Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали обърках темата. Ще взимам лаптоп втора ръка, но във времето, в което ми е прегледа и теста, какъв точно тест да направя на лаптопа? Примерно да си взема една флашка и на нея да сложа някоя стрес тест програма за процесор и рам? Коя точно примерно и за какво да проверя още?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се види и как е хард диска.  Примерно с HDD Tune. Погледни  SMART  информацията, дали няма нещо в жълто или червено. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един съвет.

Казваш му да направи пълна диагностика на компютъра от онази бавничката дето гледа всичко. После взимаш тестовете но ти гледаш бързия вариант да не седиш 2 часа там, обаче сравняваш примерно индикацията на компонента на който тест ти е пратил снимка с този който тестваш. Доста програми показват информация за компоненти която е уникална за всеки произведен.

Мисля че идеята е ясна.

Голямо внимание обърни на температурите и ако е компютър как са нещата вътре устроени, при лаптоп за удари и хлопания породени от изтървания. Хубаво огледай клавиатурата да не лепнат копчета или да не мирише на сок, бира и всички производни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте ми имената на програмите, които да качна във флашката. Някакви леки и бързи, за да го тествам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hiren.info/pages/bootcdразгледай тук пробвай различни и виж който ти харесва повече и дава повече информация която те устройва.

Разделени са по раздели за всеки компонент, в интернет набързо може да видиш коя как изглежда и с какво име се слави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най простото нещо е да пуснеш теста на Everest, Aida или youtube клип на 1080p HD или 1440p HD, дори  на 2160p HD.

И двете товарят доста системата и можеш да си видиш температурите, а това е може би най-важното за лаптоп.

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сега... много зависи от къде ще се купува! Ако ще го купуваш от физич. лице, задължително трябва да има остат. гаранция от производителя и за предпочитане бизнес такава!

Ако е от юрид. лице, поне има гаранция, което предполага, че като фирма, те преди да го пуснат за продажба са го тествали чисто технически, направи са профилактика на артикула и не бива да има проблеми, а и те заради това дават по поне 6 месеца гаранция и при прегледа в Еконт(предполагам) ще се загледаш само за козметични дефекти - проблеми по дисплея, пукнатини по корпуса, скърцания, проблемни клавиши по клавиатурата, надрасквания и т.н! Като тук ще сложа една скоба, че е хубаво да се търсят модели само с вградена видеокарта, за да нямаш проблем в бъдеще...

Иначе, поне според мен, няма смисъл да купуваш лаптоп от физич. лице, което ти го дава без гаранция - просто не си заслужава риска, колкото и да е добра цената, а и може би има причина цената да е толкова ниска! ;)

И още нещо много важно - задължително заложи на бизнес модели, а не на някакви бюджетни предложения, които вече ще са в края на жизн. си път...

Ето някои бизнес серии, на които задължително трябва да заложиш:

- Lenovo Thinkpad Т, X или W сериите;

- HP Elitebook;

- Dell Latitude E 6000 серията(6000 са металните, а 5000 са пластмасовите... например, Е6420 е метален, а Е5420 е пластмасов).

И ако купиш модел с вградена видеокарта от горепосочените от мен(поне с процесор от 1-во i поколение на Intel), са практически "вечни" (до момента, в който няма да стават за нищо, заради моралното си остаряване).

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.