Премини към съдържанието
Zmennn

Съвет за избор на лаптоп за графичен дизайн и уеб дизайн. Бюджет около 1000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми лаптоп (на не много висока цена ако е възможно) на който да се използват adobe photоoshop, illustrator и indesign без проблем, и също да може да се използва за html, css и java script.Лаптопа ще се използва както е написано в заглавието за графичен дизайн и уеб дизайн.Ще съм много благодарен ако ми препоръчате някакви модели или конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак кажете с какъв бюджет разполагате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне 15.6-инчов матов FullHD дисплей и с производителност поне около i3-4000M, което струва най-малко 1000 лв. И в същото време ще е желателно да и да му добавиш и едно SSD, че тези боклук. HDD-та, дето слагат в бюджетните модели, правят системата прекомерно тромава!

Но за последното, мисля, че ще ти трябва и монитор над 20 инча, че иначе ефективността ти на работа рязко ще спадне, заради постоянното скролване :no-no:

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак кажете с какъв бюджет разполагате.

около 1000 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.Бавен хард(верииии бавен),кофти резолюция,шитав процесор...освен ако не гледаш филми само е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а за тези пари има ли подходящ за графичен дизайн?

Да не те отчайвам, но само една професионална видеокарта струва толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не те отчайвам, но само една професионална видеокарта струва толкова.

Лаптопа ми трябва за започване на обучение с тези програми и не ми се вярва, че за тази цел ми трябва лаптоп или desk за хиляди левове! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти нещо с процесор без М,У или Ю(да кажем в краен случай и М става)с видео минимум гтх 750 и солидна рам.Нещо не ми идва на акъл подобен за 1к пари.В краен случай скачай на някой втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте го заблуждава човека. Вярно е че изискванията са му високи, но на практика той казва, че ще се обучава в момента. Почти всички лаптопи около 1000лв ще свършат прилична работа в това отношение, а след 2 години като почне да изкарва пари от това ще може да си вземе без проблем и голям монитор и яка машина.

На този етап:

1/ Не взимайте нищо, на което името на процесора има N в означението.

2/ Трябват ви поне 6, да не кажа 8 гб рам, за да е комфортна работата. Поне що се отнася до продуктите на Адобе, тя е доста важен компонент.

3/ Желателно е да има SSD диск, но предвид бюджета по-скоро ще се жертва нещо сериозно, само и само да има SSD. Моя съвет е да не взимате такъв в настоящият момент. Фотошоп си върви перфектно и на бавен диск (но с 8гб рам).

4/ По-добре е да вземете машина от бизнес клас.

5/ Каквато и да е машината, четете известно време форума, за да разберете как се поддържа лаптоп. Почти всяка (ако не сте голям карък) машина ще изкара доста дълго време при правилна поддръжка.
6/ Успех с ученето!

ПС: Хубаво е дисплея да е матов, лъскавият много дразни очите. Добре сте се насочил към 17 инчов монитор, но не е матов. По другите показатели лаптопа става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте го заблуждава човека. Вярно е че изискванията са му високи, но на практика той казва, че ще се обучава в момента. Почти всички лаптопи около 1000лв ще свършат прилична работа в това отношение, а след 2 години като почне да изкарва пари от това ще може да си вземе без проблем и голям монитор и яка машина.

На този етап:

1/ Не взимайте нищо, на което името на процесора има N в означението.

2/ Трябват ви поне 6, да не кажа 8 гб рам, за да е комфортна работата. Поне що се отнася до продуктите на Адобе, тя е доста важен компонент.

3/ Желателно е да има SSD диск, но предвид бюджета по-скоро ще се жертва нещо сериозно, само и само да има SSD. Моя съвет е да не взимате такъв в настоящият момент. Фотошоп си върви перфектно и на бавен диск (но с 8гб рам).

4/ По-добре е да вземете машина от бизнес клас.

5/ Каквато и да е машината, четете известно време форума, за да разберете как се поддържа лаптоп. Почти всяка (ако не сте голям карък) машина ще изкара доста дълго време при правилна поддръжка.

6/ Успех с ученето!

ПС: Хубаво е дисплея да е матов, лъскавият много дразни очите. Добре сте се насочил към 17 инчов монитор, но не е матов. По другите показатели лаптопа става.

Много благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad M5400 59-410374 

HP ProBook 450 G2 J4S69EA

Иначе, най-доброто е Asus X550JK-XO058D, което доста превъзхожда по производителност първите два...

i5-4200H е близо 40% по-мощен от i3-4000M/i5-4210u...

A Nvida 850M e почти двойно по-мощна от 740M и още повече от AMD M255

Но за съжаление и трите модела имат посредствено охлаждане и кашкавалена сглобка!

Редактирано от stzbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo IdeaPad M5400 59-410374 

HP ProBook 450 G2 J4S69EA

Иначе, най-доброто е Asus X550JK-XO058D, което доста превъзхожда по-производителност първите два...

i5-4200H е близо 40% по-мощен от i3-4000M/i5-4210u...

A Nvida 850M e почти двойно по-мощна от 740M и още повече от AMD M255

Но за съжаление и трите модела имат посредствено охлаждане и кашкавалена сглобка!

А между тези два модела кой си струва повече http://www.emag.bg/compare/91/productpage ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса който ти предложиха е по-доброто предложение.

По-добро видео и бая по-добър процесор.

На този който си показал само харда му е по-бърз,ама все пак бих избрал първия на твое място.Ама реално погледнато за тия пари са с кофти охлаждания и пластмасови.Все пак като за начало бива.

Редактирано от Carlsberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих искал да попитам какъв вид РАМ може да се купи за да се добави в този модел (дали трябва някакъв специален модел или мове и универсална ddr3, 1600mhz)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих искал да попитам какъв вид РАМ може да се купи за да се добави в този модел (дали трябва някакъв специален модел или мове и универсална ddr3, 1600mhz)?

Ето я оригиналната оферта. Въобще не е задължително да я купувате от емаг. В тази оригинална оферта я има опцията за добавяне на втори 4ГБ модул памет, срещу още 90лв. Хората от сайта, знаят какво да сложат и няма нужда да се тревожите с този въпрос.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.