познания по темата, става. Ама ако си на "ти" с материята, по-добре не я захващай- пълна е с неточности и свободни тълкувания от страна на авторката. Аз ползвам английския от чуждите езици и ако и ти го правиш, тогава ти препоръчвам биографията на Клеопатра от проф. Дуейн Роулър- типичната акад. биография, без худ. измислици. За Цезар (на бълг. език)- биографиите му от Александър Кравчук и особено Сергей Утченко. Утченко е... титан! С изключение на неизбежните в началото вмъквания на марксистко-ленинските препратки( все пак, да не забравяме кога е писана), по-добра биография на Цезар не съм чел. Типичната акад. биография, но не това е най-важното. Това, което най ми хареса, е как проникновено изяснява въпроса за това как се извършва прехода от република към империя и съответно кой е пърият римски император- Цезар или Октавиан. Проф. Утченко, лека му пръст, е бил наистина един от най-големите познавачи на Късната римска република. Да го четеш е, меко казано, удоволствие. Намери си и биографията му на Цицерон. Това, което ми хареса пък при изграждането на образа на Нахута, е балансираният подход. Защото мненията за Цицерон се люшкат по принцип от едната към другата крайност. Например в "Римска история" на Момзен е представен като долен опортюнист. А тук Утченко претегля всички "за" и "против" и уцелва "златната среда". За Жана д'Арк мисля, че има само две биографии на български- една невзрачна от соца( не помня нито автор, нито издателство; и не съм я чел) и класиката на Владимир Райцес(също от соца). Втората е задължителна, ако искаш да придобиеш точна картина на нейните живот и дело. Сега си спомням, че в "Присъдата на вековете" на Ефим Черняк се разглежда доста подробно процеса с/у нея, както и появата на мнимите Жани след изгарянето и на кладата в Руан. Не е лошо да прочетеш и нея.

За много години!

П.П. Ако имаш някакви допълнителни въпроси, не се притеснявай да питаш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор. Не, не съм на 18, малко повече, а книги от скоро започнах да чета. Реално съм по-компетентен в друга област, а с книгите натрупвам малко повече знания и губя времето нощем, докато не стане време за спане.    :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Книгата която бях последно си купила от http://www.colibri.bg/беше много интересна. супер сюжет, направо мога да кажа, че ми стана една от любимите, "Изкупление" на Иън Макюън, е написана на реални събития, което ме накара да я харесам още повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Биографията за Клеопатра от Стейси Шиф, 2013 година? Някой да е запознат дали нещата са достоверни и ще отговарят възможно най-близо до истината за Клеопатра и живота й?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване