Премини към съдържанието
Zmennn

Съвет за избор на лаптоп за графичен дизайн и уеб дизайн. Бюджет около 1000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми лаптоп (на не много висока цена ако е възможно) на който да се използват adobe photоoshop, illustrator и indesign без проблем, и също да може да се използва за html, css и java script.Лаптопа ще се използва както е написано в заглавието за графичен дизайн и уеб дизайн.Ще съм много благодарен ако ми препоръчате някакви модели или конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак кажете с какъв бюджет разполагате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне 15.6-инчов матов FullHD дисплей и с производителност поне около i3-4000M, което струва най-малко 1000 лв. И в същото време ще е желателно да и да му добавиш и едно SSD, че тези боклук. HDD-та, дето слагат в бюджетните модели, правят системата прекомерно тромава!

Но за последното, мисля, че ще ти трябва и монитор над 20 инча, че иначе ефективността ти на работа рязко ще спадне, заради постоянното скролване :no-no:

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.Бавен хард(верииии бавен),кофти резолюция,шитав процесор...освен ако не гледаш филми само е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за тези пари има ли подходящ за графичен дизайн?

Да не те отчайвам, но само една професионална видеокарта струва толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те отчайвам, но само една професионална видеокарта струва толкова.

Лаптопа ми трябва за започване на обучение с тези програми и не ми се вярва, че за тази цел ми трябва лаптоп или desk за хиляди левове! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти нещо с процесор без М,У или Ю(да кажем в краен случай и М става)с видео минимум гтх 750 и солидна рам.Нещо не ми идва на акъл подобен за 1к пари.В краен случай скачай на някой втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте го заблуждава човека. Вярно е че изискванията са му високи, но на практика той казва, че ще се обучава в момента. Почти всички лаптопи около 1000лв ще свършат прилична работа в това отношение, а след 2 години като почне да изкарва пари от това ще може да си вземе без проблем и голям монитор и яка машина.

На този етап:

1/ Не взимайте нищо, на което името на процесора има N в означението.

2/ Трябват ви поне 6, да не кажа 8 гб рам, за да е комфортна работата. Поне що се отнася до продуктите на Адобе, тя е доста важен компонент.

3/ Желателно е да има SSD диск, но предвид бюджета по-скоро ще се жертва нещо сериозно, само и само да има SSD. Моя съвет е да не взимате такъв в настоящият момент. Фотошоп си върви перфектно и на бавен диск (но с 8гб рам).

4/ По-добре е да вземете машина от бизнес клас.

5/ Каквато и да е машината, четете известно време форума, за да разберете как се поддържа лаптоп. Почти всяка (ако не сте голям карък) машина ще изкара доста дълго време при правилна поддръжка.
6/ Успех с ученето!

ПС: Хубаво е дисплея да е матов, лъскавият много дразни очите. Добре сте се насочил към 17 инчов монитор, но не е матов. По другите показатели лаптопа става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте го заблуждава човека. Вярно е че изискванията са му високи, но на практика той казва, че ще се обучава в момента. Почти всички лаптопи около 1000лв ще свършат прилична работа в това отношение, а след 2 години като почне да изкарва пари от това ще може да си вземе без проблем и голям монитор и яка машина.

На този етап:

1/ Не взимайте нищо, на което името на процесора има N в означението.

2/ Трябват ви поне 6, да не кажа 8 гб рам, за да е комфортна работата. Поне що се отнася до продуктите на Адобе, тя е доста важен компонент.

3/ Желателно е да има SSD диск, но предвид бюджета по-скоро ще се жертва нещо сериозно, само и само да има SSD. Моя съвет е да не взимате такъв в настоящият момент. Фотошоп си върви перфектно и на бавен диск (но с 8гб рам).

4/ По-добре е да вземете машина от бизнес клас.

5/ Каквато и да е машината, четете известно време форума, за да разберете как се поддържа лаптоп. Почти всяка (ако не сте голям карък) машина ще изкара доста дълго време при правилна поддръжка.

6/ Успех с ученето!

ПС: Хубаво е дисплея да е матов, лъскавият много дразни очите. Добре сте се насочил към 17 инчов монитор, но не е матов. По другите показатели лаптопа става.

Много благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad M5400 59-410374 

HP ProBook 450 G2 J4S69EA

Иначе, най-доброто е Asus X550JK-XO058D, което доста превъзхожда по производителност първите два...

i5-4200H е близо 40% по-мощен от i3-4000M/i5-4210u...

A Nvida 850M e почти двойно по-мощна от 740M и още повече от AMD M255

Но за съжаление и трите модела имат посредствено охлаждане и кашкавалена сглобка!

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad M5400 59-410374 

HP ProBook 450 G2 J4S69EA

Иначе, най-доброто е Asus X550JK-XO058D, което доста превъзхожда по-производителност първите два...

i5-4200H е близо 40% по-мощен от i3-4000M/i5-4210u...

A Nvida 850M e почти двойно по-мощна от 740M и още повече от AMD M255

Но за съжаление и трите модела имат посредствено охлаждане и кашкавалена сглобка!

А между тези два модела кой си струва повече http://www.emag.bg/compare/91/productpage ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса който ти предложиха е по-доброто предложение.

По-добро видео и бая по-добър процесор.

На този който си показал само харда му е по-бърз,ама все пак бих избрал първия на твое място.Ама реално погледнато за тия пари са с кофти охлаждания и пластмасови.Все пак като за начало бива.

Редактирано от Carlsberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих искал да попитам какъв вид РАМ може да се купи за да се добави в този модел (дали трябва някакъв специален модел или мове и универсална ddr3, 1600mhz)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих искал да попитам какъв вид РАМ може да се купи за да се добави в този модел (дали трябва някакъв специален модел или мове и универсална ddr3, 1600mhz)?

Ето я оригиналната оферта. Въобще не е задължително да я купувате от емаг. В тази оригинална оферта я има опцията за добавяне на втори 4ГБ модул памет, срещу още 90лв. Хората от сайта, знаят какво да сложат и няма нужда да се тревожите с този въпрос.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
    • от g-p xayc
      Здравейте.Имам лаптоп Lenovo Flex 15 и отскоро имам следния проблем.
      Залях с вода платката, която служи за пускането на лаптопа, две усб-та и копчето за Биос.Попринцип тази платка се свързва с лентов кабел към дънната платка.
      Когато я бях залял лаптопа не тръгваше.След това махнах платката и когато допитах лентовия кабел до крачетата на платката лаптопа тръгваше.Проблема, е че когато лаптопа работи около 40-50 мин просто изгасва, без предупреждение, без да прегрява, просто гасне, пускам го пак по този начин включва се и пак изгасва след 40-50 мин работа.Въпроса ми е проблема породен ли е от проблемната платка или някъде другаде да го търся.Пробвах с Убунти на флашка и пак същата работа.Благодаря ви, хубав ден.
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от fresh_bones
      Днеска включвам лаптопа беше ми на 3% батерия  .Докато отида ми взема кабела ми се изключи.След това го включвам и ми се появява Startup Repair   . Под на Startup Repair ми пише  '' Your compluter was unable to start ''  Чакам 20-30 минути  .След което ми излиза един прозорец и ми показва че уиндолса е поправен  рестартира се и пак ми се появява същото . Със уиндолс 7 съм . 
    • от MrSexobeat94
      Здравейте приятели! Спрял съм се на таблет до 200лв с 10 инчов екран. От него се иска да сърфира с бърза скорост в интернет и да не забива докато гледам клипове и онлайн телевизия.Това са  трите модела в този ценови диапазон, които успях да намеря. На първия са му по-добри характеристиките , но прочетох и негативни мнения за него. Вие какво мислите, някои ако има такъв таблет или евентуално има представа дали отговорарят на критериите, нека сподели мнение. Благодаря!
      Vonino Magnet W10 , eSTAR Grand  , DIVA QC-1013G
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.