Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е следният: ще купувам хард диск втора употреба (micro SATA) и искам да ви попитам, ще го тествам на място в Еконт с Hiren's Boot и по конкретно с HD Tune 2.55, но искам да знам има ли значение дали ще е нормален тест или с отметка на Quick Scan, защото мисля да сложа отметка на Quick Scan за да не чакам в офиса им 40 минути програмата да си прави теста. Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покупката на хард диск втора употреба винаги си крие риск. 

Ако при тест с HD Tunes SMART показва, че всичко е наред и при QuickScan всичко е ок има голяма вероятност хард диска да работи и да е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това SMART къде мога да го видя в HD Tune

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързия тест означава че ще си хареса някакви сектори и ще сканира там а не всичко наред. Ако има проблем който не е в тях съответно знаеш резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това SMART къде мога да го видя в HD Tune

Ето за какво говоря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за какво говоря

Трябва всичко да е в бяло, така ли? И на Health Status да пише OK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва всичко да е в бяло, така ли? И на Health Status да пише OK.

Гледа се всичко, всеки един параметър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледа се всичко, всеки един параметър. 

Разбирам, значи ще погледна в SMART да няма ядове да са ОК и за лоши сектори, но че се чудя как да го направя и може би ще пусна нормален тест, пък от Еконт ще ме чакат, макар че около 40/50 минути си е доста време да им вися на главата там. Хард диска е на Тошиба 120ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, значи ще погледна в SMART да няма ядове да са ОК и за лоши сектори, но че се чудя как да го направя и може би ще пусна нормален тест, пък от Еконт ще ме чакат, макар че около 40/50 минути си е доста време да им вися на главата там. Хард диска е на Тошиба 120ГБ.

А защо не отидеш в техен офис и там да си направиш теста? Нямаш ли такава възможност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази програмка няма да чакаш: hdsentinel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не отидеш в техен офис и там да си направиш теста? Нямаш ли такава възможност?

Ами именно това ще стане, не съм обяснил правилно. Поръчал съм го до офис на Еконт с преглед и тест.

С тази програмка няма да чакаш: hdsentinel.

Как мога да я подкарам с флашка и без Windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами именно това ще стане, не съм обяснил правилно. Поръчал съм го до офис на Еконт с преглед и тест.

Чудесно, все пак ти правиш покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да я подкарам с флашка и без Windows?

Така:под DOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така:под DOS

Да, успях да направя буутваща флашка. Интересно ми е сега по какъв начин да тествам "новия" хард, защото си тествах харда на настолния компютър първо с Hiren's Boot с HD Tune и на SMART само едно поле беше в жълто а на теста за лоши сектори не ми изкара нито едно квадратче в червено, всичките бяха зелени, а сега го тествах и с HD Sentinel и ми показва че има 65 лоши сектори и ми пише Health: 35%. На кое от двете да вярвам сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, успях да направя буутваща флашка. Интересно ми е сега по какъв начин да тествам "новия" хард, защото си тествах харда на настолния компютър първо с Hiren's Boot с HD Tune и на SMART само едно поле беше в жълто а на теста за лоши сектори не ми изкара нито едно квадратче в червено, всичките бяха зелени, а сега го тествах и с HD Sentinel и ми показва че има 65 лоши сектори и ми пише Health: 35%. На кое от двете да вярвам сега?

На второто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На второто.

100%  ли мога да вярвам на тази програма? А между другото ми направи впечатление че при нея няма данни за SMART. Показва ми само за лоши сектори и проценти здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов проблем сега. Взех хард диска, тествах го преди това и ми показа 95% Health. Но сега проблема е следния: При опит за инсталация на Windows 7 Starter (с какъвто оригинално си е бил лаптопа) ми зацикля на някакви проценти инсталацията и до там. Не мога да разбера вече какво му е и започва да ми писва, пробвах какво ли не и не ще и не ще. Ако имате идеи ще се радвам да чуя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов проблем сега. Взех хард диска, тествах го преди това и ми показа 95% Health. Но сега проблема е следния: При опит за инсталация на Windows 7 Starter (с какъвто оригинално си е бил лаптопа) ми зацикля на някакви проценти инсталацията и до там. Не мога да разбера вече какво му е и започва да ми писва, пробвах какво ли не и не ще и не ще. Ако имате идеи ще се радвам да чуя.

Може да от инсталационния носител или копието на Windows, което използваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да от инсталационния носител или копието на Windows, което използваш.

Ами 2 различни флашки опитах и различни Windows-и но не и не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо си го взел след като ти е излязло 95% health. Това означава, че хард диска има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо си го взел след като ти е излязло 95% health. Това означава, че хард диска има проблем.

Ще го пусне да изпие една Healing Potion.

Колега тай и тай е в теб пусни му пълните тестове и покажи резултатите да видим какво е заминало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го пусне да изпие една Healing Potion.

Колега тай и тай е в теб пусни му пълните тестове и покажи резултатите да видим какво е заминало.

Странно, не мислех че 95% са проблем защото имам един компютър с хард на 37% здраве и си преинсталирам на него без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, не мислех че 95% са проблем защото имам един компютър с хард на 37% здраве и си преинсталирам на него без проблем.

Еми взимаш си нова кола чупя ти чистачките махам калници капаци и прочие и става на 37% здраве но си върви. Взимам втора режа и кабела за палене което я прави на 95% здраве но спира да пали.

Така че въпроса е тези 5% къде и какво са а това тестовете ще го кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми взимаш си нова кола чупя ти чистачките махам калници капаци и прочие и става на 37% здраве но си върви. Взимам втора режа и кабела за палене което я прави на 95% здраве но спира да пали.

Така че въпроса е тези 5% къде и какво са а това тестовете ще го кажат.

Ето няколко снимки:

http://prikachi.com/images.php?images/183/8164183I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/188/8164188x.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/189/8164189U.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е за боклука ,но все пак дай снимка с http://www.hdsentinel.comна статус да видим поне кое го прави диска неизползваем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.