Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настолно PC за около 900 лв?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

вие ми помогнахте да си направя сегашната конфигурация която се ползва за всичко. Истината е,че ми се играят игри като новата GTA 5, а със сегашната не става или подкарвам някои нови игри на LOW. Ето каква беше тя:

INTAESLROCK H61DE/S3, H61, DDR III 1333/1066, VGA, DVI
I3-2100 3.1GHZ/3MB/LGA1155/BOX
4GB DDR3 1333 A-DATA
WD 1024GB 32MB SATA III Blue 60.30 $
SAPPHIRE HD6770 1G G5 BULK
COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 500W PSU 
LG DVD-RW GH24NS70 DVD RW SATA BLACK
å REPOTEC LAN card 100 Mbit/s 

Може ли да ми кажете какви пари мога да й взема и съответно за около 900 лв какво мога да взема що годе да става за гейминг? Наясно съм,че гейминг конфигурациите са за по над 1000 лв и че игрите искат все повече ресурси, но пък и цените на хардуера сигурно падат. Дали не може да си взема нещо от сегашното пс за да не оскъпяваме новото и да му търся пазар на части и аз не знам...  Та искам ъпгрейд основно заради игрите, като освен,че не искам да се занимавам с клок и прочие не знам какво друго да кажа за да ви орентирам, но сигурно сте се начели на много такива теми така,че едва ли ви е проблем. :) Евентуално във вашите предложения мога да се орентирам и аз какво точно искам и ми трябва и обратното. 

Поздрави! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 105
  • Създадено
  • Последен отговор

Взимаш втора ръка I5, видеокарта и рам + ново захранване и си в джаза.

Хубаво е първо да обновиш биоса - http://www.asrock.com/mb/Intel/H61DES3/index.bg.asp?cat=Beta

Поддържаните процесори за които да търсиш тук - http://www.asrock.com/mb/Intel/H61DES3/index.bg.asp?cat=CPU

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от мен:

Не продавай тази си конфигурация, а си я запази като резервен компютър, защото всичко се случва. Ако, не дай Боже, ти се прецака основният комп. да не кършиш пръсти без машина.

А иначе от този няма какви пари да вземеш, освен от проца му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, то вече дори ми писа човек който би искал дъното и процесора ако се реша. Но като се замисля най-добре е да си го оставя за резерва тъй като сигурно парите които мога да му взема са нищожни. Но мога да ползвам някое друго нещо като външната ланка и двд-то, както дори и харда. Забравих да кажа,че аз го поръчвах от Скай и ми го пратиха дори сглобен и съм много доволен. Държа да е ново и по възможност отново от там. С техниката обичам да съм безкомпромисен и не ми се занимава да търся втора ръка.  :) Другият ми вариянт да продам дъното, процесора и видеокартата и да ги заменя с нови + още една плочка рам от 4 гб-та, а другото го имам. Освен ако захранването и кутията не стават, да сменя и тях и готово!? Това не е ли вариянт пак? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да продадете дъното+процесора+рамта+видеото

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X 
Излиза точно 700 лева. Процесор ,който доста време ще ви служи и няма да ви се налага толкова скоро да пускате тема както за I3 .Рам ,която е напълно достатъчна и вече зависи колко пари сте готови да отделите за видео дали 200 лева или повече след продажба на отделните компоненти.Ако са 200 лева моето предложение е да си вземете втора употреба карта с гаранция
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 902,36.
Запазваш си старата РАМ, харда и кутията. Сегашното ти захранване може би би могло да се справи, ама не е сигурно, та по-добре ново. Ще е нужно да ъпдейтнеш биоса преди да сложиш новия процесор, иначе няма да запали.
Аз бих взел това.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 902,36.
Запазваш си старата РАМ, харда и кутията. Сегашното ти захранване може би би могло да се справи, ама не е сигурно, та по-добре ново. Ще е нужно да ъпдейтнеш биоса преди да сложиш новия процесор, иначе няма да запали.
Аз бих взел това.

+1 за тази конфигурация... 3470 е равен на 4460...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:
POWER AXR9 280X 3GBD5-T2DHE/OC
PSU FORTRON HYPER 700 700W
ASROCK B85M-GL /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/50638p1r51883p1r51325p1r51435p1rf.html

Обща стойност - 925.98 лв. с ДДС
Малко над бюджета, но мисля че си заслужава :)

+1 за тази конфигурация... 3470 е равен на 4460...

Да но 3570 е 363лв, а 4460 е 330 и 1155 вече е стар сокет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми харесва момчета... не знам как се справя при гейминг, но на харитя изглежда доста добре. Компонентите ги слагам на сегашното дъно и значи за продан ми остава в тоя вариянт захранването, видео картата и процесора? Тези три неща? Ако може да ми кажете от тях какви пари мога да взема долу-горе за да си приспадна от тези 900 лв. Ако трябва ще потърся кога точно са купувани. :)

п.с. благодаря и на теб 

Just Human.. :) 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми харесва момчета... не знам как се справя при гейминг, но на харитя изглежда доста добре. Компонентите ги слагам на сегашното дъно и значи за продан ми остава в тоя вариянт захранването, видео картата и процесора? Тези три неща? Ако може да ми кажете от тях какви пари мога да взема долу-горе за да си приспадна от тези 900 лв. Ако трябва ще потърся кога точно са купувани. :)

п.с. благодаря и на теб 

Just Human..  :) 

Зависи от това кое предложение избереш, примерно в моята конфигурация имаш дъно, захранване, видео и процесор, като от тях процесора и дъното са с най-новият сокет и процесора е по-евтин, но видеото е по-скъпо от R9 280 защото  R9 280X има малко по-голяма производителност, та ако тези 25 лева са много можеш да вземеш видеото от конфигурацията на Нико_ така ще влезеш в бюджета, че даже и под него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:

ASROCK B85M-GL /1150

Линк:

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=560706

Тази карта е по-добра...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=560706

Тази карта е по-добра...

Да но пък не е от никем, а е хубаво частите да идват от една фирма,  а и жар не ги харесвам особено много. Той дори и да вземе R9 280 от твоето предложение пак ще остане доволен, а и ще се вмъкне точно в бюджета :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

п.с. благодаря и на теб 

Just Human..  :) 

според мен го сменявай тотално като пробвай първо да го продадеш целия, мисля че ще му вземеш повече отколкото на части, преди 2 години за моя със 775 сокет ''експертите'' ми го оценяваха на под 100, взех му 500...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко смяташ тогава,че мога да взема на моето? И второ ако трябва да вземам другите компоненти бюджета се вдига, а дали ще го продам целия гаранция няма? :\

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко смяташ тогава,че мога да взема на моето? И второ ако трябва да вземам другите компоненти бюджета се вдига, а дали ще го продам целия гаранция няма? :\

Не го продавай,смисъл няма... Ще вземеш някакви 500 лева,които ще отидат за хард,захранване,рам...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го продавай,смисъл няма... Ще вземеш някакви 500 лева,които ще отидат за хард,захранване,рам...

Ако мога да му взема 500/550 примерно няма проблем да добавя още 400/450. Но да знам,че после това ще ми върши работата за която го искам поне някоя друга година. Ако трябва може и към хилядарката да се завъртим...Просто реших,че вместо да давам 400 500 лв за нов смартфон ми хрумна,че мога да ъпгрейдна пс-то което ми е по-приоритетно но целта е сегашното да помогне или с някоя част или с някой лев или и с двете.... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да му взема 500/550 примерно няма проблем да добавя още 400/450. Но да знам,че после това ще ми върши работата за която го искам поне някоя друга година. Ако трябва може и към хилядарката да се завъртим...Просто реших,че вместо да давам 400 500 лв за нов смартфон ми хрумна,че мога да ъпгрейдна пс-то което ми е по-приоритетно но целта е сегашното да помогне или с някоя част или с някой лев или и с двете.... :)

Като за начало можеш да вземеш дъно и процесор,а по натам ново видео,ново захранване...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

гледаш обяваите как вървят и си правиш сметката колко би му взел на цяло или на части, обаче може и да се проточи продажбата, ако не ти се чака и си намерил купувач за дъното както казваш го давай и взимай каквото е написал monicho

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш това,а след време видео и захранване..

ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150

Обща стойност - 465.59 лв. с ДДС

Количка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

BB код:

ASROCK B85M-GL /1150

Линк:

Това най ми хареса. Само ще си добавя примерно още 4 гб рам да станат 8, а от старият продавам дъното, процесора, видеокартата и захранването. Така как ви се струва? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това най ми хареса. Само ще си добавя примерно още 4 гб рам да станат 8, а от старият продавам дъното, процесора, видеокартата и захранването. Така как ви се струва? :)

На стария му сменяш дъното,процесора,захранването и картата с това предложение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване