Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам лаптоп Asus P50IJ .Преди няколкo месеца ми изгоря хард диска и преди 2 месецa си купих нов външен .От тогава имам проблем и той е че докато играя някоя игра и ако съм отворил Skype и Browser-а и играя както си играя извед докато си играя със 55/60 фпс изведн стават на 0/1 фпс за 10 секунди .Ако съм отворил само играта без Skype и Browser изобщо не забива 
Лаптопа изобщо не прегрява или загрява ..
Моля ви помогнете ,това е мега дразнещо ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш няколко хиляди лева и въпроса ти се решава.Вадиш някой стотак и замазваме положението с едно SSD.

Другият вариант затвори проклетите браузъри-мраузъри, торент клиент и т.н. докато играеш.

Може да удариш и няколко водки да се дигне фпс-то и да се разшири ъгъла на видимост.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш няколко хиляди лева и въпроса ти се решава.Вадиш някой стотак и замазваме положението с едно SSD.

Другият вариант затвори проклетите браузъри-мраузъри, торент клиент и т.н. докато играеш.

Може да удариш и няколко водки да се дигне фпс-то и да се разшири ъгъла на видимост.

:D :D Може би ако Skype,Browser-a не ми трябваха нямаше  да ги използвам  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек като няма пари се ограничава или бива насилствено ограничен както и сам си установил.

И на мен ми трябва хеликоптер за да избегна задръстванията но мога да си позволя само таралясник. 

Последният път като се опитах да прелетя свърших в сервиза и с цицина на главата.  ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D :D Може би ако Skype,Browser-a не ми трябваха нямаше  да ги използвам  :mad:

Off topic.... 

Лаптоп значи.... мхм ... ами добре тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее начи ама така много се дразня :x човека се обръща за помощ към вас а вие тука само му се гаврите  :mad: . Да не кажа че подобен на неговия проблем се среща и при конфигурации за 4000 лв примерно . Не може всички да сме специалисти във това отношение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее начи ама така много се дразня :x човека се обръща за помощ към вас а вие тука само му се гаврите  :mad: . Да не кажа че подобен на неговия проблем се среща и при конфигурации за 4000 лв примерно . Не може всички да сме специалисти във това отношение. 

Такова е възпитанието ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем братле гадно е то и аз преди време бях пуснал подобна тема . Ам то само тролват ( от скука или просто  някой е решил да си го изкара на някой друг ) Не го приемат на сериозно този проблем понеже не е опряло на тяхната глава да видят какво е . Затова аз мн добре знам какво е чувството да ти насича така за 1 секунда или дори част от секундата да ти насече и после пак да се оправя . Наистина много неприятен проблем  има вариант решението да е много лесно , но и може да се окаже и много трудно и да ти кажа и не във всеки сервиз могат да разрешат подобен проблем :( което също си е гадно . Искрено се надявам да се появи някой , който да се е сблъскал със подобен проблем и да го е разрешил и да сподели та да знаем как се оправя xD . Не си мисли че проблема е защото си със лаптоп това е глупаво оправдание според мен и при desktop конфигурации се забелязва масово подобни проблеми . Просто има хора който знаят как се оправя подобно нещо и други който не са толкова навътре и така .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам лаптоп Asus P50IJ .Преди няколкo месеца ми изгоря хард диска и преди 2 месецa си купих нов външен .От тогава имам проблем и той е че докато играя някоя игра и ако съм отворил Skype и Browser-а и играя както си играя извед докато си играя със 55/60 фпс изведн стават на 0/1 фпс за 10 секунди .Ако съм отворил само играта без Skype и Browser изобщо не забива 
Лаптопа изобщо не прегрява или загрява ..
Моля ви помогнете ,това е мега дразнещо ..

Вие да не сте си инсталирали игрите на външнен хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този ялов лаптоп - 2 GB RAM и слаб двуядрен процесор с вградена графика е цяло чудо, че подкарваш някакви игри. Проблемът идва от там, че 2 GB оперативна памет едвам стигат за операционната система (Microsoft препоръчват поне 3 GB RAM за Windows 7 32-bit), а ти се мъчиш да играеш Фифа (не си споменал коя версия, но предполагам, че в най-добрият случай ще заема ~500MB RAM), докато имаш пуснати браузър и скайп (които общо са около 500MB) и отделно имаш заделени ~64-128MB за графичния процесор. От цялата работа, RAM-та не достига и OS използва т.нар. swap file, за да прехвърля информация от RAM. Този swap file се намира върху хард-диска, който пък хард-диск е външен (предполагам закачен за USB 2.0 порт) и от него данните се четат/записват с осакатена скорост. От там идва резкият спад в кадрите. Решението е да добавиш повече рам и/или да си купиш хард-диск със SATA интерфейс (а не външен такъв). Като цяло тази инвестиция ще е безсмислена, защото лаптопът ти не е предназначен за игри - това е офис модел, а не геймърски такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами къде?

Сменете си хард диска на лаптопа. Външните дискове са ужасно бавни, заради ползваният USB интерфейс (дори 3.0 не е достатъчно бърз за добра работа). Външните дискове са за съхранение и прехвърляне на данни, не стават за постоянно ползване, защото бързо ще се развалят!!!

Остава да кажете че и Windows e качен там!?

Ако искате добър фпс и да няма спадове, се монтира нов ВЪТРЕШЕН хард диск на лаптопа! Ако и тогава не стане - ами то е заради производителността на лаптопа! Тя може да е засегната и от непочистване. Като се натрупа прах вътре в охлаждането, лаптопа вдига температури и игрите почват да "бозят". Така че имате два потенциални проблема!!!

Идеята за почистването дойде от там, че ако бяхте ходили на сервиз или можехте сам да разглабяте лаптопа, сте щели да смените вътрешният хард диск. Следоветелно лаптопа никога не е почистван с отваряне. На практика излиза, че проблема ви е от лоша поддръжка и лошо решение за ползване на външен хард диск като основен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този ялов лаптоп - 2 GB RAM и слаб двуядрен процесор с вградена графика е цяло чудо, че подкарваш някакви игри. Проблемът идва от там, че 2 GB оперативна памет едвам стигат за операционната система (Microsoft препоръчват поне 3 GB RAM за Windows 7 32-bit), а ти се мъчиш да играеш Фифа (не си споменал коя версия, но предполагам, че в най-добрият случай ще заема ~500MB RAM), докато имаш пуснати браузър и скайп (които общо са около 500MB) и отделно имаш заделени ~64-128MB за графичния процесор. От цялата работа, RAM-та не достига и OS използва т.нар. swap file, за да прехвърля информация от RAM. Този swap file се намира върху хард-диска, който пък хард-диск е външен (предполагам закачен за USB 2.0 порт) и от него данните се четат/записват с осакатена скорост. От там идва резкият спад в кадрите. Решението е да добавиш повече рам и/или да си купиш хард-диск със SATA интерфейс (а не външен такъв). Като цяло тази инвестиция ще е безсмислена, защото лаптопът ти не е предназначен за игри - това е офис модел, а не геймърски такъв.

3GB Ram

Minecraft 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3GB Ram

Minecraft 

Minecraft товари главно процесора. Твоя е слаб защото е на бюджетен лаптоп както казаха по-горе. Не че видеото става за игри. Това че не съм си доразвил тезата за лаптопа не значи че трябва да се садвате всички. Просто доста вече е изписано по темата за игри на евтини латопи, включително и в този форум. На конфигурация за 4000лв ме съмнява че ще го има този проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.