Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Скоро взех книжка и сега съм пред дилема каква кола да си взема. Искам да е икономична, по възможност хечбек,газ или дизел, да е с евтина поддръжка и да е до 2000лв. Знам, че за тези пари не мога да очаквам кой знае какво, но все пак искам да избера нещо що-годе добро. Засега съм се насочила към Opel corsa 1.4 1994-1998 и Fiat bravo/a до 101к.с 1996,97,98. Четох много и за двете, но реших все пак да попитам и вас. Ако може да ме насочите коя има повече недостатъци и като цяло кой е по-добрият избор. Приемам и други предложения за модели. Благодаря ви предварително за отделеното време и съветите!

Редактирано от Mariya4494 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От значение е колко километра планирате да минавате месечно.Това ще определи и видът на горивото.

Ако посъберете повечко парички,може да се насочите към някоя Тойота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента, в който си вземете автомобил отсега мога да Ви кажа, че евтина поддръжка няма. Автомобила става направо още един член от семейството. Освен това си иска необходимата профилактика, поддръжка, такси, документи. Задължително трябва да имате и сервиз, където няма да ви лъжат, а ще могат да поправят автомобила, когато се налага.

Забравих да допълня, че дори колата да е икономична, в градски условия нещата стоят по-съвсем друг начин, особено в по-големите градове, където в пиковите часове има доста задръствания.

Естествено не искам да Ви плаша или нещо от този сорт. Просто автомобила си иска своето. Ако си купувате кола за 2000 лв. задължително трябва да имате около 1000-1500 лв, заделени, защото ще започнат да се обаждат дребни неща, които също трябва да се подменят(крушки, свещи, кабели, датчици, уплътнения, маркучи, спирачки, ключалки и т.н). Да не говорим, че задължително трябва да имате и летни и зимни гуми.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента, в който си вземете автомобил отсега мога да Ви кажа, че евтина поддръжка няма. Автомобила става направо още един член от семейството. Освен това си иска необходимата профилактика, поддръжка, такси, документи. Задължително трябва да имате и сервиз, където няма да ви лъжат, а ще могат да поправят автомобила, когато се налага.

Забравих да допълня, че дори колата да е икономична, в градски условия нещата стоят по-съвсем друг начин, особено в по-големите градове, където в пиковите часове има доста задръствания.

Естествено не искам да Ви плаша или нещо от този сорт. Просто автомобила си иска своето. Ако си купувате кола за 2000 лв. задължително трябва да имате около 1000-1500 лв, заделени, защото ще започнат да се обаждат дребни неща, които също трябва да се подменят(крушки, свещи, кабели, датчици, уплътнения, маркучи, спирачки, ключалки и т.н). Да не говорим, че задължително трябва да имате и летни и зимни гуми.

Дребните неща, излизат най-скъпо в това се уверих! Най-вече, ако не си вземеш кола по джоба!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дребните неща, излизат най-скъпо в това се уверих!

Не са дребни, те са си просто вече като консуматив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са дребни, те са си просто вече като консуматив.

Например; Едни крушки са дребни неща, копчета за ел. стъклата са си дребни неща. Това имах впредивд

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще минавам грубо по 200км на седмица извънградско и не в пиковите часове. Иначе съм си заделила други пари, с които да покрия последващи ремонти и др разходи. Просто искам за тези пари да избера нещо сносно и ми трябват съвети :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФиятЯ забрави. Не е за жени с тия дефекти, особено дизелите. Още повече, че времето на Браво/Брава отдавна мина и вече са купчина ламарина най-често. Корсата може би е по-добрия избор, но тия модели са прогннили отвсякъде. Ако не са, то максимум след една зима ще са. Ако това не те бърка, Корса. Пък то всичко се чупи на тия години, макар че някои коли повече. Ако намериш обаче Поло за 2000 лева около 2000 година, вземай него. Това бе доста надеждна кола спрямо конкуренцията, макар че вече навъртя доста годинки.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя бюджет бих се доверил само симтеч ако ми се наложи да купувам кола.  Драскаш му едно Л.С. питаш го какво кара и го търсиш после за покупка.

Последно караше форд фиеста 1.3 за около 1000 лева и само я хвалеше.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя бюджет бих се доверил само симтеч ако ми се наложи да купувам кола.  Драскаш му едно Л.С. питаш го какво кара и го търсиш после за покупка.

Последно караше форд фиеста 1.3 за около 1000 лева и само я хвалеше.

Е не се ли разбрахте кой какво кара? Доколкото разбрах, вече я е разкарал и кара истинска кола :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не се ли разбрахте кой какво кара? Доколкото разбрах, вече я е разкарал и кара истинска кола :P

Като му знам бюджетните решения много ме съмнява смисъла който влагаш в истинска кола. Но щом казва че върши работа от точка А до точка Б и на две три години я вложи в колата 150-200 лева поддръжка я не, явно му работи решението с избора на коли. Затова го препоръчах на авторката да му пише и той би я ориентирал най добре в тоя бюджет кое би и свършило работа.

А пък и не го е скъсала работата може да му плати нещо символично като на спец в областа и да излязат и да потърсят кола. Определено ще и трябва някой да я погледне бъдещата покупка, не ли ?

Иначе ако ще е да пиша по темата ... да бяга от фиата ако ще и да и го подаряват. Корсата по би и свършила работа ама да не я подвеждам че с тия години си е направо изстрел в тъмното.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите, но си взех Fiat bravo 101к.с дизел и няма проблеми досега, всичко й е наред, аз трябваше да направя само някои козметични промени в рамките на 20лв, т.е намерих си пазена и поддържана кола за малко пари. Благодаря още.веднъж, че отделихте от времето си, за да ми отговорите! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много бързо си го взела ..............я дай някоя друга снимка да го видим тва Браво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега дайте по едно мнение и на мен за избор на автомобил, колата ще се кара както градско/основно/ и извънградско, с предпочитания съм май към бензина повече, че тези стари дизели ме притесняват колко читави ще излязат, за около 4700 някъде, до 100к.с. Колебая се между 2 - Honda Jazz 1,3i 16V, 2002/03г. и VW Polo 1,4i, 75hp, 2002/03г., загледах и една Toyota Aygo 68hp, 2007г. 

Харесвам много и Пежо 307, но незнам дали има смисъл да ги коментираме.

Интересува ме основно разход, поддръжка, проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има една интересна статия, в която се споменава Honda Jazz, като доказано здрава кола, но незнам доколко е вярно, може някой с опит да каже. Пежо 307 имам аз, 1.6 бензин и да ти кажа не е ламя, ама в града си гълта, т.е. не смятам че е подходяща за теб, щом основно ще се кара в града. Избирах си кола преди половин година и подходих по следния начин: избрах си няколко варианта, разгледах им техническите данни и започнах да чета във форумите на самите марки. Там има хора със съответните модели и като четеш темите може да се ориентираш какви проблеми има даденият модел. Но те предупреждавам, че тези форуми може малко и да те отчаят, защото там са събрани проблемите на всички и за момент може да останеш с впечатлението, че която и кола да избереш, много е чуплива. Има и теми в тези форуми, в които се задават въпроси преди покупка на даден модел. Колата си я избери ти, ти ще я караш и трябва на теб да ти харесва. Като се спреш на нещо се порови и питай из форумите. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото, за Honda Jazz и аз прочетох само добри отзиви, много здрави мотори и ходова част, но ще се информирам повече от съответните форуми, макар че вече абсолютно ми е каша в главата :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от Martin Leonidov
      Здравейте колеги шофьори/ки.
      Съжалявам за глупавия въпрос, който ще задам предварително.
      Та въпроса е :  възможно ли е при побутване, допиране или както искате го наречете на 2 леки коли на паркинг със скорост от 2-3 км/ч , при сблъсък на задна броня с предна броня по средата в номера на отзад стоящата кола, задната кола да има щети : крив ляв калник , леко откачена броня от дясната страна , криви рога и да се получи фуга на капака с десен калник от 6мм. ? 
      ТОВА НЕ Е МАЙТАП !
      ... Моля за сериозни отговори ако е възможно ! Темата е сериозна, колегата ми иска да му купя нова кола.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте!
      Въпроса ми е следния: имам бюджет 5000лв.(+~1000 за обслужване).
      За сега съм се спрял на следните автомобили: Renault Megane II Diesel(тук съм в дилема 1.5 или 1.9), Mazda 3 1.6D, Volvo S60(като цяло волво като модели по голямата част ми допадат), Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Opel Astra 1,6.
      Това, което търся в една кола е да е удобна от към интериор,да има някой екстри(климатроник,мултиволан), не търся супер мощна печка, порядъка на 110-130 коня 1.6-2.4 е достатъчно за да може и да не харчи твърде много.
      Спрял съм се предимно на дизелови двигатели и ги предпочитам, затова съм писал опела като краен вариант тъй като те вътре са като каруци имат 2 "врътки"   и седалките са :X.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.