Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

slavi91    25

Здравейте!Абонат съм на Кабел Сат Запад.Писах в техния форум,но никой не чете и не отговаря. Интересува ме как да си настроя цифровия тунер на телевизора, за да хвана абсолютно целия пакет с излъчвани канали. Сканирам през да кажем  две,три седмици и винаги има разминаване в броя на каналите.
    Настройките, които предлага ТВ-то са:
    1.Държава-Избирам Финландия.
    2.Режим ATV или DTV   избирам DTV.
    3. Избор на оператор
    тук избирам други, а останалите опции са:Си Ди кабел, кабел готов. cdsmatv.
    4 .тип сканиране бързо или пълно- и тук  е ясно.
    5 .честота- Дава ми Авто и някакви други, които са различни, в зависимост от това кой оператор избера.
    6 .Модулация
    Също избирам авто, но има и други:16 ,32, 64, 125, 256 QAM
    7.Символ дял пак авто и още една опция 6875ks/s.
    8 ID мрежа-авто или 00000.
    Това са настройките, които ми предлага телевизорът.
    Кажете как да го настроя да сканира, така че да покаже всички канали, които излъчва кабелният ми оператор. Може би въпросът е малко глупав, но аз съм малко педантичен човек и обичам всичко да е, както трябва.Знам, че тук има много знаещи хора и затова реших да пиша.
    Благодаря предварително!
    Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

*LZ4JW*    15419

Здравейте!Абонат съм на Кабел Сат Запад.Писах в техния форум,но никой не чете и не отговаря. Интересува ме как да си настроя цифровия тунер на телевизора, за да хвана абсолютно целия пакет с излъчвани канали. Сканирам през да кажем  две,три седмици и винаги има разминаване в броя на каналите.

Настройките, които предлага ТВ-то са:

1.Държава-Избирам Финландия.

2.Режим ATV или DTV   избирам DTV.

3. Избор на оператор

тук избирам други, а останалите опции са:Си Ди кабел, кабел готов. cdsmatv.

4 .тип сканиране бързо или пълно- и тук  е ясно.

5 .честота- Дава ми Авто и някакви други, които са различни, в зависимост от това кой оператор избера.

6 .Модулация

Също избирам авто, но има и други:16 ,32, 64, 125, 256 QAM

7.Символ дял пак авто и още една опция 6875ks/s.

8 ID мрежа-авто или 00000.

Това са настройките, които ми предлага телевизорът.

Кажете как да го настроя да сканира, така че да покаже всички канали, които излъчва кабелният ми оператор. Може би въпросът е малко глупав, но аз съм малко педантичен човек и обичам всичко да е, както трябва.Знам, че тук има много знаещи хора и затова реших да пиша.

Благодаря предварително!

Като вземете и внимателно прочетете ръководството на телевизора.  То Ви е предложено  със всички други атрибути към телевизора! Няма никой да ви обяснява надълго и на широко. Това е предпочитание на всеки от нас и то е специфично за всеки индивид. Успех!

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    slavi91    25

"Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп..."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Не, че с тоя тон би предизвикал любопитвото на някого, който и да иска да ти отговори...

А, наистина - изчете ли си Ръководството?

Ние, тук, да имаме вид на ясновидци? Да познаем кой ти е кабелният оператор(за града иде реч), че и да познаем какво предлага технологично. Има телефони - звъниш, намираш кой от всите предложени телефони е на поддръжката и получаваш Американски отговор!

http://csw.bg/kn/?attach=6#atop

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    zitrön    380

Има чат с оператор на сайта им. Пробвай да го питаш, ако не отговори - ебаси и фирмата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Да не говорим, че би трябвало да дойде техник на фирмата у вас.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

...5 .честота- Дава ми Авто и някакви други, които са различни, в зависимост от това кой оператор избера...

При някои оператори не всички канали са на "традиционните" честоти, та затова в телевизорите е предвидена опция за ръчно сканиране и намиране на канал/канали. Не знам как е при Кабел Сат Запад, но уважаващите се оператори обикновено предлагат и свой форум или друг подходящ начин (актуализиращ се списък с излъчваните канали и характеристиките им), в който съобщават кои са новите канали и на каква честота са пуснати, за да могат тия, дето не ги ловят в автоматичен режим, да сканират ръчно на съответната честота. 

След такова сканиране, телевизорът сам се връща на честотата на основния пакет, но запомня и ръчно добавените канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    atridi    209

"Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;

Руски форум: питаш нещо и теб те питат;

Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп..."

Сам си написал - ТЪП СИ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    slavi91    25

Като вземете и внимателно прочетете ръководството на телевизора.  То Ви е предложено  със всички други атрибути към телевизора! Няма никой да ви обяснява надълго и на широко. Това е предпочитание на всеки от нас и то е специфично за всеки индивид. Успех!

Колега, ти мислиш ли, че не съм си изчел цялото ръководство ?

Ако няма какво да напишеш просто не пиши.

Извинявам се за тона, но просто не се сдържах.Нищо лично. Жив и здрав!

Не, че с тоя тон би предизвикал любопитвото на някого, който и да иска да ти отговори...

А, наистина - изчете ли си Ръководството?

Ние, тук, да имаме вид на ясновидци? Да познаем кой ти е кабелният оператор(за града иде реч), че и да познаем какво предлага технологично. Има телефони - звъниш, намираш кой от всите предложени телефони е на поддръжката и получаваш Американски отговор!

http://csw.bg/kn/?attach=6#atop

Колега, никога ама наистина никога не съм се държал лошо с когото и да било в какъвто и да е форум. В случая просто се подразних, защото съм си изчел много добре книжката и там не е обяснено.Ако модератор прецени че съм виновен с нещо, нека ме накаже.

Знам, че нямате вид на ясновидци, затова съм и дал максимално много информация, кой е операторът ми и какви опции има телевизорът. Защото знам, че тук има много знаещи хора, които може да знаят параметрите на цифровата.

Званял съм по телефона, но те само те прехвърлят и си чакаш, а за форумът им не ми се коментира ...

При някои оператори не всички канали са на "традиционните" честоти, та затова в телевизорите е предвидена опция за ръчно сканиране и намиране на канал/канали. Не знам как е при Кабел Сат Запад, но уважаващите се оператори обикновено предлагат и свой форум или друг подходящ начин (актуализиращ се списък с излъчваните канали и характеристиките им), в който съобщават кои са новите канали и на каква честота са пуснати, за да могат тия, дето не ги ловят в автоматичен режим, да сканират ръчно на съответната честота. 

След такова сканиране, телевизорът сам се връща на честотата на основния пакет, но запомня и ръчно добавените канали.

Благодаря, колега!

Лошото е, че не са написали подобна информация в сайта.

Сам си написал - ТЪП СИ!

И защо ???

Защото не разбирам от честоти, модулации и symbol rate ли ? Ако това ме прави тъп.. ок :)

Аз съм завършил PR. не електроника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ExaFlop    26988

Избери първо автоматично сканиране на цифровите канали и като завърши, избери автоматично сканиране на аналоговите канали/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

...Благодаря, колега!

Лошото е, че не са написали подобна информация в сайта...

Изискай я, ти си плащаш за нея!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абонат си на Кабел Сат(България) ....Избираш държава Финландия!Защо?Независимо,къде се намираш,ще избереш държавата,която излъчва каналите.Така може да има ограничение в честотите,за даден район!Т.е. Всяка страна си има свой разрешен честотен диапазон,в който да работи!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    hlevoust    13916

....Избираш държава Финландия!Защо?...

По две основни причини:

1. Финландия е в един часови пояс с България, а това има значение за EPG-то.

2. Ако избере България, голяма част от телевизорите от почти всички големи производители остават с частично или напълно заключени модули. Няма проблем да се ползва българско меню, поне аз не бих допуснал на телевизорите ми (както и на всички останали уреди) меню на чужд език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    krassleto    1371

http://csw.bg/kn/?attach=6&current_page=1#atop- ние няма как да знаем информацията известна само на служителите им. Обаждаш се и искаш да дойдат на място. Ако не дойдат спираш да плащаш и си търсиш друг оператор с по-отзивчиви към клиентите техници и поддръжка.

Със здраве.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15419

"Колега, ти мислиш ли, че не съм си изчел цялото ръководство ?

Ако няма какво да напишеш просто не пиши.

Извинявам се за тона, но просто не се сдържах.Нищо лично. Жив и здрав!"

Виждаш ли отговора на колегата в горният пост?  Я се замисли дали съм прав или не. Когато питаш, във всеки отговор към теб има нещо, което можеш да научиш. И след като питаш, ще се постараеш и да се въздържаш. А ако си до мен и не се въздържиш знаеш ли как ще ти замирише врата на изгоряло?  Аз не питам за такива работи, защото ги разбирам за разлика от теб, но когато питам за нещо, приемам и критика. Да си забелязал , да съм те обидил. Сам си си написал, че си ТЪП.След толкова отговора, нещо поне разбра ли? Сега ще се справиш ли сам?

Прочети отново какво съм ти написал в поста:

"Като вземете и внимателно прочетете ръководството на телевизора.  То Ви е предложено  със всички други атрибути към телевизора! Няма никой да ви обяснява надълго и на широко. Това е предпочитание на всеки от нас и то е специфично за всеки индивид. Успех!" Забелязваш ли някъде, че с нещо съм те обидил. А и си твърде малък,  за да се пъчиш! 

Редактирано от ПОТРЕБИТЕЛ 65 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    slavi91    25

Благодаря на колегите, които се опитаха да помогнат и се държаха човешки!

Оправих се с настройките.

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.