Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да ви попитам за вашето мнение за това захранване http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-CM-TERMALMASTER-500W..... Какво ще кажете ? Някой , който го има и е доволен ? Ще захранва среден клас конфигурация , Intel 3Ghz Duo , 4RAM , видеокарта ще купувам нова , но съм се ориентирал към GeForce GTX550 TI ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

По-добре посъберете още малко парички.

Или търсете втора употреба качествено захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото,което си избрал е сравнително добре,зависи на какви пари е.Захранване нещо такова го смятам като минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен боклук нямащ нищо общо с Cooler Master! Все пак ще се справи с конфигурацията!

40 лв. ли е максималния бюджет? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори някой да е доволен от него. Твърде е евтино за да е добро. Няма безплатен обяд. И аз подкрепям колегата за EVGA 430W. Аз даже имам едно такова. Перфектно е евтини конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико от кога Cooler Master гарантира качествено захранване?

Винаги си е било лого което може да намериш залепено както на кенеф така и на мерцедес.

Като почнат да спазват някъв минимален стандарт и най-вече го следят като си слагат името пак ще говорим.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико от кога Cooler Master гарантира качествено захранване?

Винаги си е било лого което може да намериш залепено както на кенеф така и на мерцедес.

Ти пък има ли захранване, което да не си оплюл? Преди Corsair, сега CM... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Корсар и сега мога да ги наплюя ама не говорим за тях пък и те са една стъпка нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Be Quiet 430W дали ще свърши работа ? 

Ще свърши работа.

Редактирано от Defused (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето от подписа (Corsair CX-430 V2). Имам две такива на различни компютри. Нямало е проблеми, а и са тихи. 
Това от подписа е на около три години вече. 

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И издържа 4ядрен , 8 рам и hd7850 ?????? Те не искат ли поне 500 вата ? 

4 ядрен не значи задължително 200 вата,че харчи...Неговия по спомен мисля,че беше до 95? 7850 харчи около 110-120-130 вата при гейминг,рам паметта харчи 5-10 вата според мен и другото 20-30 останалото и то станаха 250 вата.Реални има почти 400,че точно си му идва захранването.Друг въпрос е,че вече не си струва точно този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са най-важни ватовете, а качеството. Много захранвания ги пишат по 600-700 вата, а реално схемите и компонентите им са от много ниско качество и едвам успяват да изкарат по 200!!!

Затова и много от производителите на хардуер се презастраховат като надписват исканата мощност. Например моята видеокарта 750 Ti на сайта на Нвидиа пише 300 вата че иска. Самата карта обаче употребява около 70 вата максимум! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W което си избрал в първия си пост е 20А демек 240W.

Ревизията на 430W Корсар за която става дума е 28А демек 336W.

Fractal Design Integra M 450W е 37А и модулно като разликата е към 5 лв.

За бюджетно най-изгодно е EVGA 430 с 34А.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500W което си избрал в първия си пост е 20А.

Или по-точно 240 вата.

Evga,Fortron те предлагат минимум някакъв за захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно , какво ще ме посъветвате около 400 вата , но да е добро и да е около 60лв ? Това be quiet не става така ли ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето от подписа (Corsair CX-430 V2). Имам две такива на различни компютри. Нямало е проблеми, а и са тихи. 

Това от подписа е на около три години вече. 

Като гледаш компютъра от подписа ми имам 125 ватов 4-ядрен и 7850, и двете са оувърклокнати. Да, малко е на границата. 

Колегите предлагат варианти на по-добро от моето за +5 лева, което е доста добре. 

Аз му имам доверие, защото един сайт натовариха този модел на 540 (друг 520) вата докато сработи защитата и след това пак си работеше нормално. Цък! 

Прегледай си вариантите добре и вземи нещо наистина качествено. Ще ти изкара доста време. По-добре да дадеш двойно повече пари да да го ползваш в три компютъра. Отколкото да си купуваш захранвания през няколко месеца. Остави че боклуците са и шумни. 

Между другото, EVGA 430 е 80+, а CX 430 е 80+ bronze.

Много му е объркано името. Първо беше CX 430, после CX 430 V2, после CX 430 V2.3 (но някои спряха да го пишат това v2.3, то е с 32 ампера на 12 волтовата линия). Ако ще го взимаш, ти трябва последното 2.3.

Сега за EVGA 430. Почти са еднакви с корсара откъм характеристики. Не му откривам качествени ревюта, но от това което видях..

Кабела за захранването на процесора е 4+4, което е удобно за дънни платки с 4 пинов конектор. Всичко останало 6+2 за PCI и стандартните молекси и тн... Не съм чел лоши изказвания за EVGA 430. Но не съм и видял подробни тестове. Някой ако има информация моля да я сподели. Стана ми интересно.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно , какво ще ме посъветвате около 400 вата , но да е добро и да е около 60лв ? Това be quiet не става така ли ?

Е,че то е 200 лева?Evga 430 вата е перфектна,то е 405 реални вата си спомням,аз за 75 лева е перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Be Quiet е 61 паунда, излиза към 155 лева. Няма смисъл предвид конфигурацията. Предложеният EVGA е по-добрия избор в случая, защото е по-ефтин и достатъчен за тези компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,че то е 200 лева?Evga 430 вата е перфектна,то е 405 реални вата си спомням,аз за 75 лева е перфектно.

А понеже намерих един Енермакс ... Имате ли някаква идея дали марката си струва ? Това е захранването Enermax Cyclops 500W модел ECS500AWT-CP .... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не боклучарници са. Говоря за циклопите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай EVGA-та и не се занимавай с глупости.

А Njoy 600W - това http://www.pazaruvaj.com/zahranvawi-blokove-c3158/njoy/600wrx-pwps-600wrx-au01b-p52083633/#opisanie... Добро ли е ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.