Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Неуписуемо желание за 5.1,7.1 с покъртителен бас !

Generalisimos

Препоръчан отговор

Здравейте ,увъжаеми съ-юзър-ници , нядявам се , че порива на тези редове няма да предизвика скука у Вас  :) ....и нека да започна от там , че имам аудио система 5.1 ( Kenwood & Eltax speаkers ) която не ми доставя желаното( покъртително ) удоволствие ,което аз тъка силно желая , все пак извода води до там , че не искам да имам нищо общо с нея :)....това означава , че предстой (ъпгрейт), но аз не съм така добър познавател на марки, модели и т.н.....просто искам нещо ,което ще ме радва и в същото това време ще всява и смут, паника и  умраза от близки и съседи :hit:  ,докато си слушам любимата музика :headphones:  (Dubstep) ....имам около 2000 лв  +,-  1000лв зависи от съветите !? .....Ще бъда много удовлетворен ,ако ми помогнете....., пък и съседите си го заслужават :drums2:  

Имайте страхотна/ен (вечер,обед,следобед,ден,седмица,месец,година и ЖИВОТ ) от мен  !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само "покъртителният" субуфер (нов) ще ти е малко над 1000-ка (SVS, Velodyne, REL)  :ph34r:

И ти остават 2000 за ресивър (Denon, Onkyo) + 5/7 колони (Tannoy, Mission, Monitor Audio, KEF, Mordaunt Short)...

http://www.avitel-bg.com/

http://exproject-bg.com/index.php

http://store.avguide.bg/index.php

http://besthifistore.com/

http://www.audio-bg.com/?q=home

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До автора на темата. Спокойно мога да ти го кажа че няма смисъл от 5.1,7.1 за да имаш покъртителен бас.

Директно ти давам насока след като ще е за слушане на музика  да се насочиш към 2+1.

Давам ти и предложение -

YAMAHA STUDIO&PA HS5  2 броя

Цената е единична бройка колона.

YAMAHA STUDIO&PA HS8 S - Ще ти даде предостатъчно наслада от баса.

Гледам нищо не си споменал от какъв източник ще се слуша музиката.

Предполагам е PC. Ако е така се надявам да разполагаш с най малкото с прилична звукова карта.

Ако не разполагаш моят съвет е да се насочиш към Dac.

Aune 24bit/192K X1 DAC ще ти свърши повече от отлично работа.

Сумата на трите продукта в настоящия момент излиза около 1890 лв. И вярвай ми с тези тела ще слушаш музика повече от доволно.

Най хубавото е че можеш да отидеш в магазина на фирмата и да помолиш да ти свържат  предложената от мен конфигурация и да я чуеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той иска  покъртителен  бас и няма как  със 2x45  и 150 за буфера да тормози комшиите :)  Колец  предложението  ти е много добро ама за  олегнали хора които слушат  на омерени децибели. За  стила музика който слуша пусналия темата  е важен джангъра  а не толкова  богатия  звук. На него му трябва като лупне баса   и да  паднат висулките от полилея :) Дискотечен саунд  с  5 приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той иска  покъртителен  бас и няма как  със 2x45  и 150 за буфера да тормози комшиите :)  Колец  предложението  ти е много добро ама за  олегнали хора които слушат  на омерени децибели. За  стила музика който слуша пусналия темата  е важен джангъра  а не толкова  богатия  звук. На него му трябва като лупне баса   и да  паднат висулките от полилея :) Дискотечен саунд  с  5 приказки.

Ямахите имат над 110 дб динамика - мислиш че няма да успее ли? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости? Малки колонки с 5" говорители да му махнат канчето? Нали това иска? Търси нещо с поне 4 говорителя по 30-40 см диаметър и поне 1 куб. метър обем.За предпочитане е да имаш къща че иначе не знам колко е заварен панела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия глупости? Малки колонки с 5" говорители да му махнат канчето? Нали това иска? Търси нещо с поне 4 говорителя по 30-40 см диаметър и поне 1 куб. метър обем.За предпочитане е да имаш къща че иначе не знам колко е заварен панела.

Ти някога през живота си слушал ли си студийни монитори че си готов директно да говориш? До като не го направиш нямаш право да се изказваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер ....много Ви благодаря за съветите , но мисля , че поради моята невежест ,заради това ,че не обобщих в какво помещение ще се ползва ....... се пораждат и спорове , а помещението е ........: ( колкото и тъпо да звучи ) да ! Това е спалнята ми , с размер от порядъка на 16-18 км.м в къща на 3 етажа ...това си ми е (почивната база) като цяло е доста мулти -медийна .....всико си ми е под ръка  :whist:  ( TV,PC,PS и т.н.)

20150218_202735vZHkX2s_sredna.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам ,какво мислите за това : http://www.sony-asia.com/product/shake-7

и този този тип системи на Sony .....на мен доста ми допадат пък и съм ги чувал на жио..., но е по-важно вие как мислите !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купиш  това Сони  си тотален лаик  на темата звук и HiFi .Разгледа ли линковете в темата  и видя ли какво предлагат хората  да си купиш ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам ,какво мислите за това : http://www.sony-asia.com/product/shake-7

и този този тип системи на Sony .....на мен доста ми допадат пък и съм ги чувал на жио..., но е по-важно вие как мислите !?

Какво търсите? Да вдигате джангър или да слушате музика?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купиш  това Сони  си тотален лаик  на темата звук и HiFi .Разгледа ли линковете в темата  и видя ли какво предлагат хората  да си купиш ?

Ако може първо да ми интерпретираш думата ( лаик ) , защото не мога да разбера състава на изречението .

Какво търсите? Да вдигате джангър или да слушате музика?

Два поредни въпроса , без никакъв отговор на : (какво мислите за 

този този тип системи на Sony )  

Да ! Благодаря ,все пак !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че са тотален боклук подобни системи  и конкретно тая е в пъти по- умряла и не качествена  дори от това което имаш във момента.

лаѝк

мн. лаици, м. Недостатъчно вещ в дадена област; непрофесионалист, дилетант. Сега и лаиците написаха книги.
• прил. лаически, лаическа, лаическо, мн. лаически.

(същ.) неспециалист, дилетант, любител
(същ.) невежа

Ти видя  ли аз какви  колони и ресйвър ти предложих и имаш ли си представа  за какво качество  и сила на звука говоря ? Имаш 7+2 канала по 170 вата . Имаш  централна колона от 150 вата+ съраунд задни колони по 150 вата+ 400 ватови фронтални колони. Всичкото това направено от качествено дърво  и със качествени говорители. Ако това  светещо  като коледна елха Сони свирне със такъв звук и мощ  ела ми се обади да те черпя бутилка уиски . Ше ти спре сърцето  от баса .

Onkyo | TX-NR626 Тоя ресйвър е сертифициран за каквото може да се сетиш и  ше ти трябват 2 седмици само да му разучиш функциите :)  Изобщо къде се мяташ на тая  2x100 вата съпонерка на Сони не ми стана ясно . Тия колони ако ги сложиш на терасата ше помислят ,че си вдигнал сватба :) Никой няма да спи на цялата улица а не само комшиите.

https://youtu.be/jUP5wGQAOaw

https://youtu.be/0L0sbSb2_Aw

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може първо да ми интерпретираш думата ( лаик ) , защото не мога да разбера състава на изречението .

Два поредни въпроса , без никакъв отговор на : (какво мислите за 

този този тип системи на Sony )  

Да ! Благодаря ,все пак !

Ако мислите ще разберете защо ви задавам този въпрос. Лично за мен системата, за която вие питате е пълно дърво. Но аз харесвам хубавата музика и добрия звук. За вас не знам, не отговорихте на въпросите ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ,това високо ниво на форум много ми харесва ! Прегледах всеки един пост от Вас и наистина Ви определям за способни да давате професионални мнения. Сега ще Ви кажа и защо Ви попитах за това Сони......,просто защото днес попаднах на него в един техно-маркет исках да разбера и вашето мнение ....хубавото е ,че вече го знам ! Постоянно  разглеждам ревюта и се двуумя ,все пак не е чак толкова лесно да харчих пари просто ейтъка с лека ръка !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ,това високо ниво на форум много ми харесва ! Прегледах всеки един пост от Вас и наистина Ви определям за способни да давате професионални мнения. Сега ще Ви кажа и защо Ви попитах за това Сони......,просто защото днес попаднах на него в един техно-маркет исках да разбера и вашето мнение ....хубавото е ,че вече го знам ! Постоянно  разглеждам ревюта и се двуумя ,все пак не е чак толкова лесно да харчих пари просто ейтъка с лека ръка !

Аз до колкото знам ,тоя модел 7 не се предлага във България.. може би си видял Sony shake 33 , който е по нисък клас и по-слаб..

Но по добре не го взимай.. просто ако имаш парите във брой/ на ръка да ги дадеш , вземи например предложението  na  AlkatrazBG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знам ,тоя модел 7 не се предлага във България.. може би си видял Sony shake 33 , който е по нисък клас и по-слаб..

Но по добре не го взимай.. просто ако имаш парите във брой/ на ръка да ги дадеш , вземи например предложението  na  AlkatrazBG

Прав си , аз не живея в България .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав си , аз не живея в България .

-.- ... независимо от това , пак  предложението на Алкатраз си остава по-добрия варянт в сравнение със sony-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнение за една аудио - апаратура се дава единствено, когато вече си я прослушал много добре, а не като Вас - по картинка! И ако наистина живеете извън България, то нима не знаете, че почти във всеки магазин има оборудвано място за прослушване на това, което Ви харесва и искате да си го купите?А в сериозните магазини за HI-FI техника има и специална акустична зала за тази работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мнение за една аудио - апаратура се дава единствено, когато вече си я прослушал много добре, а не като Вас - по картинка! И ако наистина живеете извън България, то нима не знаете, че почти във всеки магазин има оборудвано място за прослушване на това, което Ви харесва и искате да си го купите?А в сериозните магазини за HI-FI техника има и специална акустична зала за тази работа.

Г-н "Калда Маниак",ако смятате , че Ви питам дали Ви харесва "картинката" това единствено показва колко ограничено мислене имате,  може би затова е този форум , аз да Ви попитам за даден модел или марка и Вие евентуално да си споделите вашият опит от към "прослушване" , а не да споделяте неща , които не искам да чуя от Вас 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хлапенце малко, силно те съветвам да си оправиш тона и да покажеш уважение към знаещите.

По темата - смятам, че това, което е на картинката (акое твое) е предостатъчноза домашна употреба и като количество, и като качество, особено за спалня.

Ако мислиш да оборудваш помещение да ти дрънчи кратуната - съветвам те да го направиш в мазата и звугоизолирано. Ако действително си извън Българиям ако ще и да си в някое гето никой няма да ти търпи звуковия терор както при нас на мангустите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марки като Marantz , ONKYO , Harman Kardon правят  доста високо ниво HIFI   техника  за домашно ползване и което и да купиш на тия марки  няма да сбъркаш. Когато избираш  се съобрази  със  наличното място за колони във помещението  като и ако си взимаш отделно  компонентите колоните да са  със 30%  запас  от мощност над усилвателя или ресйвъра,че иначе ще ги издъниш или изгориш. Различните стилове музика имат и различно звучене  и няма как  човек който харесва да речем Хард рок или Класическа музика да ти даде съвет  на теб ,който си любител на електронната музика. Също така има огромно знаение и акустиката в стаята  както и големината и. Щом ще слушаш  от компютъра  трябва да имаш   и доста над средното ниво звукова карта . Да речем че  карти от 100 до 200  лева са среднна хубост и са около 3 пъти  по- качествени от вградените във  компютърните дънни платки. Огромно  значение има  и какъв е формата който ще слушаш . Грамофон звучи  различно  от една  компресирана mp3-ка да речем .  За помещение до 25 квадратни метра   едни 300 вата сумарна мощност са напълно достатъчни ако имаш здрав  слух. Ти си пуснал   тема и си написал ,че търсиш  покъртителен  бас да тормозиш комшиите  и  си сложил  ценови диапазон  от 2000 до 3000  лева което  е най малко странно.  Тая разлика от 1000 лева  е един  доста висок клас усилвател  или  колони та разликата е огромна.  И да не забравя накрая да ти кажа и за кабелите които също трябва да са  хубави . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване