Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Generalisimos

Неуписуемо желание за 5.1,7.1 с покъртителен бас !

Препоръчан отговор

Здравейте ,увъжаеми съ-юзър-ници , нядявам се , че порива на тези редове няма да предизвика скука у Вас  :) ....и нека да започна от там , че имам аудио система 5.1 ( Kenwood & Eltax speаkers ) която не ми доставя желаното( покъртително ) удоволствие ,което аз тъка силно желая , все пак извода води до там , че не искам да имам нищо общо с нея :)....това означава , че предстой (ъпгрейт), но аз не съм така добър познавател на марки, модели и т.н.....просто искам нещо ,което ще ме радва и в същото това време ще всява и смут, паника и  умраза от близки и съседи :hit:  ,докато си слушам любимата музика :headphones:  (Dubstep) ....имам около 2000 лв  +,-  1000лв зависи от съветите !? .....Ще бъда много удовлетворен ,ако ми помогнете....., пък и съседите си го заслужават :drums2:  

Имайте страхотна/ен (вечер,обед,следобед,ден,седмица,месец,година и ЖИВОТ ) от мен  !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов си да къртиш тухлите :) 

image.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Само "покъртителният" субуфер (нов) ще ти е малко над 1000-ка (SVS, Velodyne, REL)  :ph34r:

И ти остават 2000 за ресивър (Denon, Onkyo) + 5/7 колони (Tannoy, Mission, Monitor Audio, KEF, Mordaunt Short)...

http://www.avitel-bg.com/

http://exproject-bg.com/index.php

http://store.avguide.bg/index.php

http://besthifistore.com/

http://www.audio-bg.com/?q=home

Редактирано от el Zitron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора на темата. Спокойно мога да ти го кажа че няма смисъл от 5.1,7.1 за да имаш покъртителен бас.

Директно ти давам насока след като ще е за слушане на музика  да се насочиш към 2+1.

Давам ти и предложение -

YAMAHA STUDIO&PA HS5  2 броя

Цената е единична бройка колона.

YAMAHA STUDIO&PA HS8 S - Ще ти даде предостатъчно наслада от баса.

Гледам нищо не си споменал от какъв източник ще се слуша музиката.

Предполагам е PC. Ако е така се надявам да разполагаш с най малкото с прилична звукова карта.

Ако не разполагаш моят съвет е да се насочиш към Dac.

Aune 24bit/192K X1 DAC ще ти свърши повече от отлично работа.

Сумата на трите продукта в настоящия момент излиза около 1890 лв. И вярвай ми с тези тела ще слушаш музика повече от доволно.

Най хубавото е че можеш да отидеш в магазина на фирмата и да помолиш да ти свържат  предложената от мен конфигурация и да я чуеш.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той иска  покъртителен  бас и няма как  със 2x45  и 150 за буфера да тормози комшиите :)  Колец  предложението  ти е много добро ама за  олегнали хора които слушат  на омерени децибели. За  стила музика който слуша пусналия темата  е важен джангъра  а не толкова  богатия  звук. На него му трябва като лупне баса   и да  паднат висулките от полилея :) Дискотечен саунд  с  5 приказки.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той иска  покъртителен  бас и няма как  със 2x45  и 150 за буфера да тормози комшиите :)  Колец  предложението  ти е много добро ама за  олегнали хора които слушат  на омерени децибели. За  стила музика който слуша пусналия темата  е важен джангъра  а не толкова  богатия  звук. На него му трябва като лупне баса   и да  паднат висулките от полилея :) Дискотечен саунд  с  5 приказки.

Ямахите имат над 110 дб динамика - мислиш че няма да успее ли? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости? Малки колонки с 5" говорители да му махнат канчето? Нали това иска? Търси нещо с поне 4 говорителя по 30-40 см диаметър и поне 1 куб. метър обем.За предпочитане е да имаш къща че иначе не знам колко е заварен панела.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости? Малки колонки с 5" говорители да му махнат канчето? Нали това иска? Търси нещо с поне 4 говорителя по 30-40 см диаметър и поне 1 куб. метър обем.За предпочитане е да имаш къща че иначе не знам колко е заварен панела.

Ти някога през живота си слушал ли си студийни монитори че си готов директно да говориш? До като не го направиш нямаш право да се изказваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер ....много Ви благодаря за съветите , но мисля , че поради моята невежест ,заради това ,че не обобщих в какво помещение ще се ползва ....... се пораждат и спорове , а помещението е ........: ( колкото и тъпо да звучи ) да ! Това е спалнята ми , с размер от порядъка на 16-18 км.м в къща на 3 етажа ...това си ми е (почивната база) като цяло е доста мулти -медийна .....всико си ми е под ръка  :whist:  ( TV,PC,PS и т.н.)

20150218_202735vZHkX2s_sredna.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам ,какво мислите за това : http://www.sony-asia.com/product/shake-7

и този този тип системи на Sony .....на мен доста ми допадат пък и съм ги чувал на жио..., но е по-важно вие как мислите !?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купиш  това Сони  си тотален лаик  на темата звук и HiFi .Разгледа ли линковете в темата  и видя ли какво предлагат хората  да си купиш ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам ,какво мислите за това : http://www.sony-asia.com/product/shake-7

и този този тип системи на Sony .....на мен доста ми допадат пък и съм ги чувал на жио..., но е по-важно вие как мислите !?

Какво търсите? Да вдигате джангър или да слушате музика?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си купиш  това Сони  си тотален лаик  на темата звук и HiFi .Разгледа ли линковете в темата  и видя ли какво предлагат хората  да си купиш ?

Ако може първо да ми интерпретираш думата ( лаик ) , защото не мога да разбера състава на изречението .

Какво търсите? Да вдигате джангър или да слушате музика?

Два поредни въпроса , без никакъв отговор на : (какво мислите за 

този този тип системи на Sony )  

Да ! Благодаря ,все пак !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че са тотален боклук подобни системи  и конкретно тая е в пъти по- умряла и не качествена  дори от това което имаш във момента.

лаѝк

мн. лаици, м. Недостатъчно вещ в дадена област; непрофесионалист, дилетант. Сега и лаиците написаха книги.
• прил. лаически, лаическа, лаическо, мн. лаически.

(същ.) неспециалист, дилетант, любител
(същ.) невежа

Ти видя  ли аз какви  колони и ресйвър ти предложих и имаш ли си представа  за какво качество  и сила на звука говоря ? Имаш 7+2 канала по 170 вата . Имаш  централна колона от 150 вата+ съраунд задни колони по 150 вата+ 400 ватови фронтални колони. Всичкото това направено от качествено дърво  и със качествени говорители. Ако това  светещо  като коледна елха Сони свирне със такъв звук и мощ  ела ми се обади да те черпя бутилка уиски . Ше ти спре сърцето  от баса .

Onkyo | TX-NR626 Тоя ресйвър е сертифициран за каквото може да се сетиш и  ше ти трябват 2 седмици само да му разучиш функциите :)  Изобщо къде се мяташ на тая  2x100 вата съпонерка на Сони не ми стана ясно . Тия колони ако ги сложиш на терасата ше помислят ,че си вдигнал сватба :) Никой няма да спи на цялата улица а не само комшиите.

https://youtu.be/jUP5wGQAOaw

https://youtu.be/0L0sbSb2_Aw

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може първо да ми интерпретираш думата ( лаик ) , защото не мога да разбера състава на изречението .

Два поредни въпроса , без никакъв отговор на : (какво мислите за 

този този тип системи на Sony )  

Да ! Благодаря ,все пак !

Ако мислите ще разберете защо ви задавам този въпрос. Лично за мен системата, за която вие питате е пълно дърво. Но аз харесвам хубавата музика и добрия звук. За вас не знам, не отговорихте на въпросите ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ,това високо ниво на форум много ми харесва ! Прегледах всеки един пост от Вас и наистина Ви определям за способни да давате професионални мнения. Сега ще Ви кажа и защо Ви попитах за това Сони......,просто защото днес попаднах на него в един техно-маркет исках да разбера и вашето мнение ....хубавото е ,че вече го знам ! Постоянно  разглеждам ревюта и се двуумя ,все пак не е чак толкова лесно да харчих пари просто ейтъка с лека ръка !

Редактирано от Generalisimos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ,това високо ниво на форум много ми харесва ! Прегледах всеки един пост от Вас и наистина Ви определям за способни да давате професионални мнения. Сега ще Ви кажа и защо Ви попитах за това Сони......,просто защото днес попаднах на него в един техно-маркет исках да разбера и вашето мнение ....хубавото е ,че вече го знам ! Постоянно  разглеждам ревюта и се двуумя ,все пак не е чак толкова лесно да харчих пари просто ейтъка с лека ръка !

Аз до колкото знам ,тоя модел 7 не се предлага във България.. може би си видял Sony shake 33 , който е по нисък клас и по-слаб..

Но по добре не го взимай.. просто ако имаш парите във брой/ на ръка да ги дадеш , вземи например предложението  na  AlkatrazBG

Редактирано от Сирини (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам ,тоя модел 7 не се предлага във България.. може би си видял Sony shake 33 , който е по нисък клас и по-слаб..

Но по добре не го взимай.. просто ако имаш парите във брой/ на ръка да ги дадеш , вземи например предложението  na  AlkatrazBG

Прав си , аз не живея в България .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си , аз не живея в България .

-.- ... независимо от това , пак  предложението на Алкатраз си остава по-добрия варянт в сравнение със sony-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марката е хубава и сайта им е добре направен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мнение за една аудио - апаратура се дава единствено, когато вече си я прослушал много добре, а не като Вас - по картинка! И ако наистина живеете извън България, то нима не знаете, че почти във всеки магазин има оборудвано място за прослушване на това, което Ви харесва и искате да си го купите?А в сериозните магазини за HI-FI техника има и специална акустична зала за тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение за една аудио - апаратура се дава единствено, когато вече си я прослушал много добре, а не като Вас - по картинка! И ако наистина живеете извън България, то нима не знаете, че почти във всеки магазин има оборудвано място за прослушване на това, което Ви харесва и искате да си го купите?А в сериозните магазини за HI-FI техника има и специална акустична зала за тази работа.

Г-н "Калда Маниак",ако смятате , че Ви питам дали Ви харесва "картинката" това единствено показва колко ограничено мислене имате,  може би затова е този форум , аз да Ви попитам за даден модел или марка и Вие евентуално да си споделите вашият опит от към "прослушване" , а не да споделяте неща , които не искам да чуя от Вас 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хлапенце малко, силно те съветвам да си оправиш тона и да покажеш уважение към знаещите.

По темата - смятам, че това, което е на картинката (акое твое) е предостатъчноза домашна употреба и като количество, и като качество, особено за спалня.

Ако мислиш да оборудваш помещение да ти дрънчи кратуната - съветвам те да го направиш в мазата и звугоизолирано. Ако действително си извън Българиям ако ще и да си в някое гето никой няма да ти търпи звуковия терор както при нас на мангустите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марки като Marantz , ONKYO , Harman Kardon правят  доста високо ниво HIFI   техника  за домашно ползване и което и да купиш на тия марки  няма да сбъркаш. Когато избираш  се съобрази  със  наличното място за колони във помещението  като и ако си взимаш отделно  компонентите колоните да са  със 30%  запас  от мощност над усилвателя или ресйвъра,че иначе ще ги издъниш или изгориш. Различните стилове музика имат и различно звучене  и няма как  човек който харесва да речем Хард рок или Класическа музика да ти даде съвет  на теб ,който си любител на електронната музика. Също така има огромно знаение и акустиката в стаята  както и големината и. Щом ще слушаш  от компютъра  трябва да имаш   и доста над средното ниво звукова карта . Да речем че  карти от 100 до 200  лева са среднна хубост и са около 3 пъти  по- качествени от вградените във  компютърните дънни платки. Огромно  значение има  и какъв е формата който ще слушаш . Грамофон звучи  различно  от една  компресирана mp3-ка да речем .  За помещение до 25 квадратни метра   едни 300 вата сумарна мощност са напълно достатъчни ако имаш здрав  слух. Ти си пуснал   тема и си написал ,че търсиш  покъртителен  бас да тормозиш комшиите  и  си сложил  ценови диапазон  от 2000 до 3000  лева което  е най малко странно.  Тая разлика от 1000 лева  е един  доста висок клас усилвател  или  колони та разликата е огромна.  И да не забравя накрая да ти кажа и за кабелите които също трябва да са  хубави . 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от Sergei Balkandjiev
      Здравейте приятели,търся усилвател за този модел тонколони,ако може  да ме посъветвате какво да търся като модел и марка, благодаря ви

• от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Ясен Трифонов
      Здравейте, мнение за усилвател SOUNDWAVE A900 и характеристики в нета няма нищо освен мощност 2x35w. 
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
  • Дарение

• Добави ново...