Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мога ли да свържа NAS устройство към компютър или устройство нямащо достъп до етернет мрежа посредством USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ако има USB интерфейс

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв USB интерфейс А, В, С ?

Може ли да дадете примерно устройство, защото тези които аз гледам USB порта им е за свързване на външен хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв USB интерфейс А, В, С ?

Може ли да дадете примерно устройство, защото тези които аз гледам USB порта им е за свързване на външен хард диск.

В такъв случай - не. Този порт е да добавите още един диск към NAS-а

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо все модератори ми отговарят и то с очевидни неща:

без да отговарят конкретно на въпросите :(. Има ли някои с повече опит в сферата да ми подаде ръка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо все модератори ми отговарят и то с очевидни неща:

без да отговарят конкретно на въпросите :(. Има ли някои с повече опит в сферата да ми подаде ръка ?

Извинете ме, но какво не разбрахте от отговора? Не можете. ТОзи порт има други задачи и не може да работи като хост за да ви предостави NAS като USB сторидж. Освен ако това не е написано конкретно в документацията

И какво ви пречи да си купите един комутатор и да свържете машината и NAS-а и да си го ползвате

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно ми е защо все модератори ми отговарят

Защото конкретно тези двама модератори са най-опитните в тази област. И като гледам - дали са ти точен отговор.

Само че ти явно не задаваш въпроса си както трябва.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ги има по принцип тези USB портове са за връзка с външен носител на данни, както капитана вече е казал. Тоест това е входен интерфейс, а не изходен такъв. И не се сърдете на колегите, защото се опитват да ви помогнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И не се сърдете на колегите, защото се опитват да ви помогнат.

Никои не се сърди. Аз казвам:

и после ми отговарят:

Ако ги има по принцип тези USB портове са за връзка с външен носител на данни, както капитана вече е казал. Тоест това е входен интерфейс, а не изходен такъв. И не се сърдете на колегите, защото се опитват да ви помогнат.

Което е повторение на това което съм казал и не носи никаква информация.

Въпросите ми са конкретни за хората който имат опит в областта.

"Може ли да дадете примерно устройство ..."

А другия отговор:

очевидно не е коректен след като най-често се поставя изходен USB интерфейс и наличността му не върши работа за конкретния въпрос.

И какво ви пречи да си купите един комутатор и да свържете машината и NAS-а и да си го ползвате

ако бяхте прочели първия ми пост щяхте да знаете, че устройството няма мрежова карта и дори към комутатора няма как да се свържи.

Редактирано от жиллимон (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ..ако бяхте прочели първия ми пост щяхте да знаете, че устройството няма мрежова карта и дори към комутатора няма как да се свържи.

Ако бяхте мислил нямаше да зададете така въпроса си. Прочетете го отново. Има огромна разлика между "нямащо достъп до етернет мрежа" и "няма мрежова карта"

И ако няма мрежова карта не е NAS. Дайте точния модел за да говорим в конкретика

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мога ли да свържа NAS устройство към компютър или устройство нямащо достъп до етернет мрежа посредством USB

Така очевидно трудно се разбира ще опитам да го обясня дума по дума.

NAS устройството си има мрежова карта.

второто устройство към което ще се свързва NAS няма мрежова карта

или ако искате което ще се свързва към NAS устройството

Иначе достъпа до етернет мрежите се осъществява посредством мрежова карта без значение какъв вит е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така очевидно трудно се разбира ще опитам да го обясня дума по дума.

NAS устройството си има мрежова карта.

второто устройство към което ще се свързва NAS няма мрежова карта

или ако искате което ще се свързва към NAS устройството

Иначе достъпа до етернет мрежите се осъществява посредством мрежова карта без значение какъв вит е.

Ако клиента на NAS няма жична мрежова карта вероятно има безжична. И тогава с един маршрутизатор ще можете да достъпите сториджа. ДОста NAS устройства предлагат уеб интерфейс по подобие на onedrive, google drive и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако клиента на NAS няма жична мрежова карта вероятно има безжична. И тогава с един маршрутизатор ще можете да достъпите сториджа. ДОста NAS устройства предлагат уеб интерфейс по подобие на onedrive, google drive и т.н.

за да не се стигне до мнението "вероятно има безжична" казах, че няма достъп до етернет мрежа да уточня нито по кабелен нито по безжичен път.

след като не може да се свърже към каквато и да е мрежа по какъвто и да е начин всички мрежови устройства отпадат от сметките. дори USB-Lan адаптера го отхвърлих като вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за да не се стигне до мнението "вероятно има безжична" казах, че няма достъп до етернет мрежа да уточня нито по кабелен нито по безжичен път.

след като не може да се свърже към каквато и да е мрежа по какъвто и да е начин всички мрежови устройства отпадат от сметките. дори USB-Lan адаптера го отхвърлих като вариант.

Да бяхте написал в началото точно какво е това необикновено устройство(компютър?), което "няма достъп" до Етернет. Може би хладилник, фурна за вграждане?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да разбера - това предварително проучване за закупуване на NAS ли е или ни изпитват какво знаем в тази област. Нито NAS е дефинирано, компютър без мрежа?!! Нали може да бодне един cat5/cat6 кабел между компютъра и NAS и да заспи всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И други са търсили такова устройство преди и не са намирали точно такова.

Това което аз намерих при бързото ми търсене е този форум. Виж последното мнение. споменава се NAS устройство на фирмата Lacie, което има два дяла за достъп през LAN и USB. Темата е стара, обаче.

Друг вариант е да ползваш външен диск закачен към подходящ рутер и при нужда да закачаш диска към компютъра. Или пък да извадиш диска от NAS-а и да го вържеш към компютър.

Най-вероятно, ако споменатото устройство на Lacie не работи точно така или не ти върши работа, няма да намериш точно такова решение, имам предвид NAS с възможност за трансфер на файлове по USB.

Може би става въпрос за това устройство Ethernet Disk mini. Разгледай документацията и потърси повече информация за него в мрежата.

Редактирано от supervas (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop ти не разбра ли че не мога да свържа мрежов кабел.

Благодаря ти supervas предполагам, че си прав и това е единствения вариант ще го разгледам внимателно и ще подам сигнал като имам резултат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютър->USB/LAN->NAS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

sten90 реших да ви опростя нещата нали всички сте много на ти с компютрите. За мен не е проблем да говорим за IoT ако имаш по хард решение давай го.

ExaFlop чети преди да пишеш тоя вариант по нагоре му описах статуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop ти не разбра ли че не мога да свържа мрежов кабел.

Благодаря ти supervas предполагам, че си прав и това е единствения вариант ще го разгледам внимателно и ще подам сигнал като имам резултат :)

Разбира, се че може и да не е единствения вариант. Аз попаднах на този, а дали има и друг... що пък не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все пак не мога да се съглася, че ако/щом има USB интерфейс това устройство (не NAS устройството) без ethernet достъп, би бил проблем да му се свърже USB/LAN контролер и да стане свързваемо с LAN мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все пак не мога да се съглася, че ако/щом има USB интерфейс това устройство (не NAS устройството) без ethernet достъп, би бил проблем да му се свърже USB/LAN контролер и да стане свързваемо с LAN мрежа

Не че не може и така. Автора на темата явно се е сетил за този работещ вариант (USB мрежова карта към компютъра), но е предпочел да потърси друг. Защо, той си знае. Примерно скоростта не му харесва.

То, NAS устройство без мрежова свързаност (понеже няма да се ползва, евентуално) си става външен USB диск. Така, че по принцип решения има много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще има проблем с файловата система - от NAS към USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора защо не прочетете преди да ръсите глупости.

Вече казах не знам къде сте видели или изобщо как може нещо да се нарече NAS и да няма мрежова карта.

А щом сте толкова заядливи да кажем, че устройството без мрежова карта което е несъвместимо с USB-Lan карта е обикновен скапан телевизор щом е важно за вас.

За мен няма значение дали е телевизор, печка, хладилник, компютър, пералня, плеър, защото ако се свърже към едно то ще се свърже и към другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора защо не прочетете преди да ръсите глупости.

Защото ти така си си изръсил въпроса. И, моля, бъди малко по-умерен в изказванията си! Никой с нищо не ти е длъжен.

А щом сте толкова заядливи да кажем, че устройството без мрежова карта което е несъвместимо с USB-Lan карта е обикновен скапан телевизор щом е важно за вас.

Имаме новина - питащият снесе информация!

Ние не сме заядливи, а просто уточняващи факти, които ти се стискаш да споделиш, а чакаш коректни отговори. Това го могат само ясновидките.

За мен няма значение дали е телевизор, печка, хладилник, компютър, пералня, плеър, защото ако се свърже към едно то ще се свърже и към другото.

От това, че за теб няма значение, не следва автоматично, че действително няма. Ако устройството, което за теб няма значение, няма нужния интерфейс, без доработка посмъртно няма да ти се отвори парашута за куплиране към мрежово или каквото и да е друго IT устройство.

И ако трябва да съм коректен - информацията ти пак е непълна!!! Къде смяташ да закачиш NAS? На Scart или на някой изход за слушалки ? :ph34r: Телевизор било устройството! Ми хубаво. Гол телевизор - забрави свързване на NAS към него!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.