Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Logitech K120 клавиатура - проблем с клавишни комбинации

Игнатов

Препоръчан отговор

Клавиатурата работи перфектно, докато не пусна някаква компютърна игра (Pro Evolution Soccer 2015). Не отчита правилно клавишни комбинации. За да бъдем точни определени клавишни комбинации - винаго когато са натиснати 2 стрелки едновременно + някой друг клавиш. Забелязва се и дилей при еденични клавиши. Например пасовете.

До момента:

1/ Преинсталирах драйвера няколко пъти (ползва се стандартния вграден на Windows).

2/ Сменях портовете (в комбинация с точка 1)

3/ Пробвах да я вържа за PS/2 порта, като взех преходник. Преходника не тръгна нито с клавиатурата, нито с мишката. (да, рестартирах, за да проверя дали тръгва)

4/ Пробвах с различни лейаути на клавиатурата от Language Settings, което си е тъпо, но показва безизходицата.

Установих, че и други хора са имали същият проблем с тази клавиатура, който е останал нерешен (във форума на Logitech). Клавиатурата ми е подарък и не ми се иска да я връщам. Освен това е удобна и сравнително тиха. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с друга игра и кажи резултат.

Ако там няма дефекти значи е от играта.

Също ако я връзвате към usb 3.0 опитайте да я вържете към usb 2.0 и обратното.

И последния вариант но не на пследно място - проба върху друг компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На лаптопа работата е абсолютно същата. Пробвах и с две различни версии на Про Еволюшън сокър - не става. Стандартна клавиатура от 7лв, сщо USB работи безупречно.... Тоя комплект клавиатура плюс мишка е 40лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На лаптопа работата е абсолютно същата. Пробвах и с две различни версии на Про Еволюшън сокър - не става. Стандартна клавиатура от 7лв, сщо USB работи безупречно.... Тоя комплект клавиатура плюс мишка е 40лв

Явно си е дефектна клавиутура.

Аз имах едни такива колонки, 90 лева, УЖАСЕН ЗВУК.

Познай на какво станах - със едно усилвателче от 10 кинта станаха безупречни, естествено и в друга "кутийка".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между обикновенна клавитура и геймърска не е само грозния дезайн на втората но и възможността да обработва правилно натиснатите клавиши дори и да са натиснати 3, 4 или повече от тях едновременно. води се n-key rollover.

примерно на A4Tech G800V и дават 8-key rollover.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между обикновенна клавитура и геймърска не е само грозния дезайн на втората но и възможността да обработва правилно натиснатите клавиши дори и да са натиснати 3, 4 или повече от тях едновременно. води се n-key rollover.

примерно на A4Tech G800V и дават 8-key rollover.

За това няма спор, но е недопустимо клавиатура за 30лв да не може да работи нормално, а такава за 7лв  да върви безупречно. Против всякаква логика е. Тая от 7лв ми е старата.

Не ми трябва геймърска клавиатура, а просто нормално работеща клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това няма спор, но е недопустимо клавиатура за 30лв да не може да работи нормално, а такава за 7лв  да върви безупречно. Против всякаква логика е. Тая от 7лв ми е старата.

Не ми трябва геймърска клавиатура, а просто нормално работеща клавиатура.

Просто клавиатурата си има дефект. Връщаш я и си избираш или нещо друго или си вземаш парите.

Колкото до обикновените клавиатури и мишки поне по мое наблюдение държат много повече на употреба и "глъмотия" отколкото скъпите и прехвалени геймърски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се че е дефектна, по скоро не са се постарали с нея да го избегнат тоя (д)ефект.

по случайност имам при мене една К120 и преди малко я пробвах с този тест 

като се натиснат и задържат стрелка наляво и стрелка нагоре не отчита натискането на Е.

със стрелка надолу и стрелка надясно пък не отчита S

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто клавиатурата си има дефект. Връщаш я и си избираш или нещо друго или си вземаш парите.

Колкото до обикновените клавиатури и мишки поне по мое наблюдение държат много повече на употреба и "глъмотия" отколкото скъпите и прехвалени геймърски.

"Геймърски" означава фунционалност ,която я няма при обикновените ,и в никакъв случай не и по-здраво.

Съмнявам се че е дефектна, по скоро не са се постарали с нея да го избегнат тоя (д)ефект.

като се натиснат и задържат стрелка наляво и стрелка нагоре не отчита натискането на Е.

Лява+дясна стрелка + "П" също не работи ,и аз съм със същата ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Геймърски" означава фунционалност ,която я няма при обикновените ,и в никакъв случай не и по-здраво.

Да ви имам проблемите. :D

Купете си читава клавиатура.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купете си читава клавиатура.

Аз проблеми нямам. Човека линкнал теста пробвах го. Игрите ,които играя не ми изискват такива комбинации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Игнатов, че клавиатурата е за смяна, за смяна е. Не разбирам, обаче, защо се мъчиш с клавиатура да играеш PES? FIFA и PES се играят с джойпад! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Игнатов, че клавиатурата е за смяна, за смяна е. Не разбирам, обаче, защо се мъчиш с клавиатура да играеш PES? FIFA и PES се играят с джойпад! 

А аз си мисля, че се играят с крака. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че се играят с крака. ;)

Острумието ти не се получи. Опитай пак. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз играя от клавиатура, брат ми от геймпад. Така цъкаме мултиплейър на един компютър. Пък и аз не цъкам за да съм адски добър. Искам просто да се забавлявам в свободното си време, без да имам проблеми с това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз играя от клавиатура, брат ми от геймпад. Така цъкаме мултиплейър на един компютър. Пък и аз не цъкам за да съм адски добър. Искам просто да се забавлявам в свободното си време, без да имам проблеми с това.

Аз също съм далеч от "адски добър", но те уверявам, че ако боднеш още един геймпад, удоволствието от играта ви ще е още по-голямо. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи идеята да се уча да играя на геймпад. Предпочитам с добрата стара клавиатура :) Иначе вероятно си прав, но точно с това нещо нямам желание да се уча, още повече да давам пари да си купувам. Изобщо не ми е приоритет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мачлета пичове  само това  е решението Джойстик Microsoft XBOX 360 52A-00005 (52A-00005) и го има и по- евтинко тук там. Само внимавайте ,че има и ментаци  на тоя контролер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само функционалност. Повече бутони, хардуер, драйвери и софтуер съответно и по-голяма вероятност за бъгове и грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само функционалност. Повече бутони, хардуер, драйвери и софтуер съответно и по-голяма вероятност за бъгове и грешки.

Абе с едната ръка държиш мишката , за клавиатурата имаш една ръка и пет пръста  :) Колко повече бутони ще натиснеш ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе с едната ръка държиш мишката , за клавиатурата имаш една ръка и пет пръста  :) Колко повече бутони ще натиснеш ... :)

Отдавна вече не съм gamer колега. Виждал съм геймърски мишки и клавиатури с всякакви гелзотийки и екстри.

Този дефект, който има този модел клавиатура може да не е поради това, че е геймърска, а просто поради производствен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване