Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за свързване на два компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте, в нета има теми, но не мога да се ориентирам, явно съм бос технически,затова моля за елементарни обяснения, ако е възможно. Какъв е проблемът? Искам да ползвам лаптоп и настолен комп в къщи, без много кабели. Какво ми е нужно и как да стане свързването? Лаптопа може да хваща безжичен нет, настолния - не. Лаптопа е Asus K70AB, настолния комп Dell Optiplex 780. Операциoнна система лаптоп- Windows 7 Home Premium, настолен-- Windows 7 Professional.
В момента ползвам лаптопа като настолен с кабел директно в него. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш wi-fi рутер?

edt: Всъщност искаш да споделяш файлове м/у машините или просто да осигуриш достъп до Интернет и на нстолния безжично?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, щом ползва лаптопа с кабел .....

Да прав си, поправих си поста. Подведох се по заглавието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш wi-fi рутер?

edt: Всъщност искаш да споделяш файлове м/у машините или просто да осигуриш достъп до Интернет и на нстолния безжично?

Целта е да има интернет и на двата компютъра. Рутер имам, подарък ми е- стар е, не знам дали ще свърши работа, но ако трябва ще купя нов.

Въпросът е, кабела който имам сега от доставчика къде да влезе и как да настроя и двата компа да имат нет?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко е стар? Ако е 54 мегабита, значи е по-добре да вземеш нов.

Под стар може да означава и че изобщо няма WiFi тоя рутер :)

Кажете какъв е рутера за да ви упътим повече. 

В момента доколкото аз разбирам кабела от доставчика ви влиза директно в лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи в момента не съм в къщи не мога да го видя, но да оставим това, ще се купува нов, то е ясно. Вълнува ме свързването и да, сега кабела от доставчика влиза директно в лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доставчикът ти не предлага ли безплатни рутъри?

Да не ажа всичи, ама повечето го правят. Хем ще ти го настроят и поддържат. Най-хубавата техника е служебната :)

Редакция: Не е зле предварително да преслушаш обхвата в различни часови зони на денонощието, да не е много населен, че тогава ще береш ядове в 2,4GHz обхвата. И тогава може да е по-добър вариант да си закупиш ти 5GHz  оборудване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам дали съм а и не знам как да проверя :)

Щом си решил отдели си бюджет и си купи wi-fi рутер или ползвай наличния, нищо че е стар стига да има радио, не виждам проблем да се ползва. Свързването ще стане лесно. Слагаш рутера близо до настолния, който ще го свържеш с кабел, а лаптопа ще е безжично. Кабела на доставчика ще иде във WAN порта на рутера. Спрямо стандарта/протокола, по който доставчика ти назначава ип адрес се настройва и рутера. Слагаш някаква защита на безжичната и това е всичко. Уточни подробностите за марка/модел на устройствата и ще помагаме по детайлно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственият недостатък на старото оборудване, е скоростта, ако ще се ползва споделяне на файлове(голеееми).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил отдели си бюджет и си купи wi-fi рутер или ползвай наличния, нищо че е стар стига да има радио, не виждам проблем да се ползва. Свързването ще стане лесно. Слагаш рутера близо до настолния, който ще го свържеш с кабел, а лаптопа ще е безжично. Кабела на доставчика ще иде във WAN порта на рутера. Спрямо стандарта/протокола, по който доставчика ти назначава ип адрес се настройва и рутера. Слагаш някаква защита на безжичната и това е всичко. Уточни подробностите за марка/модел на устройствата и ще помагаме по детайлно.

Какъв кабел ми трябва за свързване на компютъра и рутера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв кабел ми трябва за свързване на компютъра и рутера?

Само ще добавя към поста на belivako да е с два RJ45 конектора от двата края. Има ги заводско кримпнати по магазините с разл. дължини

п.п. Ако купуваш нов wi-fi рутер е почти сигурно, че в кутията ще има кабел. Стандартно са по 1 м.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела ти струва 1,50 та не го мисли чак толкова.  Отиваш  във офиса на тия  дето ти пускат нета и  ги караш за 35 секунди да ти крипнат едно парче кабел  ако  ти се не дават пари :) Тамън ще разбереш и  какви са ти настройките на интернета . Нито ти знаем ние доставчика нито настройките на мрежата нито паролите и потребителските имена и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване