Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Става дума за това, че десктоп компютъра ми не ще да бутне от флашка. Рових се в БИОС-А, откъдето задавам first boot device - usb hdd. Нищо не става. Дъното съм го взел чисто ново преди две-три години. Опитах всякакви други възможности за буут - usb fdd, usb zip, cd, даже някакво вписано ls120, де не знам какво е. 

В същото време нетбука ми без проблем буутва от същата флашка - Silicon Power 16ГБ. Опитах и с друга флашка - 512 - не. При старт на системата, лампичката на флашката не свети... Нетбуква бутва и с двете флашки/разпознава ги при старт на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете флашката, рестартирайте компютъра и пуснете BOOT менюто и от там избираш флашката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете флашката, рестартирайте компютъра и пуснете BOOT менюто и от там избираш флашката

Опитах. Просто тръгва Уиндоуса. Сидита буутват без проблем, когато задам сидито да е First Boot Device.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако флашката не е правилно форматирана/конфигурирана bios няма да я познае като зареждаща.

MBR/UEFI support?

А в BIOS вижда ли се като твърд диск?

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах. Просто тръгва Уиндоуса. Сидита буутват без проблем, когато задам сидито да е First Boot Device.

Значи уиндоуса не е записан правилно на флаш паметта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако флашката не е правилно форматирана/конфигурирана bios няма да я познае като зареждаща.

MBR/UEFI support?

А в BIOS вижда ли се като твърд диск?

Нетбукът ми бутва от флашката...

Значи уиндоуса не е записан правилно на флаш паметта

Не е Уиндоус на флашките. На едната флашка е Убунту 14.04, на другата Windows PE, който ми помага, за да възстановявам системата си, бекъпната с помощта на Macrium Reflect Free.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS НА ТАЗИ машина вижда ли се като твърд диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи се вижда в BOOT менюто, но не зарежда от нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи се вижда в BOOT менюто, но не зарежда от нея?

Сега се разрових сериозно в БИОСА - не, май не вижда флашката въобще :(

Когато отида на Disk Priority менюто има посочени двата харда, които имам, плюс някакво Add-In Cards. Пробвах него - не стана... Опцииите за First boot са хардовете, ZIP,USB FDD, USB HDD, USB CD, още някакво, LAN и Disabled. Пробвах и Disabled даже...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се разрових сериозно в БИОСА - не, май не вижда флашката въобще :(

Когато отида на Disk Priority менюто има посочени двата харда, които имам, плюс някакво Add-In Cards. Пробвах него - не стана...

Можеш ли да покажеш,какви опции имаш във бут менюто?

Ако трябва, снимай със телефона и ги покажи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам телефон с камера... Възможно ли е БИОСА просто да не вижда устройството и това е. Работата е там, че келявото ми съно мога да му закача до 2 устройства (е мога да го обясня...), и за да пусна диска разкачам единия хард и закачам сидито. Обаче когато тръгна да инсталирам Убунту - поне аз така си го обяснявам - при инсталацията, системата научава, че имам един хард. И когато закача втория след инсталацията дава някакви грешки и проблеми - я с маунтване, я със замръзвания. Както казах поне аз така си обяснявам причината, и заради това искам да се възползвам от новата си флашка. Както казах на нетбука ми всичко мина нормално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи поне кое ти е дъното да видим с кой от F бутоните ти излиза  бут менюто. То трябва и да го пише при старт на компа кой точно е бутона. Дано да си записал ISO  файловете правилно . За Убунту може да ползваш UNetbootin  да си запишеш флашката.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом биоса не я детектва, пробвай да я сложиш на вградените в дъното УСБ-та, а не на тези на кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи поне кое ти е дъното да видим с кой от F бутоните ти излиза  бут менюто. То трябва и да го пише при старт на компа кой точно е бутона

Gigabyte Technology Co., Ltd. GC230D (Socket 775)

Щом биоса не я детектва, пробвай да я сложиш на вградените в дъното УСБ-та, а не на тези на кутията.

Има такива? Странно... Видях ги. Не знаех... Поне се надявам, че са това. Ще пробвам ей ся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си записал флашката грамотно натисни F11 при  рестарта  и ще ти излезе това

boot_harddisk.jpg

После като  маркираш това което е на снимката  би трябвало да ти се отвори един прозорец и там да я има и флашката ти

first_boot_device.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във вашия случай най добре е  да извикате ако може боот менуто, ако не ви излвзе юсб еди си кво генератед или самсунг юсб примерно не знам щом казвате , че в биос не ви го вижда  каквото и меню да викате няма да се получи според мен нямал съм такъв проблем с линукс , но съм имал с уиндоуска записана флашка и когато биоса не я приема по единия начин и не иска да запали трябва да се замислите и да намерите начин да запали  помните ли с каква програма записахте флашката да бутва линукса моя съвет е даже не съвет ами заповед извинявам се за ,което , но при положение , че не пали формат и запис със друг тоол (тулче, програмка)така , че биоса да захапе с програмата с , която сте записали флашката биоса не чете никакви бутващи данни ако искате запазете флашката щом на друг комп бутва и инсталира а обновете биоса на въпросната машина или запишете както ви посъветвах с друга правеща юсб устройствата бутващи програма и ще се получи това ви го казвам от опит винаги има индивидуални случаи , но се надявам да ви помогна и последно сравнение правя щом на единия комп биоса го познава на другия не го познава значи са различни биосите не е проблем това друга програма ще го бутнете  няма начин да не стане

Извинявай колега , но не те разбирам човека с 10 11 юсб порта ли разполага?

Здравейте. Става дума за това, че десктоп компютъра ми не ще да бутне от флашка. Рових се в БИОС-А, откъдето задавам first boot device - usb hdd. Нищо не става. Дъното съм го взел чисто ново преди две-три години. Опитах всякакви други възможности за буут - usb fdd, usb zip, cd, даже някакво вписано ls120, де не знам какво е. 

В същото време нетбука ми без проблем буутва от същата флашка - Silicon Power 16ГБ. Опитах и с друга флашка - 512 - не. При старт на системата, лампичката на флашката не свети... Нетбуква бутва и с двете флашки/разпознава ги при старт на системата.

С каква програмка е правена флашката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във вашия случай най добре е  да извикате ако може боот менуто, ако не ви излвзе юсб еди си кво генератед или самсунг юсб примерно не знам щом казвате , че в биос не ви го вижда  каквото и меню да викате няма да се получи според мен нямал съм такъв проблем с линукс , но съм имал с уиндоуска записана флашка и когато биоса не я приема по единия начин и не иска да запали трябва да се замислите и да намерите начин да запали  помните ли с каква програма записахте флашката да бутва линукса моя съвет е даже не съвет ами заповед извинявам се за ,което , но при положение , че не пали формат и запис със друг тоол (тулче, програмка)така , че биоса да захапе с програмата с , която сте записали флашката биоса не чете никакви бутващи данни ако искате запазете флашката щом на друг комп бутва и инсталира а обновете биоса на въпросната машина или запишете както ви посъветвах с друга правеща юсб устройствата бутващи програма и ще се получи това ви го казвам от опит винаги има индивидуални случаи , но се надявам да ви помогна и последно сравнение правя щом на единия комп биоса го познава на другия не го познава значи са различни биосите не е проблем това друга програма ще го бутнете  няма начин да не стане

Извинявай колега , но не те разбирам човека с 10 11 юсб порта ли разполага?

Това на дъното не било юесби вход, май. Нещо важно пропуснах да кажа. Когато системата стартира, индикаторите на двете флашки не светят. Почват да светят чак когато тръгне Уиндоуса.

Не, не изписва името на флашката никъде в БИОС.

Форматнах я два пъти. Пробвах с две програми - unetbootin-windows и Live USB Creator - официален инструмент на Федора. Както казах с нетбука няма грижа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на потребност от обновяване на биоса но ако мислим реално просто махате юсб-то елиминирате го и деиствате с линукс записан на диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мирише ми на потребност от обновяване на биоса но ако мислим реално просто махате юсб-то елиминирате го и деиствате с линукс записан на диск

Да, както казах обаче нещо става когато скача втория диск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или целта ви е запис от юсб?

Значи инсталирате когато е пуснат единия ако всичко е добре ще си го разпознае и втория и ще работи след инсталацията само единия

, но ако оставите двата диска не знам какво се получава колегите ще ви насочат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Gigabite  дъно в  биоса флашката няма да я видиш  ( поне на такива дърти дъна ) ако ще  и челна стойка  на перваза на терасата да направиш .Единствения начин е  да рестартираш  компютъра и  да  натискаш F11  докато не ти излезе  бързото меню за бутване. За да ти го  казвам значи съм го пробвал това 100 пъти  и ако е могло нямаше да ти пиша ,че не може по друг начин. И ако  са ти изгърмели отпред на кутията изходите за USB  я сложи отзад . Ако не  излезе това меню със F11 пробвай с F12

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имате ли възмозност и знания да ъпдейтнете биоса , но искам да знаете , че ако ви спре тока през това време и нямате комп както се казва

колко ви е едното hdd и колко ви е  другото hdd?

какво може да става буут менуто да сменя на този хард  , който няма инфо и да не може да зареди операционната система или нещо по сложно не разбирам за какво говорите толкова ли ви е сложен проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имате ли възмозност и знания да ъпдейтнете биоса , но искам да знаете , че ако ви спре тока през това време и нямате комп както се казва

колко ви е едното hdd и колко ви е  другото hdd?

какво може да става буут менуто да сменя на този хард  , който няма инфо и да не може да зареди операционната система или нещо по сложно не разбирам за какво говорите толкова ли ви е сложен проблема

Не, не знам как и не ми се опитва, че съм срещал теми за омазани системи... И двата харда са по 80. А какво означава това, че не светят индикаторите на флашките при старт на системата, а чак при старт на Уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това според мен означава , че биоса не ги чете пак казвам според мен не съм сигурен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladislav Valchev
      Някой има ли представа как да намеря USB-то на телевизора!? Поставям флашка в USB порта, но след това не мога да намеря от къде да я пъсна! Някой може ли да помогне!?

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от stoy@n
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      stoy@n

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.