Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След гръмотевична буря замина вградената лан карта на дъното , смених я, смених рутера и всичко тръгна . Докато не пуснах cs go да поиграя и след 10 мин играта заби , рестартирах компютъра и ми даде някаква грешка за буутващо удтройство или нещо такова и оттогава не иска и да се пусне вече .. Само шуми , завърта перките на захранването , видеокартата , процесора но няма картина и след 10-15 сек все едно се рестартира, но картина все още няма .. Проблема се надявам да е само в дъното , което мисля , че е изгоряло , но защо се пускаше след като смених лан картата и чак след това спря да работи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да е заминало захранване или видеокарта защото имам гаранция към видеокартата? Като цяло не ме интересуват дъното процесора и рамта , но захранването възможно ли е да е заминало ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е изгоряла видео картата проблем имаш със рам плочи или надути кондензатори я дай снимки на дъното синият екран какво пишеше 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема вероятно е с дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един подут кондензатор нямам , не беше син екран а черен всмисъл както се стартира всеки път излизат надписи но този път най-отфолу излезнаха други надписи и пишеше press control alt delete to restart и като ги натисна се реска и същото се повтаря и така 10 пъти сигурно .... След това вече отказа напълно и няма картина ..

Bootmgr is compressed ето това излизаше .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bootmgr is compressed след гръмотевиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да... Рамта я сменях , понеже имам няколко плочки но не стана .. Вероятно е харда ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това показва, че е компресирал bootmgr, а това обикновено става при компресиране съдъдържанието на дела и се оправя. Преди това се увери, че в BIOS се вижда твърдият диск. След това постави Windows Setup DVD/USB, избери това устройство за първо зареждащо. Като се стартира Windows инсталаторът, следкато избереш настройките за език и Next, натисни Shift+F10. Ще се отвори черен прозорец. В него напиши последователно получерните редове от по-долу и натискай Enter в края на всеки написан ред.

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
shutdown /r /t 0 /d p:2:2

Kомпютърът ще се рестартира
Успех!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих буутваща флашка , направих я 1во буут устройство рестартирах но нищо ... А сега това как да го прибвам , което си оратил като не ми излиза картина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно иили флашката не е бутваща, или има проблем в BIOS. Картинка не съм пращал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминал хард диск или някоя плоча рам ще ти прави проблем или лоши сектори на хард дискът

Човек погледни си темите които ти си пускал. Виж какви въпроси задаваш и може и сам да стигнеш до извода, че познанията ти са доста скромни, за да даваш категорични становища от типа всичко ти е умряло. Най малкото огледай се и виж, че хора с доста повече опит от тебе предполагат проблем в дъното докато ти го търсиш къде ли не......

Спри се за доброто на всички.

Картинка не съм пращал!

:)

На човека дъното му не светва. Това иска да каже.

Възможно ли е да е заминало захранване или видеокарта защото имам гаранция към видеокартата? Като цяло не ме интересуват дъното процесора и рамта , но захранването възможно ли е да е заминало ?

Много неща са възможни но дай да изясним ситуацията.

Палиш и няма картина на монитора?

Има ли изобщо някакъв звуков сигнал? За целта трябва да имащ спикър.

Ако няма звуков сигнал откачи всичко, да остане само дъно, процесор и захранване и виж ще пищи ли.

Ако пищи добави една памет. Ако пак пищи но с друг сигнал добави видео. Ако звука не се промени или изчезне смени паметта с друга и пак така. Докато се стигне до единичен звуков сигнал и картина на монитора.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направих я 1во буут устройство

На човека дъното му не светва. Това иска да каже.

Дали? Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не знам дали имам спикър но при включване си се чува нормален звук както като преди си пусках компа , а диодите на дъното до рамта светят ако за това питате ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е изгоряла само лан картата, а си е заминало и дъното. Защо е работил малко след такъв проблем е божа работа.

Отделете каквото е работещо на тази машина и си събирайте пари за нова конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера , кое е останало работещо ?

Аз вече си избрах процесор , дъно , рам и хард , но дали захранването не е заминало ? Или пък видеокартата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш частите рам хард процесор и пробваш на друг компютър и така проверката е готова от там си правиш извода какво ти трябва за да работи както преди :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да разбера , кое е останало работещо ?

Аз вече си избрах процесор , дъно , рам и хард , но дали захранването не е заминало ? Или пък видеокартата ?

Тества се всеки хардуер на работеща машина и веднага може да се локализира кое работи и кое не. Понеже нямаш такава възможност носиш компютъра в сервиз, за да му се направи диагностика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих буутваща флашка , направих я 1во буут устройство рестартирах но нищо ... А сега това как да го прибвам , което си оратил като не ми излиза картина

Виж в Биос дали се вижда флашката и сигурен ли си , че правилно е форматирана и правилно бууутващ ? Някой биоси може да създадът проблем с буутването от по стар тип биоси  . Аз не разбирам ако е нова машина как от една гръмотевица да ти гръмне всичко да не би гръма да е ударил блока :D Аз колкото гърмежи съм изтърпял нищо не ми е горяло всичко си е по старо му и върви само дето началото на лятото се наложи да закарам лаптопа на профилактика :) Самата ти ел инсталация не е добре защитена  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направих я 1во буут устройство рестартирах но нищо ... 

Това съм го изтървал някъде.

Дали?

Ми автора да каже, излиза ли картина на монитора изобщо? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) нали по-важното е да стигнем до истиата и да намерим решение. Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал , че е нов .. Само видеокартата е сравнително нова през 2014 купена , а дъното процесора и рамта са стари .. Сигурен съм , че е правилно буутваща защото инсталирах на друг компютър уиндоус от нея ..

Не излиза картина за 10ти път казвам ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене ел захранването е виновно ако по време на бурята е имало токови удари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не излиза картина за 10ти път казвам ..

А как виждаш да зададеш реда на зареждане на устройствата? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Valentin Monov
      Здравейте , купих си нов фотоапарат nikon colop и ми прави проблеми. Като направя снимка на някакъв обект, ръбовете на обекта са назъбени когато се гледа отдалечено снимката във Photoshop. Някой може ли да ми помогне. Благодаря предварително!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.