Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с копирането на големи файлове на външен хард

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с копирането на големи файлове на външен USB 3.0 хард. Проблемът идва само когато харда е закачен на някой от USB 3.0 портовете на лаптопа. Когато е закаен за някой от USB 2.0 портовете, файловете се копират без проблем. Грешката, която се появява е следната:

09e8582714684439.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли сте,че съответният порт работи коректно? Опитайте с друг носител.

Всички драйвери за дъното инсталирани ли са?

п.п.Може да опитате да форматирате външният хард с програмата HP USB Disk Storage Format Tool

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 USB 3.0 порта. В момента на тях имам мишка и USB DAC които си работят без проблем. Когато закача външния хард на някой от тях той се разпознава и имам достъп до всичко на него. Проблем има само с копирането на големи файлове. Харда е в NTSF формат. Няма липсващи драйвери в Device Manager всичко е наред. Чудното е че когато е закачен на USB 2.0 порт проблем с копирането няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След форматиране с HP USB Disk Storage Format Tool проблема остава. Копира се до определен момент след което изкарва същата грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дискът е Western Digital 320 GB черна серия 2.5" от лаптоп сложил съм го в USB 3.0 кутия за хардове. Най-чудното е че проблем има само когато копирам от лаптопа на харда, при обратната операция проблем няма. Харда няма лоши сектори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е тази въпросна кутия да прави някакъв проблем ? Не знам къде другаде е може да е причината...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е тази въпросна кутия да прави някакъв проблем ? Не знам къде другаде е може да е причината...

Закачена на USB 2.0 проблем няма, копира без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На моя Note немога да копирам файлове по-големи от 4гб. Става въпрос от компютъра към телефона.

Не можеш понеже е във FAT32 файлова система

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казваш, че си тествал диска за лоши сектори и няма такива, а speed map гледал ли си го и как са нещата там? Ако не си с HD Tune пусни един тест и виж, защото скоростта при USB 3.0 е значително по-висока и е възможно ако диска има много бавни сектори, при бързото писане да вади тази грешка. Опита ли да преинсталираш драйвера на USB 3.0 профилактично?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато го тествам закачен на USB 3.0 с HDTune на Eror Scan минава 2 квадратчета и HDD-то се дискънектва. Вързан на USB 2.0 теста го минава без грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това малко звучи като да не му стига захранване и продължителна работа се откача (кляка напрежението). Къде е закачен вторият USB конектор от кабела на диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това малко звучи като да не му стига захранване и продължителна работа се откача (кляка напрежението). Къде е закачен вторият USB конектор от кабела на диска.

Кабела няма втори конектор. Напрежението през USB 3.0  и USB 2.0 не е ли е едно и също - 5V Ето това е кабела

c04cd0ed2bcd9753.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела няма втори конектор. Напрежението през USB 3.0  и USB 2.0 не е ли е едно и също - 5V Ето това е кабела

Обикновено от едната страна са със сдвоен USB конектор, за да сезахранва от два USB порта.

70cm-USB-20-3-Ports-Data-Cable-For-HDD-E

Или нещо такова би свършило работа:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено от едната страна са със сдвоен USB конектор, за да сезахранва от два USB порта.

70cm-USB-20-3-Ports-Data-Cable-For-HDD-E

Или нещо такова би свършило работа:

Намирането на такъв USB 3.0 кабел e изключително трудно за разлика от USB 2.0. Така че най-добре е да пробвам с USB 3.0 хъб с външно захранване. Ако някой е виждал такъв USB 3.0 кабел някъде да се продава из българските сайтове да дава линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получаваше подобен проблем - харда се дисконектваше и реконектваше. При мен тъй като дъното ми нямаше USB 3 си взех една PCI USB 3 платка с два порта. Като тя си бачкаше с флашки, но за дискове изискваше допълнително захранване - 4 pin cable connector с което вързах платката към захранването. Това обаче не реши проблема и продължава да си го прави, когато си иска и то с все големи файлове. Диска е нов и е тестван с всички възможно инструменти и си е наред. Проблема го има дори в офиса, на дъно, което си има вградена поддръжка на USB 3. Изчетох всичко из нета и пробвах доста неща (проба на различни драйвери на Renesas и заигравка с firmware-a на платкат/на диска ме достраша да го барам, разцъкване на опциите в Device Manager-a за USB-портовете - забрана на пестеливия режим, различни регистри модификации и т.н.) и като че ли проблема почна да се появява все по-рядко.

http://www.sevenforums.com/hardware-devices/252968-usb-mouse-keeps-disconnecting-connecting-fix-windows-7-solved.html

http://blogs.msdn.com/b/usbcoreblog/archive/2013/11/01/help-after-installing-windows-8-1-my-usb-drive-disappears-or-file-transfers-stop-unexpectedly-r-a-post-title.aspx

Не мисля, че ще е от кабела...моя също не е с двоен конектор, но си дойде с опаковката на диска. Да чукна на дъвро вече месеци не ми се е появявал този проблем, а преди нон-стоп се появяваше (поне не и на моята система). В офиса се появява, което ме навява на мисълта, че все пак някои от нещата са помогнали за да се оправи на домашната ми система. Като цяло шашава работа...в Google има стотици резултати за подобни проблеми. Доста досаден проблем като цяло. :)

Ето ти малко повече инфо относно WD:

http://www.npcglib.org/~stathis/blog/2013/03/01/hardware-problem-western-digital-my-passport-usb-3-0-disconnects-randomly/

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/9588/~/a-usb-3.0-drive-randomly-disconnects-and-reconnects-from-a-pc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А гледали ли сте при закачен диск диспечерът на устройства колко консумация отчита на порта? За мен е недостиг по ток.

кабел

Забележете, че единият мъжки е 2.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Здравейте,

намерих тази тема и реших да я ползвам, за да не отварям нова.

Закупих си външен хард ADATA HD710, и исках да си преместя няколко филма там, но не ми позволява, тъй като файловете са твърде големи (в конкретния случай 23 ГБ), малко съм изненадан тъй като имам и филми по 50 ГБ, които искам да каза, а за 23 ГБ ме спира.

Дали има възможност да увелича размера на допустимите файлове, които прехвърлям?

Благодаря много.

И Весели Празници. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване