Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мислех да чакам 960, ама като видях, цената от ~450 лв ми мина желанието. Поръчах си http://mallbg.com/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-XFX-Radeon-R9-290-947MHZ-4GB-DDR5-XFX-VC-R9-290A-EDFD_45258.htmlза 500 лв, но сега не знам какви да са останалите компоненти. За изисквания, не знам. Бюджета е 1500 лв, мога и да го увелича с 50 например, ако ще си заслужава парите. Ако дъното е с 2 слота за РАМ памет, което не ми е проблем, тогава ще си взема 1 плочка 8 ГБ. Няма да овъркловкам процесора, нито знам как нито искам, картата бих могъл, но едва ли ще го направя. НЕ искам ССД, твърдия диск да е 1 ТБ. ЛЕД вентилатори не са задължителни в кутията, но би било плюс, по-важно е да охлаждат добре и да са възможно по-малко шумни.

Монитор нямам, за него не знам какъв бюджет имам, нещо около 350- лв, не знам как вървят цените. Единствено ми трябва да е с резолюция 1920х1080, но за тази цена не мисля, че няма такъв. 

За сега не се сещам друго да кажа, ако има питайте.

Редактирано от N1K17Y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 514 лв. 
Аз бих взел това. Хард може да вземеш от еМАГ за 100 лв. с безплатна доставка. Кутията идва с 2 вента, захранването без проблем ще захрани картата, която и аз поръчах днес! Щом няма да клокваш Хеон-а е идеален вариант.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли не обясних добре, но ще повторя. 1500 лв са САМО за конфигурацията, за монитор имам около 350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 672.05 лв. с ДДС

много странно защо заключиния и7 4790 е по скъп от и7 4790к логикаааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз ли не обясних добре, но ще повторя. 1500 лв са САМО за конфигурацията, за монитор имам около 350.

В такъв случай вземи 2x8 РАМ, 2ТБ твърд диск и по-скъп монитор. Щом няма да клокваш нямаш много голям избор за конфигурация.

Другия вариант е да закъташ парите и да ги използваш за по-нататъшен ъпгрейд или да ги изядеш/изпиеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опаа издънка, леко направих :Д 1500 лв, но забравих още смятам с видео картата, така че вече щом я поръчах, бюджета е 1000 лв. Извинявам се много на всички ! Усетих се като видях предложение с и7 за 1400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
EVGA SuperNOVA NEX750B 750W Bronze
SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER
GB B85M-D3H /1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 997.86 лв. с ДДС
+

http://www.emag.bg/monitor-led-ips-acer-27-wide-full-hd-hdmi-vga-dvi-cheren-g277hlbid-um-hg7ee-001/pd/D5PS6BBBM/

Взимай монитора веднага,че ти остава час и половина до края на промоцията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажа какво й е на конфигурацията,че да не я купи автора.

1.Дъно,което не седи много добре на i5 4460,бих го сложил на много нисък бюджет.

2.Кутията е сигурно най-лошия избор до 100 лева,тези Sharkoon са много добре,2 вкл. вентилатора,ATX и прозорче.

3.Излишно скъпа рам

4.Най-малкото монитора в емаг подобен струва към 280 лева някъде,а за 20 лева отгоре се взима 27 инчов гигант от Acer.

А какви са разликите между тези 2 дъна

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-B85M-D2V

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-B85-HD3--1150

При второто имаш по-добро аудио и 4 слота за рам.

Тук процесора е ненужно скъп.Не го казвам,за да се заяждам,а да се научиш по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При второто имаш по-добро аудио и 4 слота за рам.

Точно обратното имаш по-лошо аудио. Плащаш 40 лв. за повече слотове това е разликата.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно обратното имаш по-лошо аудио.

Странно,аз прочетох в някакъв форум,че при 892 имаш повече екстри,B85M-HD3 е по-разумния вариант с по-хубавото аудио.Иначе B85-DS3H също става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по-хубаво аудио виж им сайта на Realtek а разумният избор ако искаш 4 слота за рам е http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H81M-D3H--H81-LGA1150/description.html

Човека е написал че му върши работа и дъно с два слота и единичен модул от 8ГБ та къв е тоя мерак да му бутнете ненужно скъпо дъно?

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а с 2 или с 4 слота да избера. Доколкото си спомням, 2х4 Гб е по-добре от 1х8, но защо и с колко ? Ако разликата не е някаква от голямо значение, ще си спестя някой друг лев.  А тази кутия sharkoon добра ли е ? За пръв път чувам марката. А защо ми е захранване като EVGA, не са ли излишни тези 750 вата, какво му е на  Fortron-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а с 2 или с 4 слота да избера. Доколкото си спомням, 2х4 Гб е по-добре от 1х8, но защо и с колко ? Ако разликата не е някаква от голямо значение, ще си спестя някой друг лев.  А тази кутия sharkoon добра ли е ? За пръв път чувам марката. А защо ми е захранване като EVGA, не са ли излишни тези 750 вата, какво му е на  Fortron-а ?

То тук е по избор вече,но тази Evga е модулна,650 вата са препоръчителните според мен за 290.Реално препоръчителните,тоест да е стабилна машината,аз разбирам,че ще я ползваш дълго време и ти слагам още 100 вата запас.2 по 4 е в двуканален режим,не е голяма разлика,но е по-добре.Sharkoon не са и марка според мен,но кутиите в случая са добре.Забравих да кажа,че с всяка година захранванията отслабват,тоест ако имаш захранване с реални 500 вата,след 5 години ще са 350 най-вероятно.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а да речем, че ще намеря пари за ксеона, с колко ще е по добър от 4460 в игрите ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а да речем, че ще намеря пари за ксеона, с колко ще е по добър от 4460 в игрите ? 

Разликата между двата процесора е че i5 4460 e 3.2 GHz 4 ядра 4 нишки, а XEON e 3.4 GHz с 4 ядра и 8 нишки. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа,че с всяка година захранванията отслабват,тоест ако имаш захранване с реални 500 вата,след 5 години ще са 350 най-вероятно.

Що за глупости??

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупости??

Кое е глупост,че захранванията отслабват ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Realteck ALC 892 (7.1+2 Channel HD Audio Codec with Content Protection - 90dB outи  ALC 887 (7.1 Channel High Definition Audio Codec with two independent SPDIF outputs - 100dB out) почти еднакви са и все пак ALC 892 е малко по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дамс захранването си губи от мощността след години.Май 20% беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
monicho ако се вярва на твоите сънища за захранванията то моето значи от 350 вече е станало на 50 след 8 години  работа :) Къде ги четете тия глупости ми е много интересно.
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.