Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

LCD монитор какъв да избера? Нищо не разбирам от закъснения ъгли и тем подобни. Моля да помогнете за избора ми ще се играят игри и да е 19 ".

Редактирано от kal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 148
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това е чудесно решение , само провери каква точно му е цената , ако надхвърля бюджета - погледни и това . В горния ми пост има линк към един монитор на Сони , от който имам чудесни впечатления . Той

Ето ти доста информация и мнения за избор на LCD монитори cool.gif Бъди търпелив(а) и чети,за да се ориентираш какво ще ти бъде нужно. :)

Поздрави :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте !!!

Искам да си купя монитор и съм се спрял на LCD лимитът ми е ограничен до 400-430лв влязох тук там и си избрах няколко моделчета но незнам кой от всичките да е, а й искам да запитам и още нещо по принцип какво трябва да гледам в един LCD монитор? И какво е активна матрица примерно? Какво е TCO03? А ето и това което съм набелязъл!

ACER AL-1716AS

-17" LCD МОНИТОР

-МАХ РЕЗОЛЮЦИЯ 1280Х1024

-КОНТРАСТ 500:1

-ЯРКОСТ 300CD/M2

-ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ - 8ms

-ЪГЪЛ НА ВИЖДАНЕ 140/130 H/V

-D-SUB ВХОД

-ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 349.00 лв.

-------------------------------------------------------------

SAMSUNG SM-540N (LS15HAAKS)

-АКТИВНА МАТРИЦА

-ЯРКОСТ 300 CD/M2

-КОНТРАСТ 600:1

-ЪГЪЛ НА ВИЖДАНЕ 160/160 H/V

-ВРЕМЕ НА РЕАКЦИЯ-8 MS

-МАКСИМАЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ 1024Х76875HZ

-MAGIC BRIJHT

-MAGIC COLOR

-ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 359.00 лв.

-----------------------------------------------------------

LG FLATRON L-1717-S-SN

-17 TFT LCD МОНИТОР

-1280 X 1024 @ 75Hz MAX РЕЗОЛЮЦИЯ

-8 MS ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ

-250 CD2 / MD ЯРКОСТ

-500:1 КОНТРАСТ

-ГАРАНЦИЯ 18 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 389.00 лв.

SAMSUNG SM-710N (MJ17ASKS)

-17" TFT LCD МОНИТОР

-АКТИВНА МАТРИЦА

-0.264( H ) PIXEL

-ЯРКОСТ 300 CD/M2

-ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ 8 MS

-МАКСИМАЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ:1280Х1024 @ 76HZ

ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 399.00 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BENQ си купи,моделът няма значение,важното е да е 12ms,тъй като под 12ms цветовете стават много ненаситени и бедни.Тогава се гледа времето за реакция да е по-малко,за да се обработят детайлите по-бързо."От кал да е,но да става!"-общо взето.А BENQ ползват панел на Au Optronics,който със сигурност бие всички други от същия ценови клас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно можеш да си купиш BENQ FP71 с много добри параметри и ще се включиш в цената, която си посочил - около 420 - 440 лева. Имам същия!! 19 инча, отново ти препоръчвам BENQ FP91+ за около 520 лева. отново разполагам със съшия и съм много доволен. Друга информация не ти е много необходима, тъй като пишеш, че не разбираш. Питай отново и събери няколко мнения - тогава купувай

Желая ти успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
Здравейте !!!

Искам да си купя монитор и съм се спрял на LCD лимитът ми е ограничен до 400-430лв влязох тук там и си избрах няколко моделчета но незнам кой от всичките да е, а й искам да запитам и още нещо по принцип какво трябва да гледам в един LCD монитор? И какво е активна матрица примерно? Какво е TCO03? А ето и това което съм набелязъл!

ACER AL-1716AS

-17" LCD МОНИТОР

-МАХ РЕЗОЛЮЦИЯ 1280Х1024

-КОНТРАСТ 500:1

-ЯРКОСТ 300CD/M2

-ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ - 8ms

-ЪГЪЛ НА ВИЖДАНЕ 140/130 H/V

-D-SUB ВХОД

-ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 349.00 лв.

-------------------------------------------------------------

SAMSUNG SM-540N (LS15HAAKS)

-АКТИВНА МАТРИЦА

-ЯРКОСТ 300 CD/M2

-ВРЕМЕ НА РЕАКЦИЯ-8 MS

-МАКСИМАЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ 1024Х76875HZ

-MAGIC BRIJHT

-MAGIC COLOR

-ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 359.00 лв.

LG FLATRON L-1717-S-SN

-17 TFT LCD МОНИТОР

-1280 X 1024 @ 75Hz MAX РЕЗОЛЮЦИЯ

-8 MS ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ

-250 CD2 / MD ЯРКОСТ

-500:1 КОНТРАСТ

-ГАРАНЦИЯ 18 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 389.00 лв.

SAMSUNG SM-710N (MJ17ASKS)

-17" TFT LCD МОНИТОР

-АКТИВНА МАТРИЦА

-0.264( H ) PIXEL

-ЯРКОСТ 300 CD/M2

-ВРЕМЕ ЗА РЕАКЦИЯ 8 MS

-МАКСИМАЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ:1280Х1024 @ 76HZ

ГАРАНЦИЯ 36 МЕСЕЦА

цена с ДДС: 399.00 лв.

Писането на кирлица е задължително.

By ostavime

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Аз съм с BENQ монитор вече почти година и съм много доволен от него. Съветвам те наистина да си купиш от тази марка монитори.

Поздрави и Успех!

С уважение:Biskata

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри ти препоръчвам: Samsung 19" TFT, SM940BF, Silver-Black 2ms 700:1 300cd/m2 DVI TCO03, TN матрица - 679 лв

Ако можеш да отделиш малко повече средства, можеш да си вземеш един:

Samsung 19" TFT, SM970P, 6ms 1000:1 250cd/m2 DVI TCO03, PVA матрица - 849 лв - статийка ;)

По принцип повечето от скъпите модели LCD-та ползват PVA/MVA или S-IPS матрици, които са по-добри от

ТN матриците, които ползват евтините LCD-та. Тези по-скъпи матрици имат например по-добро цветовъзпроизвеждане,

по-големи ъгли на видимост, по-добър контраст и др. cool.gif

Ето един хубав сайт с инфо за много LCD монитори:

http://www.prad.de/new/monitore/monitore.html

http://www.prad.de/guide/hersteller_start.html

:yanim:

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Искам да си купя хубав монитор за мен. Игри не играя, филми рядко гледам, но седя по около 3 часа на ден. Заслужава ли си да дам повече от 450 лева? Сега имам L1730S, той как ви се струва?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да си купя хубав монитор за мен. Игри не играя, филми рядко гледам, но седя по около 3 часа на ден. Заслужава ли си да дам повече от 450 лева? Сега имам L1730S, той как ви се струва?

Този е по-добър от твоя ,определено си заслужава парите ,които не са чак толкова много ( четох скоро в някакъв пост че цената е около 410 лв.) - не че твоя е лош - всъщност за това ,което го използваш сегашния ти си е добър .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
всъщност за това ,което го използваш сегашния ти си е добър

Съгласен съм :beer:

Не виждам смисъл да го сменяш за подобен с леко по-добри характеристики до 450лв, който ще е пак с TN матрица.

По принцип в тази тема са споменати 3 модела около 400лв.

А тука в по-горния си пост съм дал сайт, където ги има всичките с характеристиките.

Пак повтарям, сегашният ти е подходящ дори за игри и филми.

Да не казвам как при по-евтините модели (и не само там) се лъже с време на реакция, яркост, контраст, ъгли на видимост ... :yanim:

Така че въобще не се залъгвай по тези характеристики и двата случая си с TN матрица (ако говорим за монитор до 500-600лв), която се води нисък клас при LCD мониторите, но поне е бърза и няма да ти замазва при бързодвижещи се обекти дори и с твойто LG cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделите на ASUS са много прилични предложения, виж този и този модел.

Ако ще го ползваш за графичен дизайн търси професонален модел с висок контраст (1000:1) и истински черен цвят ( ELIZO,SONY или др.) за филми и игри по-добре модел с нисък responce time (oт 8 мс. сиво към сиво на долу) и по-висока brightness (300 cd/m^2 и на горе), но първо го виж как работи в някой магазин.

Съвет ако взимаш модел без гаранция за липса на мъртви пиксели изпросиси да ти продадът мострния модел, може иотстъпка да ти напавят :yanim:

Редактирано от macrobe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помогнете и на мен в избора на монитор. Колебая се между тези два:

Benq 17LCD FP71V+/8ms/DVI

Samsung SM 731BF

Вчера ходих до Техномаркет да поогледам колкото мога. Самсунга е с гаранция за 0 изгорели пиксели - значи ли това, че ще ми го сменят ако ми изгори пиксел? И изобщо как стой въпроса с гаранциите в различните фирми - Техномаркет, Мост и т.н.

Някой може ли да ми каже нещо за мониторите на HP и Fujitsu-Siemens - в сайта на Стемо са дадени много интересни цени?

Приемам и други предложения като бюджета ми е ограничен до 550лв. с ДДС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чудесно решение , само провери каква точно му е цената , ако надхвърля бюджета - погледни и това .

В горния ми пост има линк към един монитор на Сони , от който имам чудесни впечатления . Той също влиза в бюджета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко инфо за LCD мониторите взето от списание "C&X" :

LCD мониторите са практически лишени от геометрични изкривявания, имат значително по-ниска консумация и почти никакви вредни излъчвания. Скоростта на превключване на матрицата допреди година-две все още можеше да бъде аргумент против закупуването им, но вече и бюджетните модели разполагат с достатъчно бързи матрици. Единствените проблеми, които все още остават, са цветопредаването и ъглите на видимост, но и те са на път да бъдат разрешени.

Милисекундният показател:

Производителите много обичат да рекламират скоростта на дисплея си, но без да е отбелязано в каква ситуация е измерен той, наистина не ни казва нищо. В повечето случаи може да се приеме, че става дума за превключване от черно към бяло и отново към черно. Дори да вземем това предвид, то отново не ни дава почти никаква информация, освен че превключването между крайностите е бързо. Скоростният показател на дисплея е важен, за да разберем дали ще забелязваме традиционните доскоро сенки зад движещите се обекти, което може да е много дразнещо при гледане на видео и игра. Малката подробност обаче е, че в тези случаи многократно по-често става смяна между нюансите на различни цветове, а тя обикновено се извършва много по-бавно, отколкото смяната на крайните стойности. Така че 4 ms, декларирани за смяна черно-бяло-черно, могат да означават 16 ms при смяната на полутоновете или дори повече. Показателят става малко по-смислен, ако се задава за смяната между нюансите на даден цвят. Най-често се измерва смяната от 10% към 90% сиво. Но отново не получаваме ясна информация за реалната скорост на дисплея, тъй като с приближаването на двете стойности, между които се сменя цветът на пиксела, времето за реакция се увеличава много бързо.

Контрастът:

Декларираните стойности на контрастността също не са твърде информативни. Особеното тук е, че отново се посочва отношението между яркостта на бялото и яркостта на черното. Черното също има "яркост", тъй като почти никой LCD дисплей не може да изобрази перфектно черно и все пак се пропуска някаква светлина от лампите зад него. Така че високата контрастност може да се дължи на високата яркост на монитора като цяло и в същото време черното също е ярко и бие по-скоро на тъмносиво. Вторият важен момент е, че отново в повечето случаи, когато става дума за цветопредаване, нас ни интересува не толкова съотношението бяло/черно, колкото това на полутоновете. Съвсем реално може два дисплея да дават различна картина и

по-нискодетайлната да принаджели на "по-контрастния". Тук се намесва и друг показател - дълбочина на цвета на дисплея. За повечето матрици, които се използват, се изобразява цвят с 6-битова дълбочина за цветова компонента. За да се достигне еквивалент на 24-битовия (8-бита за компонента) цвят, се налага прилагането на сложни алгоритми за дитеринг (визуализиране на повече цветове на базата на смесване на по-малка палитра). Затова детайлността на изображението зависи и от способността на монитора да се справя с тази задача.

Технологиите:

TFT технологията е само един от начините да се създават LCD монитори. TFT (Thin Film Transistor) означава най-общо технологиите, базирани на активно управление на пикселите, което най-общо води до по-висока скорост на превключване. На свой ред актуалните технологии за производство на TFT LCD монитори са три: TN (усукан нематик), MVA/PVA (многодомейна/шаблонна вертикална ориентация) и IPS (превключване в равнина).

TN технологията е най-старата и най-популярна поради невисоката си цена и приемливи качества. Скоростта на превключване при нея е висока, но често е проблемно предаването на цветовете. В същото време, макар и разработена с цел увеличаване на ъглите на видимост на дисплеите, в момента тя се представя най-слабо по този показател.

IPS технологията е разработена от Fujitsu с цел за да се пребори със слабото цветопредаване и да увеличи ъглите на наблюдение в сравнение с TN технологията. За съжаление, макар цветопредаването да е близко до това на CRT мониторите, скоростта на превключване е твърде ниска, както контрастността също не е на много високо ниво. Актуалната версия е S-IPS (Super IPS), при която скоростта на превключване е подобрена, но в момента технологията се използва основно за изработване на големи монитори, насочени към професионалисти в предпечата, въпреки че постепенно се придвижва към потребителския сектор.

MVA/PVA технологиите са разработени съответно от Fujitsu и Samsung като компромис между TN и IPS. Базират се на сходни идеи, като предлагат добра скорост на превключване, големи ъгли на наблюдение и висока контрастност. Цената за това е по-ниската яркост и не толкова доброто цветопредаване. PVA особено във версията S-PVA (Super PVA), предлага най-голямата възможна контрастност от всички налични технологии за производство на LCD монитори на пазара cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добри марки са Prestigo LCD мониторите.За повече информация Ревю и новини.Също така,ако искаш да видиш цените влез тук и тук.Тук има десетки страници с LCD монитори.

Моето мнение :

Много ще спечелиш,ако вземеш ASUS PM17TS !!!Супер защитени са.Също така много добри са (S-IPS) NEC 1980FXi = бърза 18ms S-IPS матрица + DVI .Също така и SONY SDM HS75S върши добра работа за гледане на филми.Изобщо има много хубави,защитени LCD монитори,който са скъпи,но и си струва.

Поздрави: :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

здравейте всички искам и аз да вместя 1но въпросче в темата за монитор, искам да си купя монитор но не знам какъв да избера като модел, интересуват ме 19",20" и 21" като марка, ако можете ми помогнете със ваши мнения по въпроса.

мерси предварително

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте всички искам и аз да вместя 1но въпросче в темата за монитор, искам да си купя монитор но не знам какъв да избера като модел, интересуват ме 19",20" и 21" като марка, ако можете ми помогнете със ваши мнения по въпроса.

мерси предварително

поздрави

Ами дай първо ориентировъчна цена, за да знаем какво да предлагаме :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вземи си KTC-9005l-d 19"

имам такив много съм доволен

незнам с ква матрица е но не размазжа кат играя някоя игра

която и да е тя

1000:1 cd250 8ms

cool.gif

цената е добра-450лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
вземи си KTC-9005l-d 19"

имам такив много съм доволен

незнам с ква матрица е но не размазжа кат играя някоя игра

която и да е тя

1000:1 cd250 8ms

cool.gif

цената е добра-450лв.

Точно този модел съм го виждал, много размава, 8 мс друг път по-скоро 16-18мс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ¦•••SHERIFA•••¦

Искам да попитам ( и аз след многото мнения ) каква марка монитори да избера. Говорят ми, че SONY имали някаква тръба, дето никой друг нямали. LG пък гледам последното им отроче 19" с 2000:1. Ще ползвам TFT-то за игри, така че и времето за реакция трябва да е малко, а това имат май само Samsung ( 4 ms, 2 ms, май и 1 ms имаха, не помня ).

Ориентировъчна цена - 400 - 500 лв.

Редактирано от ¦•••SHERIFA•••¦ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
вземи си KTC-9005l-d 19"имам такив много съм доволеннезнам с ква матрица е но не размазжа кат играя някоя игракоято и да е тя1000:1 cd250 8ms цената е добра-450лв.

Един познат има такъв, и се бях навил и аз да си взимам, ама видях една оферта на PIC които предлагаха 19'' контраст 2000:1 8 или 4 мс (ще излъжа, ама май беше 4) за 490 лв. Само дето не помня никаква допълнителона информация, защото брошурата ми остана в София

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам и сравнявам в момента 2 монитора - LG 1718S-SN и Samsung 710N. Като им чета характеристиките, излиза, че LG-то е по-добро. Но някой ако е ползвал някой от тях, нека ми каже своите впечатления. Като отида да ги вида кой какво предствлява в местният техномаркет, и ми се завърта главата / щото от гледане на 2 монитора между 30 други ми се завърта главата и нищо не мога да схвана/.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво мислите за самсунг 931BF или може би 931С за втория дават по-голяма истинност на цветовете но пък ме притеснява че е малко разпространен е трябва да ходя до софия да го видя какво представлява

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване