Премини към съдържанието
Игнатов

Logitech K120 клавиатура - проблем с клавишни комбинации

Препоръчан отговор

Клавиатурата работи перфектно, докато не пусна някаква компютърна игра (Pro Evolution Soccer 2015). Не отчита правилно клавишни комбинации. За да бъдем точни определени клавишни комбинации - винаго когато са натиснати 2 стрелки едновременно + някой друг клавиш. Забелязва се и дилей при еденични клавиши. Например пасовете.

До момента:

1/ Преинсталирах драйвера няколко пъти (ползва се стандартния вграден на Windows).

2/ Сменях портовете (в комбинация с точка 1)

3/ Пробвах да я вържа за PS/2 порта, като взех преходник. Преходника не тръгна нито с клавиатурата, нито с мишката. (да, рестартирах, за да проверя дали тръгва)

4/ Пробвах с различни лейаути на клавиатурата от Language Settings, което си е тъпо, но показва безизходицата.

Установих, че и други хора са имали същият проблем с тази клавиатура, който е останал нерешен (във форума на Logitech). Клавиатурата ми е подарък и не ми се иска да я връщам. Освен това е удобна и сравнително тиха. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с друга игра и кажи резултат.

Ако там няма дефекти значи е от играта.

Също ако я връзвате към usb 3.0 опитайте да я вържете към usb 2.0 и обратното.

И последния вариант но не на пследно място - проба върху друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа работата е абсолютно същата. Пробвах и с две различни версии на Про Еволюшън сокър - не става. Стандартна клавиатура от 7лв, сщо USB работи безупречно.... Тоя комплект клавиатура плюс мишка е 40лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптопа работата е абсолютно същата. Пробвах и с две различни версии на Про Еволюшън сокър - не става. Стандартна клавиатура от 7лв, сщо USB работи безупречно.... Тоя комплект клавиатура плюс мишка е 40лв

Явно си е дефектна клавиутура.

Аз имах едни такива колонки, 90 лева, УЖАСЕН ЗВУК.

Познай на какво станах - със едно усилвателче от 10 кинта станаха безупречни, естествено и в друга "кутийка".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между обикновенна клавитура и геймърска не е само грозния дезайн на втората но и възможността да обработва правилно натиснатите клавиши дори и да са натиснати 3, 4 или повече от тях едновременно. води се n-key rollover.

примерно на A4Tech G800V и дават 8-key rollover.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между обикновенна клавитура и геймърска не е само грозния дезайн на втората но и възможността да обработва правилно натиснатите клавиши дори и да са натиснати 3, 4 или повече от тях едновременно. води се n-key rollover.

примерно на A4Tech G800V и дават 8-key rollover.

За това няма спор, но е недопустимо клавиатура за 30лв да не може да работи нормално, а такава за 7лв  да върви безупречно. Против всякаква логика е. Тая от 7лв ми е старата.

Не ми трябва геймърска клавиатура, а просто нормално работеща клавиатура.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това няма спор, но е недопустимо клавиатура за 30лв да не може да работи нормално, а такава за 7лв  да върви безупречно. Против всякаква логика е. Тая от 7лв ми е старата.

Не ми трябва геймърска клавиатура, а просто нормално работеща клавиатура.

Просто клавиатурата си има дефект. Връщаш я и си избираш или нещо друго или си вземаш парите.

Колкото до обикновените клавиатури и мишки поне по мое наблюдение държат много повече на употреба и "глъмотия" отколкото скъпите и прехвалени геймърски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се че е дефектна, по скоро не са се постарали с нея да го избегнат тоя (д)ефект.

по случайност имам при мене една К120 и преди малко я пробвах с този тест 

като се натиснат и задържат стрелка наляво и стрелка нагоре не отчита натискането на Е.

със стрелка надолу и стрелка надясно пък не отчита S

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто клавиатурата си има дефект. Връщаш я и си избираш или нещо друго или си вземаш парите.

Колкото до обикновените клавиатури и мишки поне по мое наблюдение държат много повече на употреба и "глъмотия" отколкото скъпите и прехвалени геймърски.

"Геймърски" означава фунционалност ,която я няма при обикновените ,и в никакъв случай не и по-здраво.

Съмнявам се че е дефектна, по скоро не са се постарали с нея да го избегнат тоя (д)ефект.

като се натиснат и задържат стрелка наляво и стрелка нагоре не отчита натискането на Е.

Лява+дясна стрелка + "П" също не работи ,и аз съм със същата ...

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Геймърски" означава фунционалност ,която я няма при обикновените ,и в никакъв случай не и по-здраво.

Да ви имам проблемите. :D

Купете си читава клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купете си читава клавиатура.

Аз проблеми нямам. Човека линкнал теста пробвах го. Игрите ,които играя не ми изискват такива комбинации.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игнатов, че клавиатурата е за смяна, за смяна е. Не разбирам, обаче, защо се мъчиш с клавиатура да играеш PES? FIFA и PES се играят с джойпад! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игнатов, че клавиатурата е за смяна, за смяна е. Не разбирам, обаче, защо се мъчиш с клавиатура да играеш PES? FIFA и PES се играят с джойпад! 

А аз си мисля, че се играят с крака. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мисля, че се играят с крака. ;)

Острумието ти не се получи. Опитай пак. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз играя от клавиатура, брат ми от геймпад. Така цъкаме мултиплейър на един компютър. Пък и аз не цъкам за да съм адски добър. Искам просто да се забавлявам в свободното си време, без да имам проблеми с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Острумието ти не се получи. Опитай пак. ;)

Знам, че не ме разбираш. 

Лека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз играя от клавиатура, брат ми от геймпад. Така цъкаме мултиплейър на един компютър. Пък и аз не цъкам за да съм адски добър. Искам просто да се забавлявам в свободното си време, без да имам проблеми с това.

Аз също съм далеч от "адски добър", но те уверявам, че ако боднеш още един геймпад, удоволствието от играта ви ще е още по-голямо. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме кефи идеята да се уча да играя на геймпад. Предпочитам с добрата стара клавиатура :) Иначе вероятно си прав, но точно с това нещо нямам желание да се уча, още повече да давам пари да си купувам. Изобщо не ми е приоритет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мачлета пичове  само това  е решението Джойстик Microsoft XBOX 360 52A-00005 (52A-00005) и го има и по- евтинко тук там. Само внимавайте ,че има и ментаци  на тоя контролер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само функционалност. Повече бутони, хардуер, драйвери и софтуер съответно и по-голяма вероятност за бъгове и грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само функционалност. Повече бутони, хардуер, драйвери и софтуер съответно и по-голяма вероятност за бъгове и грешки.

Абе с едната ръка държиш мишката , за клавиатурата имаш една ръка и пет пръста  :) Колко повече бутони ще натиснеш ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе с едната ръка държиш мишката , за клавиатурата имаш една ръка и пет пръста  :) Колко повече бутони ще натиснеш ... :)

Отдавна вече не съм gamer колега. Виждал съм геймърски мишки и клавиатури с всякакви гелзотийки и екстри.

Този дефект, който има този модел клавиатура може да не е поради това, че е геймърска, а просто поради производствен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.