Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да постигна следното нещо:

Имам три колони.

В колона едно имам информация следният формат:

0:00:00 то ест сума часове.

Във втората имам пак информация в същия формат.

В третата колона искам да изкарам следното:

Ако в колона 1 стойността е по голяма от 7 часа да ми изкара като минути разликата от колона 2 минус час и половина. Ако стойноста в колона едно е по малка от 4 часа да ми изкара стойността от колона две минус 15 мин ако е между 4 и 5 да не изкарва нищо или същата стойност като в колона 2.

Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да постигна следното нещо:

Имам три колони.

В колона едно имам информация следният формат:

0:00:00 то ест сума часове.

Във втората имам пак информация в същия формат.

В третата колона искам да изкарам следното:

Ако в колона 1 стойността е по голяма от 7 часа да ми изкара като минути разликата от колона 2 минус час и половина. Ако стойноста в колона едно е по малка от 4 часа да ми изкара стойността от колона две минус 15 мин ако е между 4 и 5 да не изкарва нищо или същата стойност като в колона 2.

Предварително благодаря!

Excel - IF function

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сътворих нещо на LibreOffice, но не съм много сигурен дали работи на 100%. Между 5 и 7 не си казал какво трябва става, затова не става нищо. Не си уточнил дали винаги от А1 трябва да се извади В1 или от по-голямата стойност да се извади по-малката(в момента работи по този начин). Също така какво се случва ако в А1 имаш 22:00:00, а в В1 имаш 21:30:00 примерно? Разликата е 30 минути или по-точно "00:30:00" и когато се опиташ да извадиш "01:30:00", програмата приема, че "00:30:00" не са 30 минути, а 12 и 30 през нощта, затова ще ти изведе "23:00:00". Клетката, в която ще е формулата трябва да я форматираш да се извежда във формат Time. При мен става с десен бутон> Format cells> Numbers> Time. Не знам как е на ексел.

=IF(IF(AND(A1>=TIMEVALUE("04:00:00");A1<=TIMEVALUE("05:00:00"));0); ;IF(A1<TIMEVALUE("04:00:00");IF(A1<B1;B1-A1-"00:15:00";A1-B1-"00:15:00");IF(A1>=TIMEVALUE("07:00:00");IF(A1<B1;B1-A1-"1:30:00";A1-B1-"1:30:00"))))

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите! Иначе с функцията ИФ и аз пробвах, но не ми се получава и поради тази причина реших до попитам. Та пробвах с дадената от  теб формула, но не ми се получи.

Та ето каква ми е идеята по-ясно дадена.

В А1 колоната се въвежда Staffed time. То ест време, през което в бил човека на работа. В B1 колоната е AUX time. То ест времето за почивки и статуси, различни от "на линия". Та идеята ми е, ако е на фул тайм, стойността на Staffed time ще е над 8 часа. И тогава АУКС тайм в идеалния случай трябва да е час и 30 минути (толкова са почивките)и на мен идеята ми е по това колко време в бил е стаффед тайм да се преценява дали е фул или парт тайм и ако е на цял работен ден от АУКС тайм се вади 1:30:00 , за да излезе в абсолютна стойност колко време е бил в статус различен от предвидените. А за под 5 часа примерно, човека е бил парт тайм, то ест вадим само 15 минути, които са почивка. 

Надявам се сега го обясних по разбираемо. :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши точното условие за всяка колона и къде искаш (в коя колона) резултата какъв да е.

Дай конкретен пример с колоните във всички случаи и написан на ръка правилен резултат - така нищо не се разбира от обяснението ти (без да се обиждаш).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може вече да не е на дневен ред темата но...

Данните в колоните не са ти написани както би трябвало да бъдат. Записват се hh:mm:ss, а твоите са написани без часовете а само с минути и секунди и поради тази причина няма да се изчисляват правилно.

В условието липсва последния вариант - какво да се прави когато часовете са между 5 и 7 - аз съм написал 0.

Прилагам и аз една формула, но за да работи правилно в колона 'C' (където са формулите за изчисление) Format Cell избери Custom и въведи тези данни. [hh]:mm:ss

=IF(A2*24>7;B2-1.5/24;IF(A2*24<4;B2-0.25/24;IF(A2*24<=5;B2;0)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.