Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Едно приятелче ме помоли да му сглобя компютър  .И ето какво успях да направя за тези пари (1100 лв)Компютъра ще се ползва за всичко . post-349684-0-66436300-1419180567_thumb.

Редактирано от taseve (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е много по-добре:

Обща стойност - 1 123.68 лв. с ДДС
Ако има стари части, ще се получи още по-добре. 
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е много по-добре:

Обща стойност - 1 123.68 лв. с ДДС
Ако има стари части, ще се получи още по-добре. 

Няма стари части.И аз бях сложил това захранване, но той настояваше  да е 500w +...Какви са отзивите за тази марка видео карти.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750TI ти е 60W под товар демек и 300W захранване би свършило работа.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да не надвишавате толкова бюджета все пак парите не са мой иначе нямаше да има проблеми.... :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай го дали 56 лева са проблем,ако са слагате тази видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1100 ли е крайната цена? Имайте на предвид,че и за транспорта ще трябват средства.

Варианта е на първо време да вземете само една плочка рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма стари части.И аз бях сложил това захранване, но той настояваше  да е 500w +...Какви са отзивите за тази марка видео карти.. :)

Захранването, което сте сложил е 500 вата само по етикет. Реално като го смятам излизат 288 вата на 12 волтовата линия. Евгата има 34 ампера еденична 12 волтова линия, което прави  408 вата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1100 ли е крайната цена? Имайте на предвид,че и за транспорта ще трябват средства.

Варианта е на първо време да вземете само една плочка рам.

Може да вземе моята конфигурация  с 270Х и излиза към 1130...Другия вариант е на Нико,но конфигурацията е с 8 гиги и по-слабо видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък може така...

Количка

Обща стойност - 735.82 лв. с ДДС

Или всичко 1118 лв,без да се брои доставката.
За основа съм ползвал предложенията на многоуважаемият naruto и мъничък monicho.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

760 е доста по-добра и мощна от 750Ти ,така че,на първо време може да мине и само с една плочка рам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък може така...

Количка

Обща стойност - 735.82 лв. с ДДС

Или всичко 1118 лв,без да се брои доставката.
За основа съм ползвал предложенията на многоуважаемият naruto и мъничък monicho.

Виж този хард.До автора стига си ги слагал тези 500 ватови захранвания,няма нужда от тях.

Едно 430 ватово като Evga-та е перфектно 760 при гейминг не минава 150 вата.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж този хард.До автора стига си ги слагал тези 500 ватови захранвания,няма нужда от тях.

Едно 430 ватово като Evga-та е перфектно 760 при гейминг не минава 150 вата.

Махни ги жар много магазини станаха..Той ми пили на главата да му слагам 500 мене ми е все едно ;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ватове и ватове.Важно е качеството на елементите в захранването и до колко тия ватове са реални.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са по-лоши от Sapphire, GB, ASUS, Palit и т.н. Производство на TUL са и са с много добро качество. Слагал съм много Power Color-чета, нямал съм проблеми, не се бой.

Обясни му нещата и му кажи че 500W за GTX750TI са напълно излишни, която рядко даже минава 60W.

Ако мисли веднага да почва с новите и тежки игри, 4ГБ РАМ ще са му малко. А R9 270 ще му е достатъчна за всички игри. GTX760 предвид цената и производителността, която предлага не си заслужава. R9 280 е на същата цена, а не рядко се представя по-добре от GTX760.

Поздрави и лека вечер! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ватове и ватове.Важно е качеството на елементите в захранването и до колко тия ватове са реални 

500  на евга  само където са  в излишък   така ли да мисля :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'во ги е лапнал тия 500W твоя човек не го знам. Хората ти казаха, че за картите, които се предложиха досега това захранване е излишно. Като може да си спести некой друг лев приятеля ти защо да не го направи. Взимай на Нико конфигурацията. Идеална е за бюджета. 

Редактирано от Defused (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е избраното 500W захранване -

B500-ph3.jpg

Ето и 430W EVGA -

100-W1-0430-KR_XL_6.jpg

И FD Integra M 450W -

fractal-design-integra-m-450w-modularny-

От трите Интеграта е най-качественото и яко. Демек ако идеята е да се вземе по-яко с цел бъдеща смяна

на видеокартата то е логичния избор. Иначе за 750TI, 760 или 270 всяко ще свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А R9 270 ще му е достатъчна за всички игри. GTX760 предвид цената и производителността, която предлага не си заслужава. R9 280 е на същата цена, а не рядко се представя по-добре от GTX760.

Поздрави и лека вечер! 

В такъв случай по-добре да вземе Р9 280.

Предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

По-хладна карта и дъно с по-добър чипсет за по-малко пари в случай че бюджета все още е 1 100 лв. и се държи на 8ГБ рам.

Тия 11 лв. няма да стигнат за доставката та пак ще излезе малко над бюджета ама няма да са 50 лв. отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай по-добре да вземе Р9 280.

Предложения?

Разликата е до 2-3 FPS,а 760 не е толкова лакома и има CUDA и Shadowplay,друг въпрос са 3-те гигабайта видеопамет.Автора да сложи една плочка рам и r9 280/GTX 760 вместо r9 270 и 8G

Нико,повечето игри си тръгват без проблем на 4 гиги,просто трябва да се намалят настройките,аз мисля,че е по-добре да сложи 4 гиги и в бъдеще още 4,вместо по-слабо видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че ще има качествено захранване е все в г*з коя карта ще е по-икономична.

Не е чак толкова фрапантна разликата между R9 270/X/280/GTX760, та да вземе само една плочка РАМ. Ще се намали някой друг детайл, кадрите ще са същите, а разлика в качеството на картината няма да види. Освен Call Of Duty не се сещам за друга игра, която да заема над 3ГБ видеопамет на 1920x1080 на максимални настройки.

Повечето нови игри при старт ти казват, че имаш само 4ГБ РАМ и оттам почват проблемите. Някои искат кракове/фиксове, че за да се подкарат, а за други трябва да затвориш скайп, браузер и други програми, с които си работил, за да подкараш скапаната игра, а това не е особено удобно да го правиш всеки път... ;) Затова и на моя компютър сложих още една плочка.

Затова и по-рано в темата казах, че ако момчето мисли веднага да почва с новите и тежки игри да слага 8ГБ РАМ. А картата е преходна и след време ако иска да сложи такава от 1 000 лв.

Не си правя вятър на оная работа като говоря..

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.