Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

МНЕНИЕ ЗА DAEWOO DSB-F1275LH-V

Препоръчан отговор

Здравейте:) Моля за мнение. Нямам много пари, но ми трябва спешно инверторче, евтино, не държа на екстри. Трябва ми главно да топли. Сградата е с изолация, PVC дограма и е тухла. Стаята е северна с 2 прозореца и отгоре и отдолу при мен засега няма никой и е доста студено. Ако навън е 0-5 градуса, в стаята е 16 и е адски студ. Представям си ако стане -10. Помещението е към 12кв.м. Видях, че има ето този модел(адски е постен но не търся екстри, а просто да работи и да топли)
http://www.technomarket.bg/products/091 ... -f1275lh-v и ако наистина покрива тези показатели дори на 80%, мисля, че ще ми върши работа. Има го и същия 9-ка, но за 60лв. Ако взема 12-ка за това помещение, ще е ли по-добре за климатика, в смисъл да се натоварва по-малко в студените дни и да харчи по-малко ток. Мисля, че 9-ка ще се справя също перфектно за тази стая. Винаги мога да го сваля и да го сложа по-натам в друго помещение. Имам един Панасоник ре-12пке и съм доста доволен от него за 1000лв го взех с безплатен монтаж. Daewoo дали е много зле като марка как мислите? Дали ще работи icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Най-евтиния вариант е и не ми се дават много пари. Ясно е че хубавите климатици са от 1500 лв. нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа тухлата си е тухла живял съм знам кво е и печката да гори цял ден няма оправия . В момента живея в панелен блок по широко е и по топло печката се пали само вечер през деня е топло . Не искам и да чуя за тухла не стига че са адски скъпи апартаментите но и зимата е адски студ . Казвам си само мнението за тухлата малко извън оф топик :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа тухлата си е тухла живял съм знам кво е и печката да гори цял ден няма оправия . В момента живея в панелен блок по широко е и по топло печката се пали само вечер през деня е топло ...

Все някой трябва да е пръв!

Авторът, това Деу изглежда прилично като параметри, а и при всеки вариант е по-удачна покупката на по-мощен уред от реално необходимия, за да не се налага работа под натоварване. Но си признавам, че за мен климатикът е подозрително евтин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е.На цена 600лв с включен монтаж да вземеш 12-ца хубав инвертор е малко вероятно, но с това преоразмеряване климатика ще  топли 12кв.

Друг е въпроса, че автора намира температура 16* за адски студ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Daewoo  като марка за климатик е ... евтина  ;) . Разбираш какво имам предвид.

Друг е въпросът, че не ти трябва 12-ка. Няма да е по-икономичен, след като дори и 9-ката няма да се товари до пълния си капацитет.

ПП. На твое място сериозно бих помислил за този малайзийски Panasonic, въпреки по-високата цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е.На цена 600лв с включен монтаж да вземеш 12-ца хубав инвертор е малко вероятно, но с това преоразмеряване климатика ще  топли 12кв.

Друг е въпроса, че автора намира температура 16* за адски студ.

Ами при 5градуса навън в спалнята ми да е 16 е студено да, а и гледам 8 месечно бебе, така, че за мен си е студено. Представям си като стане -10 навън. Ясно е че за тия пари няма да е качество върховно, въпроса е дали изобщо си заслужава да рискувам, тъй като нямам 1500-2000лв за добър климатик. Нещо да кажете за днешните Мидеи? Аз имам стар, конвенционален на 7години и съм супер доволен от него, и топли през зимата и охлажда перфектно през лятото. Сега доколкото съм чувал, вече е развалена марката или по-скоро е до късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Риска е нещо което трудно може да се оцени, но както казах с преоразмеряването климатика ще топли тази стая.

Нямам и нищо против, че чувстваш 16 градуса като студено.Когато човек чувства студ, колкото и да показва термометъра е все тая.Обаче израза "16* адски студ" ме накара да мисля че сте прекалено зиморничеви.

Днешните мидейки не са като по старите, не че старите бяха върха на сладоледа.

При минус 10* този климатика ще отдава към 2кв, което би трябвало да е достатъчно.Точно на това се разчита с това преоразмеряване.Дори при силно спадане на КОпа при -10, достигащо 1,7-2, в резултат да има към 2кв изходяща мощност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от exersist
      Сигурно този въпрос ви звучи банално, но моля ви да ми помогнете в избор на хладилник!
      Да ви кажа първо,че съм фен на Samsung.Всичко в къщи ми е от тази марка, дори и стария ми хладилник.
      Въпроса е защо пак да не си взема Samsung?
      Ами пластмасови са и на стария ми хладилник 5-6 годишен няма един здрав рафт и отгоре на това вече не е хладилник ,а фризер - защото вече не охлажда ,а замразява....хахаххахахаха Но не ми върши работа.
      И така към въпроса - кой от тези или някой друг модел ще ми предложите?

Хладилник с фризер BEKO CNE42221DS

DAEWOO REF RF-421NT

ELECTROLUX EN-3614AOX

Хладилник с фризер BEKO CNE42221DS - този най много го харесваме.

До тук сигурно сте разбрали ,че търсим нещо по голямо.До към 800 макс 1000 лева.

Вече знам да гледам компресора да е АСС или Embraco. Задължително ще гледам това.

Благодаря на всички включели се в тази дискусия!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване