Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер искам да ви попитам Windows10 ще тръгне ли на тази машина ако може да тръгне ако може да ми кажете как точно става ( имам диск с пиратски Windows 8.1 и Windows 7 ).

Снимка:

Редактирано от Krampus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Машината е прекалено слаба за Windows 10. На нея може да върви добре Windows XP.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Машината е прекалено слаба за Windows 10. На нея може да върви добре Windows XP.

Съгласен съм за 10-ката, но спокойно може да и сложи една 7-мца :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Десятката ще работи по-добре и от ХР и от 7. Слагай смело. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен съм за 10-ката, но спокойно може да и сложи една 7-мца :)

Няма да работи със седмица колега. В смисъл Windows 7 ще се инсталира, но като си пусне скайп, започне да браузва и сложи една антивирусна програма компютъра просто ще клекне. Хард диска му е прекалено бавен, РАМ паметта също.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тия 2GB ще бъде като да влачиш шлеп срещу течението. И наистина освен Windows XP или някоя по-лека Linux дистрибуция (нещо от типа на Puppy) другото ще е мъчение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Десятката ще работи по-добре и от ХР и от 7. Слагай смело. :)

Windows 10 ще се инсталира, но в момента в който започне да си прави Update, проверки и какви ли не други неща хард диска просто ще умре. Постоянно има оплаквания по форумите както и в този как компютър с инсталиран Windows 8.1 и Windows 10 стоят с натоварена работа на хард диска на 100% без да се прави каквото и да било.

Новите ОС Windows 10 и Windows 8.1 искат стабилни компютри и задължително SSD или хибриден хард диск. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, чак пък задължително. За останалото съм съгласен. Да речем за това, с което не съм...Примерно, че е препоръчително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе стига глупости, до скоро бях с 2гб и работеше по-леко от седмицата. На втория компютър е подобна конфигурацията и си лети в ставнение със 7! Слагай смело и ще се убедиш. Самата система се "самонастройва" към съответната конфигурация. С пуснат Скайп, Вайбър и Хром с два таба ми е заел в момента 1.2гб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът не е толкова слаб, но дълбоко се съмнявам, че има драйвери за това вградено видео дори и за Windows 7, a пък за Windows 10 e oще по-малко вероятно. Със стандартния видео драйвер на 10-та ще е зле. 

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има драйвър за 7 или Виста, ще може да го инсталира в режим на съвместимост. Аз бях така на моя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 е по-лек от 10, 8 е  по-лек и от 2-та.. 10-ката се пуска по-бавно от 7, а съм с SSD.. Слагай 8,1 ще върви най-добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Една 32 битова десятка ще работи на този комп, тъй като изисква 1Гб РАМ, но ще трябва да работиш с антивируса и стената на Уйндоуса.

Разбира се малко ще ти е трудно да пуснеш торент, да браузваш и още нещо.Просто ще можеш да правиш една задача на компа, ако се примириш с това - слагай десятката.

По-лека е и малко по-бърза от седмицата.

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На какво ли не се начетох тук... 3 години карам на Windows 7 с 2 гига рам, едната конфигурация е даже с едноядрен процесор, гледам 720р филми, играя LoL на нея, браузвам без проблеми докато свалям и т.н.... Казвам го от личен опит, автора от тук на татък сам да си преценява :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш 32 битова версия на 10-ката. Изискванията за това са да имаш 1Гб рам а ти имаш цели два. За момента 10 има най-много опции и е най-лека. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ще тръгне, но не си струва да инсталираш тоя боклук, (видеото ще трябва да го караш със стандартния драйвер, тоест с голям късмет ще вървят филми на ниска резолюция и никакви игри които ползват d3d или opengl, това важи и за виста и за 7)... за телефони става, но не и за компютри...

има 1 поговорка която е много подходяща в случая:

бързата кучка (м$) слепи ги ражда (win8/8.1/10, особено последния)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ще тръгне, но не си струва да инсталираш тоя боклук, (видеото ще трябва да го караш със стандартния драйвер, тоест с голям късмет ще вървят филми на ниска резолюция и никакви игри които ползват d3d или opengl, това важи и за виста и за 7)... за телефони става, но не и за компютри...

има 1 поговорка която е много подходяща в случая:

бързата кучка (м$) слепи ги ражда (win8/8.1/10, особено последния)

В момента съм с Windows 10 (от два дни), все още не мога да дам напълно обективно мнение, но мисля че не е чак толкова зле. Сложих я единствено заради DX 12, и сега чакам да излезе някоя игрица, която да я поддържа тази библиотека... За сега слагам оценка на Windows 10 4.7 от 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен ще тръгне ама първо си сложи  8.1 инсталирай всички драйвери и направи надстройка към 10 .Но си запази драйвера за чипсета на флашка понеже на 10-ката ще ти сложи на Майкрософт . Инсталирай драйвера и си готов. Ако правиш инсталацията директно от диска или флашка това ще е невъзможно понеже ще ти спре заради  слабия чипсет

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.