Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ъпгрейд на стара компютърна конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем с компютъра ми - напоследък се рестартира прекалено често и причината за това е че видео картата загрява много. Това се случва когато играя игри предимно ( Вентилатора на видеото си работи). Затова бих искал съвет за нова видео карта, която да работи с текущите дъно / процесор и памет. Конфигурацията е:

Video: Нvidia geforce 8600 gt ( 512 MB)

RAM: Nanya M2Y2G64TU8HD0B-AC 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM  (5-5-5-18 @ 400 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)

CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+

MB: Motherboard Name Foxconn A690GM2MA/A690VM2MA Series  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)Motherboard Chipset AMD 690G, AMD Hammer

HDD: 500GB 

Захранване - 430W

Игрите които играя са предимно D3 / LoL / EU4.

Бюджета е към 150 лв. Но ако може да е нещо по-евтино ще е по-добре. 

Искам да попитам и дали тази видео карта Asus AMD Radeon HD 5450, 1024MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, VGA, Silent Cooling би работила с конфигурацията отгоре или може да има проблеми.

Благодаря Ви предварително!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

64 бит. карти не стават за игри. В случая е дори по-зле от старата която не е никак хубава.

Смени кутията с CM N300 и ще подобриш охлаждането на компонентите.

Не е ясно и захранването дали не прави проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от видеокарти, но мисля че DDR3 и още повече на 64 бита не е добре(колегата, който разбира повече ме изпревари :)). Твоята е на 128 бита.

Не е лошо да уточниш какво очакваш - какви игри ще играеш и на какви настройки.

Държиш ли да е нова или може и на старо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от видеокарти, но мисля че DDR3 и още повече на 64 бита не е добре(колегата, който разбира повече ме изпревари :)). Твоята е на 128 бита.

Не е лошо да уточниш какво очакваш - какви игри ще играеш и на какви настройки.

Държиш ли да е нова или може и на старо?

Игрите ще са на минимални или средни настройки. Ето няколко примера - Diablo 3 / League of Legends / Europa Universalis 4.

64 бит. карти не стават за игри. В случая е дори по-зле от старата която не е никак хубава.

Смени кутията с CM N300 и ще подобриш охлаждането на компонентите.

Не е ясно и захранването дали не прави проблеми.

В момента за да се охлажда по-добре съм махнал страничния панел. Това добре ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава че кутията няма никакъв въздушен поток за това казах да купиш нова като CM N300 (това е най-евтината която става за нещо).

Идеята на кутията е да охлажда компонентите а не да задържа топлият въздух вътре и да ги пече като фурна.

Това ще ти реши проблема с прегряването.

пс. Може да потърсиш втора ръка 6770 за около 100 лв. но процесора ти идва също слаб та е половинчато решение.

А проблема с прегряването няма да се реши със смяна на видеото както казах вече. Всъщност ще се влоши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази е 128 бит-а. Тя ще може ли да се ползва с текущата конфигурация?

Прегледах картите и с 128 бит-а не виждам по евтини от 100 лв. затова нека вдигнем тавана до 150лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е дъното? Ако дъното ти е малко (mATX) можеш да си вземеш N200, която има доста по-добър въздушен поток от N300 и идва с 2 вентилатора, което трябва да реши проблемите временно. Временно, защото скоро трябва да започнеш да се замисляш за нова конфигурация, защото с този процесор не може да се сложи силна карта, която да не е bottlneck-вана от него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е дъното? Ако дъното ти е малко (mATX) можеш да си вземеш N200, която има доста по-добър въздушен поток от N300 и идва с 2 вентилатора, което трябва да реши проблемите временно. Временно, защото скоро трябва да започнеш да се замисляш за нова конфигурация, защото с този процесор не може да се сложи силна карта, която да не е bottlneck-вана от него.

Да, така изглежда дъното. Ако взема N200 с текущата памет / прицесор / дъно. Ще мога ли да ползвам и тази видео карта? Или тя е несъвместима с конфигурацията, която имам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземеш кутията не е нужно да сменяш видеото тъй като ще спре да прегрява а новото са му малко предимствата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми е интересно, дали сме сигурни, че видеото прегрява или проблема не е в захранването например.

Според мен видеото прегрява защото като пипка платката е доста гореща. Има ли някаква програма, която би ми препоръчал да ползвам, за да съм сигурен че видеото е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AIDA64 но поиграй малко и тогава дай температурите. Цъкаш на "Компютър" после на "Датчик" и даваш шот на следното -  

aaaee4947347a454.jpg

пс. Ако имаш възможност снимай и кутията отвътре в случай че не знаеш точния модел.

Същото се отнася и за захранването. Има лепенка отстрани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AIDA64 но поиграй малко и тогава дай температурите. Цъкаш на "Компютър" после на "Датчик" и даваш шот на следното -  

aaaee4947347a454.jpg

пс. Ако имаш възможност снимай и кутията отвътре в случай че не знаеш точния модел.

Същото се отнася и за захранването. Има лепенка отстрани.

Пробвах програмката. Това е резултата . За съжаление като пусна GPU Stress и компютъра се рестартира. Което би трябвало да значи че проблема е в видео картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

захранването :)

Защо проблемът да е захранването? Може ли да дадеш малко повече инфо (коя от статистиките го показва)?

Снимка на захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причината за изключването е възможно да е в температурата на процесора 100 градуса е ужасно много. Забелязва се и разлика в температурите на двете ядра на процесора от цели 19 градуса. Най-вероятно причината е деградация на термопастата под капачката, което трудно се ремонтира. 

Най-общо казано, системата ви е стара и по всичко изглежда, че проблема е или в процесора, или в захранването (може да подава грешен волтаж и от там да отива всичко). Видеото също не е 100% изключено, но като гледам графиката, то процесора не е наред. Лошото е че се изключва, когато се пусне видеото, а тая логика би довела до извод за проблем с видеото. Напълно е възможно да имате проблем с поне 2 от трите варианта за "повреда" до момента.

Предвид възрастта на конфигурацията, бих ви посъветвал да отидете в сервиз, където най-точно с повече тестове ще може да се определи проблема (проблемите).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване