Премини към съдържанието
Богатир

Как ефективно да прогоня гризачи?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Вчера ходих на село. В къщата не се живее постоянно от няколко години. Ходим веднъж на две-три седмици. По-често лятото.

Иде есен, и вчера установих, че в къщата има плъх, който явно си е намерил място за зимуване. Има две дупки в различни стаи, и дори го видях - нагло и хитро същество.

Мислех да сложа отрова, но като умре гадината има да мирише..а и не ес знае дали е само един плъх. Затова ми хрумна идеята да купя от тия електронни устройства за прогонване на гризачи, обаче нямам идея дали са ефективни?!

Някой ползвал ли е такова и има ли ефект, и да ми препоръчате нещо?!

Благодаря!

Аз се спрях на това

защото пише че действа в цялата къща чрез ел. инсталацията, а четох че има и други с утразвук, но те действат само в стаята в която са включени.

Дайте съвет. Благодаря!

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време купих ей такова чудо за село, където бабата и дядото бяха пропищели от мравки. В продължение на около две-три седмици имаше ефект и мравките изчезнаха (пуснат е на ултразвук и електромагнитни импулси, само светкавицата е изключена). После се появиха други - мънички, кафевички и много на брой, които щъкат отдолу под самия уред - не им прави никакво впечатление. И аз като тебе четох по форуми, ама явно си зависи от животинката. Моя позната, която се занимава с някакви шивашки истории, взе такова за склада си и казва, че и против мишки не върши работа. Миналата седмица, като ходих натам, видях да се подава плъх от външната канализация - една шахта с декоративна решетка, от която се оттича водата от двора. А въпросната канализация е на около 10 метра от мястото, в което от вътрешната страна на стената е включен уредът, т.е. би трябвало да действа дотам според документацията му (Ефективна площ: 220м2). Според мен не си давай парите за такова нещо (скъпичък е). Макар че, например, тук и тук ( _hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-214139.html ) го хвалят много; моят опит обаче сочи друго - временен ефект в началото и после никакъв. Мравките свикнаха, а нашите плъхове може да са глухи, не знам. :) Дядото казва, че е чудесна нощна лампа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия ел. машинки никаква работа не вършат само ще си дадеш парите . Продават едни тубички с лепило за гризачи има ги по агроаптеките - мажеш върху твърди плоски предмети (лист ламинат , фаянс , дъска и др . само да не картон )  и слагаш там където минава - пред дупката или по края до стената (принципно се движат там никога не цепят директно през стаята) ако искаш и захранка слагай . До няколко часа ще се е лепнал на 100 % . Лепилото държи и гризачи по-големи от плъх така ,че н.п.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гризачи има там където има условия за тях (основно храна). Иначе освен капани, не знам друго какво би помогнало в случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма отърване от гадовете, не знам вече как да ги трепя. След като пробвах няколко "сигурни" отрови от агроаптеката, купих за село Ридекс Плюс - 6 броя на промоция по 5-6 лв парчето и смея категорично да заявя, че не вършат никаква работа - мишките в мазето (около 50 кв.м. е) си правят селфита с 2-та уреда вътре. Дори се замислих по едно време дали пък не си пречат, след като са два в едно помещение, но и единичните са безполезни. Има и котарак, но не него не му пука - защо му е да се хаби, като и без това му дават манджа при всяко измяукване.

Механичните капани вършат някаква работа, но и на тях не може да се разчита, изучиха се гадините. 

Комшиите на село мазаха с някакви лепила, но и те са вятър работа - бързо засъхват и трябва да се маже отново, и отново...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията!

Явно ще се слага отрова и ще се наслаждаваме на миризмата в последствие..

Лек и успешен ден!

Гризачи има там където има условия за тях (основно храна). Иначе освен капани, не знам друго какво би помогнало в случая. 

То на село има две касетки картофи, и по половин чесън и лук, трябва да ги приберем явно, но ако са решили просто да живеят там плъховете, защото е спокойно, там и ще си останат.

Между другото, у леля ми в мазето плъховете прегризваха капачките на бурканите и ядяха краставички, грах консервиран, пекан пипер и патладжан, и това в мазето на панелен блок в Добрич. Голяма напаст е това..

А в Атина съм ги виждал посред бял ден, просто да се разхождат по улиците или да се хранят върху контейнерите за боклук.....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Между другото, у леля ми в мазето плъховете прегризваха капачките на бурканите и ядяха краставички, грах консервиран, пекан пипер и патладжан...

Ние сме със същия проблем. От доста години вече няма животни, освен 10-тина кокошки, чиято храна се държи в една барака. Гадините унищожават зимнината, до скоро не знаех, че и компоти сърбат...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти.За тези гадинки аз взимам от тези капани http://www.newfresh.org/shop/product/162/kapan-s-lepilo-za-mishki-i-plahove-34-22-sm.htmlТрябва само да сложиш отгоре парче салам или каквато и друга храна и се залепва на капана и умира.После само отлепяш мишката,ако мислиш,че ще ти върши работа капана пак.Ако няма да ти върши изхвърляй с капана.Продават ги и в някои магазини.

Редактирано от mitachetoo2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отровена мишка или плъх, води до отровена котка или куче, ако гризача не е достатъчно дълбоко заровен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... За тези гадинки аз взимам от тези капани...

Това изглежда интересно, веднага ще поръчам няколко за проба.

Отровена мишка или плъх, води до отровена котка или куче, ако гризача не е достатъчно дълбоко заровен. 

Така е, но на нашия котарак изобщо не му пука за мишките, няма мерак да се "хаби" с тях. Все пак, предпочитам да не ползвам отрови, макар че съм го правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Женската котка, особено ако ражда наоколо, е идеална безпогрешна машина за прочистване. От около година си отглеждам един такъв терминатор в къщи, иначе няма спасение. А гадинката е и умна и добра, че и благодарна, само че на кого му се занимава с котила всяка година. Затова преди все котараци гледахме, но те ловуват само за спорта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Женската котка, особено ако ражда наоколо, е идеална безпогрешна машина за прочистване. От около година си отглеждам един такъв терминатор в къщи, иначе няма спасение. А гадинката е и умна и добра, че и благодарна, само че на кого му се занимава с котила всяка година. Затова преди все котараци гледахме, но те ловуват само за спорта.

Абсолютно вярно - имам приятел, който има женска котка и тя постоянно лови мишки, плъхове и гущери. А у нас два котарака, но въобще не се и трогват от такива гадини. Явно е под достойнството на котараците да ловуват, след като могат да се излежават по цял ден и да чакат някой да ги нахрани..

Ще ида и аз за тия лепнещи капани, да видим дали ще се хване нещо :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.