Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавен старт на Windows 7 64 bit

furbus

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дена си инсталирах Windows 7 64 bit, на новия ми лаптоп Acer Aspire e5 511G. На предния ми лаптоп, който беше по-слабичък от този, Windows 7 32 bit се зареждаше сравнително бързичко. На сегашния забелязвам, че отнема доста време докато се покаже работния плот, зарежда на надписа Добре дошли, при оставена само антивирусна Panda Free Cloud да се стартира със системата. Качил съм видео със стартирането на системата и очаквам мненията ви дали това е нормално...

https://www.youtube.com/watch?v=p8X_x2ewzZg&feature=youtu.be

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало си инсталирай програмата HD Tunes, за да видим дали хард диска е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм пуснал програмата да тества и ще кача снимката за Error Scan. След като се включи лаптопът си бачка бързо няма проблеми, проблема е със стартирането и при изключването също се забавя...

post-294620-0-79084400-1415724590_thumb.

post-294620-0-93339300-1415724598_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема от хард диска. Това е добре. Този Windows, който си инсталирал тестван ли е на друга машина? Така като гледам нямаш само Panda Antivirus инсталирана. Видях и други програми на Desktop. По време на самата инсталация на драйверите инсталирал ли си и инструментите, които се предлагат за съответния модел. Те доста товарят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows-а несъм го пробвал досега на друга машина, тъй като с предишния Windows, който ползвах, като го сложих на този лаптоп и ми разпознаваше само 1,89 гб. РАМ, та като сложих този, за който пишеше че е оригинално изображение, незнам какво значи. Имам и други програми инсталирани, но съм забранил да се пускат със старта на системата със програмата Wise Care 365, отделно съм забранил на някои Services на програми да се пускат, отново със същата програма (прилагам снимка). Освен драйверите никакви други допълнителни програми от сайта на производителя несъм инсталирал. След като инсталирах Windows-a инсталирах актуализации и си помислих, че може те да бавят лаптопа и вчера деинсталирах почти всички останаха само 23 броя и незнам дали ще стане нещо ако ги махна и тях.

post-294620-0-82154200-1415725907_thumb.

post-294620-0-56181600-1415725917_thumb.

post-294620-0-78565800-1415725923_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някаква програма подобна на BootVis, но за Windows 7...

Уместно е и да спомена, че драйверите за лаптопа в сайта са за Windows 8, свалил съм от там само драйвера за интернет, а другите съм инсталирал с Driver Pack Solution Cloud, тъй като в сайта няма за Windows 7. Лаптопът след бавното включване си работи добре, няма сини екрани (засега)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 1мин. и 8 сек. са нормални. Имайки предвид, че лимитиращия фактор за повечето нови системи е харддискът, а при теб не е SSD или хибрид всичко е ОК. Не претендирам за меродавно мнение , лично мое си е :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Това с бавния старт го оставям засега, но забелязах други неща. Когато отварям менюто с настройките на Мозила се вижда едно насичане докато го отвори и после пак насича докато го затвори, като давам да ми отвори нов таб, отново сече докато се отваря. Друго което пробвах е да си пусна CS и там положението е ужасно влизам и едвам се движа, всички движения са изключително бавни в играта. Незнам това от какво може да е от неправилно работещ драйвер или от друго вече незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да върви по-тегаво сравнение с 32 бит. тъй като яде повече ресурси.  

Механичните са бавни ама тоя е на 5400 об. та е свръх бавен. 

N3530 си е вмирисана стока та е нормално и след зареждане да не хвърчи.

Видеото пък е на ниво вградена графика та не очаквай чудеса с игрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, трябва ли и двата VGA драйвъра от сайта на Acer да бъдат инсталирани единият е Intel HD Graphics, а другият е на Nvidia, защото аз съм ги инсталирал и двата тъй като, като пробвах да инсталирам само на Nvidia ми изписа съобщение - Install Intel driver first...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,трябва.

Видеото на НВидиа ще се активира при натоварване автоматично.Иначе по принцип ще си карате само на вграденото,на Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, двата трябва да са инсталирани. За зареждането на Windows  си е напълно нормално. Ще става дори по-зле, ако почнеш да инсталираш още програми. И ако в един момент се стигне до конфликт, може да има още по-сериозно забавяне. Добре е да погледнеш и Event log,  дали няма някой процес, който да не може да зареди. Но в твоя случай няма нищо ненормално. 

А за да забързаш системата, изтегли CCleaner  и почисти ненужните файлове и регистрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах Windows 8.1 Update 1 с всички драйвери от сайта на Acer и сега всичко е ОК, няма засичания и системата стартира за 35 секунди. Благодаря за отговорите и помоща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавай. Старта на една система зависи от много неща. Колкото повече програми, ъпдейти и каквото се сетиш инсталираш, толкова се увеличава вероятността за все по-бавно стартиране. Тук решението е SSD  или поне хибриден HDD. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С програмата Wise 365 спирам всички самостартиращи програми и услуги, на новоинсталирани програми, като съм спрял и част от услугите на Microsoft и досега и със стария ми лап топ, който е бил почти на full от програми съм нямал проблем със стартирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мене на две машини имам windows 7 32 bit и до сега не съм забелязал да стартирва бавно.Единствения минус на едната ми машина е че отваряше бавно браузери като опера и мозила незнам заащо .И бях принуден да ползвам интернет експлорер .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване