Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един приятел си търси конфигурация, бюджета е 700 лева, ще се ползва за за cs 1.6 и minecraft. Има кутия и хард диск, оптично устройство не им трябва.

Конфигурацията ще се взима след около месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе ти колко мнения изписа за конфигурации по темите та пък сега тема правиш... Видео карта отделна ще трябва ли? По принцип за изброените игри и вградената ще се справи достатъчно добре. Както и щом ще се взима след месец да беше пуснал темата след един месец... Ето какво може да се купи на този етап за сега

ASUS H81-PLUS /1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

8GB DDR3 1600 KINGSTON

DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2

С останалите пари може да се вземе SSD, видео карта или още рам памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият I3 няма как да е по-зле предвид сравненията не с Хасуел ами с Айви които съм виждал.

Просто 6300 вече е умряла риба особено за подобни игри и трябва да налееш куп пари в охладител и дъно за да ги изравниш.

пс. Като гледам Blue Ray е дал вариант дори и с I5 но ако успееш да вкараш от новите ще по-добре и като процесор и като графика.

Но ще трябва чакане за дъната с H110 чипсет. Примерно ако се търси със всички видове изходи за графиката и DDR4 - 

GB H110M-S2HP или Asus H110M-A или Asrock H110M-HDV но има и по-евтини варианти със DDR3 и без HDMI изход.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викторе ти колко мнения изписа за конфигурации по темите та пък сега тема правиш... Видео карта отделна ще трябва ли? По принцип за изброените игри и вградената ще се справи достатъчно добре. Както и щом ще се взима след месец да беше пуснал темата след един месец... Ето какво може да се купи на този етап за сега

ASUS H81-PLUS /1150

8GB DDR3 1600 KINGSTON

С останалите пари може да се вземе SSD, видео карта или още рам памет. 

Точно в този бюджет не ми мина нищо през главaта.

url=http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-400W-80-APFC-DN400-V2]DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2 
ASUS H81M-K /1150 
POWER COLOR AXR7 360 2GBD5-DHE/C 

Обща стойност - 721.26 лв. с ДДС

Мисля да му предложа това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням повече от половината ти мнения са за конфигурации, защо пускаш такава тема сега? По това си личи колко си компетентен в областта! Дано хората не се подвеждат по твоите мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах просто не ми хрумно какво да предложа.

Конфигурацията  ще е тази с 4460+r7 360.

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах просто не ми хрумно какво да предложа.

А може би просто никога не ти е хрумвала собствена идея за PC-конфигурация ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избираш между i3 и fx 6300 по-добре си вземи AMD. Може да не се справя толкова добре, колкото intel в single-core performance, но факта, че е само с две ядра, въпреки HT, го прави доста неподходящ особено за игри, който използват повече от 2 нишки(ядра) като BF4 например.. Ако можеш да си позволиш i5-4460 няма какво да му мислиш, а направо го взимай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в този бюджет не ми мина нищо през главaта.

url=http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-400W-80-APFC-DN400-V2]DeepCool 400W 80+ APFC DN400 V2 
ASUS H81M-K /1150 

Обща стойност - 721.26 лв. с ДДС

Мисля да му предложа това.

Къде е рам паметта? И дъното според мен е по-добре да е предложеното по-горе от мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избираш между i3 и fx 6300 по-добре си вземи AMD. Може да не се справя толкова добре, колкото intel в single-core performance, но факта, че е само с две ядра, въпреки HT, го прави доста неподходящ особено за игри, който използват повече от 2 нишки(ядра) като BF4 например.. Ако можеш да си позволиш i5-4460 няма какво да му мислиш, а направо го взимай :)

cs 1.6 и minecraft са игрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е рам паметта? И дъното според мен е по-добре да е предложеното по-горе от мен.

Наистина, явно ще трябва да сложа друга карта

ASUS H81M-K /1150 
SAPPHIRE R7 250X 1G GD5 LITE 
4GB DDR3 1600 A-DATA 

Обща стойност - 739.63 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак мисля, че няма да се усеща никаква разлика, тъй като максималното фпс в цс 1.6 беше 99 мисля. Само не знам как ще е при minecraft, защото тази игра използваше само 1 или 2 ядра и там с интел ще върви по-добре. Но пак казвам 2 ядра са твърде малко за гейминг в днешни времена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош избор за мен... Дъното препоръчвам да е по-добро, както по-рано написах и с тези 4GB Ram... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така отива към 800, а аз едвам го навих да даде още 20, иначе не беше готов да плати повече от 720.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛИЧКА

Дано надвишаването с 1,30 не е проблем... Ако е пращам 1$ по Paypal от мен да мине...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КОЛИЧКА

Дано надвишаването с 1,30 не е проблем... Ако е пращам 1$ по Paypal от мен да мине..

Както казах повече от 750 няма да се навие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо  със клок а след време едан и5

Колич

Човека не е чувал за клок...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора защо се надпреварвате да бутате все по-скъпи и по-скъпи видеокарти за тия две игри като и вграденото е над необходимото?

Отделно не са необходими и скъпи процесори и големи количества рам. Човека очевидно не разполага с много пари та не го охарчвайте.

Ако се търси максимума едно SSD в случая ще е много по-полезно (ако ли не остатъка си го задържа за всекидневни разходи) - 

I3-6320, 6300 или 6100 

GB H110M-S2HP или Asus H110M-A или Asrock H110M-HDV
 ADATA 4GB DDR4 2133 
 FORTRON FSP350-60APN, 350W  
 ZALMAN T5, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU 
 ADATA 240GB 2.5" SSD XPG SX930 SATA III  

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде вземи реши какъв е бюджета? Казваш първо 700, после отивало към 800, след това 720 и накрая нямало да даде повече от 750! Темата не прилича на нищо... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде вземи реши какъв е бюджета? Казваш първо 700, после отивало към 800, след това 720 и накрая нямало да даде повече от 750! Темата не прилича на нищо... 

Казах че с h81 plus и 8gb отива към 800 не че бюджета е 800...

Объркал съм се бюджета му  650 лева :D

ASUS H81M-K /1150 
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX 
8GB DDR3 1600 A-DATA 

Обща стойност - 666.46 лв. с ДДС май това най ще го изкефи.

Редактирано от Виктор Руменов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.