Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дума от последните две букви (част 6)

Препоръчан отговор

преди 20 часа, VeeeSeLa написа:
  Затвори скритото съдържание

Сам ли си играеш ... :eek:

Охвтобдт.

Ми... чаках 15 минути за отговор, а отвътре ми напира моя (отговор, де)... и прибързах като отличничка в 6-ти клас: "Моля, госпожа, аз знам, аз знам!" :D  :D

ПП. И така, струва ми се, се поддържа реещата се свобода и като-че-ли÷непредсказуемост на словесните асоциации.

преди 29 минути, GUNNM написа:

Ономастика

Кали-Юга (понятие в няколко от масовите религии на Индийския полуостров).

(абе да им еба тъпото обединяване на отговорите, като са различни и авторът не иска да са обединени. Тъпо калинче мазно черно гьотференско (ще бъда баннат, разбира се :D ))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кантон (по-правилното име на града, произнасян най-тъпо сега Гуанчжоу, (благодарности на френците), на китайски звучи "Гуандун")

кантон (административна единица в някои държави, най-вече в Швейцария)

В българския е самотна къща, обслужваща жп-линия.

В руския е термин за деца на войници, отгледани от Империята, дадени им парче земя и заставени да живеят заедно.

В Съветския Съюз обикновено означава поселения на немци, заселени в Русия, почвайки още от Иван Грозни, но най-вече при Петър Първи и следващите императори. Репресирани по времето на ВСВ като пета колона на Германия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исидор (име с интересно развитие и разпространение от корена)

Извън темата:

преди 16 минути, VeeeSeLa написа:

Тук стана, като в Уикипедия.

Ако не щеш, не ме чети, но това, което твърдя, е няколко пъти по-верно от уикипедците.

Ако не го твърдя – не го твърдя.

Пък вия си грухтете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване