Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да се смени видеокартата на лаптоп Lenovo G510?

SouRCe

Препоръчан отговор

Интересува ме тъй като си закупих лаптоп Lenovo G510 дали е възможно да се смени видеокартата на този модел лаптоп?

Проблема е там че не ми тръгват дадени софтуери и искам да си я сменя с по-мощна. Не искам да е с GDDR5 вид памет само защото не може да тръгне такава видеокарта от такъв клас. Първо искам да знам дали е запоена за дъното. Търсих в интернет но не можах да открия нищо. И второ ако може да се махне тази AMD Radeon R5 M230 какъв клас видеокарта бихте ми препоръчали! Това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че можело да се заменят с реболване, но с видеокарти от същата архитектура, но си е безмислено и скъпо начинание, а и има много условнисти, за да стане, а и видеокарти, гълтащи повече ток, няма да може да се сложат... така че...

(ограничен си от зарядното)

Иначе само НЯКОИ от най-високия бизнес клас лаптопи, тип Workstation-и и/или някои геймърски модели имат MXM слот за ъпгрейд на видеокартата.. .но и там си има определени съвместими видеокарти, а и лошото е там, че много трудно се намират такива видеокарти, а и са също скъпички!

Ето пример:

https://www.youtube.com/watch?v=nZaR3QHNJis

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

"БРАТ" не си хаби парите продаи го доплати си и си купи по нов и по як няма смисъл да наливаш пари за точно тази услуга има не малка вероятност да попадне на майстор новак и до там ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че можело да се заменят с реболване, но с видеокарти от същата архитектура, но си е безмислено и скъпо начинание, а и има много условнисти, за да стане, а и видеокарти, гълтащи повече ток, няма да може да се сложат... така че...

(ограничен си от зарядното)

Иначе само НЯКОИ от най-високия бизнес клас лаптопи, тип Workstation-и и/или някои геймърски модели имат MXM слот за ъпгрейд на видеокартата.. .но и там си има определени съвместими видеокарти, а и лошото е там, че много трудно се намират такива видеокарти, а и са също скъпички!

Ето пример:

https://www.youtube.com/watch?v=nZaR3QHNJis

+1

Чипа е запоен. Може би има шанс да се смени с подобна видеокарта, т.е. на практика няма да е по-силна. Та начинанието е безмислено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 стотинки :ph34r:  конкретно на този лаптоп -надали би станало както казаха колегите по-горе -работата става  на лаптопите в най-високия клас -тип работни станции -със такива съвместими от серията на същия модел. Може да се вземе една работна станция например с базова конфигурация -и най-слабата видеокарта например и впоследствие да се ъпгрейдне към такава кооято се предлага във върховия модел(няма значение дали е ати или нвидиа). Затова и като цяло работните станции са и най-скъпите -поради възможноста за голям ъпгрейд,модифициране,здравия корпус и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като не разбрахте абсолютно нищо ще ви го кажа директно. Лаптопа ми преди месеци, когато го взех и го претоварих, защото си мислих, че картата е мощна замириса на изгоряло. Тогава за първи път в живота си видях грешката 0XA0000001, която е BSOD грешка или преведено грешка на син екран. Видеокартата няма да я сменя аз, защото лаптопа ми е в гаранция и реално в вторник ще го давам на поправка, защото и едната му тонколона си издаде багажа. Така че, ако след като ми го върнат от сервиза на Виваком и ми кажат, че не могат да сменят видео картата ми ще предприема мерки за смяната й, защото не вярвам грешката, която имах и впоследствие грешката Display driver stopped respording and has recovered. да могат да бъдат премахнати просто с ровене в настройките на лаптопа. Видео картата AMD Radeon R5 M230 е за боклука, защото реално тя не ми функционира правилно и не работи. Това си е работа за специалисти, а не за хора като тези в града ми да ми сменят тонколоната, видеокартата и да оправят проблема с Wi-fi-то. 

Благодаря все пак за мненията на всички, но ми трябваха месеци за да я изпробвам и да го разбера. Реално аз не искам по-висок клас видео карта. 

Знам, че знаете повече от мен и затова исках мненията ви, но вече знам какво да правя. Приятна вечер!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не казваш и после ние да гадаем какъв е проблема! В случая, те ще го вземат за не определен период от време :D и ще го тестват дали ще покаже дефект! И ако наистина проблемът е такъв и те няма да ти сменят картата, а просто ще ти заменят дънната платка, с нова! ;)

А и забрави, че има сервиз в България, който ще може да ти смени толкова нова видеокарта! Надали могат да се сдобият с подобна видеокарта, а и да не забравяме, че все още се предлагат модели лаптопи с нея!

Без проблем, ще ти оправят повредата гаранционно! Но според мен, преди да го занесеш, виж този проблем да не би да е от дравърите и ако наистина имаш повреда, го дай на секундата за ремонт!

И не го давайте във Виваком, а вижте кои са оторизираните сервизи за вашия модел във Вашия град и направо там го дайте! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не го давайте във Виваком, а вижте кои са оторизираните сервизи за вашия модел във Вашия град и направо там го дайте! ;)

Глупости. Сервизът е един - в София.

Цитат от сайта на Lenovo:

"Продукти серия IDEA (IdeaPad, IdeaCentre) - Телефон: 02 963 2914

Гаранционните и извън-гаранционните продуктите Lenovo с марка Idea се изпращат за сервиз чрез куриерските услуги на Транспрес. Куриерът ще Ви посети, на посочено от вас място, за да вземе съответното устройство и да го транспортира до сервизния център (Вюпойнт ООД, гр. София, бул. Арсеналски 35А). Когато последното бъде отремонтирано, ще Ви го донесе обратно. (не е необходимо устройството да е в опаковката, в която сте го закупили, но трябва да е добре опаковано срещу повреди при транспортиране). Куриерската услуга е напълно безплатна при гаранционни ремонти. За да изпратите в сервиз продукт с марката Idea, моля използвайте номер: 0800 15 050 (Обаждането се таксува според тарифния план на съответния оператор). Разбира се, можете да занесете устройството обратно и при Вашия търговски партньор и той да се погрижи за сервизния процес вместо вас."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто казах, да не го дава във Виваком... Нямам досег до тези Ideapad-и... Просто трябваше да провери къде точно да го прати!

А и човека може да не е точно от София...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо да не съм от София, а съм от Южна България, така че няма начин как да си дам лаптопа на Леново. Но искам да знам защо да не го давам на Виваком. Каква е причината? Лош им е сервиза ли или какво?

А и реално на мен едни майстори от града ми казаха, че ще ми сменят дънната платка от сервиза на Виваком, също така научих от една учителка да не си давам лаптопа на Виваком за поправка, защото били мошеници с извинение на думата. Но аз не вярвам да е така! А и от Виваком могат ли да ми сменят тази дънна платка или трябва да си я дам на създателите на лаптопа, Леново? 

Благодаря предварително за отговорите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Виваком нищо няма да ви заменят. Те нямат собствен сервиз. Всъщност ще го пратят на официалният сервиз на Леново и ще си чакате лаптопа бая време. Това е най-добрият вариант. По-вероятно е да го пратят на местен я доказан, я недоказан майстор или сервиз. 

Лично според мен да си купиш лаптоп от  Виваком, Глобул или Мтел е много по-голяма минавка, от това да го купиш от Технополис или Техномаркет. Много завишени цени за производителността и актуалността на хардуера, окастрени гаранции и лошо гаранционно обслужване. Наскоро погледнах в един Глобул ноември месец, преди да станат Теленор, всички лаптопи, които бяха в изложени бяха с хардуер, който е бил актуален през 2012-та, а единственият лаптоп със съвременен процесор беше някакво посмешище, дето с него едвам ще влезеш и в интернет. Искаха за него 850лв, при реална цена от търговец на лаптопи 600лв. 

Лиричното отклонение беше малко излишно, но дава обща визия за качеството, което се предлага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок значи ще използвам телефона, за да се свържа с операторите на Леново. Благодаря на всички ви за помоща. Дано на някой може да помогне тази тема вече. 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок значи ще използвам телефона, за да се свържа с операторите на Леново. Благодаря на всички ви за помоща. Дано на някой може да помогне тази тема вече. 

Поздрави!

Вече са ви казали Виваком не сервизират лаптопи за целта си има официален сервиз и не няма да го дадат на някой местен а ще пътува до официалния.

След това дори и в официалния сервиз няма да лепят или подменят видеокартата, ще сменят цялото дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от hspro
      Здравейте. Преди около 3 години си закупих въпросния таблет втора ръка. Работи изключително бавно и забива постоянно. Можете ли да кажете каква би могла да е причината и дали може таблетът да се поправи?
    • от tepmu
      Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.
      Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.
    • от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване