Премини към съдържанието
manchoo

лекарска немарливост в Ботевград

Препоръчан отговор

Здравейте !!!

Пиша това писмо с цел да предпазя и другите хора и най-вече техните домашни любимци.

Поради лекарска немарливост загубих котето което обичах. Граждани не купувайте каквито и да се медикаменти за вашият домашен любимец от ветеринарна клиника на улица Гурко гр. Ботевград. Последиците са необратими след това. В случаят както е моя. Докторът който е завеждащ клиниката ми продаде грешен медикамент вместо за коте ,,специалистът'' ми продаде серум за крави а то човек трябва да е и на половина доктор за да разбере какво купува. Последиците бяха фатални.

Хора не копувайте от тази клиника за каквото и да е било не се знае какво ще ви продадът !!!

Това е призив към всички който обичате домашните си любимци.

Редактирано от manchoo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоз краставичар ли е или вет баси

за съд е направо

:angry22:

да му се отнеме разрешително диплома и там квото още има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те не ти ли платиха нещо ?

Така преди около 1 година заради немърливоста на ветеринара загубих старото си котенце (при кастрация) и те ми заплатиха сумата със ново котенце :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха не знам само на мен ли ми се струва смешно ,но е било зрелищно да се види и заснеме ,котка инжектирана със "серум" за крави. :D 
От подобни "лекарски грешки" загинаха много хора ,и на фона на тях ,това с котката звучи направо комично. 

П.С. Разбирам ,че ви е мъчно за животинчето ,но понякога се случват такива работи. Дори и най-добрия доктор може да сгреши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха не знам само на мен ли ми се струва смешно ,но е било зрелищно да се види и заснеме ,котка инжектирана със "серум" за крави. :D 

От подобни "лекарски грешки" загинаха много хора ,и на фона на тях ,това с котката звучи направо комично. 

П.С. Разбирам ,че ви е мъчно за животинчето ,но понякога се случват такива работи. Дори и най-добрия доктор може да сгреши. 

ти не си човек бе ти си като тоя сбъркан вет измислен

не се подигравай с ничие чуждо нещастие - независимо какво - защото помни че се връща

да ти наръгат на тебе серум за крава искаш ли - после ние да викаме хахаха

баси

не малко ще ти е, по-добре серум за дебелокожи тапири

ама и те пак са в повече от тебе

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, тази история направо ме разтърси! Тази нощ няма да спя! :eek:  :giggle1:  :lol6:

Тя , темата така е пусната сякаш се е случило нещо с някой човечец!

Извинявайте, но както каза колегата по - горе. Драми с хора колкото искате, а тук с кучета и котки ше се занимаваме.

Ами ако ветеринарят беше Италиянец и беше взал котето да премине през терапията на тенджерата  - тогава, ааа??? 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уф, тази история направо ме разтърси! Тази нощ няма да спя! :eek:  :giggle1:  :lol6:

Тя , темата така е пусната сякаш се е случило нещо с някой човечец!

Извинявайте, но както каза колегата по - горе. Драми с хора колкото искате, а тук с кучета и котки ше се занимаваме.

Ами ако ветеринарят беше Италиянец и беше взал котето да премине през терапията на тенджерата  - тогава, ааа??? 

айде и тоя - у домашни любимци е темата не видиш ли а кьорав ли си

у тая тема за хора не пишем

айде бегай при "хората" къш от тука къш къш

:beat: :beat: :beat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти не си човек бе ти си като тоя сбъркан вет измислен

не се подигравай с ничие чуждо нещастие - независимо какво - защото помни че се връща

да ти наръгат на тебе серум за крава искаш ли - после ние да викаме хахаха

баси

не малко ще ти е, по-добре серум за дебелокожи тапири

ама и те пак са в повече от тебе

Виж ,все ми е тая ,как ме наричаш ,и какво си мислиш за мен. Не ми се влиза в глупави спорове ,или пък да ти отвръщам с подобни глупави и ненужни личностни квалификации. Аз просто си казах ,каквото мисля ,и да смешно ми е пред какви "сериозни" житейски проблеми са изправени някои хора.

Да ви имам и проблемите . . . 

Дайте са да вкараме човека в затвора ,заради някаква котка. . .

Е как да не ми е смешно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ,все ми е тая ,как ме наричаш ,и какво си мислиш за мен. Не ми се влиза в глупави спорове ,или пък да ти отвръщам с подобни глупави и ненужни личностни квалификации. Аз просто си казах ,каквото мисля ,и да смешно ми е пред какви "сериозни" житейски проблеми са изправени някои хора.

Да ви имам и проблемите . . . 

Дайте са да вкараме човека в затвора ,заради някаква котка. . .

Е как да не ми е смешно?

абе това не ти е темата долу празни приказки

върви там да си пишеш умнотийките

тук се говори за животни в този раздел бе кьорави ли сте какво

какво си казал - нищо - подиграваш се аре бегай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе това не ти е темата долу празни приказки

върви там да си пишеш умнотийките

тук се говори за животни в този раздел бе кьорави ли сте какво

какво си казал - нищо - подиграваш се аре бегай

Хайдучеееее...

Я се съвземи, поеми си глътка въздух, съвземи се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Към останалите:

1. Да загубиш домашен любимец не е като да загубиш близък човек, но е и лесно съшо така...

2. Нагледали сме се на неразбрирателство за това кое е вярно или грешно. Често "пострадалите" си мислят, че са прави, а не са такива...

Ма нека си го кажем, това е коте, не е човек, колкото и да е, нещата са различни. Тук за Хайдука ще кажа, че съм губил коте, не съм някакъв изверг, изолиран от нерви и мисъл!!!

Аз искам да попитам как пък постващия темата реши, че "серума" е за крава??? По какво, анализ ли някакъв направи?

За мен това ми звучи като анти-реклама, подета някъде си там...

хайдуче, какво беше, "Невинен до доказване на противното"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайдучеееее...

Я се съвземи, поеми си глътка въздух, съвземи се!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Към останалите:

1. Да загубиш домашен любимец не е като да загубиш близък човек, но е и лесно съшо така...

2. Нагледали сме се на неразбрирателство за това кое е вярно или грешно. Често "пострадалите" си мислят, че са прави, а не са такива...

Ма нека си го кажем, това е коте, не е човек, колкото и да е, нещата са различни. Тук за Хайдука ще кажа, че съм губил коте, не съм някакъв изверг, изолиран от нерви и мисъл!!!

Аз искам да попитам как пък постващия темата реши, че "серума" е за крава??? По какво, анализ ли някакъв направи?

За мен това ми звучи като анти-реклама, подета някъде си там...

хайдуче, какво беше, "Невинен до доказване на противното"?

анти реклама и така да е - ще лъже ли че си е отишло котето

защо да лъже

аз мисля че не лъже

и точно на мен не ми говори за това, погребала съм доста и котета и кучото на блока съм погребала

тия двамата дето се гаврят по-горе те не знаят какво е

п.с. имам предложение да се направи специална тема черен списък за такива ветове

справка последното оплакване на крали от Силистра от неговия вет

https://www.kaldata.com/forums/topic/231380-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%8F%D0%B4%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%81/page-4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

анти реклама и така да е - ще лъже ли че си е отишло котето

защо да лъже

аз мисля че не лъже

и точно на мен не ми говори за това, погреб*ла съм доста и котета и кучото на блока съм погреб*ла

тия двамата дето се гаврят по-горе те не знаят какво е

Мери си приказките!

Не се "гаврят". Коментират. И с основание.

Бързаш да съдиш и си импулсивна. Хайде сега ми кажи как този човек, дал данните на тази клиника, ще удостовери, че котката е "убита" от тях с поставянето точно на серум за крави???

Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.) Който разгласи позорно обстоятелство за другиго или му припише престъпление, се наказва за клевета с глоба от три хиляди до седем хиляди лева и с обществено порицание.

Не забравяй основния постулат в правото: "Невинен до доказване на противното"!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мери си приказките!

Не се "гаврят". Коментират. И с основание.

Бързаш да съдиш и си импулсивна. Хайде сега ми кажи как този човек, дал данните на тази клиника, ще удостовери, че котката е "убита" от тях с поставянето точно на серум за крави???

Не забравяй основния постулат в правото: "Невинен до доказване на противното"!!!

гавра е не е коментар

с всяка смърт независимо на човек или на животно се нарича гавра подобно отношение !

и без значение измислено ли е или не - си е гавра и не е хуманно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гавра е не е коментар

с всяка смърт независимо на човек или на животно се нарича гавра подобно отношение !

Докажи ми, че е смърт поради лекарска грешка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Иначе следва Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи ми, че е смърт поради лекарска грешка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Иначе следва Чл. 147. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г., бр. 21 от 2000 г.)

ти защо към мен се обръщаш - нещо обърка ли се -

аз не съм автора на темата не виждаш ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре знам на кого, защо и за какво го казвам. Или кого предупреждавам.

И да, забележката е към теб!!!

Какво значи "измислено"?

Пак казвам - Невинен до доказване на противното, основен правен постулат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тука и раздел Право ли стана

за животните говорим за животните

четеш ли ти или не четеш

Докторът който е завеждащ клиниката ми продаде грешен медикамент вместо за коте ,,специалистът'' ми продаде серум за крави а то човек трябва да е и на половина доктор за да разбере какво купува. Последиците бяха фатални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторът който е завеждащ клиниката ми продаде грешен медикамент вместо за коте ,,специалистът'' ми продаде серум за крави а то човек трябва да е и на половина доктор за да разбере какво купува. Последиците бяха фатални.

И кой го казва това ? - някакъв анонимен интернет-никнейм с два поста в нашия форум ?

Кой седи зад него ?

От къде си сигурна, че това не е написано от ветеринаря от другата клиника, на съседната улица, за да очерни конкурента си  и хората да ходят при него, а не при другия ?

Отделно - какво значи "серум за крави " ?!

Знаеш ли, че всички медикаменти, които са за лечение за бозайници лекуват и един вид и друг, като разликата е единствено в дозата ?

Антибиотиците например са едни и същи и за крави, и за коне, и за котки, и за кучета, и за хора ? Противовъзпалителните средства -също.

Преди да пишеш въобще мислиш ли ?

А ако авторът на темата не се появи до довечера за да даде повече разяснения относно казуса - темата му ще бъде изтрита на основание Чл. 147, алинея 1 от НК, а акаунтът му ще бъде блокиран !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново !!!

Вярно нее умрял човек, призива ми беше да внимавате какво копувате и от каде най-вече. И трябва ли човек да е с медицинско образование било то за животни или за хора ,че да е сигорен какво ще си купи.

И дали няма да навреди на себе си. Котката си е котка , но и то душа носи. Никои няма право да умира по такав начин а агониа и страдания.

Лекарството е -,, ЕСТРОФАН ''

Описание :

Биотехнологични – синхронизиране и предизвикване на еструс при юници и крави, предизвикване на раждане при свине, аборт при нормална и патологична бременност при кобили/в първата половина на бременността/.

Терапевтични– функционални увреждания на яйчниците, следродилен и постсервизен анеструс / тих еструс, нередовен цикъл, перзистиращо жълто тяло, лутеална киста /; постпуерперални хронични ендометрити; пиометра; прекъсване на нормална или патологична бременност / през първата половина на бременността / ; комбинирана терапия на фоликулярни кисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този случай да -, естрофан е хормонален препарат за говеда и не трябва да се поставя на дребни бозайници, защото предизвиква тежки маточни кървения, хормонален дисбаланс ,тежко повръщане и ред други проблеми.

Предполагам, че сте завел котката си заради разгонване, нали ?

На много места в страната , някои ветеринари си позволяват го правят и част от животните оцеляват, но са малко.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще вляза в Офтопик, че нещо не се въздържам!

Цяла тема за едно коте, та било то и любимец.

Животинският свят е толкова голям и пъстър но ние освен за котки и кучета, то за друго животно почти не се застъпваме.

Едни живаотни си ги гледаме лекуваме и убиваме, че да ги изядем - там драми няма.

Други животни си ги убиваме превантивно, хей така за кеф - драма също няма.

Има животни за, които не ни пука дали са болни или не - пак няма драма.

Та с какво са котките и кучетата са  над останалите животни, че им се посвещават теми, развихрят се драми, кавги?????

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станалото,станало. Пожелавам на всички да са живи и здрави. И най-вече да си отваряме очите за каквото и да е било.

С уважение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...