Премини към съдържанието
syom1

Промяна на парола за достъп до рутер Tenda Wireless-N W311R

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да попитам,да ли е възможно рутерът сам да си променя admin Password и Username,а също така и Security key?

Това започна да ми се случва през 5-10 минути след авария от гръмотевична буря на Интернет доставчика.Тогава доставчика отстрани повредата която беше засегнала половината град,но от тогава започнаха да ми се случват тези проблеми.Днес им се обадих и те ми обясниха,че някой хакер ми сменя паролите,което не е невъзможно,но е малко вероятно!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресетваш рутера и го настройваш отново. Ако рутера е на доставчика и той има managment над него е длъжен да дойде и да си го оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да попитам,да ли е възможно рутерът сам да си променя admin Password и Username,а също така и Security key?

Ако рутерът е оставен на фабричните настройки,т.е. Username и Password,които са за влизане в опциите на самия рутер,са по подразбиране,значи всички които са в диапазона на излъчване,могат да му променят всичко,дори и паролите!За да не се случва това,трябва да ги смениш  и запомниш добре.После,след влизане в настройките на рутера,да сложиш защита WPA2-PSK(ако сега не е такава) и  да смениш ключа за свързване с интернет,а не да оставяш този,който е записан отзад на рутера!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако рутерът е оставен на фабричните настройки,т.е. Username и Password,които са за влизане в опциите на самия рутер,са по подразбиране,значи всички които са в диапазона на излъчване,могат да му променят всичко,дори и паролите!За да не се случва това,трябва да ги смениш  и запомниш добре.После,след влизане в настройките на рутера,да сложиш защита WPA2-PSK(ако сега не е такава) и  да смениш ключа за свързване с интернет,а не да оставяш този,който е записан отзад на рутера!

Всички настройки на рутера са променени от потребителя,т.е.от мен.Защитата е WPA2-PSK.Поставям въпросът във форума,тъй като подобно нещо се случваше до скоро и на друг потребител в същата кооперация,който е самостоятелен абонат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички настройки на рутера са променени от потребителя,т.е.от мен.Защитата е WPA2-PSK.Поставям въпросът във форума,тъй като подобно нещо се случваше до скоро и на друг потребител в същата кооперация,който е самостоятелен абонат.

Ресетвал ли си рутера. Може някой да си е сложил remote достъп до рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом съществува каквото и да е съмнение,смени си отново Username и Password,с които влизаш в рутера.После,в настройките,ключа за свързване с интернет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се включа тук за да не отварям нова тема за рутерите.

Моя рутер спря излъчване и не свети нищо по него. Предполагам е изгорял. Ще купя нов, но сега не мога. Включих кабела на интернета в лаптопа. Обадих се на оператора да ми направи нов мак адрес и сега се опитвам да направа лаптопа рутер, но нещо не ми се получава. Изчетох много други форуми и нищо не тръгва нормално. :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом съществува каквото и да е съмнение,смени си отново Username и Password,с които влизаш в рутера.После,в настройките,ключа за свързване с интернет!

Преди около 2 часа дадох достъп на администратора до рутера на порт 8080.Той промени всички пароли и каза,че така го е заключил,че дори на него ще му е трудно да промени нещо!Да,ама не!Рутера работи 30 минути и отново си смени паролата чрез която се връзвам към интернет доставчика.Обадих им се отново и те вече са категорични,че това го прави хакер!Било невъзможно!Моето скромно мнение е,че това вероятно е проблем произхождащ от  софтуера на администратора.Преди време един съсед със същия проблем смени три модела рутери и проблема си продължи.След това престана отведнъж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 2 часа дадох достъп на администратора до рутера на порт 8080.Той промени всички пароли...

A не можеш ли сам да си смениш паролите?Когато го направиш,без абсолютно никой да не ги знае,тогава ще се разбере истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера работи 30 минути и отново си смени паролата чрез която се връзвам към интернет доставчика.

Тази парола,с която се сменя,да не би да е същата,която е записана отдолу на рутера?Ако е така,значи рутера се ресетва сам или пък с чужда помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази парола,с която се сменя,да не би да е същата,която е записана отдолу на рутера?Ако е така,значи рутера се ресетва сам или пък с чужда На

Паролата ми е от типа 7zn12YHa2k5h т.е 12 битова.Изключил съм отдалечен достъп към рутера.Смених паролата за Wireless достъп с подобна пак 12 битова.

Рутерът работи около 1.30 ч. и отново си смени паролата и спря да работи!Администраторът ми се кълне,че това е хакерска работа,но аз имам известни познания в разбиването на пароли и затова не вярвам,че е възможно за 1 час да разбиеш 12 битова парола,която на всичкото отгоре не  може да се отвори с хакерски речници,тъй като е произволна.

Надявам се някой компетентен да прочете проблема ми и да даде някаква идея.....

P.S Сменял съм и рутера,но проблема си остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата ми е от типа 7zn12YHa2k5h т.е 12 битова.

Ставаше въпрос,когато ти смени паролата,дали връща тази,която е по дефолт(написаната отзад,на самия рутер)?В първия пост пишеш,че сменява Password и Username,за влизане в настойките.Също ли ги връща по дефоулт(както са след ресет)Защото положението ми прилича на ресетване...

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се включа тук за да не отварям нова тема за рутерите.

Моя рутер спря излъчване и не свети нищо по него. Предполагам е изгорял. Ще купя нов, но сега не мога. Включих кабела на интернета в лаптопа. Обадих се на оператора да ми направи нов мак адрес и сега се опитвам да направа лаптопа рутер, но нещо не ми се получава. Изчетох много други форуми и нищо не тръгва нормално. :ohmy:

За твоя проблем си пускаш друга тема. Така е редно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше въпрос,когато ти смени паролата,дали връща тази,която е по дефолт(написаната отзад,на самия рутер)?В първия пост пишеш,че сменява Password и Username,за влизане в настойките.Също ли ги връща по дефоулт(както са след ресет)Защото положението ми прилича на ресетване...

Ще дам малко разяснение:Живея в кооперация в която интернета се доставя по оптичен кабел до модем /може би модемите за оптика имат друго име/.От този модем нета влиза в Суич.В Суича са включени 2 рутера,като единият е моят.На другия рутер са вързани още около 5 рутера на останалите живущи в кооперацията.Когато се променя паролата ми за достъп до интернет доставчика,тя става някакъв безсмислен низ от знаци,но почти винаги присъствува и елемент от паролата за достъп на другия рутер.Никога не се променя до пароли по подразбиране.Паролата за безжичен нет се променя до паролата на другия рутер или пък нещо случайно.Това ме кара да мисля,че става някакво смесване между двата абоната,но не разбирам какво става.Също така не ми е ясно, да ли всеки абонат трябва да има отделен модем,както е при кабелния интернет или при оптиката е възможно с един модем да се вържат няколко абоната?Защото единственото което ме свързва с другя рутер са модема и суича.

Ще дам още малко пояснение:Преди около 3 месеца аз бях включен в рутера ,както всички останали абонати и нямах самостоятелен интернет.Тогава имаше само един главен рутер.В един момент започна да се променя паролата на рутера,както и сега и оставахме без интернет.Интернет доставчика каза,че някой от нас я променя.Това не беше вярно,тъй като цялата кооперация оставаше без интернет достъп.Тогава реших да се отделя като самостоятелен абонат.След 30 дни безупречна работа започнаха проблемите,но този път само с моя рутер.Сега пак се обадих на администратора,но той си знае неговото -   било хакерска работа.Та това е в общи линии,дано това обяснение помогне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,едното решение е да се ъпдейтне рутера.Второто е да го ресетне от бутончето,като задържи 7 секунди.След това се свързва с кабел,отваря в браузъра си адрес:192.168.0.1  Вписва се с Username:admin , Password:admin !Променя името и паролата за влизане в рутера и после паролата за свързване с интернет.Правят се необходимите настройки и да видим тогава ,как ще влезне някой да промени нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,едното решение е да се ъпдейтне рутера.Второто е да го ресетне от бутончето,като задържи 7 секунди.След това се свързва с кабел,отваря в браузъра си адрес:192.168.0.1  Вписва се с Username:admin , Password:admin !Променя името и паролата за влизане в рутера и после паролата за свързване с интернет.Правят се необходимите настройки и да видим тогава ,как ще влезне някой да промени нещата...

Освен автора ако не се гъбарка, да си ъпдейтни фърм-а.

виж това http://thehackernews.com/2013/10/backdoor-found-in-chinese-tenda.html

Авторът не се гъбарка,ами се чуди къде е проблема!?Фърмуера го ъпдейтнах отдавна.След това смених два различни модела рутери.Вчера на обяд Интернет доставчика донесе нов рутер,настроиха го и вечерта отново се смени паролата и останах без интернет!Администраторът си знае едно -вирус та вирус!Компютърът ми е с нова инстлация на Windows 10 от преди 4 дни.Рутерът е нов,от вчера.На компютъра съм с NOD32 и Malwarebyte.А проблемът не е от вчера.Просто се чудя къде да поставя темата ,та дано някой администратор с повече познания да окаже съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Администраторът си знае едно -вирус та вирус!

Какъв вирус,не в система,а в рутер,ще сменя пароли?Явно,докато не смениш този „компетентен“ администратор,няма да ти се разреши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв вирус,не в система,а в рутер,ще сменя пароли?Явно,докато не смениш този „компетентен“ администратор,няма да ти се разреши проблема.

Вече  обмислям вариант за смяна на доставчика,както предлагате и вие..Не съм споменал,че до преди 2 месеца бях на друга мрежа и със същия рутер нямах никакви проблеми.Но те пък предлагат телевизия заедно с нет и затова ги оставих,но явно ще се връщам обратно.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам и аз да питам нещо.

Имам рутер Zyxel nbg-416n и е свързан с компютъра,но компютърът се повреди и сега ако искам да сменя паролата на рутера и като не мога от компютъра да го направя,има ли друг начин да я сменя,тоест през таблета или смартфона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам и аз да питам нещо.

Имам рутер Zyxel nbg-416n и е свързан с компютъра,но компютърът се повреди и сега ако искам да сменя паролата на рутера и като не мога от компютъра да го направя,има ли друг начин да я сменя,тоест през таблета или смартфона?

Отваряте броузер, пишете ИП адреса на гейтуея, името и паролата за достъп и имате възможност да настройвате нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имах свързан рутер Тенда, но днес го смених с друг пак Тенда. Дадох новия мак адрес на доставчика и той ми пусна интернет. Искам да вляза в настройките на тенда и да сложа парола, но не мога да се логна, дава ми "Username or Password error". Моля някой запознат да ми даде съвет под какво име и парола мога да се логна, Ползвам интернет и телевизия от Булсатком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай с admin за username и парола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване