Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Геймърска конфигурация. Бюджет 1100 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да попитам за някаква геймърска конфигурация за 1100лв.Само да вмекна че за процесор бих искал AMD Athlon II X4 750K и 8GB RAM.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

750K се взима за двойно по-малък бюджет от твоя. А и вече е стар и сравнително слаб равняващ се на Pentium от ново поколение.

Ако искаш непременно да е АМД може да вземеш FX-6300 или 8320. Но FM2 и AM3 платформата са обречени откъм ъпгрейд.

Ето примерна геймърска конфигурация за около твоя бюджет:

Обща стойност - 1 130.35 лв. с ДДС
Може да се поотреже оттук-оттам, за да се вземе малко по-мощната видеокарта R9 280.
Ако имаш части от стар компютър (хард, кутия, захранване) ще се получи още по-добре.
Хубаво е да кажеш ѝ с какъв монитор разполагаш, и дали въобще разполагаш с такъв!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

750K се взима за двойно по-малък бюджет от твоя. А и вече е стар и сравнително слаб равняващ се на Pentium от ново поколение.

Ако искаш непременно да е АМД може да вземеш FX-6300 или 8320. Но FM2 и AM3 платформата са обречени откъм ъпгрейд.

GB H81M-D3H /H81/LGA1150 

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 2 броя

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 

POWER C AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC 

PSU FD 450W INTEGRA BLACK 

CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 

Може да се поотреже оттук-оттам, за да се вземе малко по-мощната видеокарта R9 280.

Ако имаш части от стар компютър (хард, кутия, захранване) ще се получи още по-добре.

Хубаво е да кажеш ѝ с какъв монитор разполагаш, и дали въобще разполагаш с такъв!

Защо АMD-то да е обречено откъм ъпгрейт!?

Обоснови се ако обичаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо АMD-то да е обречено откъм ъпгрейт!?

Обоснови се ако обичаш!

Като гледам как се развива FM2 сокета едва ли си заслужава ъпгрейд. от 750К до 860К разликите не са много големи, особено в игри.

И ако може да ни светнеш на АM3 платформата кой процесор след 8350, че дори и 8320 си заслужава!? 

Не виждам какво трябва да се обосновавам при положение, че нещата са ясни.

Явно ви е много яд червените фенове, че в момента Intel доминира в нисък, среден и висок клас процесори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD CPU FX 9590 мисля че си заслужава!

А по въпроса на развитието на FM2+ не мисля че работиш за AMD, че да знaеш бъдещите им планове :D

Явно си тествал всички процесори, щом знаеш кой как и по колко се държи :)

И ако обичаш не ми прилагай тестове с бюджет от по 3к на pc world и тн.

Като гледам и Интел са спрели на i7. Явно ще изкарат 2015 направо i10 подобно на Microsoft :D

Stoycho200

Съветвам те да си вземеш или процесор FM2+ защото има дъно с pciEx 3 или Intel с подобно. Това е мноооого важно при игрите!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама 9590 и въобще всеки процесор на АM3 сокет си иска доста скъпо дъно, докато на i7 му е все тая и спокойно се слага на най-евтиното H81 дъно, което има USB 3.0, SATA 3 и повече благинки от евтините дъна на AMD, като дори повечето от тях не поддържат 125W FX процесори и това специално трябва да се гледа в Support List-a. Тая сметка правиш ли я? 

И да - тествал съм много процесори и това което говоря се базира на личния ми опит, а не на инфо и картинки в нета.

Intel може да си позволят да стоят още доста години само на i7, понеже АМД, колкото и да се пънят не могат да си измислят нещо което реално да се съревновава с процесор на Intel. Не само по производителност, а и по цена.

Стига с тия спорове Intel vs AMD, че ми писна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD CPU FX 9590 мисля че си заслужава!

А по въпроса на развитието на FM2+ не мисля че работиш за AMD, че да знaеш бъдещите им планове :D

Явно си тествал всички процесори, щом знаеш кой как и по колко се държи :)

И ако обичаш не ми прилагай тестове с бюджет от по 3к на pc world и тн.

Като гледам и Интел са спрели на i7. Явно ще изкарат 2015 направо i10 подобно на Microsoft :D

Stoycho200

Съветвам те да си вземеш или процесор FM2+ защото има дъно с pciEx 3 или Intel с подобно. Това е мноооого важно при игрите!!!

Ами той е напълно прав ;) сокет am3 е от 2010-та година 8xx дъната,а сокет 1150 от 2014-та,а сега ще излязат нови модели на сокет 1150.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и цените им бяха малко по ниски щеше да е добре. Ако се сравни цена/производителност то амд са по приемливи за средностатистическият българин. А който си е надмогнал на масрафа интел е избора естествено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и цените им бяха малко по ниски щеше да е добре. Ако се сравни цена/производителност то амд са по приемливи за средностатистическият българин. А който си е надмогнал на масрафа интел е избора естествено.

Ако имаш едни 2000 лева за компютър решението е Intel без колебание,същото е и с видео картите,ако имаш 4000 лева взимаш 2X GTX980 и си свиркаш с клокнатата i7-ца от сокет 2011.Няма по-добро видео в момента от 980.

Друг въпрос е,че ако искаш един мощен компютър с бюджет да кажем 1000 лева,то FX8320 и една r9 270 са много добро решение,но пък игрите не са оптимизирани още,а ако ще го ползваш за видеообработка няма да ти трябва видео от ранга на 270,а от ранга на 250Х...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AMD Athlon II X4 Quad Core 860K, 3.70GHz, BOX, FM2+

ASUS 2048M GTX750TI-PH-2GD5 PCI-E 3.0

ASUS A88XM-PLUS, AMD A88X, DDR III 2400(O.C.)/2250(O.C.)/2200(O.C.)/2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+

GEIL 2X4GB DDR III 2400 EVO LEGGERA CL11

ADATA 128GB 2.5" SSD XPG SX910 SATA III

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

COOLER MASTER N200 Black, USB 3.0, w/o PSU

EVGA Захранване 430W Active PFC, 100-W1-0430-KR

Крайна цена 1 118,93 лв.

бих искал AMD Athlon II X4 750K

860K е за предпочитане пред 750К. Очакват се и нови процесори а с това дъно (или друго с този чипсет) ще имаш възможност за смяна.

Но както ти казаха вече това е бюджетната платформа на АМД и процесорите са слабички (дори най-добрия които съм ти сложил). 

Демек ако решиш да сложиш по-добра видеокарта ако цъкаш тежки игри ще е спъвана та по-добре се ориентирай към нещо  друго.

Варианта които ти е дал Нико_ е с много по-добър процесор та смело го взимай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нико_ на тази конфигурация ще тръгват ли игри като

Battlefield 4 (на ULTRA), Crysis 3(на ULTRA) и други?

Благодаря предварително.

Ако говорим за без АА-да.Конфигурацията от Нико е по-добра.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде си тръгнал със 1100 лева да играеш на Ultra   настройки ? Момче парите ти са  за  видео и процесор само  щом гониш тия настройки . Геймърска конфигурация е примерно нещо ей такова :

GB Z97X-GAMING / 1150
I7-4790K /4.0G/8MB/BOX/LGA1150
Corsair Cooling Hydro Series H100i
G.SKILL 2x4 RipjawsZ 2400 C10 F3-2400C10D-8GZH
INTEL 120 SSD 530 929868
2TB SEAGATE ST2000VX000 64MB
GB N970IXOC-4GD /GTX 970
AOC 24 G2460PQU 1ms SPEAKERS
CM HAF-932 AD BLACK
PSU CM SILENT PRO M2 1000W

Обща стойност - 3 319.65 лв. с ДДС

Твоето е бюджетно и домашно PC (всичко  в едно)  което ще подкара заглавията от миналата и  тази година на малко над средните настройки. През  2015 лятото  такъв комп ще е паднал със 300 лева от цената си  и ще се задъхва  с излизащите догодина игри.

И за периферия  може да  си избереш нещо  на Рокат  или Лоджитек.  За слушалки   има само едни дето  са еднакво добри и за музика и за гейминг  и те са 

Sennheiser G4ME ZERO .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

нужно ли е четириядрен процесор за игри?

Според мен все още не, съдейки по разни сравнения из нета.

Просто допълнително оскъпяват конфигурациите, а полза минимална (специално за игри).

С тази конфигурация ще играш всичко на high на fullHD.

Да, няма да е ултра, няма да е заковано на 60 фрейма, но освен ако не си професионален геймър и

не се налага да цепиш секундата ще е напълно достатъчно.

Моето предложение:

Обща стойност - 970.36 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,

нужно ли е четириядрен процесор за игри?

Според мен все още не, съдейки по разни сравнения из нета.

Просто допълнително оскъпяват конфигурациите, а полза минимална (специално за игри).

С тази конфигурация ще играш всичко на high на fullHD.

Да, няма да е ултра, няма да е заковано на 60 фрейма, но освен ако не си професионален геймър и

не се налага да цепиш секундата ще е напълно достатъчно.

Моето предложение:

GB B85M-DS3H /1150

I3-4160 3.6GHZ/3MB/LGA1150/BOX

G.SKILL 2x2 RipjawsX 1600 1.5V F3-12800CL9D-4GBXL

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-0500-KR

ASUS STRIX-GTX750TI-OC-2GD5

Обща стойност - 970.36 лв. с ДДС

Щом е в бюджета значи се слага i5,без значение дали в момента ще му трябва...Ще излязат след 2 месеца нови игри и ще почне много ми е слаб компютъра...Ще сложи най-новия i5 и 8 гиги рам и положението ще е търпимо поне са 2-3 години ще играе най-новите игри.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GB B85M-HD3 /1150
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
POWER C AXR9 270 2GBD5-TDHE/OC
EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-0500-KR

Обща стойност - 1 135.69 лв. с ДДС

Количка

В случая съм орязал от захранване само,но и това захранване е 80 Плюс сертифицирано,тоест става.

На този компютър тръгва абсолютно всяка игра на 720p и ултра без AA,не ме интересува кой ще ме оборва виждал съм с очите си на 1080p  на подобен с i5 4570 и r9 270X как вървят игрите като :

Watch Dogs

Crysis 3

Tomb raider

Call of Duty Advanced Warfare

Почти всичките си вървят на 60 фрейма освен Watch Dogs там е по-бозаво положението и падаме до 40-50.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно тая Евга е минала покрай голда  :)Spec_Icon_64x24.jpg  Даже е далеко и от бронзовия серттификат.

Захранването става,ако му се дават 10 лева отгоре това е по-добро.Има и друг вариант за Integra-та,но в случая модулните кабели не знам с какво ще му помогнат.

BTW някой да е споменявал за GOLD или Bronze ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обречено ама мъди. Интел е обречен винаги но не и АМД.

Ако имаш едни 2000 лева за компютър решението е Intel без колебание,същото е и с видео картите,ако имаш 4000 лева взимаш 2X GTX980 и си свиркаш с клокнатата i7-ца от сокет 2011.Няма по-добро видео в момента от 980.

Друг въпрос е,че ако искаш един мощен компютър с бюджет да кажем 1000 лева,то FX8320 и една r9 270 са много добро решение,но пък игрите не са оптимизирани още,а ако ще го ползваш за видеообработка няма да ти трябва видео от ранга на 270,а от ранга на 250Х...

R9 295X2

А и за 2000 лева отново с АМД бих си сглобил.

А относно игри има машина която ще е актуална в близките 5 години..

http://bg.playstation.com/ps4/index.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обречено ама мъди. Интел е обречен винаги но не и АМД.

R9 295X2

А и за 2000 лева отново с АМД бих си сглобил.

А относно игри има машина която ще е актуална в близките 5 години..

http://bg.playstation.com/ps4/index.html

Сега можеш сам да си направиш сметката,че всички те мразят с некомпетентните ти постове,кое не е обречено към ъпгрейд? AM3+  платформата,я ми кажи кога излезе тая платформа,че чак не си спомням,или също кажи ми как FX6100 беше толкова назад спрямо i3 3220 във всичките игри,че хората кълняха AMD,тук пишем за конфигурация за игри,а не за PS4,ако имах 2800 лева щях да си купя конфигурация за 2000 и плейстейшън,но нямам.Представи си,че човека може да използва компютъра да види нещо,да направи някой проект за училище,на плейстейшъна ли ще го направи? Искам да видя каква геймърска конфигурация ще направиш за 2000 лева...Сигурно ще е FX 9590  и r9 290,което пак ще е много назад в игрите спрямо xeon e3 1231v3  и GTX 970.И не ми обяснявай как аз съм бил лош човек,а ти колко си бил добър.Един пост,в който да пише нещо съществено не видях от теб.И сега ще гледам сеир как ме нападат половината "бранители" сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Rosen e  фанатизиран на темата AMD. Ако го сложат на електрическия стол и  му предложат да  избере компютър със интелски чипсет и процесор  той ще откаже :) За него разлики от по 50 вата енергопотребление не са критерия  да се избере Интел . За него видео карти  от сорта на Titanium   които в SLI харчат под 800 W  също не са  оферта и той би избрал отново АМD   пред тях. От както AMD  е на пазара за  хардуер  никога не е  била конкурент на Intel    без значение  дали е  за видео карти,процесори или чипсети. При сървърите и лаптопите пък хептен са в 10 -та глуха .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега можеш сам да си направиш сметката,че всички те мразят с некомпетентните ти постове,кое не е обречено към ъпгрейд? AM3+  платформата,я ми кажи кога излезе тая платформа,че чак не си спомням,или също кажи ми как FX6100 беше толкова назад спрямо i3 3220 във всичките игри,че хората кълняха AMD,тук пишем за конфигурация за игри,а не за PS4,ако имах 2800 лева щях да си купя конфигурация за 2000 и плейстейшън,но нямам.Представи си,че човека може да използва компютъра да види нещо,да направи някой проект за училище,на плейстейшъна ли ще го направи? Искам да видя каква геймърска конфигурация ще направиш за 2000 лева...Сигурно ще е FX 9590  и r9 290,което пак ще е много назад в игрите спрямо xeon e3 1231v3  и GTX 970.И не ми обяснявай как аз съм бил лош човек,а ти колко си бил добър.Един пост,в който да пише нещо съществено не видях от теб.И сега ще гледам сеир как ме нападат половината "бранители" сигурно.

Казвал съм ти милион пъти аз от игри не се интересувам, и също така много хора ти обясняваха че както интел така и амд се справя в игрите. Няма достатъчно мощни видеокарти които да натоварят нито FX нито I7. А и както споменах в поста си Плейстейшън 4 ще е актуален още няколко години докато прехваления ти i3 i5 ще е за боклука още на следващата година ако чакаш да играеш игри. Всеки има право на мнение, но ти най-малко имаш право тъй като нямаш никакъв опит. АМ3+ не мисля че е обречен а дори и да е така какво ти пука ? Нали си ползваш интел за който при всеки нов процесор трябва и ново дъно задължително. (Поколение.)

Rosen e  фанатизиран на темата AMD. Ако го сложат на електрическия стол и  му предложат да  избере компютър със интелски чипсет и процесор  той ще откаже :) За него разлики от по 50 вата енергопотребление не са критерия  да се избере Интел . За него видео карти  от сорта на Titanium   които в SLI харчат под 800 W  също не са  оферта и той би избрал отново АМD   пред тях. От както AMD  е на пазара за  хардуер  никога не е  била конкурент на Intel    без значение  дали е  за видео карти,процесори или чипсети. При сървърите и лаптопите пък хептен са в 10 -та глуха .

Илиане нека не влизаме в спорове, говориш много фенски, но ако се огледаш в топ 10 на супер компютрите в света ще видиш че под капак има Оптерон.

А лично аз не харесвам нито Интел нито АМД. Споменах и в друга тема, единственото което харесвам и ако имам възможност да взема е Эльбрус 8c

http://www.mcst.ru/novyj-8yadernyj-mikroprocessor-elbrus-8c

Май не си чувал че и на плейстейшън могат да се правят тези неща? Той също върви с операционна система също има приложения които да си качиш. Дори някои хора използват плейстейшъни като сървъри тъй като са много мощни и икономични.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не се интересуваш от игри,защо се мъчиш да пробуташ AMD процесор за геймърска конфигурация?Виж i7 2700k,нали много трябва да ъпгрейдваш ако си с него...Един 5960X на 4.8 не можеш с FX на 6.0 да го стигнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Росене повече няма да  говоря  Intel Core i7 4770K vs AMD FX 9370

АМД

• Operating Mode 32 Bit/64 Bit
• Base Speed (GHz) 4.4
• Boost Speed (GHz) 4.7
• Wattage 220 W
• AMD Virtualization Technology Yes
• L2 Cache Size 8MB
• L3 Cache Size 8MB
• CMOS 32nm
• Socket AM3+

Интел

Type CPU / Microprocessor
Market segment Desktop
Family Intel Core i7
Model number i7-4770K
Frequency 3500 MHz
Turbo frequency 3900 MHz
Clock multiplier 35
Package 1150-land Flip-Chip Land Grid Array
Socket Socket 1150 / H3 / LGA1150
Size 1.48" x 1.48" / 3.75cm x 3.75cm
S-spec numbers
Part number SR147
Microarchitecture Haswell
Manufacturing process 0.022 micron
Data width 64 bit
The number of cores 4
The number of threads 8
Floating Point Unit Integrated
Level 1 cache size 4 x 32 KB instruction caches
4 x 32 KB data caches
Level 2 cache size 4 x 256 KB
Level 3 cache size 8 MB shared cache

Electrical / Thermal parameters
Thermal Design Power 84 Watt

Дъна за клок и ексти

GB Z97-D3H / 1150

GB 990FXA-UD3 /AMD 990FX/AM3+

Къде  му е предимството на това AMD ? Защо въпреки по-голямата честота на ядро е по-слаб от Интела  както във сингъл така и при многозадачна работа ?  Защо единия при клок  харчи 100 вата а другия и без клока 220 ? Кой ще изхарчи повече ток за 1 година  и ще ми бръкне в джоба повече ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване