Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си купих вентилатор Thermaltake Thunderblade, но е адски шумен.http://support.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1438&ID=1722

Вентилатора е 3 пинов, но в комплекта имам и нещо като преходник за молекс. На много места четох, че мога да сменя някои жички в молекса и да работи на 5 или 7 волта. Проблема е, че кабела в комплекта е различен от този който гюедах в клипа. Ето снимка.

Много ще се радвам ако ми обясните как да свържа преходника към молекс в кмпютъра на 5 или 7 волта.

post-351296-0-43629600-1418848433_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш няма да стане по -безшумен, по скоро ще изгориш нещо!Просто тряваше да си вземемеш охладител с термоконтрол!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще изгоря нещо виждам че много хора го правят това и няма проблем. Просто ми трябва помощ за свързването на проводниците. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното няма ли свободен 3-пинов конектор?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е с 4 пина и аз съм свързал 3 пинов вентилатор в 4 пинов слот.

GA-Z77X-UD3H (rev. 1.0)

Редактирано от TheGamevid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червеният по принцип е 5 волта, черният е маса, но това е цветния код. Реално при теб червеният(трябва да е 5 V)  е на мястото на жълтият(12V) затова и ти е толкова шумен вентилатора.Не знам точно какви обороти ще развива и колко ще охлажда но е лесно да се смени. Като гледаш големия куплунг така

________

\O O O O/  така е при теб. В случая на червения кабел се подават 12 V.

________

Обърни го така :  \O O O O/, погледнат така от крайно ляво са 5те волта, които търсиш.

А тоа коментар горе с изгарянето. Покажи ми на ЛС един изгорял вентилатор в следствие на пускане с по-малък волтаж.
И не се занимавай с тоя 7волтов мод, не си струва.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червеният по принцип е 5 волта, черният е маса, но това е цветния код. Реално при теб червеният(трябва да е 5 V)  е на мястото на жълтият(12V) затова и ти е толкова шумен вентилатора.Не знам точно какви обороти ще развива и колко ще охлажда но е лесно да се смени. Като гледаш големия куплунг така

________

________

Обърни го така :  \O O O O/, погледнат така от крайно ляво са 5те волта, които търсиш.

А тоа коментар горе с изгарянето. Покажи ми на ЛС един изгорял вентилатор в следствие на пускане с по-малък волтаж.

Ами утре вечер най-вероятно ще опитам. Извинявай за глупавия въпрос ама как да го обърна. Да извадя металния проводник в молекса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

________

________

Някъде да е написано за изгорял вентилатор !А извинете само вентилаторите ли горят-дъна, захранвания не е възможно !

Към автора ето ти начина на свързване:bb3da5af94345e00.jpg

Редактирано от rapt0r (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето щом ти

Някъде да е написано за изгорял вентилатор !А извинете само вентилаторите ли горят-дъна захранвания не е възможно !

Към автора ето ти начина на свързване:bb3da5af94345e00.jpg

Това което си ми написал го видях, проблема е че моя молекс не изглежда така и се чудех как да го свържа.post-351296-0-43629600-1418848433.jpg

Червеният по принцип е 5 волта, черният е маса, но това е цветния код. Реално при теб червеният(трябва да е 5 V) е на мястото на жълтият(12V) затова и ти е толкова шумен вентилатора.Не знам точно какви обороти ще развива и колко ще охлажда но е лесно да се смени. Като гледаш големия куплунг така

________

\O O O O/ така е при теб. В случая на червения кабел се подават 12 V.

________

Обърни го така : \O O O O/, погледнат така от крайно ляво са 5те волта, които търсиш.

Май няма как да ги обърна защото и от 2-те страни пинчетата като, че ли са свързани. Сега ще добавя снимка.

post-351296-0-87460800-1418851544_thumb.

post-351296-0-75354900-1418851574_thumb.

Редактирано от TheGamevid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

________

________

Трудно ще му е да обърне молекса и да прати 5V-тата жица където си е мястото. Тези преходници ги правят така, че да се свързва само към 12V линия, за да бъде по-ефективен самия вентилатор, ако е пъхнат в молекса. Аз имам такъв преходник на един вентилатор и мога да го мушна само на 12V.

ПП: Гледам снимките и виждам че кабелите се свалят, та да ги върже както му е казано по-горе на 7V и да му е мирна главата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ще му е да обърне молекса и да прати 5V-тата жица където си е мястото. Тези преходници ги правят така, че да се свързва само към 12V линия, за да бъде по-ефективен самия вентилатор, ако е пъхнат в молекса. Аз имам такъв преходник на един вентилатор и мога да го мушна само на 12V.

ПП: Гледам снимките и виждам че кабелите се свалят, та да ги върже както му е казано по-горе на 7V и да му е мирна главата :)

Абе да ги е*а в смотаните вентилатори да ги е*а. Много съжалявам изпуснах се. Ама след толкова ръчкане и местене на различни места на вентилатора харда ми спря. Както и да е подкарах го. Това е друга тема, ама тея лайна наречени вентилатори, като го сложа да смуче въздух на страничния панел на кутията реве. Обръщам го да духа от там не реве. После пак почна да вие. Абе отказвам се от тоя вентилатор. RIP 20 лв.

Да не говорим че вентилатора и кутията ми са на Thermaltake. Не могат едни вентилатори даже за собствените си кутии да проектират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам спецификацията, този вентилатор няма Fan Speed Control.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой куплунг го вързваш вентилатора? Като гледам описанието на дъното SYS_FAN1 не е твърдо на 12V, а може да се променя и по този начин да се регулират оборотите на 3-пинов вентилатор. SYS_FAN2 и SYS_FAN3 също могат регулират оборотите но само за 4-пинови вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

премести черния кабел в молекса от сегашния втори отвор на най-левия (на снимката) отвор. Т.е. двата пина в двата края на молекса и ще имаш 7V

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя темата и ето какво бих препоръчал аз!

- Не правете противоестествени промени. Не побългарявайте!

- Използвайте вентилатор и начин за неговото свързване, подходящ за съответното дъно!

- 7v от молекс може да ви навлече неприятности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за 20 лв, може да стане много по-сериозен проблем. Но както и да е. Да видим докъде ще стигнат нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следя темата и ето какво бих препоръчал аз!

- Не правете противоестествени промени. Не побългарявайте!

- Използвайте вентилатор и начин за неговото свързване, подходящ за съответното дъно!

- 7v от молекс може да ви навлече неприятности!

Принципно съм съгласен с това да не се побългарява, но преди известно време оглеждах една кутия на Fractal Design, и там оборотите на вентилаторите се превключваха именно на 12, 7 и 5 волта. Никой не може да каже, че Fractal Design не знаят какво правят, а когато вентилаторите се пуснат на 5 волта не ми се мисли, след като на 7 волта аз трябва да си лепна ухото на кутията, за да чуя дали компа работи, или се е изключил.

Та се хванах и си го направих и на моята същото нещо. Сега на 7 волта ми е тихо, а като дойде лятото и почнат жегите - ще си го щракна пак на 12.

Като се замисля - това за 7-те волта от молекс и евентуалните проблеми е вярно (защо обаче тогава ония от Fractal Design са го направили). Ако консуматора даде накъсо и защитата на захранването не сработи навреме, може да си го отнесете както не искате. Ще трябва да си преработя регулирането на оборотите на вентилаторите, но ще си го правя сам. Не ми се дават 36 кинта за нещо, което ще си направя с материали за макс 10, и ще си го направя както аз искам, а не както е решило някое китайче.

А ония регулатори от по 9 лева не съм ги виждал лично, но от един магазин казаха, че били само един реостат, последователно на вентилатора.

Редактирано от Shreek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от tishkoz
      Здравейте! Имам следния въпрос към вас.. Как да свържа домашното си кино към телевизора(трябва ми единствено и само да изкарам звук)!Ще покажа снимки на входове и изходи на двете неща 
      П.с телевизора няма 3.5мм букса за слушалки
      Дом.кино Panasonic SA-PT160 http://prikachi.com/images.php?images/779/9457779J.jpg 
      ТВ-LG43uj620v- http://prikachi.com/images.php?images/780/9457780P.jpg
    • от Sharo2
      Здравейте.
      Надявам се да не съм объркал раздела.
      Имам микрофон Audio-Technica AT2022 и рекордер Tascam DR-44WL, но нямам кабел със който да ги свържа и ще ми бъде много полезно, ако ми препоръчате какъв кабел ми трябва. Ето линк към спецификациите на микрофона: http://www.audio-technica.com/cms/wired_mics/a2c67abf775c91bf/index.html и линк към спецификациите на рекордера: http://tascam.com/product/dr-44wl/specifications/ . Нов съм в тази свера и не съм наясно дали има разлика между различни видове кабели, това дали са balanced или unbalanced, и други евентуални характеристики. Микрофонът записва ubalanced сигнал, рекордера може да приема и balanced и unbalanced сигнал. Ето снимки от изхода на микрофона https://image.ibb.co/fU7mVG/20171212_164220.jpg и от входа на рекордера https://shop.musix.ch/images/products/orig/Tascam-DR-44-WL_O.jpg (ако така се наричат). Намирал съм във интернет кабели подобни на тези: Link_1 , Link_2 , Link_3 , Link_4 , и предполагам че на мен ми е необходимо нещо подобно. Отново, нов съм във тази свера и почти нищо не разбирам поне за сега. Също така може да ми е от полза ако сте от там и да ми препоръчате от какъв магазин мога да закупя такъв кабел в Пловдив (разбрах че във Конрад продавали такива кабели) или някакви онлайн магазини (български или чужди). Надявам се да не съм закупил несъвместим хардуер и да могат да се свържат микрофона и рекордера, но дори и да са несъвместими, рекордера все още не е разопакован, така че може да се върне или продаде (и да знам че щеше да е добра идея да питам преди да го купувам, но както и да е). Благодаря предварително за помощта!
    • от loranst looa
      Здравейте , може ли да ми кажете има ли някъде такова нещо като сешоар на батерии  които може да се ползва без да бъде включен в контакт   и ако има къде може евентуално да се намери такова нещо Като да уточня става въпрос за истински сешоар не за детска играчка  . Благодаря 
    • от Petar Stoynov
      Здравейте.
      Искам да направя окабеляване на апартамент за колонки - ето тези http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906 , но по първоначални сметки дължината на кабела идва по-голяма от тази, която се предлага стандартно с колонките. Бихте ли ми препоръчали какъв кабел да използвам - дължината на най-дългия идва около 15-16м. Трябва ли да бъде екраниран с нещо и какво да бъде сечението му?
      Гледах тук: http://bauhaus.bg/search?phrase=кабел+високоговорител 
      тук: https://vikiwat.com/za-tonkoloni.html 
      и тук:http://www.avitel-bg.com/kabli-intrkonekti-akssoari-cat32
      но изборът е голям, разликата в цените също...
      Приятел има същите тонколони, гледах им кабела - нищо особено не изглежда - не е дебел и нищо не пише по -него...:(

Благодаря предварително
    • от crashgold
      Здравейте!   Тъй като кабела ми за субуфера се скъса..Искам да си купя нов... Ще прикача снимки    ... http://dox.bg/files/dw?a=e0557e9211   http://dox.bg/files/dw?a=343a02dec5 ..
      Та на снимките се вижда една мърлящина ... аз се опитах да го запоя ама не се получи... та ме интересува името.. има 2    3.5мм изхода (червен и зелен)  и другия жак не му знам името ..  Благодаря       

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.