Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте банда, може ли да се монтира друг адсл рутер (примерно модели на tp-link поддържащи технология adsl) вместо рутер на БТК?? Принципно не би трябвало да има проблеми технологично,  но някъде в някой форум бях  чел не ставало и ме усъмни този факт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Принципно не би било проблем да се ползва такъв маршрутизатор, стига да се въведат правилните настройки. Вие за кой модел конкретно питате ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Става, ако нещо не стане се свързваш с оператора да ти въведат настройките.

П.П. БТК не стана ли много отдавна Vivacom ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

П.П. БТК не стана ли много отдавна Vivacom ?

Vivacom, е търговска марка на БТК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да сложиш друг АДСЛ модем вместо моделите, които предлагат Виваком. Трябва да знаеш обаче че:

1. Може да не ти предоставят PPPoE потребителско име и парола.

2. Няма да могат да ти направят диагностика на връзката ако имаш проблем понеже използваш друго оборудване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа не съм много на ясно с тая технология не , че не съм си настройвал 10-на пъти стандартните рутери, но това PPPoE не съм се сблъсквал. Явно е при ADSL технологията, но не мога ли да използвам същата, и немога  ли да го настроя идентично с тоя който е сега. Вземам паролата от интернет, влизам, виждам настройките и настройвам примерно TP-LINK TD-W8951ND без да им звъня да БТК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Честно да ви кажа не съм много на ясно с тая технология не , че не съм си настройвал 10-на пъти стандартните рутери, но това PPPoE не съм се сблъсквал. Явно е при ADSL технологията, но не мога ли да използвам същата, и немога  ли да го настроя идентично с тоя който е сега. Вземам паролата от интернет, влизам, виждам настройките и настройвам примерно TP-LINK TD-W8951ND без да им звъня да БТК

От кой интернет вземаш паролата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От кой интернет вземаш паролата?

BLShark говори за user и pass на самия рутер. Много е вероятно да са оставени фабричните. На техниците не им се занимава да правят персонални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да сложиш друг модем вместо модема на Виваком трябва да имаш user/pass за PPPoE сесията. Иначе нищо няма да тръгне. Дори и да влезеш в момента на Виваком няма да може да видиш тези пароли.

Ето ти примерно клипче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да сложиш друг модем вместо модема на Виваком трябва да имаш user/pass за PPPoE сесията. Иначе нищо няма да тръгне. Дори и да влезеш в момента на Виваком няма да може да видиш тези пароли.

Ето ти примерно клипче.

Това си зависи от модела на рутера.

В момента съм с един D-Link DSL-3680 - като "вляза" в рутера, в страницата Setup си показва актуалните настройки за PPPOE/PPPOA INTERNET CONNECTION TYPE

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това си зависи от модела на рутера.

В момента съм с един D-Link DSL-3680 - като "вляза" в рутера, в страницата Setup си показва актуалните настройки за PPPOE/PPPOA INTERNET CONNECTION TYPE

На вивакомските модеми е направено така, че паролата за PPPoE да не се вижда и да не може да се копира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дибре казваш, че PPPoE  не съвпада с потребителското име и парола за тяхния сайт през където си настройваш уж модема? http://my.contact.bg/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дибре казваш, че PPPoE  не съвпада с потребителското име и парола за тяхния сайт през където си настройваш уж модема? http://my.contact.bg/

Тъй де (за туй не се сетих) - нали затуй ти ги дават тези данни там - да си ги сетнеш сам при нужда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има къси , дълги пароли ....за какво е цялата процедура със смяната на модема от доставчика , който е тестван и одобрен че може да работи с насрещната апаратура , който се дава безплатно и при една гръмотивица или поради друга причина ще бъде подменен от доставчика ??? не знам 

Само не си мислете че ще повдигнете скоростта , или пък покритието на безжичната - всичките са един дол дренки .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото рутелирте излъчват слаб сигнал и искам да сложа един TP-LINK TD-W8951ND (на която ще монтирам 8dbi антена) и по този начин мисля, че ще успея да покрия цялата къща

Тъй де (за туй не се сетих) - нали затуй ти ги дават тези данни там - да си ги сетнеш сам при нужда. 

а тези парола дали е еднаква с PPoE ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има къси , дълги пароли ....за какво е цялата процедура със смяната на модема от доставчика , който е тестван и одобрен че може да работи с насрещната апаратура , който се дава безплатно и при една гръмотивица или поради друга причина ще бъде подменен от доставчика ??? не знам 

Само не си мислете че ще повдигнете скоростта , или пък покритието на безжичната - всичките са един дол дренки .

При теб дават апаратурата безплатно ? :eek:  Нас ни караха  да плащаме за инсталацията + switcha (няма да споменавам рутера и приемниците)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А аз да ти приличам на врачка?

От както не ползвам ADSL-а на Viva-та нямам и акаунт в my.contact.bg. Така че трябва да гадая какво има в момента там и какво не.

ps. PPPoE  - The Point-to-Point Protocol over Ethernet.

Приятен ден.

При теб дават апаратурата безплатно ? :eek:  Нас ни караха  да плащаме за инсталацията + switcha (няма да споменавам рутера и приемниците)

Винаги (откакто имам наблюдения) е имало и платена, и безплатна ("Инсталирай сам") инсталация.

Първите рутери бяха без суич, само суич не помня да е даван (с или без пари).

Говоря от 2006 година насам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото рутелирте излъчват слаб сигнал и искам да сложа един TP-LINK TD-W8951ND (на която ще монтирам 8dbi антена) и по този начин мисля, че ще успея да покрия цялата къща

Имаш 2 варианта:

1. След модема си купуваш рутер.

2. Трябва да намериш PPPoE user//pass ( те се различават от тези за my.contact.bg) и да си ги въведеш в твоя модем.

Дадох ти линк, където да видиш за какво става на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е струва ми се, че  намирането на PPPoE user//pass ще е кауза пердута. Другия момент си мисля дали ще мога да спра безжичната мрежа на рутера на БТК и да вържа към него друг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е струва ми се, че  намирането на PPPoE user//pass ще е кауза пердута. Другия момент си мисля дали ще мога да спра безжичната мрежа на рутера на БТК и да вържа към него друг 

Не, не е никаква трудна кауза, но второто ти питане е достатъчно, за да кажем, че няма как да ги намериш.

Настройка на модема на виваком се прави или от страницата my.contact,bg или звъниш на 123 и искаш да ти спрат безжичната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ники , за къде става на въпрос ? България  :(  че аз не знам да се е плащало  :D де да знам , може и да е , но аз когато го ползвах ми беше без пари , служителски , сините модеми без wifi  и тъкмо се превземаха космически скорости първо бях на 1024 , след това на 2048  :) и докато ми изтече договора бях на 12 мегабита и се отказах 1 месец преди да изтече договора .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ники , за къде става на въпрос ? България  :(  че аз не знам да се е плащало  :D де да знам , може и да е , но аз когато го ползвах ми беше без пари , служителски , сините модеми без wifi  и тъкмо се превземаха космически скорости първо бях на 1024 , след това на 2048  :) и докато ми изтече договора бях на 12 мегабита и се отказах 1 месец преди да изтече договора .

Да, а за апаратурката - модем - рутер, кабели и прочие - никога не се е плащало.

Можеш - и с работещ, и със спрян wi-fi.

KB4214-001_EN.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Виваком оборудването не се плаща. Предоставя се докато клиента използва услугата по договор, след което се връща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.