Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на телефон 400-600 лв?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички ! Нуждая се от компетентна насока към избор на телефон !

Телефонът ми трябва най-вече за разговори + интернет достъп , като това ме навежда на мисълта да търся телефонът с НАЙ-ДОБРА батерия ( издръжлива ) + възможност за по добра производителност във сърфирането в интернет. Чак толкова дизайн не гледам така , че ако имате някакви идеи , ще се радвам да споделите КОНКРЕТНО по нужните ми от телефона , или все пак и насока между кой марки и параметри да гледам , също ще ми е една страхотна помощ.Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

ползвам Sony Xperia C (май вече го няма по магазините).

Сутринта в 7:30 го откачих от кабела, мина през около 10 продължителни разговора (делови, над 10 минути всеки), ползване на навигация (Разград - София, но не през целия път, а около Попово, Бяла и Плевен, където ми се губеше пътя), ползван е и за достъп до страници в Интернет, както и Facebook приложението, малко чат.

В момента (19:50) батерията е на 59%.

С идеята да целя "средата" на бюджета и да не те "насилвам" за нещо с малко над него, то ще ти предложа нещо, дето трябва да удовлетвори всичките ти нужди:

Sony D5103 Xperia T3 - 499.00 лв.

(ако нямаш нужда от 2 SIM карти в 1 телефон, защото аз в моя съм комбинирал така личен номер и служебен номер и нося само 1 телефон).

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом търсите издръжлив телефон бих ви препоръчал Lumia 1020. Дисплея е по най-енергоспестяващата OLED технология размера му е 4,5 инча напълно достатъчен за удобно сърфиране в нета. Както се досещате по-големите дисплеи харчат повече енергия. Процесорът е сравнително икономичен ,Snapdragon S4 от към разход на енергия и в същото време напълно удовлетворяващ всички съвременни потребности с тактов сигнал 1500Mhz. Батерията е 2000mAh ,което е напълно достатъчно за такъв телефон. Операционната система е Windows 8.1 която се явява по-лека и разбира се по-енергопестяща от андроидите. Цената му е около 550лв ,но това не е просто телефон ,това е без преувеличение отличен фотоапарат с камера 41мр и ксенонова светкавица. Смятам ,че този телефон напълно удовлетворява нуждите написани по-горе. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ! Нуждая се от компетентна насока към избор на телефон !

Телефонът ми трябва най-вече за разговори + интернет достъп , като това ме навежда на мисълта да търся телефонът с НАЙ-ДОБРА батерия ( издръжлива ) + възможност за по добра производителност във сърфирането в интернет. Чак толкова дизайн не гледам така , че ако имате някакви идеи , ще се радвам да споделите КОНКРЕТНО по нужните ми от телефона , или все пак и насока между кой марки и параметри да гледам , също ще ми е една страхотна помощ.Благодаря предварително!

Бюджет?

Едит: видях бюджета в заглавието, сори.

След малко ще предложа вариант...

Щом търсите издръжлив телефон бих ви препоръчал Lumia 1020. Дисплея е по най-енергоспестяващата OLED технология размера му е 4,5 инча напълно достатъчен за удобно сърфиране в нета. Както се досещате по-големите дисплеи харчат повече енергия. Процесорът е сравнително икономичен ,Snapdragon S4 от към разход на енергия и в същото време напълно удовлетворяващ всички съвременни потребности с тактов сигнал 1500Mhz. Батерията е 2000mAh ,което е напълно достатъчно за такъв телефон. Операционната система е Windows 8.1 която се явява по-лека и разбира се по-енергопестяща от андроидите. Цената му е около 550лв ,но това не е просто телефон ,това е без преувеличение отличен фотоапарат с камера 41мр и ксенонова светкавица. Смятам ,че този телефон напълно удовлетворява нуждите написани по-горе. 

Съграсен с повечето неща, но с издръжливостта на батерията категорично не.

При по-сериозно натоварване със сърфиране и снимане, батерията към 15 часа (при изключване в 8 сутринта от зареждане) е в критичния минимум и има нужда от дозареждане.

Извън батерията всичко останало му е перфектно.

Sony D5103 Xperia T3 - 499.00 лв.

Малко помощ за смъкване на още 30-ина левчета.

При едни мои френдчета го има по-евтин

:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съграсен с повечето неща, но с издръжливостта на батерията категорично не.

При по-сериозно натоварване със сърфиране и снимане, батерията към 15 часа (при изключване в 8 сутринта от зареждане) е в критичния минимум и има нужда от дозареждане.

Извън батерията всичко останало му е перфектно.

Категорично 2000mAh не е кой знае колко много ,но е напълно достатъчно спрямо консумацията на апарата. От Nokia са могли да поместят и по-голяма батерия ,работата е там ,че не му е нужна и само ще увеличи габаритите излишно. Има там разни ,като Lenovo и Samsung примерно Galaxy s5 с батерия 2800mAh ,това си е доста по-сериозни батерия ,но не бих казал ,че издържат повече по простата причина ,че разхода на хардуера и софтуера им е значително по-голям. Като цяло лумиите (доста са ми минали през ръцете) са доволно издръжливи смартфони. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също споделих мнение от ползване на този апарат, а не от това, което съм чувал от други хора.

Както и да е, момчето само ще си прецени, а ние да продължим нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Lumia 1020 до колкото виждам е на 999лв свободна цена О_О а моят бюджет е максимум 600. А отностно вторият пост за LG ,защо нещо не ги долюбвам като издръжливи телефони и аз незнам >.< . 

П.П : Може би според мен най-здравия телефон си остава нокия , отностно батерия .. а за другите параметри вече е относително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LG G2 3000mAh батерия, която е много добра. Телефона също е много добър, с добра светкавица и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Lumia 1020 до колкото виждам е на 999лв свободна цена О_О а моят бюджет е максимум 600. А отностно вторият пост за LG ,защо нещо не ги долюбвам като издръжливи телефони и аз незнам >.< . 

П.П : Може би според мен най-здравия телефон си остава нокия , отностно батерия .. а за другите параметри вече е относително.

Е чакай да си допиша де...

За къде бързаш?

Ето ти линк с цена за LG G2 32GB.

Това е апарата, който е перфектен за изискванията ти и батерията държи доволно.

Едит: с колегата над мен сме писали заедно и съм дублирал предложението, за което се извинявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във момента разгледах LG G2-ката , и останах очуден ... възможно ли е наистина да е толкова добър  и тези параметри да са наистина отвърдени според вас и то за сума от 550 лв ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш цена от миналата година явно. Ето ги актуалните цени: 

http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/nokia/lumia-1020-32gb-p191340925/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във момента разгледах LG G2-ката , и останах очуден ... възможно ли е наистина да е толкова добър  и тези параметри да са наистина отвърдени според вас и то за сума от 550 лв ?

Съквартиранта ми има такъв телефон... Много е добър, очарован съм от него, но пари за него нямам.

Ако искаш още едно предложение с по-голяма батерия, която може би ще държи повече от достатъчно:

Lenovo S860
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, само с две забележки: 550 лв. вероятно е цена за версията с 16 GB памет и телефонът идва с Android 4.4.2. Зареждан е в неделя следобед; в момента е на 51% от заряда. През това време са проведени няколко разговора, проверявана е пощата на няколко пъти, изтрити са няколко нотификации и са обновени няколко приложения. Синхронизирането е постоянно включено - на пощата на всеки 10 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. значи в частност за издръжливоста на батерията и спокойното сърфиране ( за този бюджет) да се насоча към тези 3-4 споменати по-горе модела.Само че съпоставката между тях не е много лесна също , да му се невиди. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. значи в частност за издръжливоста на батерията и спокойното сърфиране ( за този бюджет) да се насоча към тези 3-4 споменати по-горе модела.Само че съпоставката между тях не е много лесна също , да му се невиди. :D

Не съм имал допир с апарата, ама защо не???

Конкуренция!

Моя апарат, Sony Xperia C го купих на свободна продажба за 360 лева. Казах ти днес батерията му колко държи при какво ползване... Ако говорим конкретно за батерията!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та в смисъл това ли са за тази цена- трепачите , на които да обърна внимание , и вашето мнение отностно НАЙ-ДОБРИЯТ естествено според вас?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам откъде си, но варианта ти е да отидеш в близкия Технополис/Техномаркет и да видиш тези 2-3 модела, на които си се спрял как ще ти стои в ръката всеки и да ги поразцъкаш за по 15-20 минути.

Това ще ти е решаващата част от колебанието кой да вземеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и също по друг наболял за мен въпрос да ви попитам.От къде е най-изгодно да се търсят телефоните в смисъл нали не оставям на заден план и качеството, не някакви имитаций или глупости ... Ако ме насочите примерно от интернет ли от големите вериги магазини ( техномаркет , технополис ) или директно от теленор , мтел и операторите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и също по друг наболял за мен въпрос да ви попитам.От къде е най-изгодно да се търсят телефоните в смисъл нали не оставям на заден план и качеството, не някакви имитаций или глупости ... Ако ме насочите примерно от интернет ли от големите вериги магазини ( техномаркет , технополис ) или директно от теленор , мтел и операторите ?

Избягвай мобилните оператори. Гледаш предложените от нас телефони, виждаш кой си харесваш и го купуваш от линка, който сме ти пратили към телефона. За G2  това от aglor

16ГБ памет е 514.60 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо интересно няма.

Производителите на апаратите, независимо къде се продават, за едни и същи.

Гаранционното обслужване при фирмите аз поне го оценявам в пъти по-добро от това при операторите, които само гледат да те прецакат и да не ти признаят гаранцията.

При по-малките фирми не те товарят с ДДС, защото не са регистрирани, докато при техно-магазините и операторите няма как да не си го платиш.

В крайна сметка си избираш дали да пратиш едни 200-300 че и повече лева отгоре или да минеш по-тънко за същата стока.

Ето ти го съшия модел LG в Технополис.

Дай една причина, поради която ще се набуташ 200 и малко лева отгоре, за да го купиш от там?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А от къде да съм сигурен примерно , че този апарат не е реплика или примерно , че е читаф , и тем подобни при положение , че няма НИТО ЕДИН гарант за това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване