Премини към съдържанието
V.Slavkov

Програма за клониране на HDD към SSD

Препоръчан отговор

Моля препоръчайте програма за клонеране на HHD към SSD. За предпочитане е да е freeware. Също така какво кабелче ми трябва за да свържа SSD към лаптоп, докато HDD е все още в лаптопа? Ако дадете и препоръка за SSD до 120 лв от SKY, ще съм много благодарен!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е-е, че то рибата е още в морето... :) Аз съм с настолен и използвах Aomei Partition Assistant, защото старият диск и новият бяха с различна големина и с предлаганата от производителя на SSD програма не ставаше. Как става при лаптоп не мога да кажа, но мисля, че в програмата или в сайта им е обяснено. Не съм сигурен в вомента, но мисля че един вариант беше с кутия за външен диск и след копирането дисковете се разменят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е-е, че то рибата е още в морето... :) Аз съм с настолен и използвах Aomei Partition Assistant, защото старият диск и новият бяха с различна големина и с предлаганата от производителя на SSD програма не ставаше. Как става при лаптоп не мога да кажа, но мисля, че в програмата или в сайта им е обяснено. Не съм сигурен в вомента, но мисля че един вариант беше с кутия за външен диск и след копирането дисковете се разменят.

Взимаш SSD на Самсунг, но да не е Basic и си готов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

10х за бързите отговори. май ще има светлина в тунела.... :) Проблемът е , че лаптопът няма CD rom та явно ще трябва да е някаква външна кутийка за ssd то.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

10х за бързите отговори. май ще има светлина в тунела.... :) Проблемът е , че лаптопът няма CD rom та явно ще трябва да е някаква външна кутийка за ssd то.....

Четеш м/у редовете. 

• Laptop : Installation Guide, Warranty Statement Summary, USB 3.0 to SATA to cable, Drive Spacer, CD(Data Migration Software, Magician Software, Warranty statement, One-Stop Install Navigator)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Развитието по темата:

SSD купено;

Външна кутия купена;

Проблем:

Windows 10 не отчита SSD то!

В устройства го открива , но не ми излиза като нов раздел в моя компютър......

Някой идеи?

Пробвах го и на настолния също е с 10 ка и там не тръгва.... Предполагам , че е от драйверите... въпросът е от къде да намеря драйвъри???

Редактирано от V.Slavkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Буква зададена ли е пред десен бутон на My Computer => Manage => Disk Management?

Десен бутон върху диска => избери "Change Drive Letters and Paths" => натисни "Add" => избери си буква от падащото меню или остави тази, която е избрана по подразбиране и натисни ОК. Сега провери дали се е появил в My Computer.

Отделно диска форматиран ли е в NTFS? Да не би да стои на Unallocated или на RAW?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Горе-долу е така,  както го казваш. Към момента клонирам HDD то :)

http://www.techspot.com/community/topics/what-to-do-if-your-external-hard-drive-does-not-show-in-my-computer.59682/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С какво клонираш дисковете? HDD->SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките! Операцията е направена и с леки трудности всичко е ок сега.... лаптопът има нов живот...

Прехвърлянето стана с програмата на тези приятели http://www.todo-backup.com/  .... проста и лесна за употреба.. Ако някой има въпроси и проблеми с нея да пише!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.