Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Предстои ми закупуването на нов PC. Основно ще се ползва за AutoCad 2D 3D , Civil , SAP2000 , 3D MAX Studio , Robot и други видове строителен софтуер ( основно с учебна цел т.е. не кой знае колко претоварени чертежи), също и музика , филми , интернет и т.н. От към игри играя само DOTA2.

Бюджет - 1000-1400лв - не съм сигурен точно колко изискващи са гореспоменатите програми , тъй като в сайта на Autodesk някак не са уточнени коректно ( поне според мен ).Та 1000лв , ако стигат ,не ми се дават повече , ако не стигат ,не съм готов да дам повече от 1400 . 

Не съм много добре запознат, но от това което изчетох , май искам интелска конфигурация , но не е задължително . 

Монитор и периферия си имам.От старата ми конфигурация , която е на 7 години , не мисля че има какво да се ползва. Със сигурност няма да се занимавам да клоквам процесора. Шума не ме притеснява.

Искам да попитам как стои въпроса с гаранцията , когато си сглабям сам компютъра? Ако си купя всички части от 1 магазин ,ще го сглобят ли , ще ми дадат ли гаранция или е по-добре към готови конфигурациии да се ориентирам ? 

Слагам линкове на 3 готови конфигурации на които съм се спрял , ако може да кажете мнение дали си заслужават.
http://www.speedcomputers.biz/speed-game-pro-i/

http://www.stealtech.org/komputri/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_PC_Stelth_913_id4597/

http://www.stealtech.org/komputri/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_PC_Stelth_908_id4592/

Благодаря за отделеното внимание :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 280.28 лв. с ДДС

Същата конфигурация,с малко по-добро дъно,с малко по-добра кутия.Вие си направете сметката.
Иначе,тази готовата,просто е надценена.Не ви трябва тя.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

CORSAIR 1x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V

A-DATA SSD SX910 128G

3TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M

SAPPHIRE R7 250X 2G G5

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

Corsair Air Series AF120 Quiet Edition CO-9050001

Обща стойност - 1 635.99 лв. с ДДС

Количка

Понеже каза,че можеш и отгоре да дадеш,не съм сигурен дали ще ти трябват 16-те гигабайта рам,иначе ще се получи това ако не ти трябват :

ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X

A-DATA SSD SX910 128G

3TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M

SAPPHIRE R7 250X 2G G5

PSU FD 450W INTEGRA BLACK

ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3

Corsair Air Series AF120 Quiet Edition CO-9050001

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

Обща стойност - 1 482.55 лв. с ДДС

Количка

Обаче пак бързаш припряно.Човекът е казал,че не може да даде повече от 1400 лв. Да ти кажа честно,а вече почнах да ти говоря на ти,защото не заслужаваш повече,това твоето никак не е приятно.Спри се малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш за най-базовия 8-нишков Xeon, 16GB рам и бюджетно видео като 740 с GD5

Количка

Останалото е до лични предпочитания като заемано пространство и тишина.

Разбирай че може и евтино дъно, кутия и 400W FSP например - Количка.

И остава харда и SSD-то ако искаш такова. Тук гледаш гаранцията на първия да е 3 г. а на втория 5 г.

Edit: Щях да забравя да ти отговоря на въпроса. Като купуваш на части получаваш пълната гаранция а сглобен по-малко. 

Колко зависи от частите но процесорите винаги са с три а паметта вероятно с осем години. Демек повече от две.

Да ще ти го сглобят безплатно ако пазариш от едно място. Поне в Скай и Никем е така. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче пак бързаш припряно.Човекът е казал,че не може да даде повече от 1400 лв. Да ти кажа честно,а вече почнах да ти говоря на ти,защото не заслужаваш повече,това твоето никак не е приятно.Спри се малко.

Тогава това е предложението ми :

http://nikem-bg.net/cart/49051p1r51390p1r46538p1r52370p1r2089p1r1134p1r46847p1r46125p1r45743p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази цел трябва повечко RAM. 16gb препоръчително. Към горепосочената конфигурация за 1280 лева може да се добави още една плочка и сумата ще отиде на 1426 лева, което е съвсем малко превишаване на бюджета и мисля, че си заслужава. Все пак това е конфигурация за работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени дъното с UD3P модела... DS3P има само 4 пинов конектор, а тоя 8350 си иска ток...

Разликата можеш да избиеш от видеокартата, като я върнеш на нивото на интелските - 250Х. Иначе идеята да сложиш 1866 рам с C9 на амд е наистина добра. Честотата ще помогне на програмите, таймингите ще помогнат на процесора. 16-те гигабайта също е добра идея...

Интел е избора в тоя случай...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени дъното с UD3P модела... DS3P има само 4 пинов конектор, а тоя 8350 си иска ток...

Разликата можеш да избиеш от видеокартата, като я върнеш на нивото на интелските - 250Х. Иначе идеята да сложиш 1866 рам с C9 на амд е наистина добра. Честотата ще помогне на програмите, таймингите ще помогнат на процесора.

Интел е избора в тоя случай...

За операции като неговите amd не е ли по-добре?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем сигурен, да ти кажа честно... Все пак говорим вече за процесор на нивото на i7, срещу 8350. АМД-то си има предимствата, но не съм сигурен дали Xeon-a няма да си го помете... Не съм съвсем наясно с многонишковите оптимизации на тея програми.

Наруто, отнесен си някъде. Погледни количката. 8350 е с 2 кита 2х4GB, което май прави 16GB...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа евала пичове , много сте бързи и точни. До сега не бях гледал изобщо xeon , защото четох някаде ,че не стават за обикновенните дънни платки и трябвало някакви много скъпи. Сега съвсем ме вкарахте в размисъл. Всички от горепосочените конфигурации ми харесват :D . Сега пък се сетих да попитам, има смисъл да изчаквам? Например декември месец , някакви коледни промоции има ли или в компютърната техника няма такива филми?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа евала пичове , много сте бързи и точни. До сега не бях гледал изобщо xeon , защото четох някаде ,че не стават за обикновенните дънни платки и трябвало някакви много скъпи. Сега съвсем ме вкарахте в размисъл. Всички от горепосочените конфигурации ми харесват :D . Сега пък се сетих да попитам, има смисъл да изчаквам? Например декември месец , някакви коледни промоции има ли или в компютърната техника няма такива филми?

Единствено за broadwell през януари и тогава haswell ще поевтинеят.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо възможно ли е:

http://nikem-bg.net/cart/49641p1r51390p1r49614p1r46125p1r50071p1r49867p1r52370p1r51797p1rf.html

Или по-добре да не се опитвам аз :D .

Edit: Също така всичките ви предложения са в горната граница на бюджета.Да разбирам ли че 1100 - 1200 лв. просто не са достатъчни за софтуера който ще ползвам? Може би прекалявам с въпросите , но в крайна сметка за мен това са доста пари и искам максимално добре да ги опълзотворя =/ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами за сметка на рамта вместо 16г сложих по хубава видеокарта, изцяло на принципа колкото повече толкова повече.Изхождах от логиката - рам ако не ми стига винаги лесно се добавя , видеото ако не ми свърши работа по трудно се сменя.

За сега се ориентирам към твоето(1вото предложение) , само че със xeon и ще трябва друга кутия (тази на височина не ми се събира за 1 см) и като седна да смятам май наистина по-евтино видео ще взема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето първо предложение не е точно предложение.Аз просто ти показах частите в едната от готовите конфигурации (тази от Спийд Комп) колко де факто излиза от най-масовият готов магазин.Тоест,готовите конфигурации са и надценени.
Лично аз бих заложил на предложението на многоуважаемият naruto.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак благодаря много на всички включили се!

Окончателната конфигурация изглежда така:
http://nikem-bg.net/cart/51390p1r47447p1r49641p1r49614p1r52370p1r49867p1r48235p1r52346p1r47593p1rf.html
Другата седмица в пон. ще имам парите кеш и ще я поръчам. Дано да съм доволен и да си я ползвам дълги години, както предната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак благодаря много на всички включили се!

Окончателната конфигурация изглежда така:

http://nikem-bg.net/cart/51390p1r47447p1r49641p1r49614p1r52370p1r49867p1r48235p1r52346p1r47593p1rf.html

Другата седмица в пон. ще имам парите кеш и ще я поръчам. Дано да съм доволен и да си я ползвам дълги години, както предната.

http://nikem-bg.net/cart/51390p1r47447p1r49641p1r52370p1r49867p1r48235p1r47593p1r2089p1r1116p1r52518p1rf.html

Малко промени...По-добра ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-FORCE-251--500W/description.html

Тази кутия ще ми свърши ли работа? Гледам, че и захранване си има ,100лв спестявам ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не купувай подобни комплекти понеже захранванията са ментаци.

Кутията също е много зле.

Варианта за кутия и захранване които съм ти дал е най-евтиния що-годе читав.

Размерите отговарят на изискванията ти - http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/n200/

Количка

пс. Между другото и SSD-то е по-добро от умрелия Kingston. По-добри скорости и най-важното по-голяма гаранция.

Записвачката гледай да е на Asus щом ти трябва. По-тихи са.

Остават ти и 20 лв. за доставката та си точно по-бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване