Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

добър ден, имам проблем с новия си компютър:

процесора ми е i7 4790К и ми се струва че грее в нормално състояние е 39-40C

като го натоваря с някоя игра която дори няма големи изисквания стига до 65-70С варира

сложели са ми някакъв обикновен охладител който според мен не върши работа 980RPM

http://www.amazon.co...k/dp/B005B8SNQE

въпроса ми е прав ли съм за съмненията си.

има и друг проблем опитвах се да си слагам още RAM която дъното не ми я прие и се наложи да я махна и ме съмнява да не съм объркал от там нещо за да бъда сигурен махнах батерията на дъното да си върне фабричните настройки, така връща ли си фабричните настройки ако съм разбутал нещо аз?

Въпроса ми е аз ли съм направил нещо от BIOS или самия вентилатор не е за този процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на дъното. Марка и модел на рамта, която слагаш. Може да дадеш и една снимка на кутията отвътре. Може да не е виновен охладителя на процесора, а просто въздушния поток в кутията да е нарушен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#ov 

това ми е дъното

не съм го сглобявал аз 

От спецификацията на дъното може да видиш каква РАМ поддържа. Не си казал каква марка РАМ си му сложил. Освен това сигурен ли си че рамта, с която си пробвал е здрава и работи.

Чакаме и снимка от кутията да видим дали е монтирано всичко правилно и дали има добър въздушен поток. 

70 градуса са много за този процесор. Не си го тествал максимално натоварен и ако играеш повече от 2-3 часа, може да стигнеш 80-85 градуса, а това не е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи най-напред сложил ли си термопаста ? Може да звучи нелепо, но е доста честа грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

В BIOS-a има настройка за вентилаторите. Дали в момента не е сложено на бавно въртене.

BIOS -> M.I.T. -> PC Health Status

Ако ги сложиш на макс, ще е по-шумен, но евентуално по-хладен.

Стандартните охладители/вентилатори(boxed), не са супер, но все пак Интел си ги препоръчва и ако не е овърклокнат процесора обикновенно издържат.

успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да в момента е на бавно по точно на Normal, на бързо въртене като го сложа не е много голяма разликата, а и няма ли да му разкажа играта така? Имах още един въпрос по горе ако махна батерията на дъното връщат ли се фабричните настройки на BIOS ?

Да не аз да съм разместил нещо вътре. Като махна батерията се връщат всички вентилатори на Normal.

А и дъното на RAM става автоматично /1 333MHz, а RAM ми е http://www.corsair.com/en-gb/vengeance-pro-series-16gb-2-x-8gb-ddr3-dram-2400mhz-c11-memory-kit-cmy16gx3m2a2400c11aсамо това бутам на дъното го правя на 2 400MHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
CPU Speed:       CPU Clock   4000.0 MHz (original: 4000 MHz)       CPU Multiplier   40x       CPU FSB   100.0 MHz (original: 100 MHz)       North Bridge Clock   4000.0 MHz       Memory Bus   1200.0 MHz       DRAM:FSB Ratio   36:3       CPU Cache:       L1 Code Cache   32 KB per core       L1 Data Cache   32 KB per core       L2 Cache   256 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)       L3 Cache   8 MB (On-Die, ECC, Full-Speed) 

постоянно се мени 

CPU Clock   4000.0 MHz (original: 4000 MHz) (800,0MHz ~ 4000,0MHz) CPU Multiplier   40x (8x ~ 40x)

не знам дали е нормално това! AIDA!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Като гледам процесора и дъното явно парите не са били проблем та ме съмнява кутията да е с лош въздушен поток.

Принципно процесора си е топличък а посочените температури са в норма. Може да се свалят ако се смени охладителя.

пс. Рядко е проблем но понякога се случва ако паметите не са еднакви.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да в спокойно състояние са добре 38-40С не е зле. Но ако пусна игра която не е с големи изисквания според мен като например "AION" температурата му стига до 68-72С това ме притеснява. И аз така си мисля че този охладител не е за този процесор. конфигурацията аз съм си я избирал като дъно процесор ram видео просто оставих на тях да сложат другите работи като вентилатори захранване кутия и др. И ме съмнява че не са сложили добър охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Охладителя е възможния минимум но е фабричния с които върви процесора. В магазина не са виновни.

Просто ако искаш по-добър трябва да си купиш. Ако решиш да го правиш трябва да провериш кутията колко големи събира.

Добре е да се знае и паметта с високи радиатори ли е понеже понякога е проблем. Та внимавай.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ползваш допълнителна графична карта.

Ако е така, тогава е препоръчително да изключиш вградената карта, която е на процесора.

по този начин, ще намалиш натовареносста и темпа трябва да падне малко:

BIOS -> Peripherals -> Intel Processor Graphics -> ENABLED/DISABLED

По default e Enabled  и след смяна батерия със сигурност е включена на Enabled.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да в спокойно състояние са добре 38-40С не е зле. Но ако пусна игра която не е с големи изисквания според мен като например "AION" температурата му стига до 68-72С това ме притеснява. И аз така си мисля че този охладител не е за този процесор. конфигурацията аз съм си я избирал като дъно процесор ram видео просто оставих на тях да сложат другите работи като вентилатори захранване кутия и др. И ме съмнява че не са сложили добър охладител.

Трети път ще помоля за снимка на конфигурацията при отворен капак, за да се види дали е наред въздушния поток.

Термопасти и други подобни неща няма да сменяте, тъй като машината е в гаранция, а и като гледам запитването в предходния коментар не знаете за какво става на въпрос.

Оставете настройките на вентилаторите да са на normal. Ако се окаже, че охладителя не е добър за дадения процесор ще се смени с друг.

Инсталирайте си програмата AIDA или Speccy и сложете една снимка на температурите в момента, защото си мисля, че не само на процесора температурите са високи. Ако има възможност кажете и изцяло каква конфигурация сте си купили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sensor               Sensor Properties:       Sensor Type   CPU, HDD, ACPI, SNB       GPU Sensor Type   Driver (NV-DRV)       Temperatures:       Motherboard   28 °C (82 °F)       CPU   30 °C (86 °F)       CPU Package   39 °C (102 °F)       CPU IA Cores   39 °C (102 °F)       CPU GT Cores   36 °C (97 °F)       CPU #1 / Core #1   39 °C (102 °F)       CPU #1 / Core #2   39 °C (102 °F)       CPU #1 / Core #3   35 °C (95 °F)       CPU #1 / Core #4   35 °C (95 °F)       GPU   33 °C (91 °F)       ST2000DM001-1ER164   35 °C (95 °F)       Cooling Fans:       GPU   982 RPM       Voltage Values:       CPU Core   0.993 V       GPU Core   0.868 V       Power Values:       CPU Package   16.03 W       CPU IA Cores   7.04 W       CPU GT Cores   0.00 W       GPU TDP%   7.97 % 

след малко и снимката

с три вентилатора е отпред, отзад и отстрани ..

с три вентилатора е

post-359734-0-83111900-1433764408_thumb.

post-359734-0-92879100-1433764413_thumb.

post-359734-0-61933300-1433764488_thumb.

post-359734-0-27390900-1433764491_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава се сменя охладителя на процесора с по-добър и проблема ти се решава. Тези температури са в покой. Може ли да направиш един стрес тест да видим само на процесора ли ще се вдигне температурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

1. както се вижда имаш допълнителна видео карта - по-добре ще е да си деактивираш вградената в процесора видео карта (както писах по-горе).

2. Ако не те бърка шума от вентилаторите, най-добре ги сложи на макс и ги остави така да работят. Ако сдадат багажа, все пак имаш 2години гаранция предполагам.

Има вероятност ако не са ти сложили boxed cooler от същия пакет с процесора, да са ти сложили от друг процесор на интел малко по-слаб охладител. Той пак е на Интел, но е бил за по-слаб процесор предвиден. Няма как да се докаже.

Ако имаш възможност си вземи нов по-голям охладител за процесора.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

1. както се вижда имаш допълнителна видео карта - по-добре ще е да си деактивираш вградената в процесора видео карта (както писах по-горе).

2. Ако не те бърка шума от вентилаторите, най-добре ги сложи на макс и ги остави така да работят. Ако сдадат багажа, все пак имаш 2години гаранция предполагам.

Има вероятност ако не са ти сложили boxed cooler от същия пакет с процесора, да са ти сложили от друг процесор на интел малко по-слаб охладител. Той пак е на Интел, но е бил за по-слаб процесор предвиден. Няма как да се докаже.

Ако имаш възможност си вземи нов по-голям охладител за процесора.

Успех!

Карате потребителя да прави неща, които не разбира. И искате да кажете, че човек ще работи нормално при шумни и виещи вентилатори постоянно?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя от първия линк е за 1155/1156 ;) .

Към автора - процесора ти е печка,нищо не можеш да направиш повече,освен да си смениш наистина охладителя. Дори ако приемем ,че е верния боксов охладител,трябва да се радваш че стига само 65-70 градуса под товар. Явно ти е проветрена добре кутията.

Пиогледни какво става наистина натоварен с боксовия охладител.Ще ти подскажа това с 90-те градуса е температурата на процесора.

https://www.youtube.com/watch?v=DVdXvEnc5Rs

По въпроса за биоса - това което можеш да наакаш много сериозно е ако пипаш волтажите,така че по-добре изобщо не го пипай. Извади веднъж батерията за 1,5 минути и не пипай там докато не се понаучиш малко.

И една молба малко встрани от темата без да е заяждане - хора ,опитвайте се поне малко от малко да пишете грамотно.Така отнема повече време човек да разкодира какъв ви е проблема,отколкото да ви помогне....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.