Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това е чудесно решение , само провери каква точно му е цената , ако надхвърля бюджета - погледни и това . В горния ми пост има линк към един монитор на Сони , от който имам чудесни впечатления . Той

• 2 седмици по-късно...

Здравейте и от мен! Най-накрая и на мен ми се отдаде възможност да сменя стария CRT с нещо по новичко :ph34r: За сега съм се спрял на CIBOX C1905.

17737_906_m.JPG

Дизайна много ми хареса, характеристиките са що годе добри и ако някой има впечатления от него много ще ми помогне за избора. Поразрових се из нета но не можах да намеря кой знае каква информация и отзиви за него. Пък ако имате и нещо друго впредвид за около 350-380лв, отворен съм за предложения.

Редактирано от musi1980 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм решил да си взема ТФТ и приемам съвети за монитори. Цена 400 - 500 лв. За момента съм се спрял на Samsung 19" SM931BF Ако някой има информация за него, ако може да ми каже дали си заслужава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сдобих се с въпросния монитор и да ви кажа честно се изненадах приятно :nono: Очакванията ми не бяха много големи но се излъгах, страхотен контраст и картина при резолюция 1440 x 900 ! Единственият недостатък който можем да кажем е липсата на DVI(което на мен не ми пречи защото без това нямам). Имах възможност да го сравня с Hanns.G HX191DP и според мен определено беше по добър от Hanns'a. Според мен за цена от 380 лв определено си заслужава мониторчето :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Сдобих се с въпросния монитор и да ви кажа честно се изненадах приятно ;) Очакванията ми не бяха много големи но се излъгах, страхотен контраст и картина при резолюция 1440 x 900 ! Единственият недостатък който можем да кажем е липсата на DVI(което на мен не ми пречи защото без това нямам). Имах възможност да го сравня с Hanns.G HX191DP и според мен определено беше по добър от Hanns'a. Според мен за цена от 380 лв определено си заслужава мониторчето :laughing5:

Добре изглеждат характеристиките, и за тези пари е чудесно. Аз си търся също подобен, със widescreen, а модела който си взел е доста подходящ. Само този Digital Visual Interface (DVI) каква роля играе ? Толкова ли е важен, или с него / без него, все там ? И още 1 въпрос - дават ли ти от Office 1 гаранция за изгорели пиксели ? Също колко е междуточковото разстояние ?

Между другото как ти се струва този:

http://www.######/product_info.php?ma...t=2a&page=2

Има подобни на твоя данни, но е с 50 лева отгоре (има прословутия DVI).

Редактирано от rOCk`n`rOlll (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ползваш DVI, сигналът не се преобразува от цифров в аналогов и пак в цифров, а тече само в цифров вид от видеокартата до монитора, което си е предимство.

Пък и мониторът получава оптималните настройки за картината, не ти трябва почти никакво пипане из менюто, най-много да промениш яркостта.

На мойта щайга съм правил сравнение и при DVI картината е по-добра, въпреки че с аналоговия интерфейс и с добра настройка пак е убава :)

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Искам да ви попитам какво мислите за мониторите на ASUS (LCD-та разбира се) - добри ли са като работа,матрици и т.н.Някой ползвал ли е такъв,има ли впечатления?Интересуват ме следните модели: PM17TU , PM17TA, MM17T, MM17D.С какви матрици са?Гледах каталога им,но там не видях да пише.Засега все още нямам достатъчно финанси да купувам LCD монитор,а и моя още ме кара (CRT 21 инчов Sony Trinitron Flatron).Просто съм фен на ASUS ,а и имам два каталога на тази фирма,та гледам да се ориентирам долу-горе в гората от LCD монитори,та ако ми се наложи да сменям да знам поне на какво да се спра.

Предварително ви благодаря .

Поздрави. cool.gif .

Редактирано от kristo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм се спрял на този: Hanns·G JC-199DPB Black 19" 8ms DVI LCD Monitor 250 cd/m2 700:1 при цена $170

Бих искал да чуя някакво мнение за него или нещо по-добро в този ценови клас.

Редактирано от egoist4e (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Philips 190X7FB с каква матрица е?

Оопсс не е 24 битова sad.gif

PHILIPS 190X7FB 19" /TN TFT LCD/ 1280x1024 /5:4 /0.294 /Матово 300 cd/m2 /Динамичен контраст /800:1 /160°/160° @ 10:1 /16.2 M с FRC /2 ms 1xDVI-D, 1xD-Sub / 1xUSB2.0 2x3 W черно и сребр. наклон MPRII вграден PerfectPanel; SmartImage Light; SmartResponse; HDCP; сензорни бутони

Редактирано от dakiss (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Скоро ще си взимам нов компютър и си харесах един монитор, но понеже не разбирам много от технически характеристики бих искала някой ако може да даде мнение дали е добър :yanim:

http://www.jarcomputers.com/pictures/680x6...0TV_680x680.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

имам намерение да си вземам нов монитор в близките дни, така че въпросът ми е какво ви е мнението за 22'' монитори. Някакви предложения в рамките на 550-700 лева ? Какво мислите за този DELL? В ЦАПК го дават с/у ~520

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте

тази 19-ка ми я предлагат на добра цена http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09026672, какво мислите?

това което ме притеснява е че видео картата ми е малко стара (Nvidia MX 420) и не съм сигурен че ще подържа 1440 по 900?

някой има ли идея как става номера?

Редактирано от pent (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Без пари е, ама няма DVI изход, не се знай каква му е гаранцията за мъртви пиксели, а те се срещат често при евтинките модели с култовата TN матрица :brick wall:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз съм много доволен от TFT-то, с което съм в момента (Philips 170s). Но от чисто любопитство се чудя какво е мнението ви за Acer, напоследък много взе да ми бие тази на очи тази марка по различни магазини. Дали е надеждна?

Редактирано от djborap (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да си сменя стария CRT монитор (Compaq S720 17"), който по принцип не е кой знае какво. И засега съм се спрял на 19 LCD LG L1953TR/2MS GTG/2K:1 . Удачен ли е този монитор? cool.gif

Редактирано от TeamKiller (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колебая се между два монитора, единият има Contrast 700:1 и Brightness 300 cd/m2 , а другия - Contrast Ratio 2000:1 и Brightness 300 cd/m2

Разликата между 700:1 и 2000:1 е доста голяма. Според вас по високите стойности ли са по добре или по ниските?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,yuri понеже не е там мястото на поста искам да те питам тук ако знаеш някакъв начин да изгоря пиксели така че да станат 7 или повече и този пиксел дето е изгорял при мене е в Червен цвят ;) .И понеже зех монитора придружен с нов комп и ме е яд че още с пускането видях тази червена точка sad.gif .Отидох в магазина от където го бях взел и човека ми каза че е говорил с дилърката си и тя му е казала че трябва поне 7 изгорели пиксела и ако знаеш някакъв начин да изгоря пикселите biggrin.gif .Плс дай си скайп или пиши на ЛС ;) . А иначе монитора е този ЦЪК!!!!!

Редактирано от vency (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колебая се между два монитора, единият има Contrast 700:1 и Brightness 300 cd/m2 , а другия - Contrast Ratio 2000:1 и Brightness 300 cd/m2Разликата между 700:1 и 2000:1 е доста голяма. Според вас по високите стойности ли са по добре или по ниските?
Това 2000:1 е някаква търговска заблуда. Не помня вече, май Самсунг даваха подобни стойности, нямащи нищо общо с действителността.
Здравейте,yuri понеже не е там мястото на поста искам да те питам тук ако знаеш някакъв начин да изгоря пиксели така че да станат 7 или повече и този пиксел дето е изгорял при мене е в Червен цвят :sobbing: .И понеже зех монитора придружен с нов комп и ме е яд че още с пускането видях тази червена точка sad.gif .Отидох в магазина от където го бях взел и човека ми каза че е говорил с дилърката си и тя му е казала че трябва поне 7 изгорели пиксела и ако знаеш някакъв начин да изгоря пикселите biggrin.gif .Плс дай си скайп или пиши на ЛС :cheers: . А иначе монитора е този ЦЪК!!!!!
То за това се гледа внимателно при покупката... Аз, за моя, съм гледал заедно с техник и тестваща програма.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това 2000:1 е някаква търговска заблуда. Не помня вече, май Самсунг даваха подобни стойности, нямащи нищо общо с действителността.

2000:1 е динамичен контраст. Иначе контраста е 700 или 800 към 1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. Днес си купих ето този монитор http://www.amazon.de/LG-Flatron-L1511S-15-...r/dp/B00006SG3L За 150 лева от един приятел.Искам да разбера дали си заслужава парите за втора ръка монитор.Ако някой има Същият да казва дефектите, добрите страни и някоя друга настроика.

10x

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз скоро мисля да си взимам LCD и така като гледах моделите най-добре от към цена/характеристики ми се вижда LG-тата.И имат и хубав дизайн.Eто един модел

Редактирано от Eraser (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Аз лично съм фен на Acer. Моят е Acer AL1916C. За сега съм доволен, единствения недостатък, който намирам е в ъгала на видимост.

Виж тук

Редактирано от Geronimo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване