Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте преди няколко дни един приятел ми подари негов климатик .. Отидох аз демонтирах го,но нали не си разбирам и изпуснах ФРЕОНА,както и да е ... Монтирах си го вкъщи сам(мисля че се справих не ми се даваха 70 лв за мотаж ..) и сега мисълта ми е.. Няма фреон,духа само студено,а топло НЕ,това защото няма фреон ли е ????

Но въпроса ми е дали сега лятото мога да го включвам без фреон за да ухлажда,дали няма да се повреди нещо ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фреона не е ли най-важното нещо в климатика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фреона не е ли най-важното нещо в климатика ?

Не знам приятел .. :Д,чувал съм че може без фреон за охлаждане,но искам,някоой по разбиращ да каже ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как духа студено без фреон! Това е невъзможно.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно хладилника Ви да работи без фреон .. еми няма как да охлажда, но Вие нещо си въобразявате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как духа студено без фреон! Това е невъзможно.

Напомни ми за вица за ония де продавал хладилници на северния полюс.

В началото му било трудно да пробие на пазара ама след като ги убедил че вътре е по топло от колкото на вън и бизнеса потръгнал.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викнете си фирма да провери климатика, да се види правилно ли е монтиран и да се зареди с фреон ако се налага. Направо се учудвам докъде може да стигне глупостта. Още повече, че нямате умения и знания.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото, без фреон ще се развали компресора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си попаднал на извънземен климатик. Наясно ли си, че тоива просто няма как да работи и да променя температрурата - нито нагоре, нито надолЕ. Няма гго фреонът, който да се изпарява във създадени вакййм и вседствие на изпарението да поглъща топлина. На външното тяло духа ли горещо? Аме не горещо от времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си попаднал на извънземен климатик. Наясно ли си, че тоива просто няма как да работи и да променя температрурата - нито нагоре, нито надолЕ. Няма гго фреонът, който да се изпарява във създадени вакййм и вседствие на изпарението да поглъща топлина. На външното тяло духа ли горещо? Аме не горещо от времето.

Сигурен съм на 10000000 % че климатика духа студено.. Не ме правете на луд,да не мога да разпозная топло от студено .. това е смешно..

Когато го настроя за топло изобщо не тръгва,а като духа студено вътре външното тяло също духа студено ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е изтекъл всичкият хладилен агент!!!

А това, че в режим на топлене не топли - това е друг проблем, несвързан с изтеклия материал. В режим на топлене трябва външното тялпо да е студено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обадете се на фирма, която се занимава с монтаж на климатици и не се занимавайте с глупости.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата да каже какъв модел е климатика, че и аз искам да си купя такъв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм на 10000000 % че климатика духа студено.. Не ме правете на луд,да не мога да разпозная топло от студено .. това е смешно..

Когато го настроя за топло изобщо не тръгва,а като духа студено вътре външното тяло също духа студено ..

Добре де, не знаеш как да го демонтираш, нито монтираш. А съм сигурен че не можеш и да го заредиш с фреон. Не е ли по-добре 50 лева за техник от колкото 500 за климатик ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викнете си фирма да провери климатика, да се види правилно ли е монтиран и да се зареди с фреон ако се налага. Направо се учудвам докъде може да стигне глупостта. Още повече, че нямате умения и знания.

Мисля,че разбрах защо духа студено .. Климатика е действам на принципа на един вентилатор,перката във вътрешното тяло циркулира въздуха в стаята ;) ;) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтаж на климатик и зареждане с фреон са две различни услуги, които се заплащат отделно. Много добре, че сте се постарали и сте спестили едни 100-120лв от монтажа. Хубаво е било да се посъветвате предварително как запазите фреона при операцията по преместването, но станалото-станало. Аз лично не Ви съветвам да се обръщате към фирма, а да разпитате за сносен майстор, който да дойде на място - да изпразни нацяло системата, да обездвъздуши, да провери сисемата за евентуален теч и да я напълни с фреон. Разбира се - проверете на 2-3 места колко искат за тази услуга и изберете най-оптималния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монтаж на климатик и зареждане с фреон са две различни услуги, които се заплащат отделно. Много добре, че сте се постарали и сте спестили едни 100-120лв от монтажа. Хубаво е било да се посъветвате предварително как запазите фреона при операцията по преместването, но станалото-станало. Аз лично не Ви съветвам да се обръщате към фирма, а да разпитате за сносен майстор, който да дойде на място - да изпразни нацяло системата, да обездвъздуши, да провери сисемата за евентуален теч и да я напълни с фреон. Разбира се - проверете на 2-3 места колко искат за тази услуга и изберете най-оптималния 

За пълнене е около 40,50 лв.А пълнене и монтаж 100,120 както казахте .. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.