Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте харесах си гейминг конфигурация и се нуждая  от вашето мнение за някои части които не знам дали са добро решение в случая, по-точно дъното и захранването. Моля за вашето мнение бюджета е 1800 лв. и не се нуждая от хард диск както липсва и в самия линк. http://nikem-bg.net/cart/51390p1r49180p1r45226p1r46717p1r52298p1r1125p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тоя бюджет влиза и едно ССД,така че,не се колебай да поспестиш от някои части,от захранването и кутията например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата конфигурация  сглобих  вчера за един приятел като картата е на Гигабайт  и рамта е тази 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9  а за захранване PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE .  Кутията е  N300

Я  виж така дали ти харесва

XEON E3-1231V3/QUAD/3.4/8M/B0X
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
ENERMAX OSTROG WHITE ECA3253-WB
ASUS H97-PRO GAMER /1150
PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE
2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

Обща стойност - 1 778.57 лв. с ДДС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Intel Процесор intel core i7-4790k processor (8mb cache, up to 4.40 ghz) 616лв.

GB Z97MX-GAMING 5 / 1150   255.52 лв. 2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA   155.00 лв.

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5     705.38 лв. или GIGABYTE 4096M GTX970 N970G1 GAMING-4GD PCI-E 3.0 ENERMAX

OSTROG BLACK/WHITE ECA3250-BW     103.36 лв.

Междинна стойност: 1 219.26 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 27.29 лв. Обща стойност: 1 191.97 лв. с ДДС

Захранване http://sky.bg/Details.aspx?ID=18671 137лв.

ОБЩО 1944лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така даваш цените,че нищо не разбрах.Как с 600лв процесор и 700лв карта и с останалите компоненти цената е 1200?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така даваш цените,че нищо не разбрах.Как с 600лв процесор и 700лв карта и с останалите компоненти цената е 1200?

Общо 1944лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1798лв за:

Gigabyte 990FXA - UD3

FX 9370 4,4GHz

Noctua NH-U14S

A-DATA XPG 2x4GB 1600G

A-DATA SP920 128GB SSD

GIGABYTE GTX970 Windforce

Fractal Design Integra 650M

КОЛИЧКА

и отделно

NZXT Source 340 за 152лв

Общо 1950лв.

Качествен охладител за тоя процесор, изцяло черна цветова гама, с изключение на охладителя, качествена кутия, бързо 128GB SSD...

Като малко по-евтин вариант може да се вземе 8350.

КОЛИЧКА - 1748лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Психо  тоя дръглив FX 9370 4,4GHz  гори  колкото два i7 процесора 178.75W . Изобщо не си заслужава парите за тази АМД  фурна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Психо  тоя дръглив FX 9370 4,4GHz  гори  колкото два i7 процесора 178.75W . Изобщо не си заслужава парите за тази АМД  фурна .

Уау, оценявам мнението ти, ама език да откършиш от него... Дръгливия FX 9370 съм го сложил на добро дъно с добро охлаждане и съм включил и ссд, за сметка на недръгливите интели, които струват колкото процесора, охладителя и ссд-то взети заедно, и за тая цена вадят 2 фрейма отгоре в някои игри...

Тея думи ги ползвай на улицата и пред приятелчетата си... Дай тука малко по-цивилизовано да се държим. Ако не можеш, не пиши въобще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уау, оценявам мнението ти, ама език да откършиш от него... Дръгливия FX 9370 съм го сложил на добро дъно с добро охлаждане и съм включил и ссд, за сметка на недругливите интели, които струват колкото процесора, охладителя и ссд-то взети заедно, и за тая цена вадят 2 фрейма отгоре в някои игри...

Тея думи ги ползвай на улицата и пред приятелчетата си... Дай тука малко по-цивилизовано да се държим. Ако не можеш, не пиши въобще.

Всъщност е прав,а този процесор fx9370 гледах няколко теста и разликата в игрите с fx8350  е 2 кадъра...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не разбрахте, предложих тая система, защото успях да вържа и SSD и охладител за процесора. Мога да я орежа малко и да падне още по-ниско като цена със енермакс острог примерно и т.н., но съм сложил качествено дъно с много опции, процесор, който в игрите е на нивото на i7, SSD, което го няма в нито едно друго предложение и охладител за процесора, за да не грее толкова...

Дал съм вариант с 8350, със същия охладител. Мога и от него да отрежа. Но не виждам смисъл.

Нека автора сам да си реши, но сметката за тока с лев-два месечно отгоре мисля че му е най-малкия проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Психо не се излагай бе човек . 6 ядрен Ксеон  гори  2 пъти по-малко ток  от тоя  процесор.  Има едно нещо дето му викат КПД.АМД нямат и няма и да имат  алтернатива нито на Интел нито на nvidia .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека взема каквото реши човека. Аз съм си казал мнението. Вие си говорете глупостите... Проблема е, че хората ви вярват, щото не знаят.

Само заради последното ти изречение ми иде да избухна, ама няма.

АМД имат алтернативи и на Intel, и на Nvidia, а това, че вие не ги виждате, щото Intel и щото Nvidia, си е лично ваш проблем. Поне не лъжете хората...

Anandtech.com, уважаван сайт за ревюта на хардуер и статии и т.н. глупости.

Ревю на новия 5960Х звяр на интел.

Гейминг тестове...

67043.png

67047.png

67046.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Томоф    това дъно е в пъти по-добро  като характеристики от всичките дъна предложени в темата.  Загледай се   какви слотове има и звука какъв е .  Не всеки му трябва дъно за клок  и отключен процесор.  Дънцето изобщо не е скъпо  за екстрите и качеството което предлага а и  влиза идеално в бюджета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как по-добре да се изразя искам мнението ви единствено за захранването и дъното кое да избера за конфигурацията от линка който пратих. Моля прочетете първия пост преди да пишете. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Corsair Graphite 230T Black Midi Case 139лв. или Corsair Carbide 300R CC-9011014 140лв.

ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5   705.38 лв.  

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA   155.00 лв.

MSI Z97-G45 GAMING LGA 1150   255.00 лв.  

Corsair 600W Builder Series CX V2   141.49 лв.   Междинна стойност: 1 256.88 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 20.03 лв. Обща стойност: 1 236.84 лв. с ДДС

+140лв кутия + 617лв процесор = 1993лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как по-добре да се изразя искам мнението ви единствено за захранването и дъното кое да избера за конфигурацията от линка който пратих. Моля прочетете първия пост преди да пишете. Благодаря предварително.

Дъното си е ОК. Захранването е прекалено мощно. Ако си замислил последващи ъпгрейди и затова е такова захранването, бих ти препоръчал това: EVGA SuperNOVA 850 G2 80 PLUS Gold 220-G2-0850-XR. На тази конфигурация идеално и пасва PSU FORTRON RIDER 550, което е силвър сертификат, а не както е написано на сайта бронз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от g2l2
      Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4
      Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN
      Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD
      Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK
      Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 
      Оптическо устройство NO
      Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP
      Мрежова карта onboard 10/100/1000
      Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно
      Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 
    • от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
    • от monefff
      Здравейте,
      Реших малко да обновя компютъра и за сега съм се спрял на тези части:
      Процесор: AMD Ryzen 7 3700X
      Памет: 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz, Corsair Vengeance
      Дъно: Препоръчайте ми дъно, което поддържа RAM памет до 3600Mhz
      Захранване: Нещо до 700W
      Видео карта: GTX 960 или AMD Radeon 9  заначало - Трябва ми карта, която е втора употреба, защото към момента не ми е нужна много силна. По-скоро търся нещо до 100лв втора употреба. (Тук слагам опция, че за в бъдеще ще премина към 1080Ti или 2080Ti,  ако ми се разцъкват някакви по-добри игри на макс, затова искам компютъра да е подготвен да издържи картата.)
      HDD: Samsung 860-QVO 1TB (Закупен)
      Кутия: Мисля си за be quiet!, но ако има вариант за алтернативна до 100лв, бих се възползвал
      Компютъра ще се ползва предимно за работа (Отваряне на няколко браузъра и много табове в тях + Photoshop)
      И разбира се от време на време малко гейминг, за разпускане.
      Благодаря 
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване